388 ŠPICBERKY A SEVERNÍ POLÁRNÍ KRUH

Popis

S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 388
Cena 69 990 Kč€2 799
Akční cena 47 990 Kč€1 919
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (do 11 let) 12 990 Kč€519
Cena pro (od 12 do 17 let) 18 990 Kč€759
Objednat plavbu
Váš delegátDominik ČÍŽ
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

 

1. den: Odjezd z ČR

Odjezd autobusem CK RIVIERA TOUR do přístavu dle nástupních míst. Během cesty do přístavu Vás náš delegát seznámí s životem na palubě lodí MSC Cruises, organizačními pokyny a programem zájezdu. Během cesty do přístavu pro Vás máme připravenu studenou večeři, teplou snídani a občerstvení. Nástupní místa: Vsetín, Rožnov p. Rad, Frýdek-Místek, Ostrava, Hranice, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Velké Meziříčí, Humpolec, Praha, Ústí nad Labem-Petrovice

2.den: Příjezd do přístavu a nalodění – Hamburg - Německo   10:30-19:00

Po příjezdu do přístavu následuje registrace a odbavení na loď. V odpoledních hodinách seznamovací prohlídka s lodí, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu po řece Labe. Je to nezapomenutelný zážitek. Také u první servírované večeře nesmíte chybět a užít si tak skvělou italskou gastronomii. Večer zavítáme do lodního divadla a finále večera zakončíme skleničkou na baru.

Foto: Karsten Bergmann, Pixabay (volná licence Pixabay)

  

3.den: Plavba na moři

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Plavba je i o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Využijme proto volného dne na moři a navštivme AUREA SPA, fitness a další zážitkové služby.

 

4.den: Eidfjord-Norsko  07:00-17:00

Malá vesnička Eidfjord se nachází na konci krásného Hardangerfjordu. Během 30 minut se z ní můžete dostat do divočiny ve výšce 1 250 m. n. m., kde můžete obdivovat jedinečné scenérie tohoto koutu Norska. Na své si zde přijdou jak milovníci historie, kteří mohou prozkoumat stopy více než 4 000 let starého osídlení, tak i fotografové - kousek od přístavu se nachází ikonický, 163 metrů vysoký vodopád Vøringsfossen, který je už přibližně 100 let jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v okolí.

Foto: Finn Bjurvoll Hansen, Pixabay (volná licence)

 

5.den: Molde-Norsko  13:00-19:00

V norském kraji Romsdal se nachází městečko Molde, které leží na severním břehu Romsdalsfjordu na stejnojmenném poloostrově. Městečko má velmi příjemné a mírné klima a možná jej budete znát i pod názvem „Město růží“. Navštívit můžete Romsdalovo muzeum nebo se  projet vyhlídkovým vláčkem a kochat se nádhernou přírodou

 

6.den: Plavba na moři  

Využijeme proto volného dne na moři a navštivme AUREA SPA na přídi lodi, kde za poplatek můžete využít masáží, saun a vířivek. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky, které je možné zakoupit na lodních barech.

 

7.den: Norsko-Tromso   08:00-20:00

Daleko za severním polárním kruhem v Norsku se rozkládá město Tromsø, které je největším městem v rozlehlých polárních oblastech Skandinávie. Město leží ve stejné zeměpisné šířce jako severní Aljaška, proto se pyšní několika prvenstvími – nachází se zde nejseverněji položená univerzita, pivovar i katedrála na světě. Město od 20. let 19. století funguje jako námořní přístav v Arktickém oceánu. Právě odtud vyráželi na své polární expedice průzkumníci Amundsen a Nansen.  V současné době žije ve městě okolo 65 tisíc obyvatel a pro svou krásu bývá často nazýváno Paříží severu. Nejvýraznější dominantou města je Ishavsjatedralen, neboli Arktická katedrála. Ta byla postavena teprve v roce 1965 z betonu, podle návrhu architekta Jana Inge Hoviga. Delegát se účastní fakultativního výletu MSC. Výlet je nutné objednat při podpisu smlouvy.

 

8.den: Plavba na moři  

Odpočíváme, nabíráme sílu…

 

9.den: Longyearbyen (Špicberky)-Norsko   08:00-22:00

Longyearbyen je největší město na Špicberkách u Isfjordu. Leží na největším ostrově Spitsbergen. Má okolo 2 144 obyvatel, z toho většinou Norové a Rusové. Je to nejseverněji položené město na světě, nedaleko města je také nejseverněji položená vesnice světa Ny-Ålesund. Sídlí zde i guvernér Špicberk Per Sefland (norsky Sysselmannen på Svalbard). Longyearbyen leží mezi severním polárním kruhem a severním pólem na největším ostrově na Špicberkách Spitsbergen. Nachází se ve výběžku fjordu Isfjorden, na pobřeží fjordu Adventfjorden, pojmenovaného podle slova advent, město se rozkládá jednak na pobřeží, jednak vyplňuje část údolí Adventdalen podél řeky Longyearelva, vytékající ze dvou ledovců. Kvůli Golfskému proudu fjord nikdy nezamrzá. Delegát se účastní fakultativního výletu MSC. Výlet je nutné objednat při podpisu smlouvy.


 

10.den: Plavba na moři

Užijte si tento den. Dýchejte svěží mořský vzduch, oddávejte se lenošení, odpočinku a relaxování při skleničce skvělého drinku. Můžete sportovat, opalovat se, zaplavat si v bazénech nebo si zatančit a pobavit se s animátory na palubě lodi MSC Cruises . Večer po divadelním představení si připravíme fotáky, kamery, poznámkové bloky na další výlet v novém dnu.

Foto: Noverodus, Pixabay (volná licence)

  

11.den: Honningsvag (North Cape)-Norsko 13:00-02:00

Severní mys je oblast s rozlohou 924 km² představující zajímavou a drsnou přírodu na pobřežní Barentsova moře v Norsku na severu Evropy. Je to místo, kde se setkávají vody Norského moře (části Atlantského oceánu), a Barentsova moře (části Severního ledového oceánu). Celá oblast je vzdálena přibližně 2000 km od severního pólu. Za pojmenování vděčí tato oblast kapitánu Richardu Chancellorovi z roku 1553. V oblasti se nachází obce a turistická střediska Honningsvåg, Nordvågen, Kamøyvær, Skarsvåg, Gjesvær, Repvåg a Skipsfjorden. Nordkapp je obvykle v turistických průvodcích prezentován pouze jako mys, výběžek v severní části Norska a mylně bývá považován za nejsevernější bod kontinentální Evropy. Delegát se účastní fakultativního výletu MSC. Výlet je nutné objednat při podpisu smlouvy.

 

12.den: Plavba na moři

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Plavba je i o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Využijme proto volného dne na moři a navštivme AUREA SPA, Fitness a další zážitkové služby. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky, které je možné zakoupit na lodních barech

 

13.den: Olden-Norsko   8:00-16:00

Vesnice Olden je významnou turistickou oblastí na jižním břehu Nordfjordu, šestého nejdelšího fjordu v Norsku. Najdete v něm dva kostely z let 1759 a 1934. Asi 25 km jižně od vesnice se nachází ledovec Briksdalsbreen, který je ramenem Jostedalu, největšího ledovce na evropské pevnině. Doporučujeme využít fakultativního výletu MSC Cruises nebo projížďku výletním vláčkem po okolí vesnice.

Foto: Eamonn Croft, Pixabay (volná licence Pixabay)

 

14.den: Plavba na moři  

Dočteme knížky, časopisy a pomalu balíme kufry. Ráno se totiž vyloďujeme.

 

15.den: Hamburg-Německo   7:00  

Ráno snídaně a po vylodění odjezd z přístavu do ČR. V ceně zpáteční přepravy jsou dvě teplé svačinky na cestu, káva, čaj, cappuccino a čokoláda.

Foto: Karsten Bergmann, Pixabay (volná licence Pixabay)

 

16.den: Příjezd do ČR

Dle dopravní situace příjezd do ČR, Praha (21.8.) cca 21:00)  Brno (22.8.cca 00.30 )

Cena zájezdu zahrnuje

*poznávací plavbu v daném termínu na lodi MSC

*ubytovaní ve vnitřní kajutě kategorie BELLA

*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi

*nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci

*přístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění

*každodenní úklid kajuty

*kapitánský gala večer, animační a zábavné programy na lodi

*pojištění proti úpadku CK

*divadla, bazény, vířivky, pool servis

*autobusovou přepravu do přístavu a zpět

*delegáta CK RIVIERA TOUR na palubě lodi a v destinacích

Cena zájezdu nezahrnuje

*fakultativní výlety plavební společnosti nad rámec programu

*servisní poplatek MSC Cruises 10 Eur/os/noc (povin. poplatek)

*nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích

*nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino….)

*povinné pojištění na rizika Covid 19

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland

Dovolujeme si vás upozornit, že tato nabídka je platná k aktuálnímu datu. V pandemické situaci může dojít ke změně zájezdu, programu zájezdu anebo jiným okolnostem, dle vládních nařízení jednotlivých zemí anebo dodržení bezpečnostního protokolu. Tyto situace není cestovní kancelář schopna ovlivnit a nepovažují se za vadu zájezdu a to ani včetně dodatečných změn, povinnosti testování, aplikace roušek a pod. Věnujte prosím pozornost VOP a podmínkám účasti na plavbě.  V takovém případě se cestovní kancelář vždy bude snažit najít co nejvhodnější řešení dané situace. Děkujeme za pochopení.

 


Za příplatek nabízíme

*cestovní a zdravotní pojištění na plavby SLAVIA 

*možnost úhrady servisní taxy předem

*kategorii kajut Fantastica, Aurea …+kajuty s oknem, balkonové

*nápojové balíčky a pakety

Připravili  jsme pro Vás speciální fakultativní výlet :

*fakultativní výlet busem Geiranger, North Cape, Longyearbyen

Něco v ceně navíc

Večeře pro všechny v Restaurace na Formance

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Magnifica

Čtvrtá loď třídy Musica. Mistrovsky kombinuje uvolněnou noblesu třídy Musica s rozmanitostí a bohatství nastupující třídy Fantasia, svým hostům přináší to nejlepší z obou těchto světů.     


Délka: 294Kapacita: 2518

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Dobrý den, moc děkujeme za úžasnou dovolenou. Neskutečně jsme si ji užily a stále prohlížíme fotky. Veškerá domluva proběhla bez sebemenších problémů. Moc chválím Dominika, byl neskutečně trpěliv...

Přečíst celé

Senior

Moc Vám děkujeme s manželem za krásně prožitou dovolenou při plavbě do Ruska. Perfektní služby po všech stránkách. Jeli jsme na plavbu již po 6, ale poprvé s Vámi a víme že již s nikým jiným Už se ...

Přečíst celé

Pár

Milá Riviéro, moc děkujeme za perfektní plavbu po norských fjordech. Velkým zážitkem byla jak nádherná příroda a severská krajina, tak opravdu nadstandardní a obdivuhodná péče delegátky Terezky, kt...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme