Základní informace o lodi

 • Plavební společnost: MSC Cruises Italy
 • Počet hostů: 2 520 osob
 • Posádka: zhruba 780 osob
 • Počet kajut: 976
 • Délka lodi: 275 m
 • Šířka lodi: 29 m
 • Výška lodi: 54 m
 • Počet palub: 13
 • Rychlost v uzlech: 20 kn
 • Výtlak: 65 542 BRT
 • Rok výroby: 2001
 • Místo spuštění: Janov, Itálie
 • Registrace lodi: Panama City, PanamaMSC Aurea Spa

Luxusní wellness s masážemi, saunami, vířivkami, relaxační místností, kosmetickým salónem a posilovnou je na lodi MSC Armonia připraveno právě pro Vás.

Knihovna

Lodní knihovna na MSC Armonia nabízí knihy v několika světových jazycích, mezi kterými si každý najde tu svou.

Bazény

MSC Armonia nabízí dva velké bazény s mořskou vodou, bary a vířivkami. Pro děti je připraven velký bazén s vodními atrakcemi.

Minigolf

Na MSC Armonia najdete minigolfové hřiště s několika jamkami, které vám zpříjemní den, zvláště během celodenní plavby na moři.

Kajuty

Kde budete spát?

Další kajuty

Vybavení lodě

Co si můžete užívat?

MSC Armonia je jednou z prvních lodí, která světu představila charakteristickou kombinaci středomořského stylu a průkopnického designu MSC Cruises. Po rekonstrukci v rámci programu Renaissance je díky řadě nových funkcí a vylepšení schopná splnit požadavky i těch nejnáročnějších klientů, a přitom si zachovat tradiční ráz turistických lodí z počátku tohoto tisíciletí.

 

► VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA MSC ARMONIA ◄

    

HARMONIE NA MOŘI

Název lodi znamená "harmonie". Je v pořadí třetí lodí třídy Lirica, nejmenšího typu plavidel flotily MSC Cruises (do této skupiny patří ještě lodě MSC SinfoniaMSC Opera a MSC Lirica). Její stavba probíhala v loděnicích Chanties de l´Atlantique (známých také jako STX France) ve francouzském přístavu Saint-Nazaire pro společnost Festival Cruises. Na vodu poprvé vyplula v roce 2001 pod jménem MS European Vision. Náklady na její stavbu se vyšplhaly na 245 milionů dolarů. Po krachu Festival Cruise v lednu 2004 zůstala několik měsíců v barcelonském přístavu, dokud ji v červenci 2004 spolu s její sestrou MS European Stars (pozdější MSC Sinfonia) nekoupila společnost MSC Cruises. Součástí flotily MSC Cruises se oficiálně stala v březnu 2005.

Lodě střední třídy MSC Cruises uspokojí i náročné cestovatele. Vybavení interiéru je na velmi vysoké úrovni, jsou velmi dobře udržované a prostorné. Mají několik restaurací a kaváren. Využít můžete i spoustu sportovních aktivit, masáže, sauny, fit centra, kosmetický a kadeřnický salón nebo dětské kluby. Všude na lodi vládne uvolněná atmosféra, umocněná prostorným foyer a výhledem na oceán ze salónků s okny od podlahy až po strop. Na MSC Armonia ovšem najdete i spoustu klidných prostor, jako elegantní Bar del Duomo nebo hospoda The White Lion Pub, která je ideálním útočištěm na drink před divadlem. Samotné lodní divadlo Teatro La Fenice vás ohromí kombinací tradičních, ale i výrazných moderních prvků (pro účast na představeních je nutná rezervace, se kterou vám poradí delegát Riviera Tour na lodi).

MSC Armonia se pod svým předchozím jménem European Vision zúčastnila jedné z nejvýznamnějších událostí novodobých italských dějin - 27. zasedání skupiny G8 v Janově, na kterém v červenci 2001 sloužila jako plovoucí hotel pro zúčastněné politiky. Svoji kajutu na ní měli britský premiér Tony Blair, francouzský prezident Jacques Chirac či ruský prezident Vladimir Putin (americký prezident George W. Bush kvůli bezpečnosti přespal v hotelu na pevnině). 

 

PROGRAM RENAISSANCE 

MSC Armonia je součástí programu Renaissance. Jeho cílem byla kompletní renovace nejmenších lodí flotily MSC Cruises tak, aby splňovaly nároky dnešních klientů. V rámci tohoto programu na lodi v letech 2014 až 2015 přibyly nové prostornější kajuty, dětský bazény a kluby, více místa zabírají lodní lázně, restaurace a bufet. Kromě MSC Armonia se rekonstrukce týkala dalších tří lodí - MSC SinfoniaMSC Opera a MSC Lirica. Více informací o tomto technologickém zázraku si můžete přečíst zde.

 

RESTAURACE A BARY

Na palubě MSC Armonia se nachází 4 restaurace se středomořskými specialitami a tou nejlepší kuchyní z celého světa. Nabídku alkoholických i nealkoholických nápojů má zase připraveno 5 barů a lounge. Riviera Tour vám doporučuje si tyto možnosti pořádně užít - nikde jinde totiž nemáte možnost zažít autentický zážitek jídla a stolování ze všech koutů světa. Několik možností, kam na lodi za jídlem a pitím zajít, vám nyní představíme.

Marco Polo Restaurant. Jedna ze dvou hlavních lodních jídelen s velkými okny, otevřená na snídaně, obědy a večeře.

 

La Pergola Restaurant. Hlavní jídelna na zádi paluby 6 s výhledem na moře, otevřená pouze na večeři.


 

La Brasserie Buffet. Bufetová jídelna se širokým výběrem specialit z celého světa nabízí snídani, oběd a večeři. 

 

Il Girasole Outside Cafeteria. Venkovní krytá jídelna a bar nabízející pizzu, saláty a grillované speciality včetně hotdogů, grillovaných kuřat a hamburgerů. 

 

Il Lido Bar. Největší z několika barů u lodních bazénů nabízí řadu alkoholických i nealkoholických nápojů.

 

The White Lion Pub. Lodní hospoda v anglickém stylu s dřevěnými stoly, točeným pivem a živou hudbou.


The Italian Ice Cream Bar. Bar nabízející pravou italskou zmrzlinu.

 

Caffè San Marco. Speciální lodní kavárna s bezplatným pečivem a sušenkami podávanými ke všem zakoupeným nápojům.

The Red Bar. Piano bar uprostřed lodi je ideálním místem na drink před večeří.


Bar del Duomo. Příjemný taneční bar vedle recepce nabízí živou klavírní hudbu, posezení a taneční parket.

  

ZÁBAVA A ANIMAČNÍ PROGRAMY

Kromě barů a restaurací můžete na MSC Armonia navštívit několik atrakcí, z nichž některé vám dozajista vezmou dech. Ať už jde o divadlo na přídi lodi, recepční foyer nebo lodní bazény, všechno předčí vaše očekávání toho, co můžete na zaoceánské lodi dělat. Kromě těchto atrakcí je možné navštívit také lodní kasino, obchody s parfémy, oblečením a suvenýry, a také lodní diskotéku.

Bazény. Dva lodní bazény s vířivkami. Můžete zde strávit den odpočinkem na lehátku, hraním stolních her nebo občerstvením v palubních barech.

 

Doremi Spray Park. Nový bazén s vodními atrakcemi pro děti připojený k lodi v rámci programu Renaissance.

 

Teatro La Fenice. Dvoupatrové divadlo s představeními lodních zpěváků, žonglérů, stínových umělců a akrobatů.

 

Recepce. Dvoupatrové centrum lodi se salonky, výletní kanceláří, kavárnou a obchůdky.

 

Armonia Lounge & Library. Zábavní salónek s vlastním barem a tanečním parketem, ve kterém si mohou hosté každý večer zatančit na živou hudbu. Poblíž najdete také lodní knihovnu.

 

Starlight Disco. Lodní diskotéka s vlastním barem a nádherným výhledem na moře, ve které to žije dlouho do nočních hodin. 

 

Cigar Room. Elegantní kuřácká místnost oddělená od hlavních prostor. Hosté si zde mohou odpočinout a vychutnat doutník nebo cigaretu spolu s kvalitním alkoholickým nápojem.

 

Video Games Arcade. Herna se simulátory závodů aut, motorek a dalšími aktivitami.

 

Sport Center. Centrum sportu na lodi MSC Armonia nabízí kromě minigolfu a hřiště na přehazovanou také multifunkční hřiště pro fotbal, tenis, volejbal a basketball.

 

Minigolf. Hřiště na minigolf s několika jamkami, na kterém můžete strávit příjemné odpoledne během plavby na moři. 

 

Shuffleboard. Na této lodi si můžete zasoutěžit také na hřišti pro přehazovanou.

 

RELAX A REGENERACE

Plavba na moři není jen o zábavě a gastronomických zážitcích. Po náročném výletě s delegátem Riviera Tour v některé z nádherných destinací jistě oceníte možnost pravé asijské masáže, vířivky nebo kosmetické procedury. Během dne na moři lze využít také fitness centrum. Děti si mohou najít nové kamarády v dětském klubu rozděleném podle věkových kategorií.

MSC Aurea Spa. Centrum odpočinku na přídi lodi nabízí sauny, turecké lázně, kosmetický salón a řadu léčebných místností.

 

Tělocvična. Součást MSC Aurea Spa na přídi lodi. Nabízí možnost využití posilovacích strojů, běžeckých pásů, rotopedů a oddělených prostor pro skupinová cvičení s výhledem na moře.

 

Relaxační místnost. Místnost s relaxační hudbou na přídi lodi s uklidňujícím výhledem na oceán, součást MSC Aurea Spa.

 

Top 13 Exclusive Solarium. Exkluzivní solárium na nejvyšší palubě MSC Armonia pro nerušený odpočinek během slunných dnů.

 

Power Walking Track. Neznačená dráha pro běh a rychlou chůzi kolem bazénu. Doporučujeme používat během ranních hodin, zvláště během poledne bývá obsazena lehátky.

 

Dětské kluby. Dětská zóna vytvořená ve spolupráci s LEGO a Chicco s hernou pro nejmenší a hracími koutky pro větší děti a juniory.

 

KAJUTY

MSC Armonia nabízí ubytování v celé řadě kajut s plochou a vybavením odstupňovaným dle druhu kajuty. Při plavbách s Riviera Tour jsou vám dispozici jsou vnitřní kajuty i kajuty s oknem nebo balkonem. Pro rodiny jsou určena rodinná apartmá nebo více kajut s možností propojení, strádat ale na lodi nebudou ani osoby s tělesným postižením nebo omezenou možností pohybu.

DRUHY KAJUT

Vnitřní kajuta. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání*). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. Relaxační křeslo, koupelna se sprchou, hygienickým koutem a fénem, TV, lodní telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Rozloha přibližně 11-17 m² (podle druhu kajuty).  (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut) * kajuty pro hosty s postižením nebo omezenou mobilitou mají pouze samostatná lůžka

 

Kajuta s oknem. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání*). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. Okno s výhledem na moře (u některých kajut může být výhled omezen uspořádáním konstrukce lodi). Relaxační křeslo, koupelna se sprchou, hygienickým koutem a fénem, TV, telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Rozloha přibližně 13-22 m². (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut) * u některých typů kajut s oknem pro hosty s postižením nebo omezenou mobilitou pouze samostatná lůžka

 

Kajuta s balkonem. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo sofa. Odpočinkový prostor se sedačkou, koupelna se sprchou, hygienickým koutem a fénem, TV, telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Plocha přibližně 13 m², z toho přibližně 3-4 m² tvoří balkon.(obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut) 

 

Suite. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Odpočinkový prostor s pohovkou, (prostorný) šatník, koupelna se sprchou, hygienickým koutem a fénem. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek), TV, telefon a trezor. Plocha přibližně 22 m², z toho přibližně 5 m² tvoří balkon. (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

SLUŽBY NA KAJUTÁCH

Zážitek z plavby za nejvýhodnější cenu. Balíček Bella poskytuje hostům nejvýhodnější dostupné ceny, výběr kajuty ponechává na plavební společnosti. Několik dní před odjezdem jim bude přidělena nejlepší dostupná kajuta v rámci zvolené kategorie. Na plavbách s Riviera Tour zahrnuje přístup k široké škále možností a aktivit na lodi jako jsou restaurace, bufet, divadelní představení ve stylu Broadway každý večer, zábava pro děti i dospělé, bazén, panoramatickou posilovnu i sportovní zařízení pod širým nebem. Klientům je po dobu zájezdu k dispozici kvalifikovaný vícejazyčný personál. Změna vybrané kajuty je možná pouze za poplatek, k dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty.

Hosté si sami vybírají kajutu a čas večeře. Balíček Fantastica zahrnuje všechny výhody balíčku Bella, klienti mohou ale navíc využít také flexibilitu při změnách rezervace, přednostní výběr místa k večeři, snídani na pokoji zdarma a 20 % slevu na předplacené balíčky ve specializovaných restauracích. K dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty. V případě změny kajuty z provozních důvodů bude hostům poskytnut vyšší druh kajuty. 

Balkonové kajuty a apartmá na nejlepších místech lodi s nadstandardními výhodami. Balíček Aurea udělá z plavby opravdu nezapomenutelný zážitek, nejen díky možnosti výběru z nejprostornějších balkonových kajut a apartmánů a nejlepších míst na nejvyšších palubách, ale i díky dalším exkluzivním výhodám. Kromě výhod balíčku Fantastica budete mít také možnost přednostního nalodění a vylodění, přivítání proseccem a čokoládou, jejich kajuta bude vybavena vlastními župany, pantoflemi a koupelnovými potřebami. Během dovolené budete mít možnost kdykoliv povečeřet ve vyhrazené restauraci nebo relaxovat na soukromé sluneční terase. Kromě toho můžete zavítat do Termální zóny a odpočívat díky speciálnímu předplacenému balíčku SPA, který vám bude k dispozici se slevou. 

Více informací o kajutách na lodích naleznete na této stránce.

 

► AKTUÁLNÍ POZICE MSC ARMONIA ◄

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT 

Články o tématu "MSC Armonia" na webu Riviera Tour:

PROGRAM RENAISSANCE (květen 2022)

VŠECH 19 LODÍ SE VRACÍ NA MOŘE (prosinec 2021)

VIDEO: PRŮBĚH PROGRAMU RENAISSANCE (video Youtube v angličtině)

TECHNICKÉ INFORMACE A ROZMÍSTĚNÍ KAJUT NA MSC ARMONIA (v češtině; POUZE ORIENTAČNÍ, AKTUÁLNĚ DOCHÁZÍ KE ZMĚNĚ ROZMÍSTĚNÍ KAJUT ZE STRANY LODNÍ SPOLEČNOSTI)

NÁVŠTĚVA LODĚ MSC ARMONIA (po programu Renaissance, video Youtube)

 

Právní upozornění:

Všechny údaje na webu www.rivieratour.cz jsou informačního charakteru a mají klientům přiblížit vybavení lodí, servis na lodích a služby. Vybavení, služby a servis na lodích se může lišit a během času plavební společnost upravuje a mění služby, ceníky, obsah služeb apod. Služby na lodích, jejich rozsah a cenu určuje vždy plavební společnost. Proto pro uzavření cestovní smlouvy jsou vždy platné údaje a nabídka uvedená v cestovní smlouvě.   

MSC Armonia

pluje na těchto plavbách

Kam plujeme

Rudé moře a Perský záliv

Před nedávnem jsme rozšířili nabídku plaveb právě do oblasti Perského zálivu a Rudého moře. Bylo pro nás velkým potěšením, že to byl krok správným směrem, spousta letitých mořeplavců vyhodnotila tyto plavbu jako nejlepší ze všech. V této destinaci můžete očekávat moderní velkoměsta, krásnou historii, starodávné arabské trhy s jejich kořeněnou vůní v kontrastu s luxusními obchodními domy. Výhodou těchto plaveb je i přímý let Vídeň - Dubaj.

Plavby v Rudé moře a Perský záliv

Kam plujeme

Exotické plavby

Pro opravdové cestovatele nabízíme velmi zajímavé plavby snad do všech koutů světa. Můžeme Vám připravit plavbu doslova na míru dle Vašich požadavků a možností. Naše letité zkušenosti spojené s cestováním po celém světě Vám pomůžou při poznávání krásných destinací a míst.

Plavby v Exotické plavby

Kam plujeme

Dálkové plavby a plavby kolem světa

Zažijte s námi opravdový životní zážitek. Udělejte radost sami sobě a vyrazte odpočívat, poznávat nové místa, nové kultury, světovou kuchyni, skvělé lidi, nádherná místa, památky. Na dálkových plavbách a na plavbě kolem světa s MSC Cruises můžete navštívit až 33 zemí a zavítat až do 52 destinací. Při přípravě této plavby se věnujeme každému zákazníkovi individuálně a připravíme pro Vás plavbu, na které se budeme snažit maximálně vyhovět vašim požadavkům a splnit tak váš životní sen.

Plavby v Dálkové plavby a plavby kolem světa

Kam plujeme

Exotické destinace karibiku

Naše opravdu srdeční záležitost. Kubu zkrátka milujeme a jsme velmi rádi,  že můžeme právě do této destinace pozvat i Vás.

Úplně jiný svět, úžasní lidé, radost ze života, rum a mojito, doutníky a nádherné ženy. Nečekejte luxus, nečekejte nadstandartní služby.

Užijte si opravdu KARIBIK takový jaký opravdu je. A je to vážně zážitek na celý život.

Plavby v Exotické destinace karibiku

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme