Litujeme, ale tato plavba již není dostupná.

Rádi Vám ovšem nabídneme podobné

Zobrazit další plavby

398 PLAVBA DO SVATÉ ZEMĚ (včetně výletů do Jeruzaléma, Betléma, Florencie, Říma a Tuscanie)

Popis

Pokud hledáte plavbu, která by vás opravdu mohla chytnout za srdce a zanechat neskutečné vzpomínky, tak tato plavba je opravdu to pravé ořechové. Není to jen zážitek z navštívených destinací, ale doslova pohlazení na duši. Rozmanitost destinací vás nadchne nejen rozmanitostí kultur, ale především náboženstvím. Plavba trvá 12 dnů a je zde tak také dostatek času na zasloužený odpočinek a relax na palubě lodi. Už nyní můžeme slíbit, že během plavby vaše hlava doslova "vypne". A to úplně. Zcela jiný svět, jiné zážitky. Opravdu úplně jiná dovolená…  

S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 398
Cena 39 990 Kč€1 632
Akční cena 30 990 Kč€1 265
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (do 11 let) 16 990 Kč€693
Cena pro (od 12 do 17 let) 16 990 Kč€693
Vyprodáno
Váš delegátDominik ČÍŽ
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR
Odjezd autobusem CK RIVIERA TOUR do přístavu dle nástupních míst. Během cesty do přístavu vás náš delegát seznámí s životem na palubě lodí MSC Cruises, organizačními pokyny a programem zájezdu. Máme pro vás máme připravenou studenou večeři, teplou snídani a občerstvení. Nástupní místa: Vsetín, Rožnov p. Radhoštěm, Frýdek-Místek, Ostrava, Hranice n. Moravě, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno. Transfer za příplatek 890 Kč: Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Praha.

2.den: Řím 9:00-17:00
Ráno snídaně v buse. Po příjezdu do Říma vás čeká pěší procházka, která zahrnuje vnější prohlídku, Cirkus Maximus, Konstantinův oblouk a u Kolosea zastavíme na krátkou fotografickou přestávku. Dále uvidíte Forum Romanum, Kapitol, Památník Viktora Emanuela II, Fontánu di Trevi, Pantheon, nejkrásnější římské náměstí Piazza Navona, podíváme se na obrazy od Paula Rubense, uvidíme Andělský hrad a naši procházku zakončíme pohledem na Vatikán. V pozdních odpoledních hodinách ubytování na hotelu, volný čas a večeře.

Foto: Julius Silver, volná licence Pixabay


3.den Příjezd do přístavu a nalodění - Civitavecchia, Itálie  10:30-17:00
Ráno po snídani odjezd do přístavu následuje registrace a odbavení na loď. V odpoledních hodinách seznamovací prohlídka s lodí, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu. Je to nezapomenutelný zážitek. Také u první servírované večeře nesmíte chybět a užít si tak skvělou italskou gastronomii. Večer zavítáme do lodního divadla a finále večera zakončíme skleničkou na baru.


4.den: Messina, Itálie  12.00-18.00

Objevte s námi krásy Sicílie. Procházku uličkami malebného sicilského města Messina, které dalo jméno i blízkému průlivu mezi ostrovem a pevninskou částí Itálie, zakončíme v místní katedrále. Odtud je možná fakultativní prohlídka města vláčkem po celém městě. Při odplutí v dáli uvidíme i Etnu, nejvyšší činnou sopku v Evropě. Doporučujeme výlet MSC Cruises do nedaleké Taorminy nebo na Etnu.

Foto: user32212, volná licence Pixabay5.den: Plavba na moři
Plavba není jen o poznávání nových destinací. Plavba je i o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Volný den můžete využít k návštěvě lodních lázní, posilovny a speciálních restaurací. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky v lodních barech.


6.den: Rhodos, Řecko   09.00-16.00
Připlouváme do Řecka, tentokrát na ostrov Rhodos. Jižní část ostrova vhodná pro surfování, západní chladnější s ostrými větry a východní krásně proteplená nás pozve na pláže. S našim delegátem se můžete vydat na návštěvu starobylého hlavního města s jednou z největších historických památek ostrova, pevností sv. Mikuláše. Velmi příjemná je i návštěva centra města s obchůdky, kavárničkami a skvělými tavernami.

Foto: user32212, volná licence Pixabay


7.den: Limassol, Kyperská republika  9.00-18.00
Na úplném jihu známého ostrova Kypr se nachází jeho nejvýznamnější přístav a oblíbené prázdninové středisko Limassol. Řekové mu říkají Lemesos a je druhým největším městem ostrova, disponující univerzitou, archeologickým nalezištěm, velkou obchodní zónou, rozsáhlou jachetní marinou i nákladním přístavem. Je obklopen vinohrady a rozlehlými citrusovými plantážemi. Oblíbili si ho především milovníci lenošení na plážích a koupání, sportu, zábavy i veselé společnosti.


8.den:  Haifa a Jeruzalém, Izrael    07.00-21.00  
Čekají nás opět další místa naší cesty za vírou a po stopách Ježíše Krista. Brzy ráno vyrazíme z přístavu autobusem do Jeruzaléma. Během asi dvou hodin jízdy si budeme povídat o životě Ježíše Krista a významu Evangelia. Dopoledne přijedeme do Jeruzaléma, jednoho z nejinspirativnějších měst na světě a místa proslulého svým historickým významem, duchovní symbolikou a vizuální nádherou. Naše prohlídka začne zastávkou na Olivové Hoře, kde vás seznámíme s událostmi večera před ukřižováním Ježíše. Oceníte dechberoucí výhled na celý Jeruzalém. 

Naše návštěva bude pokračovat pěší procházkou po starém městě Jeruzalém. Projdeme západní branou ke Zdi nářků, pozůstatkům druhého chrámu zničeného Římany v roce 70 n.l. a nejposvátnějšího židovského místa v Jeruzalémě. Poté projdeme po části „Via Dolorosa“, kterou křesťané považují za nejposvátnější cestu na světě. Vede totiž přibližně po trase cestu, po které byl Ježíš veden na smrt, cestou si budeme povídat o významu jednotlivých zastavení. Po jednotlivých zastaveních dojdeme až Božímu hrobu. Odpoledne opustíme starý Jeruzalém a vychutnáme si skvělý oběd. Po obědě bude následovat výlet do obchodu se suvenýry, odkud pojedeme zpět do přístavu Haifa. Nutný oděv odpovídající návštěvě poutního místa.


9.den: Plavba na moři
A je to tu opět den na moři, takže si uděláme čas na své nové přátele z lodi a využijeme volného času ke čtení knih a rozjímání nad včerejší návštěvou. Užijte si tento den. Dýchejte svěží mořský vzduch, oddávejte se lenošení, odpočinku a relaxování při skleničce skvělého drinku. Můžete sportovat, opalovat se, zaplavat si v bazénech nebo si zatančit a pobavit se s animátory na palubě lodi . Večer po divadelním představení si připravíme foťáky, kamery, poznámkové bloky na další výlet v novém dnu.


10.den: Heraklion (Kréta), Řecko   8.00-18.00  

Největší a hlavní město Kréty bývá právem označováno za nejkrásnější město celého ostrova. Při procházce nás oblaží vůně jasmínů i rozkvetlých popínavých lián bougainvilleí. Samotné město pak uchvacuje působivou, převážně benátskou architekturou. Zdejší přístav se jmenuje Benátský a disponuje pohodovou promenádou, doslova obsypanou tavernami a kavárničkami, ze kterých je krásný výhled na zdejší dominantu, maják na konci přístavního mola.


11.den: Plavba na moři

A je to tu opět znovu. Navštívíme  AUREA SPA na přídi lodi, kde za poplatek můžete využít masáží, saun, vířivek, kosmetického salonu a dalších služeb. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky, které je možné zakoupit na lodních barech

12. den: Plavba na moři
Odpočíváme, opalujeme se, relaxujeme, bavíme se s animátory a nebo si užíváme masáže, sauny a vířivky v AUREA SPA.


13.den: Janov, Itálie   08:00-18:00
Ráno po snídani se vylodíme z lodi. V dopoledních hodinách navštívíme historické centrum Janova, které se vyznačuje typickými uličkami zvanými "caruggi" a je jedním z nejzachovalejších příkladů středověkého města v Evropě. Budete překvapeni množstvím ulic, které se protínají a vytvářejí zamotaný labyrint kolem místní katedrály. Zjistíte, že některé ulice jsou tmavé, jiné osvětlené slunečními paprsky, další široké nebo tak úzké, že je obtížné jimi projít. Po Carugi můžete jít pouze pěšky nebo na kole, poskytuje jedinečné výhledy a nikdy nevíte, co se skrývá za další zatáčkou: zvonice, malé náměstí nebo schodiště. Všechny se vyznačují smíšenými vůněmi a kombinací různých stavebních stylů. 

Jednou z nejvýznamnějších je ulice zvaná „patricijská“, která se nachází poblíž Via Aurea a náměstí Piazza De Ferrari, známého pro jeho velkou fontánu. Při prohlídce historického centra Janova si nemůže nechat ujít dědictví UNESCO, Strada Nuova a komplex Palazzi dei Rolli v historickém centru Janova z konce 16. a počátku 17. století, kdy byla Janovská republika v rozkvětu. Součástí areálu je soubor renesančních a barokních paláců podél tzv. Nové ulice (Strada Nuova). Poté návrat na loď.


14.den: Vylodění – Civitavecchia a Tuscania, Itálie   08:00-12:00  

Ráno po snídani vylodění, vyzvednutí zavazadel a naložení do busu. Následně odjezd na italský venkov do Tuscanie v regionu Lazio. Toto město bylo až do konce 19. století známé jako Toscanella. Podle legendy ho založil Aeneův syn Ascanius na místě, kde našel dvanáct štěňat psů (odkud pochází etruské jméno Tus - Cana , přičemž cana je obdobou latinského slova canis - pes). Hlavní atrakcí města je kostel sv. Petra, postavený v lombardsko-románském slohu, jehož stavba začala v roce 739. Jeho součástí je hlavní loď a dvě uličky rozdělené nízkými sloupy a pilastry, zahrnujícími poloviční sloupy se starožitnými a středověkými hlavicemi. Fasáda s rozetovým oknem pochází z 12. století


14.den: Florencie, Itálie    15:00-18:30
Florencie, hlavní město Toskánska, bývá označováno také jako „kolébkou renesance“ a „hlavním městem umění v Evropě“. Leží na úpatí Apenin a jeho středem protéká řeka Arno. Nejznámějšími památkami, které během naší prohlídky uvidíte, jsou místní katedrála, zvonice a baptisterium na náměstí Piazza del Duomo. Opodál, na Piazza della Signoria, můžete obdivovat zvonici na Palazzo Vecchio. Rozhodně si nenecháme ujít kopii slavné Michelangelovy sochy Davida s dalšími známými sochami od Donatella a Bandinelliho. Večer odjezd do České republiky. V ceně zpáteční přepravy jsou dvě teplé svačinky během cestu, káva, čaj, cappuccino a čokoláda. 


15.den: Příjezd do ČR
V dopoledních hodinách příjezd do ČR.

Cena zájezdu zahrnuje

*poznávací plavbu v daném termínu na lodi MSC
*ubytovaní ve vnitřní kajutě kategorie BELLA
*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi
*nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci
*přístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění
*každodenní úklid kajuty
*kapitánský gala večer, animační a zábavné programy na lodi
*pojištění proti úpadku CK
*divadla, bazény, vířivky, pool servis
*autobusovou přepravu do přístavu a zpět
*delegáta CK RIVIERA TOUR na palubě lodi a v destinacích
*1 x nocleh v hotelu 3* se snídaní
*1 x večeře
*balíček výletů: Jeruzalém, Řím, Pitigliano, Florencie  Cena zájezdu nezahrnuje

*fakultativní výlety plavební společnosti
*servisní poplatek MSC Cruises 10 Eur/os/noc
*nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích
*nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino….)
*transfery plavební společnosti v přístavech

.

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland

Dovolujeme si vás upozornit, že tato nabídka je platná k aktuálnímu datu. V pandemické situaci může dojít ke změně zájezdu, programu zájezdu anebo jiným okolnostem, dle vládních nařízení jednotlivých zemí anebo dodržení bezpečnostního protokolu. Tyto situace není cestovní kancelář schopna ovlivnit a nepovažují se za vadu zájezdu a to ani včetně dodatečných změn, povinnosti testování, aplikace roušek a pod. Věnujte prosím pozornost VOP a podmínkám účasti na plavbě.  V takovém případě se cestovní kancelář vždy bude snažit najít co nejvhodnější řešení dané situace. Děkujeme za pochopení.


Za příplatek nabízíme

*cestovní a zdravotní pojištění
*možnost úhrady servisní taxy
*kategorii kajut Fantastica, Aurea …
*kajuty s oknem, balkonové
*nápojové balíčky a pakety
*internet. balíčky, photo balíčky…
*rezervace míst v buse za příplatek
*svozový transfer na trase Praha-Brno

Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci na Formance pro všechny klienty

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Lirica

První loď třídy Lirica. Přináší osobitý zážitek klasických plaveb na moři, spolu s elegancí, pohodlím a pohostinností středomořského způsobu života.      
Délka: 275 mKapacita: 2548 osob

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Zdravím, milá cestovko, nedá mi to, musím vám vyslovit poděkování za únorový výlet s vámi s lodí Grandiosa po Středomoří. Za perfektních bezpečnostních podmínek, kdy u nás jsme se málem báli vyjít ...

Přečíst celé

Senior

Pod vedením delegátky p. Kateřiny Bartošové jsme absolvovali plavbu ve dnech 19.-30.9.2017 ve středomoří. Práci delegátky hodnotíme jako perfektní po všech stránkách od nalodění po vylodění. I kdy...

Přečíst celé

Firma

Dobrý den, za celou naši firmu chci poděkovat zejména delegátce Pavlíně Šeligové. Z vlastních podnikatelských zkušeností vím, že můžete mít kvalitní marketing, zázemí a služby, ale ve výsledku ...

Přečíst celé

Pár

V sobotu jsme se vrátili z plavby 934 na lodi MSC FANTASIA. V červnu loňského roku jsme podobnou trasu ve Středomoří absolvovali na lodi MSC SPLENDIDA, tak jsme měli již určitou představu, jak naš...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme