Vážení přátelé,

opravdu již jen hodiny nás dělí od úžasného okamžiku křtu nové lodi MSC WORLD EUROPA***** který se tentokrát uskuteční v DOHA. Máme to obrovské štěstí a jsme opravdu velmi moc vděčni, že se této významné události můžeme účastnit. Bude mám obrovskou ctí reprezentovat RIVIERA TOUR, Českou republiku a především Vás klienty plaveb MSC CRUISES na této jedinečné události.

Netrpělivě očekávaná nová loď má 22 palub, je 47 metrů široká, s 2 626 kajutami a může se pochlubit více než 40 000 m2 veřejného prostoru. Tato ultramoderní městská metropole na moři je budoucností křižování a nabídne skutečný svět různých zážitků posouvajících hranice toho, co je na moři možné, čímž nastavuje nový standard pro průmysl výletních lodí

Především však MSC World Europa bude první plavidlo s pohonem na LNG ve flotile MSC Cruises a dosud nejpokročilejší z hlediska životního prostředí. Palivo, na které jezdí, zkapalněný zemní plyn (LNG), je jedním z nejčistších lodních paliv na světě dostupných ve velkém a má hrát klíčovou roli při dekarbonizaci (nebo přechodu na nulové emise) mezinárodní lodní dopravy. Prakticky eliminuje místní emise znečišťujících ovzduší, jako jsou oxidy síry, a snižuje oxidy dusíku až o 85 %. LNG také hraje klíčovou roli při zmírňování změny klimatu, protože snižuje emise CO2 o 25 % a připravuje cestu pro využívání udržitelných nefosilních paliv včetně zeleného vodíku.

Na této stránce Vám budeme přinášet všechny zajímavosti z lodi, fotografie, videa, rozhovory, články a je opravdu se na co těšit. S RIVIERA TOUR jakož to největším prodejcem plaveb MSC CRUISES ve střední Evropě můžete kromě mnoha itinerářů a termínů během celého roku vyrazit i na plavby MSC WORLD EVROPA s dopravou a asistencí delegáta.

Základní data:

Plavební společnost: MSC Cruises, Italy
Třída: World
Počet hostů: 6 774 osob
Posádka: 2 631 osob
Počet kajut: 2 026
Délka lodi:333 m
Šířka lodi: 46 m
Výška lodi: 74,7 m
Počet palub: 22
Rychlost v uzlech: 23 kn
Výtlak: 205 700 BRT
Rok výroby: 2022
Místo spuštění:  Doha, KATAR

Registrace lodi: Valletta, Malta


Informace o lodi naleznete na odkaze: MSC WORLD EUROPA


V roce 2023 organizujeme tyto skupinové plavby na MSC WORLD EUROPA:

100 ARABSKÉ EMIRÁTY letecky 13.1.2023

113 ZÁPADNÍ STŘEDOMOŘÍ 29.4.2023 busem 23.990 Kč

141 LETNÍ ZÁPADNÍ STŘEDOMOŘÍ 24.6.2023 busem 26.990 Kč

142 ZÁPADNÍ STŘEDOMOŘÍ PŘES PALERMO 4.11.2023 busem 17.990 Kč

nebo aktuálně v akční nabídce SAUDSKÁ ARABIE:

MSC OPERA - SAUDSKÁ ARÁBIE DO ÚŽASNÉHO OMÁNU jen 27.990 Kč


Kmotra lodi MSC WORLD EUROPE 

Její Excelence  Sheikha Hind bint Hamad Al Thani

Sheikha Hind má bakalářský titul na Duke University ve Spojených státech, magisterský titul v oboru lidských práv na University College London a mezinárodní EMBA na HEC Paris v Kataru. Byla spolupředsedkyní Společného poradního sboru Severozápadní univerzity v Kataru, partnera Univerzity Hamad Bin Khalifa , místopředseda představenstva Qatar Foundation, člen správní rady Qatar Foundation a místopředseda a předseda výkonného výboru Nejvyšší rady pro vzdělávání (nyní ministerstvo školství a vysokého školství) a člen Governing Council of Interpeace.

 V letech 2008 až 2013 byla ředitelkou Úřadu Jeho Výsosti Amíra. Souběžně zastávala posty předsedkyně společné dozorčí rady a předsedkyně výkonného výboru College of the North Atlantic Qatar. Je místopředsedkyní a generální ředitelkou Katarské nadace pro vzdělávání, vědu a komunitní rozvoj (QF), kterou založili její rodiče Hamad bin Khalifa Al Thani a Moza bint Nasser Al-Missned.

Vdala se se šejkem Faisal bin Thani Al Thani dne 2. dubna 2010 v paláci Al-Wajbah v Dauhá. Mají 5 synů a 1 dceru. V září 2021 na akci ITU World Triathlon Series v Hamburku Sheikha Hind dokončila svůj první olympijský distanční triatlon.

Její Excelence ztělesňuje cyklus vzdělávání, který QF vytvořila, vystudovala Katarskou akademii – první školu, kterou QF založila – a později pokračovala ve své vlastní akademické cestě na HEC Paris v Kataru, partnerské univerzitě QF. Věří v sílu vzdělání utvářet životy, posilovat společnosti a budovat lepší svět  a jako vůdkyně, aktivní globální občanka a matka příkladem toho, jak jsou ženy v popředí transformační cesty Kataru.

Její Excelence ve své roli v QF vede různorodou, multikulturní organizaci s 5 000 zaměstnanci, zahrnující členské organizace pokrývající spektrum předuniverzitního a vysokoškolského vzdělávání; výzkum, vývoj a inovace; zdraví a pohoda; sociální angažovanost; udržitelnost; umění a hudba; kulturní dědictví a další aspekty rozvoje komunity, stejně jako globální iniciativy QF.


KŘEST MSC WORLD EUROPA

Doha, Katar, 13.11.2022  19:00

Jsme tak plni dojmů, že se to ani nedá popsat. Dnešní den je opravdu významný. Přesto, že je neděla, tak od rána spousty práce- vrací se nám skupina z USA z Miami.  Nic méně kromě práce i úžasná setkání s lidmi, kterých si celoživotně opravdu moc Vážím a kteří dokáží ocenit naši práci. A po takovém setkání omládnete o 20 let a máte znovu obrovskou chuť něco dělat, budovat, vytvářet. Dnešní setkání mi dodalo tolik ale tolik potřebné energie do dalšího života, že se to ani nedá popsat.

A je tu podvečer. Saka, košile nažehleny, ženy se mění v nádherné dámy a pánové vytahují značkové parfémy. Celá loď je najednou krásná a voňavá. První lehký drink a kafíčko a už odcházíme s přáteli k modrému koberci. (Když říkám s přáteli, tak jsou to kolegové z konkurenčních cestovních kanceláří ze Slovenska, kterých si moc vážím). Procházka po modrém koberci je něco tak výjimečného. Tam si najednou uvědomíte, co jste v životě dosáhli a že máte to obrovské štěstí po tomto koberci vůbec jít. Je nás přes 12500 prodejců, ale jen necelých 1500 se může této výjimečné akce účastnit.

Všude okolo je krásně modro, je příjemně teplo a vy hledáte nějaké dobré místo. Usadíte se a slavnostní křest začíná. Při projevech velmi důležitých lidí si uvědomuji jednu zcela zásadní věc. Tady totiž není žádná politika, žádné mediální výstupy, žádní chytrolíni, kteří vám říkají co je dobré a co je špatné.  Tady se pár chytrých lidí dohodlo že spolu budou spolupracovat bez ohledu na barvu pleti, vyznání, politickém přesvědčení… Jde jim o spolupráci, o dobrou spolupráci. A nevěříte vlastním očím jak to jde a vůbec to není složité. A tak tu na jedno místě jsou lidé z celého světa, z Austrálie, Itálie, Kanady, Mexika…. všichni se respektují a jsou k sobě moc milí a hodní. Křestan si povídá s Islámcem, Ital s Mexičanem, všichni v klidu a pohodě. My respektujeme jejich pravidla a holky se museli trošku přizahalit, oni respektují naše „radosti“ že si na lodi dáme skleničku nebo dvě.

A za to patří MSC CRUISES obrovský dík. Za to, že nám ukazuje, že to jde, že nemusíme jeden na druhého ukazovat prstem , ale jak říkal pan Vago – to jsou moji přátelé. Kdo znáte Italy, tak víte, že pokud Ital řekne o někom, že je to jeho přítel, tak vás obrazně posune do své rodiny. Slovo přítel je u Italů úplně něco jiného, než u nás.

Slavnost je plném proudu, díváme se na místní folkrór a Italové si na loď dovezli mladého matea Boccelli. Užasné. Následují fantastické projekce na loď a vše vrcholí doslova grandiózní podívanou na doslova roj 600 dronů, které kouzlí obrazce přímo nad našimi hlavami. Je to paráda.

Je tady grandiozní finále. Nastupují MSC EUROPA STAFF a letušky QUATER AIRWAIS. Opět úžasné spojení dvou rozlišných kultur i firem. Letos poprvé nepřestříhává pásku SOFIA LOREN. Doposud všechny naše lodě křtila Sofia a bylo to vždy velkolepé a úžasné. Tak teď se světem je změna a svět je poprvé pokřtěn, páska přestřihnuta a šampáňo letí volným pádem k lodi. Rána a obrovský ohňostroj. Podařilo se, šampáno se rozbilo o bok lodi a loď je pokřtěna a může vyrazit na svoji první cestu.

Než však vyrazí, ještě si zde v Dohá pobude, protože bude společně s MSC OPEROU sloužit jako hotel během mistrovství světa ve fotbale. Jmeme slavit , přátelé…  

Pierfrancesco Vago, Executive Chairman of MSC Cruises
Pierfrancesco Vago, Executive Chairman of MSC Cruises
Gianni Onorato Chief Executive Officer, MSC Cruises
Achille Staiano Vice President Global Sales at MSC Cruises
Marco Massa, kapitán MSC WORLD EUROPADOHA, KATAR

MSC WORLD EUROPA 13.11.2022

Neboli Dauhá. Tak začal náš průvodce dnešní prohlídku tohoto úžasného města a v materiálech se dočtete, že se jedná o město kupecké a město královské. Už samotný příjezd z letiště je opravdu fascinující. Číslo, vše upraveno, nasvíceno a vše má řád a úroveň. V Dauhá se točily Hvězdné války, pod elegantními mrakodrapy se táhnou písečné pláže a rušné bulváry obklopují rozlehlé obchodní galerie.

A tak vítejte v hlavním katarském městě Dauhá, které ukrývá celou řadu turistických magnetů v čele s královským palácem, starým tržištěm, přístavem, koňským trhem a mnoha dalšími. Velkoměsto má kolem 1,5 miliónu obyvatel a leží na východě Kataru u břehů Perského zálivu. Jeho rozloha dosahuje asi 132 kilometrů čtverečních. Je zde i velmi vytížené mezinárodní letiště Matar amad al-Duwali.

Původní osada se proslavila pod jménem Al-Bídá lovem perel, hlavním městem se už jako Dauhá  ad-dawha –neboli „velký strom“ stala v roce 1971. Dnes v ní můžete obdivovat nejrozmanitější styly arabské architektury od tradičních vzorců až po odvážné moderní linie budoucnosti. Symbolem následujících desetiletí se má stát umělé souostroví Perla, hypermoderní čtvrť Lusail či Muzeum islámského umění. O perle si ještě řekneme na konci článku.

Za nákupy a oddechem se můžete vydat na tradiční trh Souq Al Waquif, do obchodních galerií City Centre Mall, Mall of Qatar či Villaggio Mall, do unikátního zábavního parku Gondolania nebo na nábřežní promenádu Corniche. Z přístavu jezdí autobusy až na tržiště, takže doprava v rámci plaveb opravdu není složitá. Pokud se vydáte na procházku, musíte však počítat s tím, že není teplo jako teplo. Teploty kolem 40 jsou fakt masakr, na víc obrovské vlhko vás velmi rychle unaví. Takže základ je čepice na hlavu a voda. A už vás slyším, jak si brumláte: „Je to marné, je to marné, je to marné“ Každopádně je třeba procházku volit opravdu tak, abychom měli možnost se ochladit. Doporučujeme vám navštívit Katarské národní muzeum, královský palác Emiri Diwan, dostihové závodiště a stáje Al Shaqab- to je fakt pecka, Arabské muzeum moderního umění Mathaf a fanoušci burácejících motorů by neměli vynechat závodní okruh Losail International pro motocyklovou Velkou cenu Kataru.

Velkou část Kataru zabírá pravá, nefalšovaná poušť. Má plochý charakter a pokrývá ji písek. Říká se jí Katarská poušť a dosahuje plochy kolem 10 tisíc kilometrů čtverečních, tedy jenom o něco méně než celý stát. Celistvost Katarské pouště narušují pouze silniční a dálniční tahy, města a v poslední době stále častěji též zemědělské oázy. Na jihu na Katarskou poušť navazuje jedna z největších světových písečných pouští Rub al-Chálí (rozloha 650 tisíc kilometrů čtverečních). Táhne se přes Saudskou Arábii až do Spojených arabských emirátů, Ománu a Jemenu.

Když už jsme u těch pouští, tak nejhůře dostupná, avšak zároveň nejatraktivnější je její jihovýchodní část mezi Perským zálivem a hranicemi se Saudskou Arábií. Nazývá se Khawr al Udayd  a jedná se o členitou obří lagunu, rozlévající se od mořského ústí až 35 kilometrů do vnitrozemí. Všude kolem ní se vlní ohromné duny, vytvářející nenapodobitelnou atmosféru.

Do Katarské pouště se určitě vydejte alespoň na jeden z řady zajímavých výletů. Některé z nich jsou adrenalinové (terénními vozy), jiné rodinné (na velbloudech) a mnohé se zaměřují na poznání katarských kulturních, přírodních a historických památek. Navštívit tak můžete starověkou pevnost Al Zubarah (UNESCO), národní park Umm Tais nebo filmové město Zikreet.

Chcete-li si v Dauhá odpočinout od celodenního sluníčka a zároveň se spolu s vašimi dětmi pobavit, zajděte do zábavního parku Gondolania. Jedná se v podstatě o rozsáhlou matějskou pouť schovanou pod střechou. Připravte se ovšem na řadu nečekaných zážitků.Krytý zábavní park Gondolania se ukrývá v obchodní galerii Villaggio Mall uprostřed rozsáhlého odpočinkového parku Aspire. Je to na západním předměstí Dauhá a dostanete se sem po bulváru Al Waab vedoucím z okraje městského centra. Samozřejmě, že k areálu jezdí též metro (zlatá linka, stanice Villaggio). Slavnostní otevření komplexu, zabírajícího 22 tisíc metrů čtverečních, trvalo 3 dny a uskutečnilo se v dubnu 2011. K jedné z největších atrakcí, které můžete v Gondolanii vyzkoušet, se řadí plavba lodí v kulisách benátských kanálů. I v ostatních částech areálu vše hraje barvami, okázalostí a originalitou zpracování – přestože naprostou většinu zdejších atrakcí jste už asi někde jinde viděli. Možná i jako napodobenina zábavných parků. Součást Gondolanie tvoří i jedno ze dvou ledových kluzišť v Kataru, bowlingové centrum a horská dráha. Ke svezení láká také klasické ruské kolo, autodrom, horská dráha, strašidelný zámek a řada dalších kolotočů. Nechybí 4D kino, dinopark, motokáry, kulečníková herna, videohry ani lasergame zóna.

Jak jsem slíbil, vrátím se ještě  na umělý ostrov Perla. Pokud jste slyšeli o umělých ostrovech v Dubaji, vězte, že stejné rostou i v Kataru. Nejznámější z nich se jmenuje Perla. Vznikl v jedné z vyhlášených katarských potápěčských lokalit a svým vzhledem připomíná řetězec perel. Umělý ostrov Perla se rozkládá jen malý kousek od pobřeží hlavního města Dauhá v oblasti západní Bay Lagoon. Do centra s Muzeem islámského umění je to odsud asi 12 kilometrů. Nejbližší stanice metra Legtaifiya (červená linka) se nachází v docházkové vzdálenosti. Umělý ostrov Perla, projektovaný od roku 2004, vás udiví svou velikostí, koncepcí i architekturou. Má rozlohu téměř 4 kilometrů čtverečních a obývá ho kolem 40 tisíc lidí. Po celkovém dokončení, které spolyká nejméně 15 miliard dolarů, poskytne přes 32 kilometrů nového pobřeží a na 18 tisíc bytových jednotek. Jedná se o členitý ostrov se třemi velkými vnitřními zálivy kruhovitého tvaru (Marsa Arabia, Viva Bahriya a Porto Arabia). Nad každým z nich ční několik desítek obytných mrakodrapů. Specialitou se má stát čtvrť Qanat Quartier, kopírující největší atrakce Benátek včetně kanálů, náměstíček a mostu Rialto. V Perle najdete i desítky gastronomických podniků všech kategorií, luxusní obchody a butiky, pláže, kina a zábavní park Megapolis.

Takže pokud Vás výše uvedené informace zaujaly, budeme rádi pokud si vyberete některou plavbu  z naší nabídky a můžete tak poznávat úžasná místa tohoto světa. Jsme unaveni, jdeme odpočívat, večer nás čeká opravdový zážitek, křtíme loď MSC WORLD EUROPA

Více informací naleznete na : https://www.rivieratour.cz/cs/caste-dotazy/msc-world-europa


UŽIJÍ SI VŠECHNY VĚKOVÉ KATEGORIE- zejména děti

Doha 13.11.2022 , MSC WORLD EUROPA

Zažijte zcela novou úroveň zábavy včetně velkolepých divadelních představení, strhujících akrobatických představení na zádi lodi, interaktivní rodinnou zábavu v Luna Park Aréně, nebo autentické bohémské pouliční divadlo. Kromě toho se hosté mohou vyřádit také na diskotéce s kolečkovými bruslemi nebo dát volný průchod svému vnitřnímu dítěti na lodním autodromu.

 Dětský klub na MSC World Europa s více než 766 m² a 7 místnostmi se stane největším ve flotile.

Zábava pro děti a mládež bude ještě pestřejší díky originálním formátům her a talentových show, kterých se děti mohou zúčastnit v The Studio, Luna Parku nebo v lodním divadle.

 Jako narovinu, chtělo se mi říci: "Jděte do baru a nechejte mě tady, já si budu hrát" Neskutečně nádherně vybavený dětský klub je rozdělen do několika kategorii. Takže je úplně jedno, kolik Vaše ratolest má let. Od maličkých jesličkových dětí až po puberťáky. Jo, jo, vím co se vám honí hlavou. Jak se domluví. Buďte si jisti, že děti se přes jazykovou bariéru přenesou daleko lépe než vy. Mají totiž duši čistou. Nebojí se komunikovat, ba právě naopak učí svého kámoše , jak se česky řekne : "Já mám hlad" Dětský klub na lodích MSC je úplně zdarma a za tuto službu nic nepříplácíte.

Taktéž se s dětmi můžete doslova vyřádit i vy. Na lodi je spousta aktivit, které vás doslova pohltí. Kromě tobogánů co třeba si vyzkoušet jízdu ve formuli 1. Mimochodem MSC Cruises je sponzorem F1

Závěrem- děti na plavby rozhodně patří. Nenechávejte je doma. I cena je pro Vaše děti velmi příznivá. Dokážeme Vám připravit kajuty na míru třeba s postýlkou, spojené kajuty, když jsou děti větší a nebo rodinné apartmány třeba pro dvě až tři rodiny s privátní vířivkou

 

RESTAURACE- BARY- SALONKY

Doha 13.11.2022 MSC WORLD EUROPA

Kapitola sama o osobě. kdy byl na lodích MSC ví, že tady zkrátka hlad mít nemůžete. Tady tělesná váha roste, jen co vejdete do restaurace. Je opravdu velmi, velmi těžké odolat. Na MSC World Europa Vás však vezmeme na gastronomickou cestu kolem světa. Nabídneme vám 33 restaurací, barů a salónků, z nichž každý má svůj osobitý styl a atmosféru.

Tvůrci lodních menu sbírali inspiraci po celém světě, která v kombinaci s nepřeberným množstvím kvalitních surovin, připravovaných s vášní a autenticitou, vyústí ve výjimečné zážitky z jídla a pití.

 

Loď nabídne velkolepou škálu 13 restaurací, včetně 6 speciálních se dvěma zcela novými koncepty - Chef´s Garden Kitchen, první hydroponické zahrady na moři, ve které jsou suroviny jako bylinky, saláty a přílohy k přípravě jídla pěstovány přímo před zraky návštěvníků restaurace, a La Pescaderia - středomořské rybí restaurace s pokrmy z nejčerstvějších plodů moře, s neformální a rodinnou atmosférou.

Hosté se mohou těšit také na další oblíbené podniky, včetně steakhouse Butcher´s Cut, latinskoamerické streetfood restaurace Hola! a asijského Kaito Teppanyaki a Sushi baru. Mezi 20 bary a salónky najdete 7 zcela nových konceptů, včetně prvního lodního minipivovaru, nového gin baru, koktejlového baru podle pravidel mixologie a mnoho dalšího.


PIVO Z MOŘSKÉ VODY?  

MSC WORLD EUROPA- DOHA 12.12.2022

Když si s námi výkonný ředitel MSC CRUISES Angelo Capurro (EXECITIVE DIRECTOR, HEADGUATER) dával schůzku na MSC WORLD EUROPA věděl přesně , které místo vybrat. Angelo je muzikant tělem i duší a je pravda, že právě tento bar nejen nám přirostl k srdci. Tady to prostě večer žije.  Ale pěkně od začátku. V čem je opět jak jinak tento bar vyjimečný.

Osobností této kategorie je sládek Teo Musso, zakladatel farmářského pivovaru Baladinu a tvůrce speciální řady řemeslných piv MSC Cruises, která se budou vařit na moři v lodním minipivovaru. Pivo se bude vyrábět z odsolené mořské vody přímo na palubě. Hosté si budou moci vybrat z pivních stylů pils (pivo plzeňského typu), bitter a pšeničné pivo. Ty si mohou vychutnat spolu s klasickým hospodským občerstvením. 

Zakladatel a sládek pivovaru Birra Baladin dodal: "Vždycky jsem rád experimentoval a byl při výrobě piva kreativní. Toto partnerství s MSC Cruises bylo darem, šancí vytvořit nejen tři piva, ale také to udělat tím nejromantičtějším způsobem: na moři. Výsledkem jsou tři zcela nová piva "Oceanic", každé s vlastní jedinečnou škálou chutí. Stejně jako hosté MSC Cruises objevují nové destinace, mohou nyní objevovat i nové chutě."

Pivo jsem osobně vyzkoušel. Moje hodnocení ze základní trojky. Jedno úplně super, něco na styl BernarD 11 světla, jedno spíš pro ženy- hodně ovocné a jedno celkem neutrální. Ale jo, nejen na jedno se tu opravdu dá zajít. A že to nebude na jedno, tak to vám garantuji. 


Zdejší atmosféra vás pohltí. Je vám jedno kolik je hodin. Je vám jedno kolik máte v peněžence. Zkrátka kalíte, a všichni. 

VIDEO- jak to žije na MSC WORLD EUROPA- noc je ještě mladá

Hudba- jeden týpek dokáže udělat více , jak celá kapela. Opravdu podezřívám MSC je se dohodlo a právě zde si chodí přivydělávat MR. Sting. Byl jsem na jeho koncertu letos ve Vyškově a bylo tu luxusní. A to samé tady. Muzikant, fakt pan muzikant. Ošumělá kytara, britský výraz a zahraje opravdu všechno. A tak na něj: Please ,please i wan you O2, a najednou se ozve 

One love, one blood, one life,
you got to do what you should.
One life with each other: sisters, brothers.
One life, but we're not the same.
We get to carry each other, carry each other.
One, one.

VIDEO ONE-O2

a vy fakt slyšíte zpěváka Bona a zpíváte , jako by tu ti kluci z Irské kapely O2 fakt byli. Tak atmosféra je nepopsatelná. Vracíte se na kajutu pozdě ráno a máte najednou kolem sebe tolik přátel, které jste včera ještě vůbec neznali.

To je přátelé totiž úplně jiná dovolená a kdo něco podobného zažil mi dá za pravdu
PROHLÍDKA PALUBY 6-8

MSC WORLD EUROPA 12.11.2022

V reklamních sloganech jsme vám slibovali, že Vám ukážeme úplně jiný svět. A nelhali jsme. Každý si to představoval jinak. SVĚT je nová třída lodi MSC Cruises. V současné době brázdí moře a oceány dvanáct luxusních výletních lodí, které beze všeho můžeme nazývat plovoucími městy. Zázemí lodí společnosti MSC Cruises je natolik rozmanité, že jedna plavba nemůže stačit k jeho důkladnému prozkoumání. Nalezneme zde kryté i otevřené bazény, sportovní a zábavní centra, divadla, kina, kavárny a restaurace i dětské koutky.

MSC World Europa od začátku přitahuje pozornost nejen cestovatelů, ale i předních světových politiků. V okamžiku spuštění se totiž, co do počtu pasažérů, stane největší lodí světa. Svým návštěvníkům nabídne dosud nevídaných 22 palub, 2 626 kajut a více než 40 000 m² veřejného prostoru a mnoho dosud nevídaných atrakcí. Podle MSC Cruises tato "ultramoderní městská metropole na moři" posune hranice možností zábavy na moři a po svém spuštění na začátku prosince 2022 nabídne nový standard výletních plaveb. Vy se teď spolu s námi můžete podívat na několik důvodů, proč na MSC World Europa vyrazit.

VIDEO Z LODI- paluba 8-7-6

Na lodi opravdu není čas, natočil jsem Vám krátké video, kde se se mnou můžete projít po palubách 6-8. Nebyl opravdu čas stříhat, zvučit a pod. Takže pro první moment surový materiál, at vidíte jak nový SVĚT vypadá. Později vše zpracujeme do kultivované formy.

Promenáda - tepající srdce lodi, tak zde naši prohlídku začneme

Přemýšlel jsem jak vám loď ukázat, představit. Je to obrovský kolos. A tak jsem se rozhodl, že vám to budu „dávkovat“. Proto dnes paluba 8-7-6. Je to totiž srdíčko lodi

Sedmipatrová, přes sto metrů dlouhá venkovní promenáda bude jedním z nejpůsobivějších prostorů na lodi. Svým návštěvníkům nabídne dech beroucí výhled na moře ze zádi lodi a bude nejlepším místem pro noční zábavu i celodenní stolování. Její největší chloubou je pozoruhodné architektonické dílo - jedenáctipatrová suchá skluzavka Venom Drop @ The Spiral, s elegantním křivkami z nerezové oceli. Se svými 74 metry se stane nejdelší suchou skluzavkou na moři a podle plavební společnosti půjde o "nejzábavnější (a nejrychlejší) způsob, jak se dostat z horní části lodi na promenádu".

S venkovním prostorem bude spojená také krytá promenáda World Galleria o rozloze 303 m², s úchvatným LED a kinetickým stropem. Ta se stane ideálním místem k procházení a užívání si mnoha zdejších barů, restaurací, obchodů a butiků.

Je neskutečné sledovat strop promenády, kde vidíte plout obrovské ryby. Plují tak pomalu, že i vy se zastavíte a dostaví se vám pocit neskutečného klidu a pohody.

Bary a obchody jsou fakt super. Mě se zalíbila rybí restaurace, kde si můžete přímo vybrat, z jaké ryby Vám bude jídlo připraveno. Skvělá čokoládovna, ale na to jsme už u MSC zvyklí. To co mě opravdu potěšilo je čajovna. Nádherné zákoutí a hlavně, hlavně je tam ticho. To je fakt balzám na nervy.

Naopak kde to jede, kde to šlape je pivní bar- pojmenovaný jako GIN PROJECT, musím zjistit proč? Nic méně večer narváno. Hraje tam úžasný týpek. Když jsme ho slyšel, musel jsem přijít k němu se podívat kdo to je. Já a všichni okolo mu říkají Mr. Sting. Je jen že tak vypadá, ale i ta stará ošoupaná kytara, hlas Stinga a co hraje a zpívá je pro naši generaci zkrátka pecka. Stejně si myslím, že je to Sting. K tomuto baru se ještě vrátím, stojí za samostatný článek. A vrátím se i ke skluzavce, až dostanu odvahu se nasoukat do pytle a sjet to dole. Asi to bude chtít nějakého panáka. Mrkněte na fotky a videa.

Venku se již dostavuje podium na zítřejší křest. Trošku mám obavy, horko zde je fakt šílené.

Pierfrancesco Vago, výkonný předseda MSC Cruises, řekl: „Jsme nesmírně hrdí na to, že v Dauhá v listopadu pojmenujeme naši nejinovativnější, nefuturističtější a největší ekologicky zaměřenou výletní loď na světě. MSC World Europa představuje budoucnost plaveb, zcela novou platformu, která svým hostům poskytne nezapomenutelnou plavbu, jakou dosud nikde nezažili. Proto je příhodné, že se tato monumentální událost koná v jednom ze sedmi nových městských divů světa“.

Podle tiskové zprávy, vydané plavební společností, bude pojmenování lodi okázalou a hvězdnou událostí s řadou zábavných vystoupení, tradičním rozbíjením lahve šampaňského o bok lodi i nádherným ohňostrojem, který ozáří ohromující panorama mrakodrapů katarského hlavního města.

Výjimečná událost se bude konat ve zbrusu novém Velkém plavebním terminálu s rozlohou 24 000 metrů čtvereční, který denně odbaví až 28 000 cestujících a má kapacitu přijmout v jednom dni až dvě obří výletní lodě. Návštěvníci se v něm mohou těšit mimo jiné na na akvárium a galerii, která se specializuje na islámské umění.

Loď se vydá na svou první plavbu 20. prosince, předtím bude jako plovoucí hotel hostit návštěvníky Mistrovství světa ve fotbale. Od prosince do března nabídne sedmidenní plavby Perským zálivem z Dubaje, poté se přesune do západního Středomoří. Na plavby v obou těchto destinacích můžete s Riviera Tour vyrazit i s dopravou a delegátem v ceně – viz v úvodu článku

Více informací naleznete na : https://www.rivieratour.cz/cs/caste-dotazy/msc-world-europa

Tak se můžete těšit. Křest lodě MSC pojedeme živě a spolu s námi přes 200 influencerů, kteří s námi na palubě lodi již jsou.

PŘÍLET DO KATARU A NALODĚNÍ

DOHA- KATAR  11.11.2022

Krásný podvečer s dvouhodinovým posunem času. 

Přílet byl skvělý, imigrační fakt velmi rychlé a všude všichni s velkým úsměvem. Fotbal je v Doha opravdu teď No1.  Cesta do přístavu asi 30 minut pohodová, řidič jede pomalu, ani nefotím, užívám si tu cestu a žasnu, co zde na tom písku a kameni dokázali vybudovat.

Venku je 41 stupňů a to už máme po západu slunce. Neskutečná vlhkost a teplo sála ze všech stran. Lemujeme doslova les fialových sloupů, které slouží i jako veřejné osvětlení a blížíme se k přístavu. Nalodění během 5 minut a míříme na kajutu.

Super, paráda, sprcha a jdeme něco sníst. Čeká nás náročný večer, budeme se snažit projít „SVĚT“ ale už z prvních pohledů vím, že nemáme šanci. Tak jsem si říkal, co tu budeme dělat tolik dní. Už teď vidím, že to zkrátka nestihneme.

MSC SVĚT EVROPA je opravdu obrovský kolos, je to SVĚT ve SVĚTĚ a my jdeme fotit a natáčet, abychom Vám představili celou loď MSC WORLD EUROPA. Více informací naleznete na : https://www.rivieratour.cz/cs/caste-dotazy/msc-world-europa


ODLET DO KATARU

PRAHA – KATAR  11.11.2022

Krásné dobré ráno. Měl jsem úmyslu Vám popisovat loď a co všechno je na ní skvělé. Změnil jsem názor. Žádná umělá propagace, žádné toto je top a to co je špatně zamlčíme. Rozhodl jsem se popsat vám naši návštěvu a všechny probíhající dny při křtu MSC WORLD EUROPA pohledem obyčejného člověka, obyčejného chlapa z vesnice, který 30 let buduje svoji firmu a z té malé valašské dědinky se dostal až do velkého světa. Pro některé z vás to bude možná trochu ubohé a naivní, vy už v tom světě možná žijete. Je mi to jedno, protože já se k tomu musel prokousat, odpracovat, několikrát spadnout doslova na nos a znovu se zvednout. A tak já se opravdu za následující řádky nestydím, i když budou možná trochu úsměvné. Ale budou od srdce a tak jak to já cítím. A komu se to nelíbí-přepněte na jiný program 

   Odlet z Prahy. Nechtěl jsem o něm nic psát. Letím bussines třídou. A už jsem viděl ty debilní příspěvky na facebooku „To je za naše peníze“.  Takže rozhodně ne. Do Dohá letíme na pozvání MSC CRUISES je opravdu nutno ocenit a vyzdvihnout, že MSC nám platí opravdu vše. Ubytování, stravu, transfery, drinky i letenky. I náš bussines class. Opravdu smekám pomyslný klobouk. Pracuji pro MSC CRUISES již téměř 20 let a MSC opravdu dokáže ocenit vaši práci a loajalitu. Pan Aponte, majitel největší soukromé plavební společnosti na světě má celoživotní heslo: „MY JSME MSC CRUISES- MY JSME JEDNA RODINA-MSC RODINA“  A je nutno dadat, že MSC FAMILY není jen fráze, ale skutečnost.

   Letíme QATAR AIRWAIS a všechny dokumenty a víza nám zajištovala MSC Cruises. Katar teď žije fotbalem, je to vidět na každém kroku, ale o tom až později. K odbavení potřebujete jen vízum, letenku a pas. Odbaveni na letišti v Praze za 5 minut . Paráda. Usedám do luxusních sedadel a užívám si pohodlnosti první třídy. To je obsluha prvotřídní, není třeba zmiňovat. Nic méně lítám desítky let a vystřídal jsem tolik leteckých společností, že je nespočítám na prstech mých rukou. QATAR AIRWAIS mě dostal do kolen.

Tak skotskou na šťastný let a začíná bezpečností video. Doposud vždy nuda. Ale tady? Co to je? Bezpečnostní video začíná v šatně fotbalistů, kde trenér vysvětluje neskutečně zábavně hráčům, jak se mají chovat a co mají dělat, aby ten zápas „nepodělali“ a nespadli o třídu níž. A vysvětluje -  „teď vám může již o život. Pamatujte si, co máte dělat“. A vy tak zcela jednoduše a hlavně nenásilně dostanete do hlavy všechny nutná bezpečnostní opatření během letu. Paráda. Tak se to má dělat.

Velmi příjemná letuška se představí a objednáváme z jídelního a nápojového lístku. Dávám si uzeného lososa a překvapil mě desert s názvem FIFA… tak to přece musím, kdyby mě to mělo roztrhnout (omlouvám se, paní doktorce na diabetologii ve ZlíněJ)

Losos luxusní, stolování vynikající a překvapilo mě i pečivo – bulka ze tři druhů těst. Vážně super nápad a chutnalo to úžasně. Vedle si Hanka dává kuřecí a nemůže si jej vynachválit. A teď ten desert. Jako co Vám mám říct. Co já už jich snědl, co já už jich ochutnal. Ale tohle bylo „Totální gastronomické porno“ ( Sorry, to mě naučila Petra Hřebíčková ve filmu  Přes prsty) . Neskutečná variace chutí a ten servis. Přátelé, jen se podívejte.

Zkrátka naprostá spokojenost. A tak to tak trošku srovnávám s mým letem v neděli z USA. Místa málo, cola z plastu, letušce jsme vadili, že tam vůbec sedíme a ještě mi zabavili příruční zavazadlo i s inzulínem (což se opravdu nesmí) i když vážilo jen 4 kg a splňovalo všechny parametry. Není letecká společnost jako letecká společnost. Nic méně problém je, že co se reklamací týká, tak v Evropě  ne vyreklamujete vůbec nic. Nic. A nikomu to nevadí. Nikdo s tím nic nedělá. Takže je ochrana spotřebitele a ochrana spotřebitele.  Tady však jdou jiným směrem a ten se mi opravdu líbí.

Přílet do Doha luxusní, kolečko na městem, ať si můžeme udělat fotky, velmi rychlé odbavení bez front a sedáme do autobusu a jedeme k MSC WORDL EUROPA.

BALÍME A ODJÍŽDÍME  RIVIERA TOUR  10.11.2022

Víza máme, letenky, pozvánku... Tak balíme kufry a míříme směr letiště Praha. Už se opravdu moc těšíme.


Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme