Litujeme, ale tato plavba již není dostupná.

Rádi Vám ovšem nabídneme podobné

Zobrazit další plavby

903 - SUPER LAST MINUTE | DUBAJ A ARABSKÉ EMIRÁTY | balkonová kajuta-VYPRODÁNO!

Popis

Poznejte s námi krásy Arabských Emirátů.

Letenka v ceně
S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 903
Cena 59 990 Kč€2 499
Akční cena 39 990 Kč€1 665
s dopravou do přístavu a delegátem
Vyprodáno
Váš delegátBc.Katka Barošová

Kajuty

Kde budete spát?

Itineář

Program plavby

Program zájezdu

1.den: Odjezd  do Dubaje

Večer setkání na letišti ve Vídni. Odlet ve večerních hodinách do Dubaje. Doba letu cca 6 hodin. Časový posun 2 hodiny. Max hmotnost zavazadla 23 kg. Přímý let do Dubaje bez přestupů.

2.den: Dubai-SAE     - 23.00

Brzy ráno přílet do Dubaje, přesun autokarem do přístavu. Následuje odbavení a nástup na loď, ubytování, bezpečnostní cvičení, prohlídka lodi s delegátem a osobní volno. Neopakovatelným zážitkem je první vyplutí z přístavu. V podvečerních hodinách nás čeká první servírovaná večeře o několika chodech, která pro vás bude opravdovým gurmánským zážitkem. Ve večerních hodinách zavítáme do lodního divadla na estrádní program, a pokud zbude ještě dost síly, půjdeme se bavit s animátory. Dubaj-lze do českého jazyka přeložit jako „místo srazu“ je jeden z emirátů ve Spojených arabských emirátech (SAE) v Perském zálivu. Je nejlidnatějším a druhým největším emirátem Spojených arabských emirátů, hned po emirátu Abú Dhabí. Emirát Dubaj leží na Arabském poloostrově v Perském zálivu a je svými 4 114 km² a 2,262 mil. obyvateli (sčítání z roku 2008) po Abú Dhabí druhý největší. Vládce Dubaje je šejch Mohammed bin Rašíd Al Maktoum, který je viceprezidentem a premiérem SAE (Hlavou státu je emír Abú Dhabí). Hlavním centrem emirátu je město Dubaj. Největší část emirátu zabírá poušť. Emirát se nečlení na žádné nižší správní celky, avšak od roku 1954 působí v rámci emirátu instituce „Obec Dubaj“ (anglicky Dubai Municipality), jež má na starosti běžné záležitosti emirátu, jako jsou zdraví, životní prostředí či územní plánování.

3.den: Abu Dhabi-SAE  05.00-23.00

je hlavní město Spojených arabských emirátů a metropole stejnojmenného emirátu. Město má 1 500 000 obyvatel. Město má za sebou pestrou minulost zahrnující období, kdy bylo útočištěm pirátů. Od 60. let 20. století prošlo město závratnou přeměnou do moderního střediska se širokými bulváry a vysokými budovami. Ze starého města do dnešních dnů zůstalo jen pramálo, výjimku tvoří Starý palác, který reprezentuje jednu z nejstarších budov postavenou nad pramenem. Byly zde pořádány mezinárodní soutěže v letecké akrobacii Red Bull Air Race.

Velká mešita šejka Zayeda - její architektura byla odvozena z marocké mešity v Casablance, patří k největším v islámském světě. Zaujímá plochu 22.412 metrů čtverečních a pojme 41 tisíc věřících, ženám je vstup povolen pouze v dlouhém oděvu zakrývajícím hlavu (vlasy), paže i nohy. Měšita byla otevřena v prosinci roku 2007. Je zbudována především z bílého mramoru, vykládána dalšími barevnými kameny, některé výzdobné články jsou zlacené, skleněné lustry dodala firma Swarowski. V sousedství mešity je hrob šejka Zayeda, který stavbu financoval. Delegát se tento den bude účastnit fakultativního výletu s MSC CRUISES.

V této destinaci se bude delegát CK RIVIERA TOUR účastnit tohoto fakultativního výletu (výlet je za příplatek):

Nachází se na ostrově ve tvaru T v pobřežních vodách Perského zálivu. Abu Dhabí je nejen hlavním městem Spojených Arabskách Emirátu, ale také místem s nejvíce inspirující architekturou, futuristickými mrakodrapy a nádhernými mešity. Prohlídka začíná v krásné mešitě ZayedShejkh, mistrovské dílo neo-islámské architektury a jedno z největších mešit na světě. Vnější plochy mešity zdobí asi 1000 sloupců, je zde použito více než 20.000 mramorových panelů, které jsou vykládané polodrahokamy, včetně červeného achátu, ametyst apod. Další část výletu je směřována do ComicheRoad a přes hlavní město Abu Dhabí – také označováno jako „ Manhattan z Arabie“ díky svým ultramoderním skleněným mrakodrapům. Při prohlídce Emirates Palace Hotel si můžete pořídit několik fotografii. Návštěva centra Manarat Al Saadiyat nabízí fascinující pohled do vývoje nejbohatšího města na světě. 

V případě Vašeho zájmu si výlet můžete fakultativní výlet zakoupit za zvýhodněnou cenu 1.990 Kč při rezervaci zájezdu. (Katalogová cena výletu 2.690 Kč) 

4.den:  Sir Bani Yas Is. – SAE 9.00-17.00

Zakotvíme na přírodním ostrově cca 170 km od Abu Dhabi. Ostrov je největší přírodní rezervací a původně domovem Arábie. Díky památkové péči a ekologickým investicím se stal domovem tisíců volně se pohybujících zvířat a několika milionů rostlin a stromů. Rezervace byla založena v roce 1977 šekem Zayed Bin Sultan Al Nahyan. Návštěva toho místa bude pro Vás užasným zážitkem především pro milovníky přírody, fauny a flory.

5.den: Plavba na moři

6. den:  Muscat – Oman 8.00-18.00

je hlavní město Sultanátu Omán a zároveň největší město v zemi. Také je správním městem Muskatského guvernorátu. Metropolitní oblast se rozkládá na ploše o přibližně 1 500 km² a zahrnuje šest vilájetů. Město leží na pobřeží Arabského moře podél Ománského zálivu v blízkosti strategicky položeného Hormuzského průlivu. Oblast, v níž se město nachází, se rozkládá v podhůří a mezi vrchy západní části skalnatého pohoří Al-Hadžar. První zmínky o Muskatu pochází z doby počátku 1. století n. l. a popisují jej jako významné přístavní město mezi západem a východem. Během své existence se Muskat ocitl pod vládou jak domorodých kmenů, tak pod vládou zahraničních zemí – třeba Persie a Portugalska. V 18. století se vliv Muskatu rozšířil až k východnímu pobřeží Afriky a Zanzibaru. Jakožto významný přístav v Ománském zálivu přilákal Muskat zahraniční obchodníky a osadníky z Balúčistánu, Persie a dalších zemí. Od doby, kdy začal vládnout sultán Kábús bin Saíd, prodělal Muskat velký rozvoj infrastruktury, začal se rozrůstat a dal za vznik multietnické společnosti.  Delegát se tento den bude účastnit fakultativního výletu s MSC CRUISES.

V této destinaci se bude delegát CK RIVIERA TOUR účastnit tohoto fakultativního výletu (výlet je za příplatek):

Výlet zahrnuje návštěvu hlavního města Ománu – Muscat. Začneme s návštěvou obrovské mešity, postavené v 6 letech – v období 1995 – 2001. Mešita má 5 minaretů a každý vyjadřuje muslimský slib. Dále pokračujete do staré části města, Muttrah. Je to tradiční Ománský trh, nabízí různé zboží a nakoupíte zde suvenýry i zboží typické pro Omán. Další zastávkou bude BaitZubair muzeum, malý městský dům, který ukazuje archeologické nálezy a tradici Ománu. Poté pokračujete k paláci Sultána. Průvodci převážně v angličtině. V mešitě nebudou dovnitř puštěny děti do 10 let. Do mešity potřebujete konzervativnější oděv. Kamerování v mešitě je zakázáno. 

V případě Vašeho zájmu si výlet můžete fakultativní výlet zakoupit za zvýhodněnou cenu 1.990 Kč při rezervaci zájezdu. (Katalogová cena výletu 2.690 Kč) 

7. den:  Khasab  – Oman 9.00-18.00

Město Khasab je vstupní bránou na poloostrov Musandam. Je to ideální výchozí bod pro výlety do okolních měst. Nabízí k návštěvě dvě pevnosti –pevnost Khasab a pevnost Kumzan. Khasabská pevnost je poněkud vzdálena od centra města, nachází se na pobřeží, kudy vede přístupová cesta do staré části města. Otevírací hodiny jsou nestálé, vstup je zdarma. Pevnost Kumzan je představována již jen ruinami, konkrétně dvěmi zbylými věžemi. Nabízí se navštívit toto zajímavé místo a nebo využít některý z výletů plavební společnosti MSC. Výlety je možno zakoupit na lodi.

8. den:  Dubaj – SAE 13.00-23.59

Volný den k poznávání tohoto úžasného města. Můžete využít spousty fakultativních výletů společnosti MSC Cruises.  Výlety vám zašleme v odbavovacích pokynech. Delegát se tento den bude účastnit fakultativního výletu s MSC CRUISES.

V této destinaci se bude delegát CK RIVIERA TOUR účastnit tohoto fakultativního výletu (výlet je za příplatek):

Prohlídka začíná fotografickou zastávkou na kultovní budově Burj Al Arab 7* hotelu, v moderní části Dubaje. Výlet pokračuje přes Palm Jumeirah, umělého souostroví ve tvaru palmy. Zde se také impozantní hotel nachází. Další zastávka je naplánovaná na SheikhZayedRoad na nejvelkolepějším bulváru Dubaje. Poslední zastávka je u neuvěřitelné Burj Al Khalifa, která je největší budova světa s výškou 828 metrů. Návštěva vyhlídkové terasy ve 124. patře má fascinující 360° výhled na Dubaj.

V případě Vašeho zájmu si výlet můžete fakultativní výlet zakoupit za zvýhodněnou cenu 2.990 Kč při rezervaci zájezdu. (Katalogová cena výletu 3.690 Kč) 

9. den:  Dubaj – SAE 00.01

Snídaně, vylodění a transfer na letiště, odlet do Vídně. 

*Upozorňujeme, že delegát nesmí provázet skupinu v jednotlivých emirátech. K tomu jsou určeny fakultativní výlet MSC Cruises s odborným licencovaným průvodcem. Delegát bude zajištovat Váš servis výhradně na lodi. V každé destinaci se delegát účastní jednoho výletu plavební společnosti MSC Cruises, kde Vám může být velmi nápomocen, ale není překladatelem.

Cena zájezdu zahrnuje

* leteckou linkovou dopravu ve  třídě  economy**

* letištní taxy a palivové příplatky

* transfery  letiště-přístav-letiště

* poznávací plavbu v daném termínu a lodi MSC

* ubytování v kajutě kategorie BELLA

* plnou penzi po celou dobu pobytu na lodi

* přístavní taxy, portýrské služby při nalodění

* každodenní úklid kajuty

* kapitánský gala večer, gala cocktail

* pojištění proti úpadku CK,delegáta CK

* animační a zábavné programy na lodi 

* divadla, bazény, vířivky, pool servis

Cena zájezdu nezahrnuje

* fakultativní výlety plavební společnosti

* servisní poplatek MSC Cruises 10 eur/os/noc    

* transfery plavební společnosti v přístavech

* nápoje, alkoholické nápoje a nadstandardní služby   

    za příplatek (sauny, masáže,4D kino….)

Pořadatel plavby

MSC CROCIERE S.A.,Avenue Eugene Pittard 40,Geneva,Switzerland

Upozornění:

**letecká společnost se bude snažit umístit klienty dle ubytování v kajutách, nic méně třída economy tuto službu nezaručuje. V případě, že požadujete sezení vedle sebe, je nutné zvolit vyšší knihovací třídu za příplatek.

Upozorňujeme, že přeprava je zajišťována linkovým letem. Není proto možné změnit jméno osoby anebo  zájezd zrušit.  Storno poplatek je 100%.


Za příplatek nabízíme

*cestovní a zdravotní pojištění od 1290,-Kč/os

*možnost úhrady servisní taxy předem

*kajuty venkovní, balkonové…za příplatek

*nápojové balíčky a pakety Allegrissimo

*internet.balíčky, photo balíčky a balíčky pro radost

*FAKULTATIVNÍ VÝLETY S DELEGÁTEM

Něco v ceně navíc

Poukaz na večeři pro dvě osoby od CK RIVIERA TOUR v restauraci NA FORMANCE

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

  • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna
  • členství v klubu MSC CRUISES
  • po návratu z plavby můžete požádat o členství MSC CLUBU a čerpat tak výhody členství na dalších plavbách

Na čem brázdíme oceány

MSC Splendida

Druhá loď třídy Fantasia. Překvapuje nejen svou velikostí, ale i dokonalým interiérem a vybavením. Tato loď je vhodná pro klienty všech věkových kategorií.        

Délka: 333 mKapacita: 4363 osob

Více o této lodiCelá flotila MSC

Co o naší plavbě říkají naši spokojení mořeplavci?

Rodina

Vážený „Riviero-týme“. Chtěli bychom vám poděkovat za další krásnou dovolenou, kterou jste pro nás připravili. Byla to naše již desátá plavba, a tak můžeme trochu bilancovat. Na lodích jsme strávil...

Přečíst celé

Senior

Velmi chci poděkovat. Snila jsem o lodi snů jak jsem ji viděla v televizi. Mé sny se díky Vám proměnily ve skutečnost. Jsem plna zážitků z těchto krásných dnů. I když jsem na tuto cestu šetřila dlo...

Přečíst celé

Firma

Děkuji delegátkám Terezce a Katce za profesionální přístup na naší dovolené.Skvělé holky,vyřídily,přeložily vše co bylo potřeba.Bez nich by ti kdo mluví jen česky ani nenakoupili a neviděli krásná ...

Přečíst celé

Pár

Dobrý den. Chtěl bych touto cestou poděkovat za opravdu jinou dovolená. S Riviera Tour jsem jel již po druhé, tentokrát poznávat Arabské Emiráty, Qatar a Sauckou Arábii na nádherné nové lodi Wo...

Přečíst celé

Další reference

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme