Nassau je hlavním městem Bahamských ostrovů. Architektura vyznává karibský styl, ale jsou zde vidět i určité rysy amerikanizace. Nassau je také spojeno s průmyslem a obchodem, je jejich centrem. Tropický vítr, víření bubnů, hudba, gurmánská jídla a nádherné zážitky – to jsou jen některé z vrcholných lákadel Nassau. Je tu pro každého něco. 

Zájem návštěvníků si zaslouží Pompey Museum nebo muzeum Junkanoo, botanická a zoologická zahrada, luxusní pláže s přepychovými hotely, zahrady Ardastra nebo Ford Charlotte.
Bahamské ostrovy jsou nádherné a Nassau je jejich (turistickým nutno říct) klenotem. Většina z nejlepších atrakcí v Nassau jsou v docházkové vzdálenosti od  vašeho hotelu. Ať už  využijete nabídku mnoha atrakcí nebo budete jen relaxovat na pláži s výhledem na dokonalé tyrkysové vody, je Nassau ideálním místem pro vaši dovolenou.
Nassau je hlavní a největší město Bahamských ostrovů. Počet obyvatel dosáhl téměř 249 tisíc, což představuje 70% celé bahamské populace. Mezinárodní letiště Lynden Pindling je umístěno asi 10 kilometrů od centra. Odlétají a přilétají odtud denně letadla do velkých měst Spojených států, Karibiku, Kanady i Velké Británie. Město leží na ostrově New Providence.
Rozvoj města propukl koncem 18. století, když sem emigrovali tisíce amerických loajalistů po válce za nezávislost. Mnoho z nich se zde trvale usadilo.
Nassau bylo dříve známé jako Charles Town. V roce 1695 bylo ale přejmenováno na počest místodržícího a pozdějšího krále Anglie, Skotska a Irska Williama III., z rodu Orangea-Nassau. Do roku 1713 se Bahamy staly útočištěm pro piráty Thomase Barrowa a Benjamina Hornigoldema. Prohlásili Nassau za pirátskou republiku.Žili zde také piráti Calico Jack Rackham a neslavně proslulý Edward Teach, známý jako „Blackbeard“, tedy Černovous.
V roce 1718 se Britové snažili získat nad ostrovy kontrolu. Kapitán Woodes Rogers byl jmenován královským guvernérem. Zakročil úspěšně proti pirátům, reformoval civilní správu a obnovil obchod. Rogers přestavěl Nassau na pevnost. V roce 1720 se neúspěšně pokoušeli obsadit Nassau Španělé. To se jim podařilo až roku 1782, kdy Don Juan de Cagigal, generální guvernér Kuby, napadl New Providence a Nassau bez boje obsadil.

Při procházce dnešním Nassau, zejména jeho historickou částí, se můžete seznámit s koloniální architekturou. Pevnosti Charlotte a Fincenstle jsou zajímavou připomínkou koloniální éry. Pohled z vodní věže pevnosti Fincastle poskytuje krásný výhled na město. Dodnes jsou tu vidět stopy po práci otroků, kteří budovali vápencová schodiště jako únikovou cestu při napadení pevnosti.
Návštěvníci uvítají i návštěvu Pompey Musea, se sbírkou exponátů připomínajících život otroků na ostrově.
Na luxusní pláže přejdete mostem spojujícím Nassau s Paradise Island.

Zajímavosti Nassau

Tržiště The Straw
Začněte dovolenou v Nassau na tomto tržišti. Leží v centru města a je turisty velmi oblíbené. Bahamské ženy tu prodávají výrobky místních řemeslníků. Je to bouřlivý a pestrý trh, který nabízí pokaždé něco nového. Očekávejte různorodé zboží s hlasitým smlouváním při každém nákupu.
 
Bay Street
Pokud hledáte značkové a luxusní oblečení, budete potěšeni místními cenami, osvobozenými od cla v této hlavní nákupní čtvrti. Většina obchodů je otevřena od pondělí do soboty od 9.00 do 17.00. Drogerie a obchůdky se slaměným zbožím bývají otevřené i v neděli.
 
Ardastra Gardens
Jeden kilometr západně od centra Nassau najdete krásnou zahradu – jednu z velkých oblastních atrakcí. Po objednání návštěvy vás personál zahrady vyzvedne v hotelu a bezplatně vás sem odveze. Zahrady nejsou větší než 5 hektarů, ale žije zde více jak 300 zvířat. Představují širokou škálu bahamské fauny. Místně proslulý je pochod plameňáků – Flamengo show, který se koná třikrát denně. 30 i více plameňáků poslouchá příkazy a pochoduje v souzvuku s hudbou.
 
Fort Charlotte
Když už budete v zahradách Ardastra gardens, navštivte nedalekou Fort Charlotte, největší a nejzajímavější koloniální pevnost. Je vybavena vodním příkopem bez vody a padacím mostem a podzemními chodbami. Kdysi tu bylo i vězení.
 
Queen’s Staircase
Na procházce městem se zastavte u královnina schodiště. Za každý rok života královny Viktorie jeden schod. Toto vápencové schodiště je jedno z deseti nejvýznamnějších venkovních schodišť a je také kousek od Ford Fincastle. Z vrcholu schodiště se nabízí velkolepý výhled na Nassau.
 
Festival Junkanoo
Pokud jste si naplánovali návštěvu Nassau na prosinec, připravte se na párty na každoročním festivalu Junkanoo. Ten probíhá den po Vánocích. Očekávejte divoký a nevázaný průvod s barevnými a nevšedními kostýmy. Junkanoo vám připomene Mardi Gras (Mardi Gras – „Tučné úterý“, je v podstatě ukončení sezóny karnevalů, připadá na den před Popeleční středou – velikonoční svátek, masky, alegorické vozy, korály, květiny a řada dalších zajímavostí. Slaví se v mnoha zemích po celém světě.), ale není tak ohromující. Vrcholem přehlídky Junkanoo budou bubny, které se řadí během průvodu ve smysluplném pořadí.

Underwater splendor
Podvodní nádhera  Jeden ze způsobů jak užívat křišťálově čisté vody malý kousek od Nassau, je šnorchlování. Může jej provozovat začátečník nebo profesionál. Pro každého je k dispozici potápěčské vybavení i lekce potápění. Na prohlídku pod vodou si můžete najmout průvodce nebo vyrazit na vlastní pěst.
Nejste-li plavci, i tak můžete obdivovat krásu podvodní krajiny, které Nassau činí tak mimořádným. Čluny se skleněným dnem a podvodní observatoře jsou jen některé ze způsobů, jak vidět v klidné tyrkysové vodě Nassau množství exotických ryb a nádherných korálových útesů.

Shipwreck Cruises
Vyjížďky za ztroskotanými loděmi. Pro dokonalé dobrodružství si naplánujte výlet lodí s obědem, šnorchlováním a objevováním opuštěného ostrova. Některé společnosti nabízí vzrušující dobrodružství pro dospělé i pro rodiny s dětmi s různými destinacemi a tématy. Můžete zkusit rychlou jízdu na prvotřídním motorovém člunu. V Nassau najdete širokou škálu vodních dobrodružství.

Paradise Island
Ostrov Paradise Island je s Nassau spojen dvěma mosty, které stačí přejít a vstoupit na ostrov fantazie, kde naleznete tolik turistických lákadel a pozlátek, jako málokde jinde na světě. Přečtěte si více o Paradise Island v samostatném článku.


Plavby proplouvájící tímto přístavem

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme