Společnosti MSC Cruises a Chantiers de l´Atlantique v pondělí v Saint-Nazaire oslavily předání MSC World Europa, nejmodernější „zelené“ výletní lodi na světě. Počet lodí ve flotile MSC Cruises se tak zvýšil na 20. 

Jedním z nejdůležitějších okamžiků slavnostního předání nového plavidla bylo přestřižení pásky, po kterém se o trup lodi rozbila láhev šampaňského. Starodávné námořní tradice se chopila Ela Aponte, manželka ředitele divize kontejnerové přepravy MSC Group Diega Aponteho a snacha vlastníka MSC Group Gianluigi Aponteho. Toto první, „neoficiální“ rozbíjení lahve je nutné k tomu, aby loď dobře doplula do katarského hlavního města Dauhá, kde bude v listopadu oficiálně „pokřtěna“ italskou herečkou Sofií Loren, kmotrou všech lodí MSC Cruises.  

Podle serveru Cruising Journal znamenalo slavnostní předání důležitý okamžik v dlouhodobém a úspěšném partnerství obou společností, jehož výsledkem je největší, nejinovativnější a ekologicky nejvyspělejší výletní loď ve flotile italského rejdařství. Je první lodí „světové třídy“ World Class (stavbu MSC World Europa jste mohli sledovat zde). 

Laurent Castaing, výkonný ředitel loděnic Chantiers de l´Atlantique a Pierfrancesco Vago, výkonný ředitel výletní divize MSC Group na předávání lodi MSC World Europa


Laurent Castaing, výkonný ředitel loděnic Chantiers de l´Atlantique, k předání lodi řekl: "S MSC World Europa, největší lodí, jaká kdy byla pro evropského majitele postavena, jsme dosáhli nové etapy v odvětví výletních plaveb. Je vybavena nejmodernějšími technologiemi a cestujícím tak nabídne dosud nevídaný zážitek z plavby. Z technologického hlediska představuje  MSC World Europa, která je vybavena pohonným systémem na zkapalněný zemní plyn (LNG), novou úroveň výkonu a efektivity výletního průmyslu. To představuje významný milník v oblasti minimalizace emisí, protože je lodí s nejmenšími emisemi v celém odvětví výletních plaveb."

V Saint-Nazaire se v pondělí také slavnostně „řezal plech“ druhé lodi třídy World Class, u které jsme se po měsících čekání dozvěděli jméno. Vypluje v roce 2025 jako MSC World America a jak už název napovídá, bude určena především pro severoamerický trh.

Zdroj: MSC Cruises, Cruising Journal

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme