Litujeme, ale tato stránka již není dostupná.

Přejít na domovskou stránku

Mediterranean Shipping Company S.A. (MSC) je evropskou společností s hlubokými kořeny ve Středomoří a se sídlem v Ženevě. Provozuje více než 480 kanceláří v 150 zemích po celém světě s více než 24.000 zaměstnanci.

 Je druhou největší světovou lodní společností v kontejnerové dopravě. Společnost působí ve všech hlavních přístavech na světě, avšak nejdůležitější je přístav Antwerp v Belgii.

AKTUÁLNÍ MAPA LODNÍCH TRAS VE SVĚTĚ

 Co se týče plavebních výletů je MSC Cruises čtvrtá největší plavební výletní společnost a největší soukromě vlastněná společnost, která má vedoucí postavení na trhu ve Středomoří, Jižní Americe a Jižní Africe. Po několika letech rozsáhlého růstu nabízí společnost plavby v průběhu celého roku ve Středozemním moři a nabízí širokou škálu sezónních tras v severní Evropě, Atlantickém oceánu, Karibiku, francouzských Antil, Jižní Americe, Jižní Africe, Dubaj, Abu Dhabi a Sir Bani Yas.

V současné době má lodní společnost flotilu 12 lodí. Během roku 2017 se flotila rozšíří o dvě nové lodě, MSC Meraviglia a MSC Seaside, která v roce 2018 rozšíří svou řadu o MSC Seaview. Celkem tak bude mít MSC Cruises flotilu 15 lodí.

Historie: MSC byla založena v Neapoli v roce 1970 jako soukromá firma Gianluigi Aponte, jejich první loď byla Patricia a následně Rafaela, se kterou Aponte založil plavební linku mezi Středozemním mořem a Somálskem. Následně byla linka rozšířena o nákup ojetých nákladních lodí.

V roce 1977 společnost provozovala služby po severní Evropě, Africe a v Indickém oceánu a expanze pokračovala i po roce 1980. Do konce desetiletí MSC provozovala své služby i v severní Americe a Austrálii. Díky silné tradici v námořní dopravě a láskou k moři byla v roce 1988 zahájena výletní linka a společnost se stala jednou z nejrychleji rostoucích plavebních výletních společností na světě. MSC Cruises od roku 2004 vzrostla o 800% a v roce 2014 se na lodích MSC plavilo 1,67 milionu hostů. V tomto roce byly hlášeny silné finanční výsledky s obratem 1,5 miliard Eur.

V květnu 2014 MSC Cruises uzavřeli dohodou s italskou plavební společností Fincantieri na stavbě 2 nových lodích – MSC Meraviglia a MSC Seaside.

 Od října 2014 byl Diego Aponte (syn zakladatele MSC Gianluigi Aponte) jmenován jako výkonný prezident MSC, avšak Gianluigi Aponte i nadále dohlíží na všechny činnosti společnosti a v neposlední řadě také podporuje Diega v utváření budoucnosti MSC.

Zajímavosti:

  • Náš kapitán musí mít alespoň 11 let navigačních zkušeností a podrobuje se přísným školicím programem
  •  Selektivní nábor naších zaměstnanců s průběžným školením zajišťuje vysoce kvalitní služby
  • Naše trasy pokrývají více než 1000 cest po celém světě
  • Elegantně řešený interiér převážně z přírodního kamene nebo mramoru pochází z velké části z Itálie
  • Vybavení je z vynikajících kvalitních textilií, zlaté mozaiky a krystalové schodiště od Swarovského
  • Víc balkonových kajut s výhledem na moře než jakákoliv jiná výletní linka na trhu
  • Ekologicky šetrná plavení společnost s inovativními systémy pro úsporu energie a vody  Přes 11 milionů cestujících si již užili plaveb s MSC

V květnu 2014 MSC Cruises podepsala kontrakt na konstrukci dvou nových výletních lodí. Tyto lodě se přiřadí k flotile dvanácti stávajících. Nový prototyp ponese jméno „Seaside“, půjde o největší výletní lodě vybudované firmou Fincantieri (společnost sídlící v Terstu). Bude se jednat o zcela novou generaci lodí, postavenou s využitím nejmodernějších technologií. „Od prvního okamžiku zahájení rozhovorů s firmou Fincatieri jsme měli v úmyslu navrhnout a vybudovat dvě kompletně nová plavidla, revoluční ve své struktuře, taková, která se ještě neobjevila na  současném trhu,“ pronesl výkonný ředitel MSC Cruises. Pro společnost je to velká výzva. „Bude se jednat o opravdovou revoluci na celosvětovém trhu“, dodal. Předpokládaná cena se vyšplhá na 700 milionů za každou. Dokončení prvního plavidla je plánováno v květnu 2017,  druhého pak v listopadu 2017. S délkou 323 metrů, šířkou 41 metrů a výškou 70 metrů budou schopny pojmout na 5300 pasažérů a 1413 členů posádky. Inovativní design a nové technologie umožní lodím zakotvení ve všech přístavech světa.

Úspěch MCS Cruises je nedílnou součástí životní kariéry spojené se jménem Aponte. Tento muž, narozený v Sorrentu v Itálii, začal svou kariéru jako kapitán rodinné plavební společnosti, která provozovala své služby ve Středomoří. V roce 1970 založil společnost MSC (Mediterranean Shipping Company). Pod jeho vedením je MSC Cruises v současnosti druhou největší přepravní společností na světě, zaměstnávající více než 40 000 lidí. Vlastní 441 nákladních lodí, operuje ve 306-ti  světových přístavech na pěti kontinentech. I přes tento obrovský nárůst se jedná o rodinný podnik s hluboce zakořeněnou historií. Společnost MSC se v současné době zaměřuje především na oblasti Středozemí, Jižní Afriky a Brazílie. Během roku plují výletní lodě do Severní Evropy, Atlantického oceánu, Karibiku, Francouzských Antil, Jižní Ameriky, Jižní a Západní Afriky a Rudého moře. Moderní flotila výletních lodí zahrnuje 12 plavidel různých kategorií. Třída Fantasia – MSC Preziosa (2013), MSC Divina (2012), MSC Splendida (2009) a MSC Fantasia (2008). Jedná se o nejmodernější  lodě s váhou 140 000 tun, délkou 333 m a šířkou 38 metrů. MSC Splendida a MSC Fantasia pojmou 4363 pasažérů, MSC Divina a MSC Preziosa 4345 osob. Třídu Musica tvoří MSC Magnifica (2010), MSC Poesia (2008), MSC Orchestra (2007) a MSC Musica (2006) vážící 90 000 tun, přepravující na 3 000 pasažérů. Třída Lirica zahrnuje MSC Sinfonia (2005), MSC Armonia (2004), MSC Opera (2004) a MSC Lirica (2003) s váhou 60 000 tun s kapacitou 2 000 hostů. Filosofií MSC Cruises je zvýšení zodpovědnosti vůči lidskému potenciálu a životnímu prostředí v oblastech jejího působení.

Předsevzetím společnosti je také ochrana mořských ekosystémů, tak jako bezpečnost a zdraví pasažérů a zaměstnanců, za což byla také několikrát oceněna. Celková kvalita jak v oblasti služeb, tak i stravování na lodích i v přístavech je podložena certifikáty: ISO 14001 za management v oblasti životního prostředí, ISO 22 000 za catering a OHSAS  18001 za zdraví a bezpečnost na lodích. Za kvalitu a bezpečnost jídla ve všech aspektech ručí certifikát ISO 9001. K ochraně moří společnost přispívá dobrovolným snížením emisí v přístavech na úroveň daleko nižší, než jsou zákony stanovená minima. K ještě většímu prohloubení sociální zodpovědnosti společnost MSC Cruises napomáhá svým partnerstvím s UNICEF (2009). V současnosti se jedná o výpomoc ve výši přes  2 miliony euro.  Filosofie společnosti „Středozemní způsob života“ poskytuje unikátní zkušenost pro pasažéry po celém světě. Hodnoty jako „autenticita, lidskost a vřelost“ jsou alfou a omegou plaveb, což pramení jak z pohostinnosti mnohojazyčného personálu, tak z jedinečné kuchyně a způsobů přípravy pokrmů. Dobré jídlo jako filosofie života je o kvalitě a různorodosti, objevování a sdílení. Péče o tělo tvoří pak jeho nedílnou součást – což zaručuje MSC Aurea Spa, wellness a fitness centrum

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme