MINCOVNÍ SLAVNOST MSC SEAVIEW

Riviera tour 5.2.2016  Dominik Číž

Stavba nové lodi MSC Seaview byla zahájena. Jedná se už o druhou loď třídy Seaside a je dalším krokem v naplnění investičního plánu MSC Cruises do roku 2026 v hodnotě 243 miliard Kč. Práce na stavbě byly započaty 2. února 2017 mincovní slavností v doku loděnice Fincantieri a Riviera Tour byla při tom.

JAK SE STAVÍ NOVÁ LOĎ MSC SEAVIEW-VIDEO

Známe to všichni. Při každém zahájení stavby významných budov je nejdříve slavnostně poklepán základní kámen. Je to znakem toho, že práce na staveništi jsou započaty a konstrukci budovy už nic nestojí v cestě.

Bohaté námořní tradice nám nabízejí podobný zvyk. Stavby lodí jsou už od nepaměti zahajovány vložením mincí do trupu lodi. Námořníci věří, že tím lodi poskytnou štěstí a požehnání do její služby. Tradice velí, aby se dva dlouholetí zaměstnanci reprezentující loděnici a vlastníka lodi ujali role kmotrů slavnosti a umístili dvě mince do jednoho z bloků trupu nové lodi.     

Kmotrami nové lodi MSC Seaview se stala Michela Bullo za loděnice Fincantieri a Loredana Giammusso za MSC Cruises. Po proslovech šéfů svých společností byli mince uloženy do ocelového pouzdra na dílu trupu, který pak byl za zvuků evropské hymny Óda na radost přenesen obrovskými jeřáby na své místo v suchém doku loděnice, který ještě před necelými třemi měsíci hostil stavbu MSC Seaside. Video a fotoreportáž z průběhu akce si můžete prohlédnout pod článkem.

Plavidlo samotné bude mít délku 323 metrů a výtlak 154 000 námořních tun. Maximální kapacita bude 5 179 hostů.

Mottem pro celou generaci Seaside (MSC Seaside a Seaview ) je „The ship that follows the sun“, tedy „Loď následující slunce“.  Její význam osvětluje Gianni Onorato, výkonný ředitel společnosti MSC Cruises:

 „MSC Seaview přenese moře až ke svým hostům, a to zejména díky průkopnickému konceptu beach condo a dalším unikátním designovým a produktovým elementům, které jim umožní užívat si co možná nejvíce teplého počasí. S jedním z největších podílu venkovních prostor na moři si hosté budou moci užívat zvýšeného počtu balkónových kabin, výhledů na moře a venkovních veřejných prostor, které jsou navrženy tak, aby jim nabízeli co nejvíce moře a slunečního svitu. Nová loď se představí v červnu 2018 v destinacích západního Středomoří. Od září 2018 bude sloužit u břehů Jižní Ameriky v Brazílii.

JAK BUDE VYPADAT NOVÁ LOĎ MSC SEVIEW-SEASIDE-VIDEO

O MSC Seaview a dalším vývoji hovořil výkonný předseda správní rady Pierfrancesco Vago:

„(MSC Seaside) bude také odrážet naši jedinečnou a trvalou snahu přinášet na trh tak inovativně koncipované lodě jako jsou ty z generace Seaside – jíž je MSC Seaview součástí - ve které se představí ještě další převratný prototyp.“

Celou slavnost si můžete prohlédnout i v krátkém video-sestřihu na Youtube:
MINCOVNÍ OBŘAD MSC SEAVIEW- video z ceremoniálu

FOTOREPORTÁŽ Z MINCOVNÍ SLAVNOSTI:

Program byl zahájen už 1. února prohlídkou sesterské lodi MSC Seaside, právě dokončované na protější straně loděnice. Lodě generace Seaside jsou téměř totožné, takto bude jednou vypadat i MSC Seaview
           

Pokračovala předvedením tzv. mocking-up cabin. Takto budou kajuty generace Seaside vypadat.

„For stronger partnership – Pro pevnější spolupráci“. Ředitel CK Riviera Tour Pavel Číž a Werner Fankhauser, ředitel MSC Kreuzfahrten (rakouská pobočka MSC Cruises), u ocelového pouzdra, do které budou následující den vloženy ony dvě mince.


Mincovní slavnost byla zahájena dopoledne 2. února. Odehrávala se zčásti ve velkém průhledném stanu vedle suchého doku, kde před necelou stovku novinářů a fotografů z celého světa  předstoupil Giuseppe Bono, ředitel loděnic Fincantieri (na fotce u řečnického pultíku vpravo) a Pierfrancesco Vago, předseda správní rady MSC Cruises (vlevo).  

Celému dílu nakonec požehnal i kaplan zdejší loděnice Don Lorenzo Boscarol.


Blok trupu byl přenesen obřími jeřáby na své místo v konstrukci MSC Seaview. Stavba může oficiálně začít!


Celou slavnost si můžete prohlédnout i v krátkém video-sestřihu na Youtube:
MINCOVNÍ OBŘAD MSC SEAVIEW- video z ceremoniálu

RIVIERA TOUR měla tu čest být jako jediná CK z ČR a Slovenska na této významné události. Velmi si toho Vážíme a naše velké poděkování patří plavební společnosti MSC CRUISES za pozvání na tuto výjimečnou akci. 

 MIAMI: RENOVACE TERMINÁLU "F" JE PŘIPRAVENA

Riviera tour 5.1.2016  Dominik Číž

Minulý měsíc započala stavba nového přístavního terminálu ve floridském Miami. Budova ponese označení Terminal F a její základní kameny společně položili Jorge Munilla, prezident stavební společnosti MCM, starosta Miami-Dade Carlos Gimenez, ředitel miamského přístavu Juan Kuryla a prezident MSC Cruises ve Spojených státech Roberto Fusaro.

RIVIERA TOUR informační článek

Počáteční fáze projektu začne renovací původního třípatrového terminálu. V druhé fázi bude k té původní přistavena nová třípatrová budova jižně od té stávající. Funkcí nové budovy bude zajištění nalodění cestujících, bude tedy obsahovat čekárny, toalety, či podpůrné kanceláře. Ve fázi 3 bude postaven třípatrový průchozí spojovací koridor spojující exitující terminál s nově postaveným.

Riviera tour 5.1.2016 Dominik Číž

Renovace zvýší celkovou kapacitu terminálu F a umožní tak obsloužit větší lodě než doposud, zejména ty od MSC Cruises, jako jsou MSC Seaside a MSC Divina. Celá rekonstrukce bude stát 37,5 mil $ (975 mil. Kč), po ní je očekáván růst 3 mil. $ (75 mil. Kč).

Riviera tour 5.1.2016 Dominik ČížMERAVIGLIA - PLUS  PŘICHÁZÍ

Riviera tour  3.1.2016  Dominik Číž

STX France a MSC Cruises oznámili uzavření smlouvy na stavbu dvou výletních lodí třídy „Meraviglia-Plus“.
Pierfrancesco Vago, výkonný předseda společnosti, potvrdil sjednání předkupního práva na lodě „Meraviglia-Plus“ během slavnostního vložení mincí do trupu MSC Meraviglia už v únoru 2016. Nyní společně se stavitelem, kterým jsou loděnice STX France, uzavřela jeho společnost MSC konečný kontrakt na stavbu těchto dvou lodí. Ty tak budou dodány postupně v letech 2019 a 2020.


Po dostavbě se stanou největšími loděmi, jaké byly kdy pro evropské plavební společnosti postaveny.  Celosvětově se svou velikostí umístí na druhém místě. Zakázka na stavbu lodí je součástí bezprecedentního investičního plánu, během kterého bude pro MSC Cruises postaveno 11 nových lodí v celkové hodnotě 9 miliard € (243 mld. Kč).

 
Menší lodě typu „Meraviglia“, jejichž stavba právě naplno probíhá ve saint-nazairských loděnicích STX France, budou mít výtlak 167 000 tun a 2 250 kajut. Nové lodě „Meraviglia-Plus“ budou další evolucí tohoto typu s výtlakem 177 000 tun a místem pro 2 450 kajut.
Pro vyznavače ekologického stylu života je třeba podotknout, že všechny lodě třídy „Meraviglia“ a „Meraviglia-Plus“ budou vybaveny nejnovějších technologií ECORIZON, která umožní snížit vypouštění škodlivých emisních plynů na úroveň regulačních požadavků platných od roku 2020. 


 

O vybavení lodí se zatím mnoho neví. Zatím pronikly na svět informace o 95 metrů dlouhé LED obrazovce nad vnitřní promenádou, která se objeví na všech lodích této třídy. Také se mluví o unikátních galeriích a muzeích, která budou jako první instituce tohoto druhu na moři vystavovat mistrovská umělecká díla ve spolupráci s muzei a galeriemi z celého světa.


Závěrem pro přehlednost dodáváme seznam dodání nových lodí MSC v období 2017-2026:

 • květen 2017: MSC Meraviglia
 • prosinec 2017: MSC Seaside
 • květen 2018: MSC Seaview
 • duben 2019: MSC Bellissima
 • říjen 2019: „Meraviglia-Plus 1“ (jméno zatím neoznámeno)
 • září 2020: „Meraviglia-Plus 2“ (jméno zatím neoznámeno)
 • 2021: „Seaside 3“ (jméno zatím neoznámeno)
 • 2022: World-Class
 • 2024: World-Class
 • 2025: World-Class
 • 2026: World-Class
POZNEJTE S NÁMI ČTVEŘICI NOVÝCH LODÍ SNŮ

Riviera tour 15.11.2016  Dominik Číž

Meraviglia, Bellissima, Seaside, Seaview – to jsou jména čtyř nových lodí flotily MSC Cruises. Stavba prvních dvou už probíhá ve francouzském Saint-Nazaire, další dvě jsou staveny v italském Monfalcone. Všechny lodě mají svá NEJ a zároveň má každá své osobité kouzlo. Pojďte se spolu s námi podívat, jak stavba takových lodí probíhá.

MSC MERAVIGLIA

Práce pokračují i na stavbě MSC Meraviglia. Na začátku září byla přemístěna ze suchého doku B do vedlejšího „mokrého“ doku C. Tím byli ukončeny práce na vnější konstrukci lodě a práce se přesunuly především do vnitřních prostor.

  Srdcem lodi se pomalu stává Středomořská promenáda s mnoha bary, restauracemi a obchody. To vše pod největší LED obrazovkou na moři.

Dalším krokem stavby budou testy plavby na moři. První plavba Biskajským zálivem je plánována na březnu 2017. Druhý test v dubnu po sérii testů pod dohledem budoucího majitele, tedy MSC Cruises, rozhodne, zda společnost novou loď nakonec opravdu převezme. Jestli se to podaří, vyrazí opět do suchých doků pro poslední nátěr lodního trupu.

 Předání do rukou společnosti MSC potom proběhne na konci května a nakonec bude loď 3. června 2017 pokřtěna ve francouzském Le Havre.

Fotky od Photo © Bernard Biger – STX FranceMSC SEASIDE

Riviera tour 10.11.2016  Dominik Číž

V italském Monfalcone byla poprvé spuštěna na vodu loď MSC Seaside. Tzv. „float-out“ proběhl 25. listopadu a byla tak přesunuta ze suchého doku, aby uvolnila místo pro stavbu MSC Seaview.

Na novém stanovišti probíhá dovybavení vnitřních prostor a dostavba lodi. Po svém dokončení bude Seaside plout průzračnými vodami Karibského moře.

Ze zatím známých informací víme, že MSC Seaside bude mít hned několik NEJ:

 • bude lodí s NEJVĚTŠÍM PODÍLEM VENKOVNÍCH PROSTOR vůbec

 • jednou z NEJVYŠŠÍCH LODÍ na světě

 • NEJDELŠÍ LANOVÁ DRÁHA na moři (120 m)

Křest lodi je plánován na prosinec 2017 v Miami.

 MSC BELLISSIMA

Mezi lodě ve stavbě se nově přidala MSC Bellissima jako třetí z jedenácti nových lodí, které budou spuštěny v následujících deseti letech.

Stavba byla zahájena 30.listopadu 2016 ve francouzském Saint-Nazaire tradičním slavnosti „řezání oceli“(steel-cutting), při které byl v loděnicích STX France připraven první ocelový plát tvořící trup lodi. Události se zúčastnil i výkonný předseda MSC Cruises Pierfrancesco Vago se ženou.

Mimo jiné řekl: „MSC Cruises a STX France ušli společně od stavby MSC Lirica v roce 2003 dlouhou cestu. Naše současná flotila byla postavena ve zdejších loděnicích a právě nyní vytváříme budoucnost dvěma novými prototypy od STX France. Těšíme se tedy z toho, že můžeme během stavby MSC Meraviglia zároveň zahájit i stavbu MSC Bellissima.“

Jak už její jméno napovídá, MSC Bellissima bude ztělesňovat krásu a vznešenost nových lodí. S tonáží 167.600 tun a kapacitou více než 5.700 hostů se stane společně s MSC Meraviglia největší lodí flotily MSC.

Do flotily MSC se loď zařadí v roce 2019.

MSC SEAVIEW

MSC Seaview bude sesterskou lodí MSC Seaside a do služeb MSC Cruises vstoupí v květnu 2018. Jeden z jejich prvních dílů byl právě před několika dny přivezen do loděnic Fincanteri v Monfalcone z ligurského Janova.


 Na rozdíl od své starší sestry bude Seaview plout hlavně ve Středomoří a jejími domovskými přístavy budou Barcelona, Marseille a Janov.6 DŮVODŮ, PROČ PŘÍŠTÍ ROK VYRAZIT NA MSC MERAVIGLIA

Riviera tour 10.10.2016  Dominik Číž

MSC Cruises odhalilo další detaily o první z lodí nové generace chytrých lodí, která bude za necelých 12 měsíců spuštěna ve francouzském Le Havre. Na co se tedy můžeme na MSC Meraviglia připravit?


CIRQUE DE SOLEIL

Je tomu už půl roku od doby, kdy MSC Cruises uzavřelo exkluzivní partnerství s cirkusem Cirque de Soleil (česky „Sluneční cirkus“). Díky této spolupráci bude na lodích třídy Meraviglia vybudován speciální Carousel Lounge, ve kterém bude dvakrát denně 6 dní v týdnu probíhat strhující show, jediná svého druhu na moři. Lounge bude mít kapacitu 450 míst.

 OBOHACENÁ NABÍDKA PRO RODINY A ZÁBAVA PRO VŠECHNY GENERACE

Rodina byla historicky vždy centrem služeb MSC. Na nové lodi byl proto vybudován Super Amusement Park, ve kterém najdete všechny služby pro všechny – děti i dospělé – na jednom místě. Tento prostor bude vytvořen s maximální pozorností na bezpečnost dětí a navíc dá prostor rodinám se seznámit mezi sebou navzájem. DOREMI Tech Lab s vychytávkami vytvořenými experty z LEGO a Chicco si zase určitě oblíbí všichni malí milovníci techniky.Kromě toho mohou rodiny využít Aqua Park se čtyřmi akčními vodními skluzavkami a brouzdalištěm.  Chvíle vzrušení plné adrenalinu zažijete na Himalájském mostě, kde se připojeni na laně můžete projít 60 metrů nad mořem.

KOMFORTNÍ UBYTOVÁNÍ, KTERÉ SPLNÍ VŠECHNA VAŠE OČEKÁVÁNÍ


Inovativní ubytování na MSC Meraviglia ukazuje cestu, kterou se MSC Cruises bude vydávat při stavbě svých lodí – centrem všeho jsou hosté, a to hlavně rodiny. Na výběr bude z 10 různých typů kajut, takže si každý přijde na to své

Yacht Club 

Nejluxusnější kajuty na lodi bude jako vždy nabízet exkluzivní Yacht Club – 3 patra se 78 pokoji, 15 vnitřními kajutami a dvěma obrovskými apartmány. Tyto dva vyhledávané bytové apartmány budou tvořeny velkou obývací místností a dvěma balkóny – jedním se širokým jídelním stolem a druhým se soukromou vířivkou.

 

Spojovatelné kajuty

Trend multi-generační dovolené se na lodích stále rozvíjí. Na MSC Meraviglia bude možno zkombinovat více než tři různé kajuty, které takto pojmou více než 10 hostů.

OBROVSKÝ VÝBĚR JÍDLA A POCHUTIN

Dvanáct různých restaurací a bufetů servírujících vždy čerstvé a bohaté jídlo Hlavní bufet bude otevřen 20 hodin denně a budou zde podávány různé středomořské speciality a mezinárodní kuchyně – včetně koutků etnické a „wellness kuchyně“, o které jsme psali v minulém článku.

STŘEDOMOŘSKÁ PROMENÁDA

Impozantní, 96 metrů dlouhá Středomořská promenáda s osmdesáti metrovou LED nebeskou obrazovkou, vytvářející velkolepou atmosféru po celých 24 hodin denně. Se strhujícími vizuálními efekty a celkovou harmonií se Promenáda stane společenským centrem lodi a výchozím bodem široké škály volnočasových aktivit. Kromě jiného se zde hosté budou moci jenom tak potulovat, sedět a užívat si zdejší atmosféru, nakupovat, nebo si pochutnat na zmrzlině nebo mnoha cenami ověnčené čokoládě od francouzské čokoládovny Jean Philippe Maury.

Před každou večeří se na Promenádě odehraje oslňující průvod herců, zpěváků a tanečníků, doplnění speciální vizuální „mini-show“ na LED obloze.

ELEGANTNÍ BAZÉNY A NOČNÍ ZÁBAVA

MSC Meraviglia nabídne svým hostům výběr ze tří nádherných bazénů:

Hlavní bazén na palubě 15 je inspirován břehy Miami South Beach, je 25 metrů dlouhý a bude nejbohatším vodním prostorem na moři. S příchodem noci se bazén změní na úžasnou vizuální podívanou, vytvořenou speciálním osvětlením.

Aft Pool na palubě 16 nabízí okázalé výhledy přímo z lodi. V noci se tento prostor změní na taneční prostor, kde si hosté budou moci zatančit přímo pod hvězdným nebem.

One Deck Pool na palubě 19 se stane místem odpočinku a ztišení. Je totiž určen výhradně pro hosty MSC Yacht Club.

Prohlídka NA msc meraviglia*****+TEREZKA KOSTKOVÁ NA PLAVBÁCH S RIVIERA TOUR

Riviera tour 1.10.2016  Dominik Číž
Terezka kostová na plavbách s RIVIERA TOUR

Terezka Kostková- vynikající herečka a moderátorka letos vyráží na úplně jinou dovolenou a tentokrát na plavbu lodí MSC ORCHESTRA s CK RIVIERA TOUR. Jaké má pocity před plavbou a co jí na plavbách láká, přinášíme v krátkém rozhovoru.  

 • Riviera tour: Dobrý den Terezko, rozhodla jste se, že Vaše další dovolená bude plavba na moři. Co Vás k tomuto rozhodnutí vedlo?
 • Terezka Kostková: Láska k moři je u nás dědičná a stabilní, ale touha po vnímání ho z lodi vznikla z popudu mého devítiletého synka Toníka, který má intenzivní období pirátů z Karibiku, ale současně ho fascinuje Titanic…já mám zase ráda proměnlivost cesty…tato volba je tedy výsledek společných tužeb a úvah.  
 •  Riviera tour: Plavba na moři-pro nás suchozemce je to přece jen trošku jiná dovolená. Nemáte obavy z mořské nemoci, velkých vln a podobně?
 •  Terezka Kostková: Dokud mi nebyla položena tato otázka, tak jsem neměla. Už jsem plula na různých lodích několikrát a zatím čím větší loď, tím menší problémy. Tak věřím pevně, že nebudu přesvědčena o opaku.  
 •  Riviera tour: Co od plavby na moři očekáváte?
 • Terezka Kostková: Neočekávám naprosto nic…těším se na neznámo, porovnání různých destinací, ochutnávaní, poznávání, odpočinek, vůně, čas…a po předchozí otázce „očekávám“ tedy, že mi nebude špatně. 
 •   Riviera tour: Odkud jste získala informace o plavbách?
 • Terezka Kostková: Zcela synchronně ze dvou stran. Z internetu, kam jsem zadala svůj pátrací dotaz po plavbách na velkých lodích a současně mě stejným směrem jako internet nasměrovala má kolegyně a kamarádka Nela Boudova. Ta navíc posloužila osobními nadšenými referencemi, tak bylo jasno.  
 •  Riviera tour: Plavby na moři dnes nabízí spousta společností, pro kterou jste se rozhodla Vy a co Vás k tomuto rozhodnutí vedlo?
 • Terezka Kostková: Kromě již zmíněných referencí, následovalo natolik korektní, přátelské a milé jednání, že sympatie už jen rostly. Rodinný a osobní přístup, patrná láska k plavbám i plavícím se, je přesně to, na co slyším. 
 •   Riviera tour: V katalogu CK RIVIERA TOUR je prezentována plavba do Ruska právě s Vámi. Co Vás vedlo k rozhodnutí jet právě na tuto plavbu?
 • Terezka Kostková: Má chuť objevovat nová místa, má letitá touha navštívit sever a především Petrohrad.  
 •  Riviera tour: Plavba na lodích MSC. MSC CRUISES je italská společnost. Nemáte obavu z jejich jižanského temperamentu?
 • Terezka Kostková: S geny mé španělské babičky rozhodně nemám. Jedu v podstatě „domů“.  
 • Riviera tour: Teď k Vaší profesi. Co právě děláte, kam byste nás chtěla pozvat? Kde Vás můžeme vidět?
 • Terezka Kostková: V srpnu do kina na nového Zdeňka Trošku a jeho rodinnou komedii plnou klasických pohádkových triků Strašidla, od září opět na divadelní prkna divadel Broadwayi, Palace Viola a Rytířská a od října i k sobotní televizní a krásně tanečním večerům.  
 • Riviera tour: Moc Vám děkujeme. Přejeme Vám at se vše vydaří dle Vašich snů a přání. Můžeme prozradit, že navštívíte úžasné destinace na lodi MSC ORCHESTRA **** jako jsou Bari, Olympia, Athény, Korfu, Kotor a úžasné Santoriny. Přejeme opravdu úplně jinou dovolenou a budeme se moc těšit na Vaše pocity a dojmy z této plavby.MSC CRUISES PŘIPRAVUJE NOVOU EXKLUZIVNÍ DESTINACI

V EMIRÁTECH

Riviera tour 20.09.2016  Dominik Číž

Je tomu mu už téměř rok od doby, kdy MSC Cruises představilo svůj plán na vybudování vlastního ostrova na bahamském útesu. Gianni Onorato, výkonný ředitel MSC, se tehdy zavázal, že i v následujících letech bude docházet k „dalšímu obohacování našich itinerářů a zpřístupňování unikátních zážitků, které hostům MSC umožní poznávat nové kultury a jejich krásy“.


NOVÝ OSTROV MSC V PERSKÉM ZÁLIVU

Svůj slib plavební společnost i nadále plní. Společně s Abu Dhabi Ports Authority, řídícím orgánem přístavů Abu Dhabi, už dva roky pracuje na vylepšování ostrova Sir Bani Yas Island. Na jednom z menších ostrůvků na jeho pobřeží vybuduje MSC tropický ráj se stovkami palem, stinnými chatkami a více než 2000 opalovacími lehátky přístupnými pouze pro hosty MSC. Ostrov také nabídne téměř 36 000 m2 pláží s jemným zlatým pískem a s hlavním ostrovem bude propojen dlouhou dřevěnou lávkou.Pro hosty MSC Yacht Club bude připraveno speciální místo s tzv. „finger food“, tedy jídlem, které se jí rukama, jako například kuřecí křidýlka a jednohubky. MSC Aurea Spa zase nabídne masáže v chatkách na pobřeží se strhujícím výhledem na moře. Sportovci se mohou těšit na spoustu aktivit, jako například na plážový volejbal, tenis, fotbal, nebo vodní sporty jako šnorchlování, pádlování nebo kayaking. V beduínském stanu si budete moci prohlédnout místní umění a řemesla. A samozřejmostí bude i bar s živou hudbou.Pro milovníky adrenalinu budou připraveny výlety v autech 4×4 nebo dynamické výlety na motorkách po přírodou vytvořených tratích kolem hlavního ostrova.

TROPICKÁ OÁZA UPROSTŘED PŘÍRODNÍ REZERVACE

Ostrov je také jednou z největších přírodních rezervací v regionu. Arabian Wildlife Park na hlavním ostrově je dnes domovem více než 13 000 původních a ohrožených zvířat, stejně jako milionů stromů a rostlin. Z plážového komplexu MSC budou mít návštěvníci přímý přístup do přírodní rezervace společně s mnoha speciálními exkurzemi, například výlet na koních, safari, nebo plavba ma tradičních plavidlech Dhau. Na výletech můžete spatřit žirafy, hyeny, nebo jaguáry v jejich přirozeném prostředí. Milovníci historie si také přijdou na své. Na ostrově se nachází zbytky starého křesťanského kláštera ze 6. století. 

MSC FANTASIA V PERSKÉM ZÁLIVU

První lodí kotvící u ostrova bude MSC Fantasia, jedna z největších a nejluxusnějších lodí MSC. Loď byla postavena v roce 2008 a stane se tak nejmladší, ale zároveň největší lodí v Zálivu.MSC WELLNESS EXPERIENCE  BUDOUCNOST CESTOVÁNÍ

Riviera tour 10.11.2016  Dominik Číž

Představte si dovolenou, na které, kromě poznání mnoha nádherných míst, uděláte i něco pro své tělo. Zdá se vám to nemožné?

WELLENESS PLAVBY msc cruises S RIVIERA TOUR

Od dubna 2017 se nemožné stane možným. MSC Cruises totiž jako první plavební společnost na světě nabízí možnost wellness plaveb, které budou dostupné na všech jejich lodích. Na lodi vám na míru sestaví kompletní cvičební plán, který spolu s mnoha místy k cvičení na palubě zajistí vám i vašemu tělu možnost užít si zdravou dovolenou.

Program wellness plaveb byl spuštěn navázáním úzké spolupráce s firmou Technogym, světovou špičkou ve výrobě posilovacích strojů a zdravém životním stylu. Kromě posilovacích strojů dodá firma i svoji mnoha cenami ozdobenou aplikaci mywellness, která podpoří osobní trénink hostů na lodi. Aby jejich trénink nebyl přerušen, budou ji moci používat i po návratu z plavby.Pro zákazníky budou připraveny i speciální výlety v přístavech. Mezi ty bude patřit například jogging v antické Olympii, jízda na kole v Kodani, lezení na horu Floiena v Norsku, zábavný triatlon na Cozumelu zahrnující plavbu na kajaku, běh a potápění, nebo trénink přímo na pláži v Rio de Janeiro.Na plavbách bude také kladen velký důraz na stravování. Spolupráci s nutričními experty z Technogym přinese širokou nabídku chutné a zároveň vyrovnané kuchyně pro sportovce. V bufetech pro ně bude otevřena nová část s velkým výběrem snídaní, obědů i večeří připravených s důrazem na zdravý životní styl.Nové kajuty pro sportovce budou vybaveny minibarem se sportovními nápoji a bezplatným internetem pro využívání aplikace mywellness. Na začátku plavby obdržíte zdarma uvítací balíček od Technogym se sportovním oblečením a ručníky. Svůj cvičební plán můžete konzultovat osobně s svým trenérem.
MSC CRUISES POTVRDILO V PŘEDSTIHU STAVBU DVOU DALŠÍCH LODÍ NOVÉ GENERACE

Riviera tour 10.11.2016  Dominik Číž


Dvě nové lodě třídy „Meraviglia-Plus“ se budou moci pochlubit zvýšenou nosnosti i zvětšením celkové velikosti lodí.


Ženeva, Švýcarsko, 1.února 2016 – Dnes při slavnostním vkládání mincí do kýlu právě budované lodě MSC Meraviglia potvrdila společnost MSC Cruises dohodu o stavbě dvou nových lodí v docích STX-France. MSC Cruises je nyní největší světovou soukromou plavební společností a drží prvenství na trzích v Evropě, Jižní Americe a Jižní Africe. Dvě nové lodě budou zahrnuty do nové „nadtřídy“ lodí Meraviglia Plus a budou se moci pochlubit kupříkladu zvětšením tonáže i celkové velikosti na 2444 kajut a zvýšením maximální LSA (počet pasažérů a posádky) na 8000 pasažérů.

Dvě nové lodě budou dodány v říjnu 2019 a září 2020, čímž předejmou o dva roky dodání dalších čtyř lodí třídy Meraviglia.

Další novinkou je také umístění dvou muzeí klasického i současného umění na palubách lodí Meraviglia Plus, které se tak stanou prvními a jedinými muzei umění na světových mořích.

 Slavnostní ceremoniál se konal v loděnicích STX-France za přítomnosti francouzského ministra hospodářství Emmanuela Macrona a Edouarda Philippeho, starosty Le Havre a člena francouzského parlamentu. Staletá tradice vkládání mincí tak představovala příležitost ukázat pokrok v pracích na MSC Meraviglia médiím i široké veřejnosti. Loď by měla být spuštěna v červnu 2017.

Pierfrancesco Vago, předseda představenstva MSC Cruises, k tomu řekl: „Naše dlouholetá spolupráce s STX-France a pokračující růst naší společnosti mi umožňuje už dnes s velkým předstihem potvrdit existenci dohody o stavbě dalších dvou lodí. Dvě nová plavidla třídy Meraviglia-Plus budou ještě větší a delší, stejně jako bohatší na funkčnost a vybavení, čímž potvrdí pozici MSC Cruises jako nejvýraznějšího inovátora pokud jde o design lodí a zážitky, které pro naše hosty vytváříme.”

Laurent Castaing, prezident společnosti STX-France: “Tato zakázka dál rozvíjí jedinečné a pozoruhodné partnerství, které jsme za ty roky, kdy stavíme tyto lodě, s MSC vybudovali. Důkazem kvality našich vztahů s takto náročným klientem je, že nám stále důvěřuje a že se díky zkušenostem z těchto projektů naučily naše týmy spolupracovat tak, aby daly flotile lodí MSC Cruises mimořádnou úroveň modernosti, výkonnosti a bezpečnosti. Jsem velmi pyšný, že můžeme přispívat k růstu a úspěchu našeho zákazníka, jehož plány z něj činí jednoho z největších majitelů lodí na světě.”

MSC Cruises dnes také oznámilo, že MSC Meraviglia bude pokřtěna ve francouzském přístavu Le Havre.

Pan Vago dodává: “To, že už pojedenácté stojíme zde v loděnicích STX-France na slavnosti vložení mincí je odrazem toho, jak silné jsou naše pouta s Francií, kde byly postaveny všechny lodě naší současné flotily. Z MSC Cruises to dělá největšího zahraničního soukromého investora ve Francii a jednoho z nějvětších investorů vůbec – už jsme zde investovali 8 miliard (216 mld. Kč; pozn. překl.).

Proto je mi potěšením oznámit, že MSC Meraviglia nebude pokřtěna nikde jinde než ve Francii, a to 1.června 2017 v krásném přístavu Le Havre, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Poté stráví svou první plavební sezónu ve Středomoří a jejím domovským přístavem bude taktéž francouzská Marseille.”

Ministr Macron k tomu prohlásil: ”Stejně jako zbytek lodí MSC Cruises bude i MSC Meraviglia pokřtěna ve Francii jako důkaz pevných vztahů mezi skupinou MSC a Francií.

Zakázka na dodávku dvou nových lodí třídy Meraviglia (dodaných v roce 2019 a 2020), kterou dnes slavíme, je dalším důkazem věrnosti MSC loděnicím STX-France a uznáním odbornosti a vynikající úrovně zaměstnanců a subdodavatelů STX-France.”

Meraviglia-Plus je novou generací lodí pro všechny roční období. Jejich předností bude špičkový design, nevšední funkce a samozřejmě středomořská atmosféra, která je pro MSC srdeční záležitostí. To vše bude přivedeno k životu s mistrovstvím v každém detailu. S délkou 331 metrů a 200 přidanými kajutami budou mít obě nové lodě kapacitu téměř 6300 hostů. Budou moci kotvit v kterémkoliv přístavu na světě, což z nich učiní ideální volbu při plánovaní dovolené.

Unikátní budou i veřejná prostranství plná módních butiků, restaurací a tichých zákoutí vhodných pro nakupování, stravování a odpočinek, stejně jako pro společenský život. Interiér promenády bude tvořit i impozantní, 111 metrů dlouhá nebeská LED obrazovka, jejíž světlo a okolní výhledy zde vytvoří jedinečnou atmosféru.

Další klíčovou odlišností zážitků s MSC Cruises se stává jejich závazek zpřístupnit svým hostům tu nejbohatší možnou škálu zábavy. Nedávno oznámené partnerství s Cirque de Soleil umožní hostům MSC sledovat jejich exkluzivní představení přímo ve společně navržené a za tím účelem postavené jídelně. Kulturní zážitek bude představovat i první muzeum klasického a současného umění svého druhu na moři. Umožní hostům objevovat světovou kulturu nejen prostřednictvím destinací z bohatých programů, ale i přímo na palubě skrze díla mistrů z celého světa ve spolupráci s předními světovými centry kultury, muzei klasického i moderního umění, a také s veřejnými i soukromými institucemi.

Dále se lodě třídy Meraviglia a Meraviglia-Plus budou snažit vytvořit nový standart v oblasti inteligentních lodí díky ohlášenému partnerství s firmou Samsung. Ta jim dodá technologii nové generace se vším všudy, od zobrazovacích displejů, přes mobilní lékařské vybavení, až po výrobky určené pro rozšíření zážitků hostů.

Dvě nové lodě budou stát 1,6 miliard € (43 mld. Kč), a tak se investice MSC Cruises do nových lodí navýší na 3 miliardy € (81 mld. Kč při současném kurzu – 1€=27Kč; pozn. překl.) 

Zhodnocení roku 2015

Na tiskové konferenci následující po slavnosti, Gianni Onorato, výkonný ředitel MSC Cruises, řekl: “V roce 2015 vykázala společnost MSC Cruises oproti minulým rokům bezprecedentní růst – meziroční nárůst prodejů o 10 procent při odbavení 1,7 miliónů hostů cestujících na jedné z našich hypermoderních lodí. Na klíčových trzích – v Itálii, Německu, Španělsku a Francii – byl navíc nárůst rychlejší než u zbytku trhu, což mělo za následek zvýšení našeho celkového podílu na tomto trhu.”

V průběhu minulého fiskálního roku společnost dále upevnila své vedoucí postavení v Jižní Americe a Jižní Africe. Dále pokračuje rozšiřování globální působnosti mimo centrum ve Středomoří a Severní Evropě. MSC se stalo první plavební společností, která učinila z Kuby svůj domovský přístav. Bylo rovněž oznámeno umístění první lodě do Číny, a to od května 2016. Lodě MSC Musica a MSC Fantasia posílí naši nabídku plaveb z Dubaje, Abu Dhabi a Ománu. V Karibiku operuje z Miami celoročně MSC Divina a od prosince 2017 i MSC Seaside, z Havany pak od prosince 2016 MSC Opera a MSC Armonia.

“V roce 2016 očekáváme 6 procentní meziroční nárůst” uzavírá ředitel Gianni Onorato.Ocenění nejlepších prodejců plaveb MSC CRUISES 

Riviera tour 15.11.2016  Dominik Číž


Hanka ČÍŽOVÁ z RIVIERA TOUR přebírá prestižní ocenění MSC CRUISES

Dnes večer převzala majitelka CK RIVIERA TOUR Hanka Čížová na společensky velmi významném setkání nejlepších prodejců MSC CRUISES prestižní ocenění

Dobrý den, vracíte se z prestižního udělování cen plavební společnosti MSC Cruises. Jaké jsou Vaše první pocity? „Především jsem opravdu velmi poctěn, že nás plavební společnost na tuto akci vůbec pozvala. Je úžasné právě to, že z cca 12.000 obchodních zástupců jsme byli vybráni právě my – CK RIVIERA TOUR

Prezentace RIVIERA TOUR-MSC STARS

Žádné ocenění ale domů nevezete, nemrzí Vás to trochu?
Vůbec ne. Když jsme se na lodi dozvěděli, že jsme byli nominováni v kategorii nejlepší skupinový operátor, už to bylo obrovské ocenění. Navíc tento výběr nebyl jen za Českou Republiku, ale i za Slovensko a celý Rakouský trh. Nominace v této kategorii je pro nás fenomenální úspěch, protože nám to zcela jasně potvrzuje, že služby, které pro naše klienty poskytujeme, hodnotí kladně nejen naši klienti, ale i plavební společnost. Navíc u kategorie nejlepší skupinový operátor je přesně ta cílová oblast, na kterou se specializujeme. Tedy plavby s dopravou a delegátem a samotné ocenění Stars je důkazem, že tuto práci děláme opravdu dobře.“
V čem si myslíte, že pramení úspěch Vašeho produktu – Plaveb s dopravou a delegátem?
Standardně bych řekl – v kvalitě služeb, ale bylo by to velmi klišé a obecné. Ale ono tomu opravdu tak je. V určitých věcech je RIVIERA TOUR opravdu výjimečná a zde máme obrovský náskok před konkurencí, která se nám snaží buď šlapat na paty – to je v tom lepším případě nebo pak různými podrazy, ba až nutno říci podvody na klienta, což je ta horší varianta.“
Říkal jste, že v určitých věcech jste výjimeční, v čem tedy?


Nemůžu pochopitelně zveřejnit všechna pozitiva, co je jako kdybych vám tu dal návod, jak si založit cestovní kancelář. Ale můžu prozradit, že je obrovskou devizou, že již od samotného počátku naší existence spolupracujeme pouze s jednou plavební společností MSC Cruises. Za ta léta, nejen že máme vybudováno určité postavení, což se mimochodem projevilo i v samotné nominaci, ale známe všechny lodě do posledního detailu, přístavy, destinace a procedury na lodích, a to přináší našim klientům mimořádné služby, které pak dokáží ocenit.“
Spokojenost klientů je vidět i na recenzích vašich klientů, mě však zarazila vaše odpověď, kde jste se zmínil o dobré a špatné konkurenci. Můžete to nějak vysvětlit?
Ale ano. Nejprve ta dobrá – zdravá. Nabízí služby srovnatelné nebo podobné a snaží se nám konkurovat. To je ta dobrá konkurence“
Ale to Vám přece musí vadit, ne? „Naopak. Ta nás totiž žene k lepším výkonům, k tomu, abychom neusnuli na vavřínech, abychom neustále inovovali, zlepšovali, doplňovali naše služby. A to je dobře pro klienty, i pro nás.“
A co ta druhá? Špatná konkurence.
Většinou je založena na klamavé reklamě, na kterou klienti rychle naletí. Proti takové jsme téměř bezmocní a můžu prozradit, že právě tento problém jsme řešili právě včera na obchodním jednání.“
A jak takovou nabídku může klient odhalit?
To je ten problém, většinou ji nepozná. Alespoň ne na začátku. Problémy přijdou až před odjezdem. Za loňský rok nás kontaktovalo několik desítek klientů s tímto problémem. Výsledkem jednání byla dohoda, že učiníme vše proto, aby se takové případy neopakovaly.“
Můžete podvedeným klientům nějak pomoci?
Ano, zcela určitě. Poskytneme jim přímý kontakt na Managera plavební společnosti MSC Cruises zodpovědného pro Český a Slovenský trh, který bude tuto situaci s nimi řešit ale i my jim pomůžeme odbornou pomocí nebo výběrem náhradní plavby apod.“
Pojďme však k příjemnějším záležitostem. Co plánujete nového, jsou u Vás nějaké změny?
Ano, zcela jistě. S rozvojem naší CK RIVIERA TOUR bylo nutno reorganizovat celou společnost. RIVIERA TOUR má od ledna letošního roku nové rozšířené prostory, přijali jsme nové zaměstnance a připravujeme zajímavou novinku, která v dubnu letošního roku rozšíří naši prezentaci a prodej plaveb. Novinkou bude i nový katalog plaveb, který již brzy bude k dostání. V souvislosti se změnami, které se na rok 2015 plánují, dojde i ke změně obchodní politiky a marketingu plaveb již na rok 2015. Nechci však nic předbíhat, vše se naši klienti včas dozvědí.“
Zmínil jste také změnu obchodní politiky. Budou plavby ještě levnější?
Právě naopak,myslím že trend půjde jiným směrem.Plavby na rok 2015 rozhodně podraží a to znatelně. Jedním z faktorů je i navýšení kurzu České Koruny vůči Euru, ale i zejména fakt, že bude podstatně méně volných kapacit na lodích, což zvedne cenu plaveb. Již v letošním roce je nabídek Last Minute minimum a skutečnost je taková, že plavby jsou i půl roku předem vyprodány.“
Na příští rok se tato hranice tedy zcela jistě posune, kdy tedy nakoupit plavbu? „Nebojte se nakoupit plavbu třeba rok předem. Zejména, co se roku 2015 týká. Pro takové klienty budeme mít i letos zajímavé akce.U CK RIVIERA TOUR máte garantováno,že se plavba s dopravou a delegátem opravdu uskuteční,dovolenou si vyberete včas a na víc máte i garanci ceny.
Garance ceny-letos byla skoková změna kurzu koruny vůči euru.Jak to poznamenalo Vaše klienty?
Klienti kteří již měli uzavřené cestovní smlouvy a zaplacené zálohy vydělali na tom,že si je nakoupili včas.Těmto klientům jsme ceny nijak neupravovali a zůstali původní.Pochopitelně byla to pro nás velmi velká finanční ztráta.Ale přece klientovi,který si u nás nakoupí zájezd rok předem,což je cca 65% klientů nemůžeme říci “Sorry,doplať nám ještě 5000 třeba Kč“.Tam by se úplně ztratil efekt včasného nákupu plaveb,který propagujeme.Proto i do budoucna plánujeme propagaci nákupu plaveb včasným nákupen za zajímavé ceny a klienti se mohou těšit i na novinky ze strany plavební společnost jako je například přestavba lodí Armonia,Lirica a Sinfonia na nový standart ***** lodí ,na kterých přibude více než 200 balkonových kajut..
To jsou velmi zajímavé informace,za které děkujeme a přejeme příjemný let s spoustu spokojených mořeplavců.


Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme