Litujeme, ale tato plavba již není dostupná.

Rádi Vám ovšem nabídneme podobné

Zobrazit další plavby

941 ŠPICBERKY A SEVERNÍ POLÁRNÍ KRUH - vyprodáno, právě vyrážíme

Popis

LETÁK KE STAŽENÍ

Novinka a plavba roku 2018, která stojí za to.

VIDEO Z PLAVBY MSC MERAVIGLIA-klient RENÉ MATUŠKA

S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 941
Cena 69 990 Kč€2 915
Akční cena 57 990 Kč€2 415
s dopravou do přístavu a delegátem
Vyprodáno
Váš delegátPavel Číž

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1.den: Odjezd z ČR

Odjezd autobusem CK RIVIERA TOUR do přístavu. V ceně dopravy je studená večeře, teplá snídaně, káva, čaj, cappuccino.Nástupní místa:Vsetín-Nový Jičín-Frýdek Místek-Ostrava-Hranice-Olomouc-Prostějov-Vyškov-Brno-Velké Meziříčí-Jihlava-Humpolec-Praha-Petrovice.

2.den: 09.00-20.00 Německo-Hamburg 

V dopoledních hodinách přijedeme do přístavu. Následuje procedura odbavení a nástup na loď, ubytování, bezpečnostní cvičení, prohlídka lodi s delegátem a osobní volno. Neopakovatelným zážitkem je první vyplutí z přístavu. V podvečerních hodinách nás čeká první servírovaná večeře o několika chodech, která pro vás bude opravdovým gurmánským zážitkem. Ve večerních hodinách zavítáme do lodního divadla na estrádní program, a pokud zůstane ještě dost síly, půjdeme se bavit s animátory.

3.den: Plavba na moři  

4.den: 10.00-18.00  Norsko-Alesund  Ålesund je město v Norsku se 45 000 obyvateli rozkládající se na třech ostrůvcích, jež jsou navzájem propojeny mosty. Městský znak je tvořen rybářskou lodí a třemi rybami, což odkazuje na jeho minulost úspěšného obchodního a rybářského města. Je největším rybářským přístavem v Norsku a jedním z největších vývozců solených a sušených ryb.Prvním významným obyvatelem města byl vikinský vůdce Rollo, první vévoda normanský a předek Viléma Dobyvatele.V roce 1027 navštívil oblast sv. Olaf, který po celé zemi šířil křesťanství. Již ve 12. století ve městě postavili kamenný kostel jako jeden z prvních v Norsku. Statut města dostal Ålesund až v roce 1848, mimo jiné proto, že konkurenční rybářská města Bergen a Trondheim nechtěla, aby se Ålesund tolik rozvíjel, a tak jeho vývoj cílevědomě brzdila. V té době zde žilo 1100 obyvatel.Obyvatelé města často používají frázi: „To jsme ještě od požáru v Ålesundu nezažili“. Myslí tím pohromu, která město postihla z 23. na 24. ledna 1904 během mohutné bouřky. 10 000 lidí se náhle ocitlo bez přístřeší, ale díky rychlým obětavým záchranným akcím a významné pomoci od německého císaře Viléma II. bylo město během krátké doby obnoveno. Dostalo úplně nový vzhled v podobě tehdejšího stylu Art nouveau. Podoba města se dochovala dodnes, proto je Ålesund světovou raritou secesní architektury.Na vrchu Aksla, vysokém 189 m, je vyhlídka na celé město a okolní ostrovy. Přístup je po silnici, nebo schodištěm se 418 schody. V parku je památník Viléma II.


5.den: Plavba na moři  

6.den: 09.00-19.00  Norsko-Tromso  

Daleko za severním polárním kruhem v Norsku se rozkládá město Tromsø, které je největším městem v rozlehlých polárních oblastech Skandinávie. Město leží ve stejné zeměpisné šířce jako severní Aljaška, proto se pyšní několika prvenstvími – nachází se zde nejseverněji položená univerzita, pivovar i katedrála na světě. Město od 20. let 19. století funguje jako námořní přístav v Arktickém oceánu. Právě odtud vyráželi na své polární expedice průzkumníci Amundsen a Nansen.  V současné době žije ve městě okolo 65 tisíc obyvatel a pro svou krásu bývá často nazýváno Paříží severu. Nejvýraznější dominantou města je Ishavsjatedralen, neboli Arktická katedrála. Ta byla postavena teprve v roce 1965 z betonu, podle návrhu architekta Jana Inge Hoviga. Delegát se zúčastní fakultativního výletu MSC. Výlet je nutné objednat při podpisu smlouvy.

7.den: Plavba na moři  

8.den: 08.00-22.00  Longyearbyen  

Longyearbyen je největší město na Špicberkách u Isfjordu. Leží na největším ostrově Spitsbergen. Má okolo 2 144 obyvatel, z toho většinou Norové a Rusové.  Je to nejseverněji položené město na světě, nedaleko města je také nejseverněji položená vesnice světa Ny-Ålesund. Sídlí zde i guvernér Špicberk Per Sefland (norsky Sysselmannen på Svalbard).  Longyearbyen leží mezi severním polárním kruhem a severním pólem na největším ostrově na Špicberkách Spitsbergen. Nachází se ve výběžku fjordu Isfjorden, na pobřeží fjordu Adventfjorden, pojmenovaného podle slova advent, město se rozkládá jednak na pobřeží, jednak vyplňuje část údolí Adventdalen podél řeky Longyearelva, vytékající ze dvou ledovců. Kvůli Golfskému proudu fjord nikdy nezamrzá. Delegát se zúčastní fakultativního výletu MSC. Výlet je nutné objednat při podpisu smlouvy.

V této destinaci se bude delegát CK RIVIERA TOUR účastnit tohoto fakultativního výletu (výlet je za příplatek):

LONGYERYEN- LYR05 – LÁKADLO V ZEMI: JÍZDA SE PSÍM ZPŘEŽENÍM -Dychtivý po jízdě, jistí si v kramflecích – packách. Budete napnuti na čekání až uvidíte vrtící ocásky a vlhké čumáčky pejsků, kteří čekají,  až budou řídit jízdu Vašeho života. Dasher, Dancer, Prancer, Vixen, Comet, Amor, Donner a Blitzen, můžete mít tuto sestavu a nechat se táhnout krajinou. To vše můžete zažít, pokud se k této exkurzi odhodláte. Vaše jízda začne od kotců, odkud vyrazí s Vámi na společnou jízdu. Užijte si krásné scenérie ze sání. Na konci projížďky se vrátíte zpět do přístavu k Vaší lodi. Upozornění: není vhodné pro osoby s invalidním vozíkem a pro osoby s problémy s chůzí. Důležité je odolné oblečení proti větru, bundy, rukavice.

V případě Vašeho zájmu si výlet můžete fakultativní výlet zakoupit za zvýhodněnou cenu 4.490 Kč při rezervaci zájezdu. (Katalogová cena výletu 4.990 Kč)

9.den: Plavba na moři  

10.den: 14.00-02.00  Norsko-Honningsvag-North Cape

severní mys je oblast s rozlohou 924 km² představující zajímavou a drsnou přírodu na pobřežní Barentsova moře v Norsku na severu Evropy. Nordkapp je místo, kde se setkávají vody Norského moře, části Atlantského oceánu, a Barentsova moře, části Severního ledového oceánu. Celá oblast je vzdálena přibližně 2000 km od severního pólu. Za pojmenování vděčí tato oblast kapitánu Richardu Chancellorovi z roku 1553. V oblasti se nachází obce a turistická střediska Honningsvåg, Nordvågen, Kamøyvær, Skarsvåg, Gjesvær, Repvåg a Skipsfjorden. Nordkapp je obvykle v turistických průvodcích prezentován pouze jako mys, výběžek v severní části Norska a mylně považován za nejsevernější bod kontinentální Evropy. Delegát se zúčastní fakultativního výletu MSC. Výlet je nutné objednat při podpisu smlouvy.

V této destinaci se bude delegát CK RIVIERA TOUR účastnit tohoto fakultativního výletu (výlet je za příplatek):

NORTH CAPE - HON01 – CESTA NA SEVERNÍ MYS – Transfer-Cca 3h-Umístěn na Mageroyském ostrově a zhruba 1 hodinu jízdy od Honnigsvadu, leží Severní mys. Nejsevernější část Severní Evropy s mnoha břízovými lesy. Lesy jsou umístěny kolem celé krajiny. Budete mít šanci vidět okolí Pavilonu Severního Mysu, popisující historii oblasti. 

V případě Vašeho zájmu si výlet můžete fakultativní výlet zakoupit za zvýhodněnou cenu 2.590 Kč při rezervaci zájezdu. (Katalogová cena výletu 2.990 Kč)

11.den: Plavba na moři

12.den: 07.00-17.00  Norsko-Hellesylt/Geiranger  

Již zde poznáme, že v Norsku v tuto dobu den nikdy nekončí. A tak i v nočních hodinách, kdy budeme proplouvat fjordy, můžete fotografovat nádhery přírodních úkazů. Ráno na chviličku zakotvíme v Hellesyltu pro klienty, jenž mají objednán výlet s MSC Cruises. Dále pak budeme pokračovat do Geirengeru kolem světoznámých vodopádů, jejichž tříšť orosí i naši loď. Po zakotvení ve fjordu se tendrem přepravíme na pevninu a využijeme příjemné procházky v tomto fjordu. Fakultativně za příplatek můžete využít úžasný výlet vyhlídkovým busem na plošiny fjordů, odkud jsou vidět úžasné přírodní scenérie.(viz hlavní foto). Fakultativní výlet vyhlídkovým busem je možné objednat jen při uzavření cestovní smlouvy. Delegát se zúčastní fakultativního výletu MSC. Výlet je nutné objednat při podpisu smlouvy.

V této destinaci se bude delegát CK RIVIERA TOUR účastnit tohoto fakultativního výletu (výlet je za příplatek):

GEIRANGIER 01-Po zakotvení a tendru na pevninu dle časových dispozic nástup do vyhlídkového autobusu a vyhdlíkový okruh cca 14 km Vás vyveze nad místní fjord. Mužete se zastavit na vyhlídce a i několika stanovistích během vyhlídkové jízdy.Po návratu k přístavu volný program.

V případě Vašeho zájmu si výlet můžete fakultativní výlet zakoupit za zvýhodněnou cenu 890 Kč při rezervaci zájezdu. (Katalogová cena výletu 1.290 Kč)

13.den: 12.00-21.00  Norsko-Stavanger  

Dříve rybářská vesnička-dnes moderní město ropného průmyslu. Zavítáme do jednoho z největších skanzenů v Norsku. Venkovní architektura rybářských domečků je úžasná, podíváme se do muzea výroby sardinek. Vstup je zahrnut v ceně zájezdu. Dále se projdeme k nejstarší katedrále v Norsku a kdo bude mít zájem, může navštívit muzeum petrolejářského průmyslu. Delegát vás doprovodí na procházku městěm.

14.den: Plavba na moři  

15.den: 06.00  Německo-Hamburg 

Ráno snídaně a po vylodění odjezd z přístavu do ČR. V ceně zpáteční přepravy jsou dvě teplé svačinky na cestu, káva, čaj, cappuccino a čokoláda.

16.den: Příjezd do ČR   Dle dopravní situace příjezd do ČR, Brno cca 02.00 hodin

Cena zájezdu zahrnuje

*poznávací plavbu v daném termínu a lodi MSC

*ubytovaní ve vnitřní kajutě kategorie BELLA

*plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi

*nápoje z nápojových automatů v bufetové restauraci

*přístavní taxy a portýrské služby při nalodění a vylodění

*každodenní úklid kajuty

*kapitanský gala večer a gala cocktail

*pojištění proti úpadku CK

*animační a zabavné programy na lodi

*divadla, bazény, viřivky, pool servis

*autobusovou přepravu do přístavu a zpět

*technického delegáta CK RIVIERA TOUR na palubě lodi

Cena zájezdu nezahrnuje

*fakultativní výlety plavební společnosti

*servisní poplatek MSC Cruises 10 Eur/os/noc

*nápoje, alkoholické nápoje a nadstandardní služby za

  příplatek (sauny, masáže, 4D kino….)

*transfery plavební společnosti v přístavech

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland


Za příplatek nabízíme

*cestovní a zdravotní pojištění C75/svět  od 1790,-Kč/os

*možnost úhrady servisní taxy předem

*kajuty venkovní, balkonové…za příplatek

*nápojové balíčky a pakety Allegrissimo

*internet.balíčky, photo balíčky a balíčky pro radost

*rezervace míst v buse -  příplatek 100 Kč/os

*fakultativní výlet busem Geiranger, North Cape, Longyearbyen

*fakultativní výlety s delegátem

Něco v ceně navíc

Poukaz na večeři pro dvě osoby od CK RIVIERA TOUR v restauraci NA FORMANCE + NÁVŠTĚVA MUZEA SARDINEK

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Meraviglia

První loď třídy Meraviglia. Je kombinací dokonalé technologie, designu, komfortu a praktičnosti a v neposlední řadě také lásky k moři.             


Délka: 316 mKapacita: 5386 osob

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Dovolenou kterou jsme s vámi absolvovali si vybrala naše dcera, byl to pro ni dárek. Nadchla nás nejen úžasná destinace, ale ochotná, milá a velmi usměvavá delegátka Katka, která se o nás velmi hez...

Přečíst celé

Senior

Zúčastnila jsem se s Vaší společností na plavby Norské Fjordy. Plavba se mi moc líbila a určitě se ráda opět na plavbu vydám. Velký podíl na tom má i delegátka Katka, byla perfektní, ochotná, vstří...

Přečíst celé

Pár

Děkujeme Riviero za nádhernou plavbu. Oceňujeme velice profesionální a laskavý přístup naší delegátky Kačky Barošové a zaučující se Kačky Kostkové. Díky holkám jsme se cítili jako v kruhu rodinném....

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme