Litujeme, ale tato plavba již není dostupná.

Rádi Vám ovšem nabídneme podobné

Zobrazit další plavby

110 ZÁPADNÍM STŘEDOMOŘÍM DO MAROKA -vyprodáno!

Popis

Foto: Hans-Juergen Weinhardt, volná licence Pixabay

S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 110
Cena 33 990 Kč€1 416
Akční cena 23 990 Kč€999
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (do 11 let) 9 990 Kč€416
Cena pro (od 12 do 17 let) 12 990 Kč€541
Vyprodáno
Váš delegátVeronika Flodrová
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR

Odjezd autobusem CK RIVIERA TOUR do přístavu dle nástupních míst. Během cesty do přístavu vás náš delegát seznámí s životem na palubě lodí MSC Cruises, organizačními pokyny a programem zájezdu. Máme pro vás připravenou studenou večeři, teplou snídani a občerstvení. Nástupní místa: Vsetín, Rožnov p. Radhoštěm, Frýdek-Místek, Ostrava, Hranice n. Moravě, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno. Transfer za příplatek 890 Kč: Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Praha.

2.den: Příjezd do přístavu a nalodění – Janov, Itálie  10:00-18:00

Po příjezdu do přístavu si prohlédneme úžasné starobylé hlavní město Janovské republiky, které je spjato s narozením mořeplavce Kryštofa Kolumba. Po prohlídce následuje registrace a odbavení na loď. V odpoledních hodinách seznamovací prohlídka s lodí, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu. Také nesmíte chybět u první servírované večeře, při které si užijete skvělou italskou gastronomii. Večer zavítáme do lodního divadla a večer zakončíme skleničkou na baru.


3.den: Marseille, Francie   08:00-18:00

V Marseille ze starého přístavu vyrazíme k bazilice Notre-Dame de la Garde, odkud je nádherný výhled na ostrov If, kde byl vězněn hrdina románu Alexandra Dumase, hrabě Monte Christo (ten můžete navštívit fakultativně). Výšlap k bazilice s naším delegátem je nezapomenutelným zážitek, Marseille máte během cesty jako na dlani. Uvidíte také místa, kde se natáčel film TAXI, starý přístav s jeho pevností a další zajímavosti. Doporučujeme transfer MSC Cruises z přístavu do města, v této destinaci je opravdu nutný.

Foto: Julian Hacker, volná licence Pixabay


4.den: Barcelona, Španělsko  08:00-18:00

Od sochy Kryštofa Kolumba procházka turistickou třídou La Rambla, kolem Gaudího domů až k Sagrada Familia a zpět gotickou čtvrtí. Příjemná procházka ve vás zanechá pocit nádherného, čistého a pohodového velkoměsta. Před návštěvou Barcelony doporučujeme nastudovat život a dílo Antonia Gaudího anebo se zájmem poslouchat výklad našeho delegáta. Doporučujeme také zakoupit transfer autobusem z přístavu do centra.

Foto: Dominik Číž, Riviera Tour


5.den:  Plavba na moři 

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Je také o tom, že by si měl každý udělat čas sám na sebe a na své přátele. Volný den můžete využít k návštěvě lodních lázní, posilovny a speciálních restaurací. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky v lodních barech.


6.den: Tanger, Maroko  08:00-18:00

Po Casablance druhý nejvýznamnější přístav v Maroku je starodávnou spojnicí Afriky s Evropou. Pro svou polohu u ústí Gibraltarské úžiny bylo území osídleno již v dávných dobách a vystřídalo se zde velké množství národů, které v něm zanechaly své otisky. Pobývali zde Féničané, Kartaginci, Berbeři, Římané a Vandalové, oblast patřila Byzantské říši a po roce 700 bylo město hlavní základnou Arabů během pronikání do Španělska. Při příjezdu váš pohled upoutají zbytky přístavního opevnění, na které navazuje nová zástavba. Hlavní pevností města je ale kasbah, kde se nachází bývalý sultánův palác Dar el Makhzen. Uličky v centru jsou skutečně úzké, tvořené starými domy.

Foto: manusama, volná licence Pixabay


7.den: Casablanca, Maroko  07:00-19:00

Casablanca je největším marockým městem a přístavem. Nachází se na pobřeží Atlantského oceánu a je hlavním městem regionu Velká Casablanca. V Casablance sídlí Královský oceánografický institut a je nejdůležitější základnou Královského námořnictva Maroka. V této destinaci si nenechte ujít prohlídku mešity Hassana II. tyčící se nad mořem na skalnaté plošině, která je hlavní dominantou města. Stavba byla zahájena roku 1980 podle návrhů francouzského architekta Michela Pinseaua a otevřena byla v roce 1993. Minaret vysoký 200 metrů je nejvyšší stavbou v zemi. Mešita dokáže pojmout až 25 000 věřících a dalších 80 000 se vejde na nádvoří. Podle výpočtů by se do této mešity mohl vlézt celý chrám sv. Petra v Římě (vstupné cca 13€). Velmi zajímavým kontrastem je i místní Medina, která rozhodně stojí za prozkoumání.

Foto: Dominik Číž, Riviera Tour


8.den: Ceuta, Španělsko   09:00-18:00

Ceuta je spolu s městem Melilla jednou ze dvou španělských exkláv na pobřeží severní Afriky. Rozkládá se na nejsevernějším cípu Maghrebu poblíž Gibraltarského průlivu. Dominantní je hora Monte Hacho, na jejímž vrcholu je španělská vojenská základna. Podle řecké mytologie byla Monte Hacho jižním z tzv. Herkulových sloupů (podle jiných to byla marocká hora Džebel Músá západně od Ceuty). Ceuta leží na výběžku sedmi vrchů, samotné město se nachází na konci úzkého mysu. Podobně jako Melilla má i Ceuta výborný přirozený přístav, kolem něhož vznikla. Strategické umístění Ceuty z ní vytvořilo místo mnoha kulturních, obchodních i vojenských událostí.


9.den: Malaga, Španělsko   07:00-18:00

Pokud hodláte poznat krásy Španělska, Malaga je to "pravé ořechové". Pohodová procházka kolem arény nebo výšlap na hrad s krásným výhledem na celý přístav rozhodně stojí za to. Tři opravdové pecky rozhodně stojí za zhlédnutí – staré římské divadlo, nádherná katedrála a místo, kde působil opravdu světoznámý malíř Pablo Picasso. Obdařena sluncem a úžasným světlem je Malaga městem širokých bulvárů, ve větru se pohupujících palem, temperamentního nočního života, kvalitních muzeí a vynikajících restaurací s mořskými specialitami.

Foto: Dominik Číž, Riviera Tour


10.den: Alicante, Španělsko 11:00-21:00

Dominantou města je hrad svaté Barbory tyčící se na kopci nad městem, ze kterého je překrásný výhled na město a okolí. Pod hradem se rozprostírá historické centrum, ve kterém doporučujeme návštěvu katedrály sv. Mikuláše a budovy místní radnice. Pobřeží Alicante je lemováno krásnými plážemi s průzračnou vodou, vhodnou jak ke koupání, tak i k surfování. Z přístavu pravidelně odplouvají lodě na nedalekou Tabarcu, nejmenší trvale obydlený ostrov ve Španělsku s podmanivou architekturou a přírodními scenériemi. Pokud dáváte přednost výletům po pevnině, můžete se vydat na průzkum vinic v okolí, které samozřejmě nabízí i ochutnávky vín, oliv a olivových olejů, nebo do jeskynního komplexu či do vesniček posazených vysoko v horách.

Foto: LayKán Educación canina, volná licence Pixabay


11.den  Plavba na moři

A je tu opět den na moři, kdy si můžeme udělat čas na své nové přátele a využít volna ke čtení knih a odpočinku. Užijte si tento den, dýchejte svěží mořský vzduch, oddávejte se lenošení, odpočinku a relaxování při skleničce skvělého drinku. Můžete sportovat, opalovat se, zaplavat v bazénech nebo si zatančit a pobavit se s animátory na palubě lodi. 


12.den: Vylodění - Janov, Itálie   08:00

Ráno snídaně a po vylodění odjezd z přístavu do ČR. Během zpáteční přepravy máme pro vás připraveny dvě teplé svačinky na cestu, káva, čaj, cappuccino a čokoláda a povídání o lodích a nových destinacích.

13.den: Příjezd do ČR 

Příjezd do ČR dle aktuální dopravní situace. Brno cca 00.01 hod, Olomouc 01.30, Ostrava 03.00.

Cena zájezdu zahrnuje

*poznávací plavbu v daném termínu na lodi MSC
*ubytovaní ve vnitřní kajutě kategorie BELLA
*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi
*nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci
*přístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění
*každodenní úklid kajuty
*tématické večery dle programu plavby
*pojištění proti úpadku CK
*animační a zábavné programy na lodi
*divadla, bazény, vířivky, pool servis
*autobusovou přepravu do přístavu a zpět

Cena zájezdu nezahrnuje

*fakultativní výlety plavební společnosti
*servisní poplatek MSC Cruises 12 Eur/osoba/noc
*nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích
*nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino, cirkus…)
*transfery plavební společnosti v přístavech

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland

Pořadatelem plavby je plavební společnost MSC Crociere S.A., Avenue Eugene Pittard 40, Ženeva, Švýcarsko. Veškeré informace, všeobecné obchodní podmínky, podmínky účasti na plavbě naleznete na www.rivieratour.cz 


Za příplatek nabízíme

*speciální cestovní a zdravotní pojištění určené na plavby na moři
*možnost úhrady servisní taxy předem
*kvalitnější kategorii kajut Fantastica, Aurea …
*kajuty s oknem, balkonové, family plan, Yacht club 
*nápojové balíčky a pakety v předprodeji se slevou
*internet. balíčky v předprodeji se slevou
*rezervace míst v buse za  příplatek
*svozový transfer Praha, Humpolec, Jihlava, Velké Meziříčí 990 Kč

Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci na Formance pro všechny klienty

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Lirica

První loď třídy Lirica. Přináší osobitý zážitek klasických plaveb na moři, spolu s elegancí, pohodlím a pohostinností středomořského způsobu života.       
Délka: 275 mKapacita: 2548 osob

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Vážený pane Číži. Až nyní jsem se dostal k Vašemu e-mailu a musím na něj reagovat.Jsem nadšený! Ochutnal jsem již 45.zemí světa na všech kontinentech s výjimkou Antarktidy a plavba mě a moji pa...

Přečíst celé

Senior

Veľmi dobrá, milá a ochotná delegátka Markétka. Dobrá organizácia a vodiči profesionálni.

Firma

Plavba 713 bola našou prvou plavbou, ktorá nás veľmi milo prekvapila. Celý zájazd bol perfektne zorganizovaný. Ďakujeme Riviera tour za tento krásny zážitok. Veľmi sa chceme poďakovať našej delegát...

Přečíst celé

Pár

Jak začít,ono je velice těžké v několika větách popsat něco,co se musí zažít.Celý týden jsme si připadali jako v pohádce Tisíce a jedné noci.Byla to naše první plavba a předčila veškerá naše očekáv...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme