Warnemünde se nachází na východní části německého pobřeží severně od Rostocku u ústí řeky Warnow. Jeho pláž patří k nejširším v Německu. Dlouhá staletí se zde nacházela chudá rybářská vesnice, hlavní přístav bohatého hanzovního města Rostocku byl položen o kousek dál na východ. Nachází se ve vzdálenosti 15 km.
 

Hlavní ulicí, která vede od nádraží kolem řeky k moři, je Am Alten Strom se spoustou rybáren, restaurací a butiků. K turistickým zajímavostem a symbolům Warnemünde patří Maják (37 m) postavený na konci 19. století, který nabízí úžasné pohledy na moře i pevninu a je přístupný od dubna do října. Těsně vedle majáku byla postavena Čajová konvice (Teepott) - stavba s betonovou střechou ve tvaru mušle zrenovovaná v roce 2002, v níž se nacházejí četné restaurace. Na tomto místě začíná 2 kilometry dlouhá promenáda mezi dunami, ze které vedou dřevěné chodníky na písčitou pláž.
 

Návštěva Warnemünde je zajímavá v každém ročním období. Lázeňské městečko láká turisty na spoustu různorodých zážitků – slunění na pláži, pro otužilce koupání v poněkud chladných vodách Baltu, procházky fascinující přírodou i promenádu městem, kulinářské zážitky, akce nejrůznějšího druhu. Jedním z nejfotogeničtějších festivalů v celém Německu je Hansa Sail. Návštěvníci mohou sledovat připlouvání a odplouvání lodí mezi městským přístavem a ústím řeky Warnow, závody veslic před Warnemünde, plachty napjaté i zcela vytažené a mužstva zastupující různé národnosti.


Plavby proplouvájící tímto přístavem

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme