Litujeme, ale tato plavba již není dostupná.

Rádi Vám ovšem nabídneme podobné

Zobrazit další plavby

146 SEVERNÍ EVROPOU DO SANTIAGA DE COMPOSTELA

Popis

S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 146
Cena 49 990 Kč€2 173
Akční cena 32 990 Kč€1 434
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (do 11 let) 13 990 Kč€608
Cena pro (od 12 do 17 let) 13 990 Kč€608
Objednat plavbu
Váš delegátJana Kristeková

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR

Odjezd autobusem CK RIVIERA TOUR do přístavu. Během cesty do přístavu Vás náš delegát seznámí s životem na palubě lodí MSC Cruises, organizačními pokyny a programem zájezdu. Během cesty do přístavu pro Vás máme připravenu studenou večeři, teplou snídani a občerstvení. Nástupní místa: Vsetín, Nový Jičín, Frýdek Místek, Ostrava, Hranice, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Praha, Ústí nad Labem.

2.den: Příjezd do přístavu a nalodění – Kiel, Německo  10:00-17:00

Po příjezdu do přístavu následuje registrace a odbavení na loď. V odpoledních hodinách prohlídka lodi, ubytování a bezpečnostní nácvik před vyplutím. Rozhodně si nenechte ujít první vyplutí z přístavu. Také u první servírované večeře nesmíte chybět a užít si tak skvělou italskou gastronomii. Také nesmíte chybět u první servírované večeře, při které si užijete skvělou italskou gastronomii. Večer zavítáme do lodního divadla a večer zakončíme skleničkou na baru.

Foto: MSC Cruises


3.den: Plavba na moři

Plavba není jen o poznávání nových destinací. Je také o volném času pro sebe a pro své přátele. Volný den můžete využít k návštěvě lodních lázní, posilovny a speciálních restaurací. Nebo můžete jen tak odpočívat na palubě lodi, slunit se, užívat si skvělé drinky v lodních barech.


4.den: Zeebrugge (Bruggy), Belgie 13:00-21:00

Přivítá nás přístav, který zaměstnává přes 11 000 zaměstnanců a je největším přístavem pro dovoz a vývoz nových aut v zemi. Obdivovat můžete Palace Hotel, impozantní budovu, která byla postavena v průběhu přelomu století, námořní zábavný park s muzeem o historii přístavu, nebo krásné písečné duny, které jsou chráněnou přírodní památkou. Uvidíte také maják Heist, který námořníkům usnadňuje plavbu v severním moři. Přístav byl dne 23. dubna 1918 místem vylodění britského královského námořnictva, které dočasně vyřadilo německou vnitrozemskou námořní základnu. V destinaci doporučujeme návštěvu nedalekého města Bruggy s jeho kanály a starobylými uličkami v rámci exkurzí MSC Cruises.

Foto: hanseline (Pixabay)

 

5.den: Plavba na moři 

A je tu opět den na moři, kdy si můžeme udělat čas na své nové přátele a využít volna ke čtení knih a odpočinku. Užijte si tento den, dýchejte svěží mořský vzduch, oddávejte se lenošení, odpočinku a relaxování při skleničce skvělého drinku. Můžete sportovat, opalovat se, zaplavat v bazénech nebo si zatančit a pobavit se s animátory na palubě lodi.

 

6.den: Brest, Francie  07:00-17:00

Město je známo až od roku 1240, kdy je získal vévoda Jan I. z Bretaně. Od roku 1342 do roku 1397 bylo v anglickém držení. Jeho věhlasu ve středověku dopomohlo rčení: „Kdo není pánem Brestu, není bretaňským vévodou“. Nakonec díky svatbě Františka I. Francouzského s Klaudií Francouzskou, dcerou Anny Bretaňské, se Brest dostal do francouzského držení. Jeho pozdějšímu rozkvětu dopomohl kardinál Richelieu, který roku 1631 nechal postavit dřevěné hradby. Brest se stal střediskem francouzského loďstva. Později Jean-Baptiste Colbert, ministr financí na dvoře krále Ludvíka XIV., nechal posílit opevnění kamennými hradbami. Další úpravy pokračovaly hlavně během druhé poloviny 17. století pod vedením maršála Vaubana. Nás bude zajímat i ponorková základna, Museum de la Tour Tanguy, ale i historické centrum města.

  

7.den: La Rochelle, Francie  07:00-19:00

Město, které nejvíce proslavil kardinál Richelieu, první ministr francouzského krále Ludvíka XIII., se pyšní půvabným starobylým přístavem, který patří k nejkrásnějším a nejzachovalejším přístavům na celém atlantském pobřeží. La Rochelle, situované v Biskajském zálivu, bylo založeno v 10. století. V roce 961 Vilém IV. Akvitánský udělil původní osadě Rupelle (Malá skála) městská a přístavní práva. Město bylo přejmenováno na La Rochelle a roku 1130 obehnáno hradbami. La Rochelle se v současnosti těší velké přízni turistů, sportovců a milovníků historie. Nachází se zde největší jachtařské centrum v západní Francii.

  

8.den: Bilbao, Španělsko  08:00-18:00

Bilbao je největší město v Baskicku, autonomním společenství na severu Španělska. Prohlédnout si můžete světoznámé Guggenheimovo muzeum, největší atrakci Bilbaa, které bylo dostaveno v roce 1997. Nevynechejte ani staré město – Casco Viejo, katedrálu sv. Jakuba a Plaza Nueva, kde můžete ochutnat některé z nejlepších pintxos – tapas ve městě. Zavítat můžete také na trh Ribera, kde najdete čerstvé ryby a zeleninu. Casco Viejo, známá také jako Stará čtvrť, je historické centrum španělského Bilbaa. Procházka po ní je cestou do historie města. Je to pěší zóna s úzkými uličkami, malebnými obchody a spoustou barů, restaurací, která se nachází na levém břehu řeky Nervión. Architektura sahá od gotiky po baroko, se spoustou budov ve stylu Art Deco a Art Nouveau. 

  

9.den La Coruna, Španělsko 09:00-18:00

Mezi nejvýznamnější památky ve městě A Coruña patří Herkulova věž (Torre de Hércules ) , nejstarší dosud činný maják na světě nebo pevnost San Anton (Castillo San Anton). Hojně navštěvované jsou také kapitulní románský kostel P. Marie, kostel Santiago a krásné romantické zahrady Xardín de San Carlos. Máme pro vás připraven fakultativní výlet do poutního místa Santiago de Compostela.

Foto: MSC Cruises

  

10.den: Plavba na moři

Odpočíváme, relaxujeme, bavíme se s animátory a nebo si užíváme masáže, sauny a vířivky v Aurea Spa.

  

11.den: St. Peter Port, Velká Británie  08:00-18:00

Vítejte na Normanských ostrovech, v přístavu svatého Petra. Tento přírodní přístav používali již Římané. Hrad Cornet tvoří po staletí dominantu města a hlavní bránu starého přístavu. Hradní molo bylo postaveno v padesátých letech 19. století na ochranu jižní strany rozšířeného přístavu a pro spojení jižní promenády s hradem Cornet na východě. Při procházce uvidíme i opěrnou zeď pro Albert Marina nebo Fish Quay, projdeme se po spojovacím mostu k hradu a prohlédneme si i hradní vlnolam. Mrkneme i na základnu francouzských hydroplánů z 1 světové války. Inu, nudit se nebudeme.

  

12.den: Falmouth, Velká Británie  08:00-18:00

Město žije především rybolovem, lodní dopravou a také turistickým ruchem, mezi ten patří hlavně nabídka plaveb po kanálu směrem zpět do vnitrozemí k městečku Truro, ale nabídka je bohatší a společnosti se doslova předhánějí při lovu svých potenciálních zákazníků. Falmouth je roztažený na velké ploše a nabízí mnoho cest, zákoutí a krásných pláží. Je také známý svým přístavem. Spolu s ústím Carrick Roads tvoří třetí nejhlubší přírodní přístav na světě, a nejhlubší v západní Evropě. Byl startovním nebo cílovým bodem mnohých rekordních plaveb kolem světa, jako třeba plavba Sira Robina Knox-Johnsona nebo Ellen MacArthurové.

 

13.den  Plavba na moři

A je to tu zase. Uděláme si čas na své nové přátele z lodi a využijme volného dne na moři. Navštívíme Aurea Spa na přídi lodi, kde za poplatek můžete využít masáží, saun, vířivek, kosmetického salonu a dalších služeb. Nebo jen tak lenošíme, relaxujeme. Zasloužíte si to.

  

14. den: Vylodění - Hamburk, Německo  07:00

Ráno snídaně a po vylodění odjezd z přístavu do ČR. Během zpáteční přepravy máme pro vás připraveny dvě teplé svačinky na cestu, káva, čaj, cappuccino a čokoláda a povídání o lodích a nových destinacích. Příjezd do  Prahy cca 21:00, Brno cca 23:30

Foto: Pixabay

 

15.den: Příjezd do ČR 

Příjezd do Olomouce 01:00, Ostrava 02:00

Cena zájezdu zahrnuje

*poznávací plavbu v daném termínu na lodi MSC

*ubytovaní ve vnitřní kajutě kategorie BELLA

*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi

*nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci

*přístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění

*každodenní úklid kajuty

*tématické večery dle programu plavby

*pojištění proti úpadku CK

*animační a zábavné programy na lodi

*divadla, bazény, vířivky, pool servis

*autobusovou přepravu do přístavu a zpět

*delegáta CK RIVIERA TOUR


Cena zájezdu nezahrnuje

*servisní poplatek MSC Cruises 3600 Kč/os, JUNIOR 2-11 let 1800 Kč (informace o povinné servisní taxe - klikněte zde)

*fakultativní výlety plavební společnosti

*nápoje, alkoholické nápoje na barech a v restauracích

*nadstandardní služby za příplatek (sauny, masáže, kino, cirkus…)

*transfery plavební společnosti v přístavech

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland


Za příplatek nabízíme

*speciální cestovní a zdravotní pojištění určené na plavby na moři

*možnost úhrady servisní taxy předem

*kvalitnější kategorii kajut Fantastica, Aurea …

*kajuty s oknem, balkonové, family plan, Yacht club 

*nápojové balíčky a pakety v předprodeji se slevou

*internet. balíčky v předprodeji se slevou

*rezervace míst v buse za  příplatek

Něco v ceně navíc

Večeře v restauraci Na Formance

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Fantasia

První loď třídy Fantasia. Vyzařuje italský styl, teplo a pohodu středomořského způsobu života, spojené se špičkovým designem konstruktérů lodi.        

Délka: 333 mKapacita: 4363 osob

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Ahoj Riviero, dorazili jsme právě s cesty na Island lod Preziosa, jeli jsme s Vámi již po třetí, výborné od nasednutí do autobusu,cesty do přístavu, organizace, jídlo, čistota, služby na vysoké uro...

Přečíst celé

Pár

Naše čtvrtá plavba, pokaždé jiná loď. Jestli typově stejná Fantazia po Dubaji byla naše doposud nejlepší loď, tak Preziosa na Island byla bohužel tou nejhorší, co se týče služeb přímo od MSC. Zmate...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme