162 PŘEDVÁNOČNÍ VÍDEŃ 2023 -vyprodáno!

Program zájezdu

Časně ráno vyrazíme dle nástupních míst s našim delegátem do Vídně. Během cesty teplá snídaně v buse a teplé nápoje.Po příjezdu do Vídně prohlídka centra Vídně s našim delegátem a volný program. V podvečer odjezd z Vídně zpět do ČR.

Od poloviny listopadu až do vánoc dochází k přeměně Vídně v kouzelné vánoční trhy. Ve vzduchu se vznáší vůně vánoční pekárny, horkého punče a pražených mandlí. Centrum a nákupní bulváry jsou vyzdobeny slavnostním osvětlením a přinášejí do města slavnostní náladu.
Na Vídeňském vánočním snu na náměstí Rathausplatz pozdraví návštěvníky u vchodu na náměstí metr vysoký oblouk se svíčkami. Tradiční vánoční trhy se zhruba 150 prodejními stánky nabízí vánoční dárky, ozdoby na vánoční stromečky, umělecké řemeslné výrobky, kulinářské dobroty, sladkosti a nápoje pro zahřátí. Stromy v Radničním parku a podél ulice Ringstraße zazáří slavnostním leskem. Mimořádným lákadlem pro zamilované je Herzerlbaum (strom ověšený svítícími červenými srdíčky). Návštěvníci si mohou zabruslit na kluzišti o velikosti 3 000 m² a na četných stezkách vedoucích přes park. Dětský svět nabízí kolotoč, sobí potah a v parku překrásné světelné instalace.


Nedaleko odtud se nachází Vánoční vesnička na náměstí Marie Terezie ležící mezi Uměleckohistorickým a Přírodovědným muzeem. V adventním obdodí zde stojí na 70 stánků s tradičními výrobky uměleckých řemesel a originálních dárků. Gospelové sbory a hudební skupiny se postarají o sváteční atmosféru. Vánoční vesnička pak plynule přejde do silvestrovské. Dokonce i romantická Vánoční vesnička v kampusu Vídeňské univerzity je oblíbeným místem setkávání v průběhu svátečního období, a to zejména pro studenty. Díky dětské železnici a nostalgickému kolotoči se stává Vánoční vesnička ve staré nemocnici Alten AKH vyhledávaným místem pro rodiny s dětmi. Navíc zde najdete i dvě dráhy na metanou.
Starovídeňský vánoční trh ve Freyungu v centru města ctí dávné tradice. Vánoční trh se tu konal poprvé už v roce 1772. Dnes se tu prodávají výrobky uměleckých řemesel, skleněné ozdoby, tradiční betlémy a keramika. Od 16 hodin zní na náměstí slavnostní adventní hudba. Kvalitní výrobky uměleckých řemesel si můžete koupit i o pár kroků dál na vánočním trhu Am Hof. Vánoční hudba a pěvecký sbor poskytují odpovídající atmosféru.


Císařská atmosféra před zámky
Kulturní a vánoční trh před zámkem Schönbrunn okouzlí kulisou císařského sídla a po Vánocích se promění na novoroční trh. Po Vánocích se promění na novoroční trh. Tento podmanivý trh nabízí tradiční řemeslné výrobky, ručně vyráběné vánoční ozdoby, vánoční koncerty a bohatý program pro děti včetně vánoční dílny. Vánoční vesnička u zámku Belvedér návštěvníky oslní působivou barokní kulisou. Unikátní zámecký park nabízí prostor pro tento příjemný adventní trh s řemesly a kulinářskými specialitami.


Umělecký adventní trh na Karlově náměstí nabízí kromě pestrého programu pro děti zejména prodejní stánky s výrobky uměleckých řemesel. Rozmanitý program doplňují instalace uměleckých děl, předváděcí dílny a živé kapely. Celá gastronomická nabídka má certifikát bio. Na vánočním trhu na Spittelbergu v kouzelných uličkách biedermeierovské čtvrti najdete také hodně stánků s uměleckými výrobky, ale i bohatou nabídku různých laskomin, které mohou být inspirací na dárek.


Zážitky a tradice
Na adventních trzích na náměstí Michaelerplatz před zámkem Hofburg budou ve sněhově bílých stáncích představovány především rakouské produkty, sladkosti, cínové figurky, ručně vyráběné jesličky a mnoho dalšího. Hlavním tématem vánočního trhu na Štěpánském náměstí (Stephansplatz) je rozjímání a tradice. Ve zhruba 40 stáncích kolem Svatoštěpánského dómu se tu prodávají kvalitní výrobky z celého Rakouska. Zcela ve stylu kulinářských požitků je Adventní trh se specialitami před Státní operou Perníčky, sýry, masné výrobky, punč a víno od místních výrobců, zrychlí tep všem milovníkům dobrého jídla a pití.
Vánoční trh ve stájích Španělské dvorní jezdecké školy slaví letos svou premiéru. Na krytém renesančním nádvoří na návštěvníky čeká elegantní bar, řemeslné umění a kulinářské lahůdky, zatímco na celý nákupní shon ze svých stájí koukají zvědaví lipicáni.


Zábava pod heslem „Prater rockt“ je na zimním trhu u velkého ruského kola. Až do 7. ledna se zde budou pořádat zážitkové jízdy pro děti, budou připravena živá vystoupení od gospelu přes soul až po pop a zábavný program. Almadvent před konferenčním centrem Messe Wien bude mít venkovský charakter. V této adventní vesničce bude mnoho původních hospůdek s vynikající kuchyní, řemeslnou výstavou, dílničkou a pekárnou pro děti, s pohádkovým lesem a mnoho dalšího.

Poznávací zájezdy, lázně, divadla
Divadla
Poznávací zájezdy
S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 162
Cena 990 Kč€41
Akční cena 890 Kč€37
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (dítě a junior do 15 let) 890 Kč€37
Cena pro (senior +60) 890 Kč€37
Vyprodáno
Váš delegátMarkéta Strnadová

Cena zájezdu zahrnuje

autobusovou dopravu do Vídně a zpět dle
  nástupních míst
*delegáta CK RIVIERA TOUR

Něco v ceně navíc

Vánoční dáreček od RIVIERA TOUR

Cena zájezdu nezahrnuje

cestovní pojištění

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

 • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna

Pořadatel

Pořadatelem zájezdu je dle 89/2012 Sb. Zákon občanského zákoníku CK RIVIERA TOUR s.r.o., Ičo 259 117 41 se sídlem v Lidečku 31, Česká republika. Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u pojištovny SLAVIA a.s

Odjezdy autobusů:

 • Ostrava  2:45
 • Frýdek Místek 3:10
 • Rožnov pod Radhoštěm 4:00
 • Valašské Meziříčí   4:20, Vsetín 4:50
 • Valašská Polanka 5:10
 • Lidečko 5:30
 • Horní Lideč 5:40
 • Valašské Klobouky 5:50
 • Brumov-Bylnice 6:00
 • Nemšová 6:30
 • Trenčín 6:50
 • Vídeň 9:30
 • Odjezd z Vídně 17:00

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme