Keelung (Tchaj-pej)
Tchaj-wan

Keelung na Tchaj-wanu je hlavním centrem výletních lodí v Asii. Díky moderním přístavním zařízením může přijímat velké výletní lodě. Město nabízí zábavu na palubě, stravování a rekreační aktivity. Nabízí také prohlídky historických památek, nočních trhů a ochutnávky místních jídel, které představují jedinečnou kulturu Keelungu a Tchaj-wanu.

Keelung (Tchaj-pej)

Přístav Keelung (Tchaj-pej)

a jeho charakteristika

Keelung na Tchaj-wanu (Čína) je významným centrem výletních lodí v asijsko-pacifickém regionu. Je známý svými moderními přístavními zařízeními, která přijímají některé z největších výletních lodí na světě. Vzhledem k tomu, že Keelung je přirozeným přístavem, slouží jeho strategická poloha jako klíčová brána pro plavby do dalších významných asijských destinací.

V přístavu Keelung se na těchto výletních lodích konají různé aktivity. Patří mezi ně zábava na palubě, luxusní stravování a možnosti rekreačních aktivit. Kromě toho výletní lodě nabízejí prohlídky historických památek města, nočních trhů a ochutnávky místních jídel, které nabízejí jedinečný kulturní pohled na Keelung a Tchaj-wan.

Historie

Historie Keelungu, významného přístavního města na Tchaj-wanu (Čína), sahá až do 17. století za vlády dynastie Ming. Teprve za dynastie Čching se však město oficiálně rozvinulo jako obchodní přístav, především pro obchod s čajem, kafrem, sírou a uhlím. Přístav hrál klíčovou roli jako strategická základna pro vojenské a obchodní aktivity vlády dynastie Čching a později byl v různých obdobích okupován Japonci a Francouzi.

Během japonské nadvlády v letech 1895-1945 prošel Keelung významným rozvojem infrastruktury. Japonci vybudovali přístav, železnice, silnice a založili průmysl, což výrazně podpořilo ekonomiku města. Po druhé světové válce byl Keelung vrácen Číně. V současnosti zůstává Keelung důležitým přístavem pro tchajwanský dovoz a vývoz a je známý svými rušnými nočními trhy a bohatým kulturním dědictvím.