Základní informace o lodi

 • Plavební společnost: MSC Cruises Italy
 • Třída: Lirica
 • Počet hostů: 2 548 osob
 • Posádka: zhruba 752 osob
 • Počet kajut: 992
 • Délka lodi: 275 m
 • Šířka lodi: 29 m
 • Výška lodi: 54 m
 • Počet palub: 13
 • Rychlost v uzlech: 20 kn
 • Výtlak: 65 591 BRT
 • Ponor: 6,7 m
 • Rok výroby: 2003
 • Místo spuštění: Neapol, Itálie
 • Registrace lodi: Panama City, Panama


Bazény

MSC Lirica nabízí dva velké bazény se slanou vodou, bary a vířivkami. Pro děti je připraven velký bazén s atrakcemi.

Piráti

Dětská zóna vytvořená ve spolupráci s hračkářstvími LEGO a Chicco, s hernou pro nejmenší a uměleckými a hracími koutky pro větší děti.

Diskotéka

Na MSC Lirica najdete lodní diskotéku s vlastním barem, kde to žije dlouho do nočních hodin.

Pergola

Venkovní krytá jídelna nabízející pizzu, saláty a grillované speciality, včetně hot dogů, hamburgerů a mini kebabů.

Kajuty

Kde budete spát?

Další kajuty

Vybavení lodě

Co si můžete užívat?

V našem případě je to tak trochu melancholie. Na MSC Lirica začaly naše první plavby s dopravou a delegátem. V čem je jiná? Je jednou z nejmenších lodí společnosti MSC Cruises, takže pokud preferujete pohodové rodinné prostředí, je pro vás jako stvořená. Není tak luxusní jako lodě třídy Fantasia, na druhou stranu není potřeba chodit nikam daleko a pokud se večer s přáteli dohodnete na setkání, určitě se po chvíli najdete. Cestování na této lodi je stále ještě tou „pravou plavbou na moři“ ve stylu, který známe ze starých filmů a fotografií. V roce 2015 prošla rekonstrukcí v rámci programu Renaissance, která ji prodloužila a modernizovala, její autentická atmosféra ovšem zůstala zachována.

 

► VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA LODĚ MSC LIRICA ◄


POSLEDNÍ LOĎ NA CESTĚ ZA INOVACEMI

MSC Lirica je třetí lodí třídy Lirica, nejmenšího typu plavidel flotily MSC Cruises. Kromě ní do této skupiny patří lodě MSC Armonia, MSC Sinfonia a MSC Opera. Její stavba probíhala v loděnicích Chanties de l´Atlantique (známých také jako STX France) francouzského přístavu Saint-Nazaire, na vodu poprvé vyplula v srpnu 2002. Provoz slavnostně zahájila v březnu 2003 během ceremoniálu v italské Neapoli. Její kmotrou je italská oscarová herečka Sophia Loren. Na krátký sestřih ze zahájení provozu MSC Musica, MSC Opera a MSC Lirica se můžete podívat zde.

Všude na lodi vládne uvolněná atmosféra umocněná prostorným foyer a  ze salónků s výhledem na oceán. Na MSC Lirica ovšem najdete i spoustu klidných prostor jako elegantní bar Beverly Hills nebo Lord Nelson Pub, tradiční hospoda v anglickém stylu, které jsou ideální zastávkou na drink před divadlem. Samotné lodní divadlo Broadway vás ohromí kombinací tradičních a moderních prvků (pro účast na představeních je nutná rezervace, jak ji udělat vám poradí delegát Riviera Tour na lodi). 

 

PROGRAM RENAISSANCE 

MSC Lirica je součástí programu Renaissance. Jeho cílem byla kompletní renovace nejmenších lodí flotily MSC Cruises tak, aby splňovaly nároky dnešních klientů. V rámci tohoto programu přibyly na této lodi v letech 2014 až 2015 nové prostornější kajuty, dětské bazény a kluby, více místa zabírají lodní lázně, restaurace a bufet. Kromě MSC Lirica se rekonstrukce týkala dalších tří lodí - MSC ArmoniaMSC Sinfonia a MSC Opera. Více informací o tomto "technologickém zázraku" si můžete přečíst zde.

 

RESTAURACE A BARY

Na palubě MSC Lirica se nachází 5 restaurací se středomořskými specialitami a tou nejlepší světovou kuchyní. Nabídku alkoholických i nealkoholických nápojů má připraveno 5 barů a lounge. Riviera Tour vám doporučuje si tyto možnosti pořádně užít - nikde jinde totiž nemáte možnost zažít autentický zážitek jídla a stolování ze všech koutů světa. Několik možností, kam na lodi za jídlem a pitím vyrazit, vám nyní představíme.

L´Ippocampo Restaurant. Hlavní jídelna na palubě 6, otevřená pouze na večeři, s kapacitou přibližně 439 hostů.

 

La Bussola Restaurant. Jedna ze dvou hlavních lodních jídelen s velkými okny, otevřená na snídaně, obědy a večeře.

 

Kaito Sushi Bar. Minimalistická restaurace v japonském stylu s výběrem teplých i studených japonských jídel, připravených zkušenými šéfkuchaři.  

 

Le Bistrot Buffet. Samoobslužná jídelna nabízející široký výběr jídel otevřená na snídaně, obědy a večeře. 

 

La Pergola Outside Cafeteria. Venkovní krytá jídelna nabízející pizzu, saláty a grilované speciality včetně hotdogů, hamburgerů a mini kebabů. Při snídani si můžete vybrat z výběru omelet a palačinek.

 

L´Atmosphere Piano Bar. Příjemný piano bar nacházející se hned vedla kasina na palubě 6, nabízí živou klavírní hudbu a posezení.

 

The Lord Nelson Pub. Hospoda v anglickém stylu s dlouhými dřevěnými stoly, hudbou a televizními obrazovkami s přenosy vybraných sportovních utkání.

 

The Beverly Hills Bar. Vedle klavírní hudby se zde čas od času konají také zábavné aktivity jako bingo nebo animátorské programy.

  

La Canzone del Mare Bar. Jeden ze dvou barů u lodních bazénů nabízí řadu nápojů a kopečkovou zmrzlinu.

 

The Coffee Corner. Speciální lodní kavárna s bezplatným pečivem a sušenkami podávanými ke všem zakoupeným nápojům.

 

ZÁBAVA A ANIMAČNÍ PROGRAMY

Kromě barů a restaurací můžete na MSC Lirica navštívit několik atrakcí, z nichž některé vám dozajista vezmou dech. Ať už jde o divadlo na přídi lodi, recepční foyer, nebo lodní bazény, všechno předčí vaše očekávání toho, co můžete na zaoceánské lodi dělat. Kromě těchto atrakcí je možné navštívit také lodní kasino, obchody s parfémy, oblečením a suvenýry, a také úžasnou lodní diskotéku.

Le Piscine. Dva lodní bazény s vířivkami. Můžete zde strávit den odpočinkem na lehátku, hraním stolních her či občerstvením ve příjemných venkovních barech. 

 

Doremi Spray Park. Nový bazén s vodními atrakcemi pro děti, připojený v rámci programu Renaissance

 

The Broadway Theatre. Dvoupatrové divadlo pojmenované podle slavné newyorské scény. Konají se v něm představení lodních zpěváků, žonglérů, stínových umělců a akrobatů.

 

Le Cabaret. Zábavní salónek s vlastním barem a tanečním parketem, ve kterém si můžete každý večer zatančit na živou hudbu.

 

The Blue Club Disco. Lodní diskotéka s vlastním barem a nádherným výhledem na moře, ve které to žije dlouho do ranních hodin. 

 

Video Games Arcade. Herna se simulátory motocyklových a automobilových závodů a arkádovými hrami.

 

Minigolf. Hřiště na minigolf s několika jamkami, na kterém můžete strávit příjemnou část dne během plavby na moři.

 

Shuffleboard. Na MSC Lirica si můžete zasoutěžit na lodním hřišti pro přehazovanou.

 

RELAX A REGENERACE

Plavba na moři není jen o zábavě a gastronomických zážitcích. Po výletu s delegátem Riviera Tour v některé z nádherných destinací jistě oceníte možnost pravé asijské masáže, kosmetické procedury nebo fitness centrum. Děti si mohou najít nové kamarády v dětském klubu rozděleném podle věkových kategorií.

MSC Aurea Spa. Centrum odpočinku na přídi lodi nabízí sauny, turecké lázně, kadeřnictví, kosmetický salón a řadu léčebných místností.

  

Tělocvična. Součást MSC Aurea SPA na přídi lodi. Nabízí možnost využití posilovacích strojů, běžeckých pásů, rotopedů a oddělených prostor pro skupinová cvičení s výhledem na moře.

 

Relaxation Room. Místnost s relaxační hudbou na přídi lodi s uklidňujícím výhledem na oceán.

 

Top 13 Exclusive Solarium. Exkluzivní solárium na nejvyšší palubě MSC Lirica, kde můžete nerušeně odpočívat během slunných dnů.

 

Power Walking Track. Neznačená dráha pro běh a rychlou chůzi na horní palubě lodi. Riviera Tour doporučuje používat během ranních hodin, zvláště během slunných dnů bývá totiž obsazena lehátky.

 

Dětské kluby. Dětská zóna v pirátském stylu přidaná v rámci programu Renaissance, s hernou pro nejmenší a uměleckými a hracími koutky pro větší děti.

 

KAJUTY

MSC Lirica nabízí ubytování v celé řadě kajut s plochou a vybavením odstupňovaným dle druhu služeb. Při plavbách s Riviera Tour jsou vám k dispozici vnitřní kajuty i kajuty s oknem nebo balkonem. Pro rodiny jsou určena rodinná apartmá nebo možnost propojit více kajut. Strádat ale na lodi nebudou ani osoby s tělesným postižením nebo omezenou možností pohybu, pro které jsou připraveny speciální kajuty uzpůsobené jejich potřebám.

DRUHY KAJUT

Vnitřní kajuta. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání*). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. Relaxační křeslo, koupelna se sprchou, hygienickým koutem a fénem, TV, lodní telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Rozloha přibližně 12-13 m² (podle druhu kajuty). * kajuty pro hosty s postižením nebo omezenou mobilitou mají pouze samostatná lůžka (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Kajuta s oknem. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání*). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka. Okno s výhledem na moře (u některých kajut může být výhled omezen uspořádáním konstrukce lodi). Relaxační křeslo, koupelna se sprchou, hygienickým koutem a fénem, TV, telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Rozloha přibližně 12-22 m². * kajuty pro hosty s postižením nebo omezenou mobilitou mají pouze samostatná lůžka (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Kajuta s balkonem. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání*). Některé kajuty mají 3. a/nebo 4. lůžko formou vyklápěcího lůžka nebo sofa. Balkon, odpočinkový prostor se sedačkou, koupelna se sprchou, hygienickým koutem a fénem, TV, telefon a trezor. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek). Plocha přibližně 13 m², z toho přibližně 3 m² tvoří balkon.(obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

Suite. Dvoulůžko může být přestavěno na dvě samostatná lůžka (na vyžádání). Balkon, prostorný šatník, odpočinkový prostor s pohovkou, koupelna se vanou, hygienickým koutem a fénem. K dispozici bezdrátové připojení k internetu a minibar (za poplatek), TV, telefon a trezor. Plocha přibližně 23 m², z toho přibližně 5 m² tvoří balkon. (obrázek je pouze ilustrační; velikost, uspořádání a nábytek se mohou lišit v rámci stejného druhu kajut)

 

SLUŽBY NA KAJUTÁCH

Zážitek z plavby za nejvýhodnější cenu. Balíček Bella poskytují hostům nejvýhodnější dostupné ceny, výběr kajuty ponechává na plavební společnosti. Několik dní před odjezdem jim bude přidělena nejlepší dostupná kajuta v rámci zvolené kategorie. Na plavbách s Riviera Tour zahrnuje přístup k široké škále možností a aktivit na lodi, jako jsou restaurace, bufet, divadelní představení ve stylu Broadway každý večer, zábavu pro děti i dospělé, bazén, panoramatickou posilovnu i sportovní zařízení pod širým nebem. Klientům je po dobu zájezdu k dispozici kvalifikovaný vícejazyčný personál. Změna vybrané kajuty je možná pouze za poplatek, k dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty.

Hosté si sami vybírají kajutu a čas večeře. Balíček Fantastica zahrnuje všechny výhody balíčku Bella, klienti mohou ale navíc využít také flexibilitu při změnách rezervace, přednostní výběr místa k večeři, snídani na pokoji zdarma a 20 % slevu na předplacené balíčky ve specializovaných restauracích. K dispozici jsou kajuty s balkonem, oknem i vnitřní kajuty. V případě změny kajuty z provozních důvodů bude hostům poskytnu vyšší druh kajuty. 

Balkonové kajuty a apartmá na nejlepších místech s nadstandardními výhodami. Balíček Aurea udělá z plavby opravdu nezapomenutelný zážitek, nejen díky možnosti výběru z nejprostornějších balkonových kajut a apartmánů a nejlepších míst na nejvyšších palubách, ale i díky dalším exkluzivním výhodám. Kromě výhod balíčku Fantastica budete mít také možnost přednostního nalodění a vylodění, přivítání proseccem a čokoládou, jejich kajuta bude vybavena vlastními župany, pantoflemi a koupelnovými potřebami. Během dovolené budete mít možnost kdykoliv povečeřet ve vyhrazené restauraci nebo relaxovat na soukromé sluneční terase. Kromě toho můžete zavítat do Termální zóny a odpočívat díky speciálnímu předplacenému balíčku SPA, který vám bude k dispozici se slevou. 

Více informací o kajutách na lodích naleznete na této stránce.

 

► AKTUÁLNÍ POZICE MSC LIRICA ◄

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT 

Články o tématu "MSC Lirica" na webu Riviera Tour:

ZIMNÍ POZICE LODÍ MSC CRUISES: ZMĚNY V SEVERNÍ EVROPĚ, STŘEDOMOŘÍ A JIŽNÍ AMERICE (srpen 2022)

VŠECH 19 LODÍ SE VRACÍ NA MOŘE (prosinec 2021)

TECHNICKÉ INFORMACE A ROZMÍSTĚNÍ KAJUT NA MSC LIRICA (v češtině; POUZE ORIENTAČNÍ, AKTUÁLNĚ DOCHÁZÍ KE ZMĚNĚ ROZMÍSTĚNÍ KAJUT ZE STRANY LODNÍ SPOLEČNOSTI)

NÁVŠTĚVA LODĚ MSC LIRICA (video Youtube v angličtině)

PROJEKT RENAISSANCE (video Youtube v angličtině)

 

Právní upozornění:

Všechny údaje na webu www.rivieratour.cz jsou informačního charakteru a mají klientům přiblížit vybavení lodí, servis na lodích a služby. Vybavení, služby a servis na lodích se může lišit a během času plavební společnost upravuje a mění služby, ceníky, obsah služeb apod. Služby na lodích, jejich rozsah a cenu určuje vždy plavební společnost. Proto pro uzavření cestovní smlouvy jsou vždy platné údaje a nabídka uvedená v cestovní smlouvě.   

MSC Lirica

pluje na těchto plavbách

Vyprodáno
S dopravou a delegátem

24 206 PLAVBA Z BENÁTEK NA SANTORINI-vyprodáno!

Odjezd: 05. 04. 2024

Příjezd: 14. 04. 2024

Dnů: 10

Destinace: Středomoří

Loď: MSC Lirica

Přístav nalodění - vylodění: Benátky

Akční cena: 25 990 Kč€1 039

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 9 990 Kč€399

Cena pro (od 12 do 17 let): 10 990 Kč€439

Katalogová cena: 32 990 Kč / €1 319

Více o této plavbě
S dopravou a delegátem

24 236 MYKONOS A SANTORINI Z BENÁTEK

Odjezd: 11. 10. 2024

Příjezd: 20. 10. 2024

Dnů: 10

Destinace: Středomoří

Loď: MSC Lirica

Přístav nalodění - vylodění: Benátky

Akční cena: 21 990 Kč€879

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 10 990 Kč€439

Cena pro (od 12 do 17 let): 11 990 Kč€479

Katalogová cena: 39 990 Kč / €1 599

Více o této plavbě
S dopravou a delegátem

24 213 MYKONOS A SANTORINI PŘES KOTOR

Odjezd: 24. 05. 2024

Příjezd: 02. 06. 2024

Dnů: 10

Destinace: Středomoří

Loď: MSC Lirica

Přístav nalodění - vylodění: Benátky

Akční cena: 27 990 Kč€1 119

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 9 990 Kč€399

Cena pro (od 12 do 17 let): 10 990 Kč€439

Katalogová cena: 41 990 Kč / €1 679

Více o této plavbě
S dopravou a delegátem

24 300 VELKÁ PLAVBA DO ALEXANDRIE

Odjezd: 05. 11. 2024

Příjezd: 18. 11. 2024

Dnů: 14

Destinace: Středomoří

Loď: MSC Lirica

Přístav nalodění - vylodění: Benátky

Akční cena: 30 990 Kč€1 239

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 12 990 Kč€519

Cena pro (od 12 do 17 let): 13 990 Kč€559

Katalogová cena: 45 990 Kč / €1 839

Více o této plavbě
S dopravou a delegátem

24 223 SANTORINI A MYKONOS NA MSC LIRICA

Odjezd: 26. 07. 2024

Příjezd: 04. 08. 2024

Dnů: 10

Destinace: Středomoří

Loď: MSC Lirica

Přístav nalodění - vylodění: Benátky

Akční cena: 33 990 Kč€1 359

s dopravou do přístavu a delegátem

Cena pro (do 11 let): 14 990 Kč€599

Cena pro (od 12 do 17 let): 15 990 Kč€639

Katalogová cena: 39 990 Kč / €1 599

Více o této plavbě

Kam plujeme

Severní Evropa

Plavby severní Evropou jsou hlavně pro ty, kteří milují moře a typické severské počasí, které k poznávání Anglie, Islandu a nebo norských fjordů zkrátka patří. Odměnou vám budou úžasné přírodní scenérie, poznání nových destinací, měst a kultury. Velmi oblíbené jsou okruhy Baltským mořem a především plavby kolem Evropy, které si již za ta léta získaly své příznivce. Můžete se těšit také na plavbu na oceánu, které je zcela jiná než v klidných vodách Středomoří.

Plavby v Severní Evropa

Kam plujeme

Karibik a Severní Amerika

Karibik je snem každého cestovatele. Tato destinace není o historii, ale o krásách přírody, potápění, koupání, šnorchlování, opalování, relaxu, karibském rumu a latinskoamerických tancích. Kromě plaveb Karibikem s námi můžete vyrazit také na plavby Severní Amerikou z New Yorku do Kanady. Velkou výhodou jsou v této destinaci přímé lety Vídeň – Miami – Vídeň (u vybraných plaveb).


Plavby v Karibik a Severní Amerika

Kam plujeme

Exotické plavby

Pro opravdové cestovatele nabízíme velmi zajímavé plavby snad do všech koutů světa. Můžeme Vám připravit plavbu doslova na míru dle Vašich požadavků a možností. Naše letité zkušenosti spojené s cestováním po celém světě Vám pomůžou při poznávání krásných destinací a míst.

Plavby v Exotické plavby

Kam plujeme

Dálkové plavby a plavby kolem světa

Zažijte s námi opravdový životní zážitek. Udělejte radost sami sobě a vyrazte odpočívat, poznávat nové místa, nové kultury, světovou kuchyni, skvělé lidi, nádherná místa, památky. Na dálkových plavbách a na plavbě kolem světa s MSC Cruises můžete navštívit až 33 zemí a zavítat až do 52 destinací. Při přípravě této plavby se věnujeme každému zákazníkovi individuálně a připravíme pro Vás plavbu, na které se budeme snažit maximálně vyhovět vašim požadavkům a splnit tak váš životní sen.

Plavby v Dálkové plavby a plavby kolem světa

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme