Oblast Sian Kaan

Má na délku více než 130 kilometrů, a začíná u oblasti Sian Kaan, což je přírodní rezervace. Pokračuje dále na jih, a to až k oblasti, které je velmi blízká hranicím s Belize.
A pokud tedy hledáte dokonalé místo pro dovolenou, je toto pobřeží Costa Maya rozhodně správnou volbou.

Teplota moře Mexiko – Costa Maya
Průměrná teplota moře u pobřeží Costa Maya se pohybuje mezi 28°C – 30°C celý rok!
 
Maják v Mahahual
Charakterizuje ho hned několik věcí. Tou první jsou zcela jistě místní pláže, které rozhodně zaujmou na první pohled. A to hlavně pro svůj nádherný jemný bílý písek, kterými jsou dokonale pokryté. Na ně samozřejmě navazuje také moře, které naopak okouzlí svou dokonale modrou barvou a krásnou čistotou. Pláže v Mexiku nemají chybu!

Dovolená Mahahual
Celá oblast má hned několik destinací, kde si lze toho všeho užívat opravdu dosytosti. Jednou z oblastí, kterou pobřeží Costa Maya  (před odletem si zjistěte počasí v Mexiku) nabídne, je ta s názvem Mahahual. Ačkoliv se jedná o opravdu drobnou vesnici, zaujme hlavně místním přístavem, kde kotví rozsáhlé výletní lodě. Tím nejkrásnějším jsou samozřejmě již zmíněné pláže, a to s pozvolným vstupem do vody. A jelikož bylo středisko v minulosti poničeno hurikánem, může se nyní pyšnit mnoha zcela novými budovami.


Zájezdy Xcalak a Chetumal
Podobně oblíbeným střediskem na pobřeží Costa Maya je také Xcalak. Tato oblast je známá hlavně milovníky potápění. Je ideálním místem pro každého, kdo si chce jako zážitek z dovolené přivést také zážitky v podobě místní kultury. Naopak o mnoho větší destinací je Chetumal, který rozhodně nadchne všechny milovníky historie (pro milovníky historie je tu Tulum).

Kde se nachází pobřeží Costa Maya
Najdeme ho až na samotném konci celého pobřeží, a rozhodně má co nabídnout i těm, kteří hledají relaxaci a odpočinek. A to vše jsou důvody pro to, proč je právě pobřeží Costa Maya tak vyhledávané jak potápěči, milovníky historie, tak samozřejmě i těmi, kteří hledají nádhernou dovolenou (podobně jako Akumal).

Zajímavosti o Mexiku
Mexiko jako takové je rozhodně zajímavou zemí, a to nejenom s ohledem na svou rozlohu, ale i s ohledem na svou historii, nebo i kulturu.

Teplotní pásma Mexika
Vzhledem ke své rozloze tak samotné Mexiko pokrývá hned 4 teplotní pásma, a proto je v různých oblastech zcela jiné podnebí. Naleznete zde jak horské oblasti, kde je neustále sníh, tak i přímořské turistické destinace, kde je zase téměř po celý rok příjemné teplo. To se navíc střídá s lokalitami, kde je období sucha, a s obdobím dešťů.

Tequila
Další zajímavostí Mexika je především to, čím je tato země vlastně vyhlášená. Mnozí nejčastěji mluví o koloniální minulosti, ale to určitě není to hlavní. S Mexikem jako takovým si tak vždy spojíme oblíbený nápoj, kterým je tequila.

Margarita a Sangrita
Pokud však u nápojů zůstaneme, tak odtud pochází také margarita, nebo sangrita. Ty sice patří mezi oblíbené španělské nápoje, ale jelikož právě Španělé jako první Mexiko osídlili, patří nápoje sem. Stejně jako třeba vyhlášené chilli. Další nápojovou zemí jsou například “nedaleko” ležící Havajské ostrovy, kde je na výběr mnoho koktejlů všeho druhu.

Říše Aztéků a Mayů
Zajímavá je však i současná tvář Mexika, kde kontrastují velká bohatá města s mnoha chudinskými čtvrtěmi, které jsou na okraji takových měst. V minulosti však bylo Mexiko obýváno velmi moderními civilizacemi, a to nejenom Aztéků, ale samozřejmě také Mayů.
S příchodem Španělů a kolonizace jako takové se však celá situace výrazněji změnila. Přesto však po původních civilizacích zůstala řada velmi významných staveb, které jezdí obdivovat doslova celý svět.


Zajímavé oblasti Mexika
Mezi ty nejzajímavější oblasti jako takové potom patří jistě starobylá civilizace s názvem Teotihuacan, Pobřeží Costa Maya, Archeologická zóna Chichen Itzá, která vyniká především velmi ojedinělými pyramidami, nebo také Taxco, což je oblast, která patří mezi ty nejzajímavější atrakce Mexika. To vše se tak nachází právě v této zemi, která v posledních letech začíná právě díky turistům mnohem více prosperovat, což je určitě velké plus.

Plavby proplouvájící tímto přístavem

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme