Litujeme, ale tato plavba již není dostupná.

Rádi Vám ovšem nabídneme podobné

Zobrazit další plavby

138 ARABSKÉ EMIRÁTY PŘES ÚŽASNÝ MUSCAT - VYPRODÁNO!

Popis

Upozornění: NEOČKOVANÉ OSOBY musí mít test na covid max 48 hodin před odletem.

Foto: Dominik Číž, Riviera Tour

Letenka v ceně
S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 138
Cena 49 990 Kč€2 173
Akční cena 28 990 Kč€1 260
s dopravou do přístavu a delegátem
Vyprodáno
Váš delegátMarkéta Strnadová
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1. den: Odjezd do Dubaje

Večer setkání na letišti a odlet do Dubaje. Doba letu cca 6 hodin, časový posun 2 hodiny. Přímý let do Dubaje bez přestupů. Svoz transferem RIVIERA TOUR (za příplatek 1190,-Kč) na trase Rožnov p. Radhoštěm - Frýdek-Místek - Ostrava - Olomouc - Vyškov - Brno a na letiště. 

2.den: Dubaj, Spojené arabské emiráty   07.00-21.00

Brzy ráno přílet do Dubaje a přesun autokarem do přístavu. Následuje odbavení a nástup na loď, ubytování, bezpečnostní cvičení, prohlídka lodi s delegátem a osobní volno. Neopakovatelným zážitkem je první vyplutí z přístavu. V podvečerních hodinách nás čeká první servírovaná večeře o několika chodech, která je opravdovým gurmánským zážitkem. Ve večerních hodinách zavítáme do lodního divadla na estrádní program, a pokud zůstane ještě dost síly, půjdeme se bavit s animátory nebo na skleničku do baru.

Foto: MSC Cruises


3.den: Abú Dhabí, Spojené arabské emiráty  06.00-21.00

Hlavní město Spojených arabských emirátů a zároveň metropole stejnojmenného emirátu. Město má 1,5 milionu obyvatel a má za sebou pestrou minulost, včetně období, kdy bylo útočištěm pirátů přepadávajících lodě plující v Perském zálivu. Od 60. let 20. století prošlo město úchvatnou přeměnou v moderní sídlo se širokými bulváry a vysokými budovami. Ze starého města do dnešních dnů zůstalo jen pramálo, výjimku tvoří Starý palác, který reprezentuje jednu z nejstarších budov postavenou nad pramenem. Další velkou památkou je velká mešita šejka Zayeda, jedné z největších v islámském světě. Zaujímá plochu přes 22 tisíc metrů čtverečních a pojme 41 tisíc věřících, ženám je vstup povolen pouze v dlouhém oděvu zakrývajícím hlavu (vlasy), paže i nohy. Je zbudována především z bílého mramoru,  některé výzdobné články jsou zlacené, skleněné lustry dodala firma Swarowski. V sousedství měšity je hrob šejka Zayeda, který stavbu financoval. Delegát se bude účastnit fakultativního výletu s MSC Cruises.

Foto: Dominik Číž, Riviera Tour


4.den:  Sir Bani Yas Island, Spojené arabské emiráty   8.00-17.00

Zakotvíme na přírodním ostrově vzdáleném zhruba 170 km od hlavního města Abú Dhabí. Ostrov je největší přírodní rezervací a oblíbenou turistickou destinací. Díky památkové péči a ekologickým investicím se stal domovem tisíců volně se pohybujících zvířat a několika milionů rostlin a stromů. Rezervace byla založena v roce 1977 šejkem Zayed Bin Sultan Al Nahyan. Návštěva toho místa bude úžasným zážitkem především pro milovníky přírody.

Foto: ahab (Pixabay)


5.den: Plavba na moři

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Plavba je i o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Využijme proto volného dne na moři a navštivme AUREA SPA na přídi lodi, kde za poplatek můžete využít masáží, saun, vířivek, kosmetického salonu a dalších služeb. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky, které je možné zakoupit na lodních barech.


6.den: Maskat, Omán  07.00-18.00

Hlavní město Sultanátu Omán a největší město v zemi. Je také správním městem Maskatského guvernorátu. Metropolitní oblast se rozkládá na ploše o přibližně 1 500 km² a zahrnuje šest vilájetů. Město leží na pobřeží Arabského moře podél Ománského zálivu v blízkosti strategicky položeného Hormuzského průlivu. Oblast v níž se město nachází se rozkládá v podhůří a mezi vrchy západní části skalnatého pohoří Al-Hadžar. První zmínky o Maskatu pochází z doby počátku 1. století n. l. a popisují jej jako významné přístavní město mezi západem a východem. Během své existence se Maskat ocitl pod vládou jak domorodých kmenů, tak i zahraničních zemí – například Persie nebo Portugalska. V 18. století se vliv Maskatu rozšířil až k východnímu pobřeží Afriky a Zanzibaru. Jakožto významný přístav v Ománském zálivu přitáhnul Maskat zahraniční obchodníky a osadníky z Balúčistánu, Persie a dalších zemí. Od doby, kdy začal vládnout sultán Kábús bin Saíd, prodělal Maskat velký rozvoj infrastruktury, začal se rozrůstat a dal za vznik multietnické společnosti.

Foto: MSC Cruises


7.den: Chasab, Omán  09.00-18.00

Město v ománské exklávě Musandam a správní středisko Musandamského guvernorátu. Od hlavního města Maskatu jej dělí 500 km, kvůli jeho poloze a vzdálenosti od zbytku Ománu se mu přezdívá Arabské Norsko. Chasab byl vystavěn Portugalci na počátku 17. století, v době vrcholu portugalské moci v této oblasti. Pozemní přístup do Chasabu byl fakticky nemožný do doby vybudování moderní přímořské silnice, která umožňuje rychlý přístup do a ze Spojených arabských emirátů. Chasab se poté stal oblíbeným víkendovým místem pro občany SAE. Nová silnice rovněž zpřístupnila vesnici Tawi, kde si můžete prohlédnout pravěké malby lodí, zvířat a bojovníků na stěnách v blízké hoře. Chasab má díky blízkosti Iránu dobrou pozici pro obchodování. Íránci do Chasabského přístavu dováží ovce a kozy, zvířata jsou pak v kamionech transportována do SAE a Saúdské Arábie.

Foto: MSC Cruises


8.den: Dubaj, Spojené arabské emiráty   09.00- 23.59

Celý den v Dubaji, můžete využít fakultativní výlet, kterého se zúčastní delegát. Po odjezdu z přístavu pojedeme k Dubai Frame, rozhledně ve tvaru rámu a následně zavítáme do zahrady Pak Miracle Garden, která se rozkládá na 72 000 metrech čtverečních a v zimním období, mezi říjnem a dubnem, je tu vysázeno přes 100 milionů květin. Květiny zobrazují různé ornamenty, obrazy nebo jsou jimi porostlá auta a dokonce i malá vesnice domečků. Naší další zastávkou bude fotografická zastávka u hotelu Burdž al-Arab, kterému se díky jeho tvaru přezdívá plachetnice. Svým luxusem si dokonce zasloužil i zápis v Guinnessově knize rekordů. Naší poslední zastávkou bude nevyšší budova světa Burdž Khalifa. Tato budova je symbolem dubajského úspěchu. Náklady na stavbu, která probíhala zrovna v době ekonomické krize, se vyšplhaly k 1,5 bilionu amerických dolarů. Po návštěvě odjezd do přístavu.

Dubaj lze do českého jazyka přeložit jako „místo srazu“. Je nejlidnatějším a druhým největším emirátem Spojených arabských emirátů, hned po emirátu Abú Dhabí. Vládce Dubaje je šejch Mohammed bin Rašíd Al Maktoum, který je zároveň viceprezidentem a premiérem SAE. Největší část emirátu zabírá poušť. Emirát se nečlení na žádné nižší správní celky, avšak od roku 1954 působí v rámci emirátu instituce „Obec Dubaj“ (anglicky Dubai Municipality), jež má na starosti běžné záležitosti emirátu, jako jsou zdraví, životní prostředí či územní plánování.

Foto: MSC Cruises


9. den:  Dubaj, Spojené arabské emiráty  00.01

Snídaně, vylodění a transfer na letiště, odlet do Prahy. 

*Upozorňujeme, že delegát nesmí provázet skupinu v jednotlivých emirátech. K tomu jsou určeny fakultativní výlet MSC Cruises s odborným licencovaným průvodcem. Delegát bude zajištovat servis výhradně na lodi. V každé destinaci se delegát účastní jednoho výletu plavební společnosti MSC Cruises, kde vám může být nápomocen, není ale překladatelem.  Informace o výletech a cenách naleznete v katalogu.

Cena zájezdu zahrnuje

* leteckou linkovou dopravu ve  třídě  Economy** 
* letištní taxy a palivové příplatky
* transfery Dubaj: letiště - přístav - letiště
* poznávací plavbu v daném termínu a lodi MSC Cruises
* ubytování ve vnitřní kajutě kategorie BELLA
* plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi
* přístavní taxy, portýrské služby při nalodění
* každodenní úklid kajuty
* kapitánský gala večer, gala cocktail
* pojištění proti úpadku CK, delegáta CK
* animační a zábavné programy na lodi 
* divadla, bazény, vířivky, pool servis


Cena zájezdu nezahrnuje

* fakultativní výlety plavební společnosti
* servisní poplatek MSC Cruises 12eur/osoba/noc     
* transfery plavební společnosti v přístavech
* nápoje, alkoholické nápoje a nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže,4D kino….)

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland

Upozornění:
**Letecká společnost se bude snažit umístit klienty dle ubytování v kajutách, nicméně třída Economy tuto službu nezaručuje. V případě, že požadujete sezení vedle sebe, je nutné zvolit vyšší třídu za příplatek. Upozorňujeme, že přeprava je zajišťována linkovým letem. Není proto možné změnit jméno osoby anebo zájezd zrušit.  


Za příplatek nabízíme

*cestovní a zdravotní pojištění 
*možnost úhrady servisní taxy předem 
*kajuty venkovní, balkonové 
*nápojové balíčky a pakety 
*internetové balíčky, foto balíčky

*fakultativní výlety s delegátem ve všech destinacích
*transfer na letiště a zpět za příplatek 1190 Kč na trase: Rožnov - Frýdek-Místek - Ostrava - Hranice - Olomouc - Prostějov - Brno

Upozorňujeme Vás, že fakultativní výlety s doprovodem delegáta je nutné objednat při sepsání cestovní smlouvy. Tyto výlety nelze dokoupit na lodi.

Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci na Formance pro všechny klienty

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Opera

Druhá loď třídy Lirica. Vytříbený styl, vzácné materiály a smysl pro detail vytváří příjemnou atmosféru. Díky své velikosti může navštívit destinace, do kterých se větší lodě nedostanou.   

 
Délka: 275 mKapacita: 2579 osob

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Dobrý den "milá riviéro", takto nás vždy zdravila průvodkyně Katka (Barošová), vždy příjemná, usměvavá i se svými velice korektními, někdy štiplavými poznámkami . Když už někdo hodně prudil, tak j...

Přečíst celé

Senior

Velmi chci poděkovat. Snila jsem o lodi snů jak jsem ji viděla v televizi. Mé sny se díky Vám proměnily ve skutečnost. Jsem plna zážitků z těchto krásných dnů. I když jsem na tuto cestu šetřila dlo...

Přečíst celé

Firma

Děkuji delegátkám Terezce a Katce za profesionální přístup na naší dovolené.Skvělé holky,vyřídily,přeložily vše co bylo potřeba.Bez nich by ti kdo mluví jen česky ani nenakoupili a neviděli krásná ...

Přečíst celé

Pár

Ahoj Riviéro, prožili jsme s Vámi dovolenou 11.1.2020 - 18.1.2020 Arabské emiráty na lodi Bellisima. Z vaší společností jsme se již plavili po třetí a jsme velice spokojení. Organizace a veškeré sl...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme