Základní informace o lodi

 • Plavební společnost: MSC Cruises, Italy
 • Třída: World
 • Počet hostů: 6 774 osob
 • Posádka: 2 631 osob
 • Počet kajut: 2 026
 • Délka lodi: 333 m
 • Šířka lodi: 46 m
 • Výška lodi: 74,7 m
 • Počet palub: 22
 • Rychlost v uzlech: 23 kn
 • Výtlak: 205 700 BRT
 • Rok výroby: 2022
 • Místo spuštění: (zatím neznámé)
 • Registrace lodi: Valletta, Malta


Dechberoucí design

Jedním z hlavních rysů MSC World Europa je její futuristický vzhled, který se otiskl jak do podoby vnitřní promenády, tak Yacht Clubu.

Pohon na LNG

MSC World Europa je první lodí flotily poháněnou zkapalněným zemním plynem (LNG), který z ní, spolu s vylepšeným systémem čištění odpadních vod, učiní jedno z nejekologičtějších plavidel na moři.

Nejdelší suchá skluzavka na moři

Jízda na jedenáctipatrové suché skluzavce Venom Drop @ The Spiral s elegantními křivkami z nerezové oceli ve vás zanechá nezapomenutelný zážitek.

Místa odpočinku

Větší rozměry umožnily architektům vytvořit jedinečné oddělené oblasti - od klidové zóny s bazény a lehátky po živou promenádu s bary, obchody a luxusními butiky.

Kajuty

Kde budete spát?

Další kajuty

Vybavení lodě

Co si můžete užívat?

MSC World Europa od začátku přitahuje pozornost nejen cestovatelů, ale i předních světových politiků. V okamžiku spuštění se totiž, co do počtu pasažérů, stane největší lodí světa. Svým návštěvníkům nabídne dosud nevídaných 22 palub, 2 626 kajut a více než 40 000 m² veřejného prostoru a mnoho dosud nevídaných atrakcí. Podle MSC Cruises tato "ultramoderní městská metropole na moři" posune hranice možností zábavy na moři a po svém spuštění na začátku prosince 2022 nabídne nový standard výletních plaveb. Vy se teď spolu s námi můžete podívat na několik důvodů, proč na MSC World Europa vyrazit.

1) Promenáda - tepající srdce lodi

Sedmipatrová, přes sto metrů dlouhá venkovní promenáda bude jedním z nejpůsobivějších prostorů na lodi. Svým návštěvníkům nabídne dechberoucí výhled na moře ze zádi lodi a bude nejlepším místem pro noční zábavu i celodenní stolování. Její největší chloubou je pozoruhodné architektonické dílo - jedenáctipatrová suchá skluzavka Venom Drop @ The Spiral, s elegantním křivkami z nerezové oceli. Se svými 74 metry se stane nejdelší suchou skluzavkou na moři a podle plavební společnosti půjde o "nejzábavnější (a nejrychlejší) způsob, jak se dostat z horní části lodi na promenádu". 

 

S venkovním prostorem bude spojená také krytá promenáda World Galleria o rozloze 303 m², s úchvatným LED a kinetickým stropem. Ta se stane ideálním místem k procházení a užívání si mnoha zdejších barů, restaurací, obchodů a butiků.

 

2) Vychutnejte si svět s vynikajícími restauracemi, bary a salónky. 

MSC World Europa vezme své hosty na gastronomickou cestu kolem světa. Nabídne jim 33 restaurací, barů a salónků, z nichž každý má svůj osobitý styl a atmosféru. Tvůrci lodních menu sbírali inspiraci po celém světě, která v kombinaci s nepřeberným množstvím kvalitních surovin, připravovaných s vášní a autenticitou, vyústí ve výjimečné zážitky z jídla a pití.

 

Loď nabídne velkolepou škálu 13 restaurací, včetně 6 speciálních se dvěma zcela novými koncepty - Chef´s Garden Kitchen, první hydroponické zahrady na moři, ve které jsou suroviny jako bylinky, saláty a přílohy k přípravě jídla pěstovány přímo před zraky návštěvníků restaurace, a La Pescaderia - středomořské rybí restaurace s pokrmy z nejčerstvějších plodů moře, s neformální a rodinnou atmosférou.

Hosté se mohou těšit také na další oblíbené podniky, včetně steakhouse Butcher´s Cut, latinskoamerické streetfood restaurace Hola! a asijského Kaito Teppanyaki a Sushi baru. Mezi 20 bary a salónky najdete 7 zcela nových konceptů, včetně prvního lodního minipivovaru, nového gin baru, koktejlového baru podle pravidel mixologie a mnoho dalšího.

3) Úžasná místa pro všechny věkové kategorie

Zažijte zcela novou úroveň zábavy včetně velkolepých divadelních představení, strhujících akrobatických představení na zádi lodi, interaktivní rodinnou zábavu v Luna Park Aréně, nebo autentické bohémské pouliční divadlo. Kromě toho se hosté mohou vyřádit také na diskotéce s kolečkovými bruslemi nebo dát volný průchod svému vnitřnímu dítěti na lodním autodromu.

 

4) Největší a technologicky nejvyspělejší nabídka rodinné zábavy na lodích MSC Cruises

Dětský klub na MSC World Europa s více než 766 m² a 7 místnostmi se stane největším ve flotile. Zábava pro děti a mládež bude ještě pestřejší díky originálním formátům her a talentových show, kterých se děti mohou zúčastnit v The Studio, Luna Parku nebo v lodním divadle.

 

5) Odpočívejte a relaxujte v dokonalé wellness zóně

Ze 7 bazénů a 13 vířivek umístěných v různých částech lodi si vybere každý, ať už chcete relaxovat, nebo si užít vzrušení a dobrodružství. Mezi nejzajímavější místa na MSC World Europa patří zcela nová klidová zóna Zen Pool na zádi lodi, určená pouze pro dospělé. Ta nabídne dva bazény, solárium a stinnou odpočívárnu. To vše s nádherným výhledem z paluby 18.

 

Dalším zajímavým místem je MSC Yacht Club se soukromým bazénem lehátky a vířivkou. To vše na dvoupatrové terase, první svého druhu ve flotile MSC Cruises.

 

La Plage, hlavní bazén s 3 474 m² relaxační plochy určenými pro zábavu i opalování.

 

Akvapark na palubě 20, největší ve flotile MSC Cruises, s dětským bazénem a vířivkou, a bazénová oblast Botanická zahrada se zatahovací střechou, tropickým barem a prostorem pro lenošení.

6) MSC Yacht Club nové úrovně pro prémiové plavby

MSC World Europa nabídne rozšířený a dosud nejluxusnější MSC Yacht Club s bezkonkurenční úrovní komfortu, většími veřejnými prostorami a novými stylovými apartmány - to vše ve zcela novém futuristickém designu.

 

Rozšířené prémiové prostory zahrnou také dvě zcela nová vlastnická apartmá s mimořádným prostorem, venkovní terasou a službami.

 

7) Nový inovativní design ubytovacích prostor

MSC World Europa nabízí kajuty se zcela novým designem a největší počet balkónových kajut ze všech plavidel flotily. Od luxusních apartmánů v MSC Yacht Clubu přes tradiční kajuty, až po zbrusu nové kabiny s výhledem na venkovní promenádu - kvalitní a pohodlné ubytování uspokojí všechny hosty. Loď nabídne 7 nových inovativních typů kajut, které nejsou k vidění na žádné jiné lodi MSC Cruises, a také více kajut se soukromou vířivkou. Zajímavostí budou také nové kajuty Infinite Ocean view s panoramatickým posuvným oknem, které se po otevření změní ve skleněné zábradlí.

 

8) MSC World Europa bude jednou z ekologicky nejvyspělejších lodí na moři

MSC World Europa bude první lodí s pohonem na zkapalněný zemní plyn (LNG) ve flotile MSC Cruises a dosud nejpokročilejším plavidlem z hlediska ochrany životního prostředí. LNG je jedním nejčistších lodních paliv na světě a v budoucnu bude hrát klíčovou roli v dekarbonizaci (nebo přechodu na nulové emise) mezinárodní námořní dopravy. Pohon na LNG prakticky eliminuje lokální emise látek znečisťujících ovzduší jako jsou oxidy síry, a snižuje emise oxidů dusíku až o 85 %. LNG bude podle plavební společnosti hrát také klíčovou roli při zmírňování změny klimatu, protože snižuje emise CO2 až o 25 % a připravuje půdu pro zavádění udržitelných nefosilních paliv, včetně vodíku. 

Pokusný demonstrační palivový článek na MSC World Europa palubě bude testovat účinnosti této technologie jako prostředku k výrobě tepla a elektřiny, až o 30 % účinnější než z klasických motorů. Kromě toho bude loď MSC World Europa vybavena systémy selektivní katalytické redukce (SCR)elektrickým připojením z břehu na loď, pokročilými systémy čištění odpadních vod, systémy omezující hluk vyzařovaný pod hladinou, a také širokou škálu energeticky účinných zařízení a systému pro optimalizaci využití motorů.

 

MSC FOR ME

Aplikaci "MSC for Me", určenou pro chytré telefony, vytvořilo MSC Cruises tak, aby návštěvníci lodi měli vždy po ruce všechny informace o dění na palubě. V Riviera Tour víme, že na tak velké lodi jako je MSC Seaview je velmi jednoduché se ztratit, přes 3 000 bluetooth přijímačů ale dokáže s přesností na 5 metrů určit polohu cestujícího a přes mapu ho navést na místo, které hledá. Pro děti jsou k dispozici speciální náramky, které rodičům umožní kdykoliv zjistit, kde se jejich potomek nachází. Prostřednictvím aplikace je také možné chatovat si s dalšími hosty na palubě.

 

SLUŽBY NA KAJUTÁCH

Zážitek z plavby za nejvýhodnější cenu. Balíček Bella poskytují hostům nejvýhodnější dostupné ceny, výběr kajuty ponechává na plavební společnosti. Několik dní před odjezdem jim bude přidělena nejlepší dostupná kajuta v rámci zvolené kategorie. Na plavbách s Riviera Tour zahrnuje přístup k široké škále možností a aktivit na lodi, jako jsou restaurace, bufet, divadelní představení ve stylu Broadway každý večer, zábavu pro děti i dospělé, bazén, panoramatickou posilovnu i sportovní zařízení pod širým nebem. Klientům je po dobu zájezdu k dispozici kvalifikovaný vícejazyčný personál. Změna vybrané kajuty je možná pouze za poplatek, k dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty.

Hosté si sami vybírají kajutu a čas večeře. Balíček Fantastica zahrnuje všechny výhody balíčku Bella, klienti mohou ale navíc využít také flexibilitu při změnách rezervace, přednostní výběr místa k večeři, snídani na pokoji zdarma a 20 % slevu na předplacené balíčky ve specializovaných restauracích. K dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty. V případě změny kajuty z provozních důvodů bude hostům poskytnu vyšší druh kajuty. 

Balkonové kajuty a apartmá na nejlepších místech s nadstandardními výhodami. Balíček Aurea udělá z plavby opravdu nezapomenutelný zážitek, nejen díky možnosti výběru z nejprostornějších balkonových kajut a apartmánů a nejlepších míst na nejvyšších palubách, ale i díky dalším exkluzivním výhodám. Kromě výhod balíčku Fantastica budete mít také možnost přednostního nalodění a vylodění, přivítání proseccem a čokoládou, jejich kajuta bude vybavena vlastními župany, pantoflemi a koupelnovými potřebami. Během dovolené budete mít možnost kdykoliv povečeřet ve vyhrazené restauraci nebo relaxovat na soukromé sluneční terase. Kromě toho můžete zavítat do Termální zóny a odpočívat díky speciálnímu předplacenému balíčku SPA, který vám bude k dispozici se slevou. 

Více informací o kajutách na lodích naleznete na této stránce.

 

► AKTUÁLNÍ POZICE MSC WORLD EUROPA ◄

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT 

Články o tématu "MSC World Europa" na webu Riviera Tour:

ROZMÍSTĚNÍ KAJUT NA MSC WORLD EUROPA (web MSC Cruises)

SPUŠTĚNÍ MSC WORLD EUROPA PROBĚHNE V KATARU(září 2022)

VIZUALIZACE: DEVĚT DŮVODŮ, PROČ VYRAZIT NA MSC WORLD EUROPA (srpen 2022)

STAVBA MSC WORLD EUROPA (únor - březen 2022)


 

Právní upozornění:

Všechny údaje na webu www.rivieratour.cz jsou informačního charakteru a mají klientům přiblížit vybavení lodí, servis na lodích a služby. Vybavení, služby a servis na lodích se může lišit a během času plavební společnost upravuje a mění služby, ceníky, obsah služeb apod. Služby na lodích, jejich rozsah a cenu určuje vždy plavební společnost. Proto pro uzavření cestovní smlouvy jsou vždy platné údaje a nabídka uvedená v cestovní smlouvě. 


MSC World Europa

pluje na těchto plavbách

S dopravou a delegátem

141 UKÁŽEME VÁM NOVÝ SVĚT - MSC WORLD EUROPA*****

Odjezd: 24. 06. 2023

Příjezd: 03. 07. 2023

Dnů: 10

Destinace: Středomoří

Loď: MSC World Europa

Přístav nalodění - vylodění: Janov

Akční cena: 28 990 Kč€1 183

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 9 990 Kč€407

Cena pro (od 12 do 17 let): 11 990 Kč€489

Katalogová cena: 39 990 Kč / €1 632

Více o této plavbě
S dopravou a delegátem

142 UKÁŽEME VÁM NOVÝ SVĚT - MSC WORLD EUROPA*****

Odjezd: 04. 11. 2023

Příjezd: 13. 11. 2023

Dnů: 10

Destinace: Středomoří

Loď: MSC World Europa

Přístav nalodění - vylodění: Janov

Akční cena: 18 990 Kč€775

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 7 990 Kč€326

Cena pro (od 12 do 17 let): 9 990 Kč€407

Katalogová cena: 29 990 Kč / €1 224

Více o této plavbě
S dopravou a delegátem

143 UKÁŽEME VÁM NOVÝ SVĚT - MSC WORLD EUROPA*****

Odjezd: 18. 11. 2023

Příjezd: 27. 11. 2023

Dnů: 10

Destinace: Středomoří

Loď: MSC World Europa

Přístav nalodění - vylodění: Janov

Akční cena: 18 990 Kč€775

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 7 990 Kč€326

Cena pro (od 12 do 17 let): 9 990 Kč€407

Katalogová cena: 29 990 Kč / €1 224

Více o této plavbě
Letenka v ceně
S dopravou a delegátem

100 ARABSKÉ EMIRÁTY NA NOVÉ MSC WORLD EUROPA - poslední 2 místa!

Odjezd: 13. 01. 2023

Příjezd: 21. 01. 2023

Dnů: 9

Destinace: Rudé moře a Perský záliv

Loď: MSC World Europa

Přístav nalodění - vylodění: Dubaj

Akční cena: 42 990 Kč€1 755

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 21 990 Kč€897

Cena pro (od 12 do 17 let): 21 990 Kč€897

Katalogová cena: 46 990 Kč / €1 918

Více o této plavbě
Vyprodáno
S dopravou a delegátem

113 UKÁŽEME VÁM NOVÝ SVĚT - MSC WORLD EUROPA - vyprodáno!

Odjezd: 29. 04. 2023

Příjezd: 08. 05. 2023

Dnů: 10

Destinace: Středomoří

Loď: MSC World Europa

Přístav nalodění - vylodění: Janov

Akční cena: 24 990 Kč€1 020

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 7 990 Kč€326

Cena pro (od 12 do 17 let): 9 990 Kč€407

Katalogová cena: 35 990 Kč / €1 469

Více o této plavbě

Kam plujeme

Rudé moře a Perský záliv

Před nedávnem jsme rozšířili nabídku plaveb právě do oblasti Perského zálivu a Rudého moře. Bylo pro nás velkým potěšením, že to byl krok správným směrem, spousta letitých mořeplavců vyhodnotila tyto plavbu jako nejlepší ze všech. V této destinaci můžete očekávat moderní velkoměsta, krásnou historii, starodávné arabské trhy s jejich kořeněnou vůní v kontrastu s luxusními obchodními domy. Výhodou těchto plaveb je i přímý let Vídeň - Dubaj.

Plavby v Rudé moře a Perský záliv

Kam plujeme

Exotické plavby

Pro opravdové cestovatele nabízíme velmi zajímavé plavby snad do všech koutů světa. Můžeme Vám připravit plavbu doslova na míru dle Vašich požadavků a možností. Naše letité zkušenosti spojené s cestováním po celém světě Vám pomůžou při poznávání krásných destinací a míst.

Plavby v Exotické plavby

Kam plujeme

Dálkové plavby a plavby kolem světa

Zažijte s námi opravdový životní zážitek. Udělejte radost sami sobě a vyrazte odpočívat, poznávat nové místa, nové kultury, světovou kuchyni, skvělé lidi, nádherná místa, památky. Na dálkových plavbách a na plavbě kolem světa s MSC Cruises můžete navštívit až 33 zemí a zavítat až do 52 destinací. Při přípravě této plavby se věnujeme každému zákazníkovi individuálně a připravíme pro Vás plavbu, na které se budeme snažit maximálně vyhovět vašim požadavkům a splnit tak váš životní sen.

Plavby v Dálkové plavby a plavby kolem světa

Kam plujeme

Exotické destinace karibiku

Naše opravdu srdeční záležitost. Kubu zkrátka milujeme a jsme velmi rádi,  že můžeme právě do této destinace pozvat i Vás.

Úplně jiný svět, úžasní lidé, radost ze života, rum a mojito, doutníky a nádherné ženy. Nečekejte luxus, nečekejte nadstandartní služby.

Užijte si opravdu KARIBIK takový jaký opravdu je. A je to vážně zážitek na celý život.

Plavby v Exotické destinace karibiku

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme