Litujeme, ale tento zájezd již není dostupný.

Rádi Vám ovšem nabídneme podobné

Zobrazit další zájezdy

906 ADVENTNÍ DRÁŽĎANY A PRAHA 2021

Program zájezdu

906 LETÁK KE STAŽENÍ VE FORMÁTU PDF

1.Den  ADVENTNÍ PRAHA a Komorní divadlo Kalich
V časných ranních hodinách odjezd do Prahy z nástupních míst Lidečko, Zlín, Otrokovice, Vyškov, Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Praha. Svozový transfer na trase Rožnov p. Rad, Frýdek Místek, Ostrava, Hranice n Mor, Olomouc, Prostějov.


Během cesty do  Prahy teplá snídaně v buse pochopitelně ranní kávička. Po příjezdu do Prahy adventní prohlídka Prahy s odborným průvodcem od Pražského hradu na Staroměstské náměstí a následně volný čas na nákupy, vánoční svařáček a návštěvu vánoční trhů. Večer pak návštěva divadelního představení Komorního divadla Kalich v Praze. Po ukončení divadla privátní setkání s herci, autogramiáda a procházka noční Prahou. Následuje noční přejezd do Tropical Islands Resort. Během cesty ještě obdržíte pozdní studenou večeři v buse.2.Den TROPICAL ISLAND –DRÁŽĎANY
V ranních hodinách příjezd do Tropical Island v Německu. Před příjezdem Vás čeká ještě v buse teplá snídaně a pochopitelně čaj, káva , cappuccino, to vše v ceně zájezdu. Tropical Island je imitace tropického ráje uprostřed pošmourné Evropy. Můžete sem zajet kdykoli v roce, i uprostřed nejtužší zimy se uvnitř haly ocitnete v tropickém ráji. Přitom se budete nacházet v Německu cca 60km severně od Drážďan a cca 100km jižně od Berlína. Hala Tropical Islands leží v Německu, kousek od Berlína a je největší volně stojící hala bez podpěr v Evropě. Má rozměry 320 x 210 metrů a výšku 107 metrů.

Její rozloha je 66tis metrů čtverečních což odpovídá ploše osmi fotbalových hřišť. Při návštěvě si můžete vybrat, zda chcete jen do Tropical World kde jsou tropická atrakce, nebo do Saun a SPA zóny, která je určena pro wellness účely (za příplatek). V samotném resortu můžete odpočívat koupat se v tropickém moři, vyzkoušet brouzdaliště, dětské tobogány, velkou prolézačku, lego kostičky, autíčka a další atrakce. V areálu klubu je i restaurace. Vstup je zdarma od 9 ráno do 21 hodin. Za poplatek jsou k dispozici některé atrakce, například půjčeni autíček či lodí. Navštívit můžete i Laguna Bali – laguna s vodopádem a deštným pralesem, Jungle lift – procházka džunglí přes lanový most a tunel až k výtahu, který vás vyveze 20metrů vysoko a cestou s vámi párkrát strašidelně zaškube nebo Tropický prales – Velmi autentický prales ve kterém se budete cítit jako ve skutečném pralese – protože je skutečný.

Na ploše 10tis m2 je zde vysazeno více než 50tis rostlin a žije zde mnoho divokých zvířat. Prostředí pralesa je udržováno přírodní cestou, nikoli chemicky. Využít můžete i komentovanou kilometr dlouhou naučnou stezku. V odpoledních hodinách přejezd do Drážďan, kde navštívíte společně s našim průvodcem adventní trhy a centrum Drážďan.

Pochopitelně bude i volný čas na nákupy, svařáček, punč a podobně. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR dle nástupních míst. 3.Den ČR
V pozdních nočních až ranních  hodinách příjezd do ČR dle nástupních míst
 

Poznávací zájezdy
S dopravou a delegátem
Katalogové číslo: 906
Cena 3 490 Kč€145
Akční cena 2 990 Kč€124
s dopravou do přístavu a delegátem
Cena pro (dítě a junior do 15 let) 2 890 Kč€120
Cena pro (senior +60) 2 890 Kč€120
Vyprodáno
Váš delegátKateřina Kostková
pdfProgram zájezduPDF stáhnout zde

Cena zájezdu zahrnuje

 • autobusovou dopravu
 • průvodce,
 • občerstvení v buse během cesty
 • vstup TROPICAL ISLANDS
 • divadelní představení Komorní divadlo Kalich Praha
 • prohlídka adventní Prahy s průvodcem
 • 2x teplá snídaně v buse
 • 1x studená večeře
 • pojištění proti úpadku

Něco v ceně navíc

Vánoční dárek od RIVIERA TOUR

Cena zájezdu nezahrnuje

 • cestovní a zdravotní pojištění
 • atrakce a služby za příplatek v resortu TROPICAL ISLANDS

Na Vaši žádost Vám rádi zajistíme:

 • cestovní a zdravotní pojištění včetně storna

Pořadatel

Pořadatelem zájezdu je dle 89/2012 Sb. Zákon občanského zákoníku CK RIVIERA TOUR s.r.o., Ičo 259 117 41 se sídlem v Lidečku 31, Česká republika. Cestovní kancelář je pojištěna proti úpadku u pojištovny SLAVIA a.s

KOMORNÍ DIVADLO KALICH

se nachází v budově, jejíž historie sahá až do 17. století, kdy ji navrhli slavní barokní stavitelé Giovanni Domenico Orsi de Orsini a Anselmo Martino Lurago jako Klášter obutých karmelitánů u sv. Havla. Dnešní divadelní sál tehdy sloužil jako jídelna – refektář. A právě v něm se dochovaly raně barokní klenby. V samotném sále se nachází původní štuková výzdoba a nástropní malby s biblickými náměty vztahujícími se k původnímu účelu – Poslední večeře, Sen Jakubův a Kristus v Emauzích z let 1730 – 1740.


Po zrušení kláštera koncem 18. století sídlila v budově např. státní manufaktura na výrobu krajek a řada dalších obchodů. Zásadní rekonstrukcí prošel sál v roce 1938, kdy jej architekt Jaroslav Rössler proměnil na prominentní kavárnu. Krátce po válce zde byl zřízen Ústav dějin KSČ a v sedmdesátých letech se otevřel Dům sovětské vědy a kultury. Divadelní historie se začala psát až po roce 1993, kdy byl prostor zrekonstruován a začalo zde hrát černé divadlo All Colours Theatre.
KOMORNÍ DIVADLO KALICH (dříve Divadlo v Rytířské) zahájilo sezonu 2012/2013 premiérou hry Frankie & Johnny. Program divadla je určený pro českého diváka a produkci činoherních představení, komorních koncertů a dalších pořadů zajišťuje agentura INTERART PRODUCTION, a.s. ve spolupráci s uměleckou a produkční společností STAR WORKS, s.r.o.

Tropical Islands
 (nebo také používané zkomoleniny Tropical Island nebo Tropikal Islands) je imitace tropického ráje uprostřed pošmourné Evropy. Můžete sem zajet kdykoli v roce, i uprostřed nejtužší zimy se uvnitř haly ocitnete v tropickém ráji. Přitom se budete nacházet v Německu cca 60km severně od Drážďan a cca 100km jižně od Berlína.

Tento web není oficiálním webem Tropical Islands, ale pouze průvodcem a pomocníkem při plánování návštěvy tohoto aquaparku či blízkých měst jako jsou třeba Drážďany. Najdete zde detailní informace o Tropical Islands, možnostech ubytování, cenách, otevírací době a často kladených otázkách. Pokud byste přesto nenašli odpověď, neváhejte se zeptat třeba v diskusi.
Při plánování počítejte s cenou cca 1400Kč vstupu na osobu na den, u dětí 800Kč. Přenocování ve stanu vás vyjde také na cca 1000Kč, lepší forma ubytování je podstatně dražší. Pokud se spokojíte s lehátkem, nemusíte platit ubytování, ale pouze vícedenní vstup. Pro čtyřčlennou rodinu doporučuji speciální rodinnou vstupenku, která vychází v přepočtu na cca 7500Kč.
Hala Tropical Islands leží v Německu, kousek od Berlína a je největší volně stojící hala bez podpěr v Evropě. Má rozměry 320 x 210 metrů a výšku 107 metrů. Její rozloha je 66tis metrů čtverečních což odpovídá ploše osmi fotbalových hřišť. Na výšku by se do ní vešla Socha Svobody.
Hala byla původně navržena pro výrobu vzducholodí, které by dopravovaly obří náklady na málo přístupná místa. K tomu ale nikdy nedošlo, neboť společnost, která chtěla přepravu provozovat, zkrachovala. Budovu následně v roce 2003 koupil jiný investor, který ji přebudoval na Tropical Islands.
Při návštěvě si můžete vybrat, zda chcete jen do Tropical World kde jsou tropická atrakce, nebo do Saun a SPA zóny, která je určena pro wellness účely. Vše je popsáno níže na této stránce. Detaily ohledně ceníků a otevírací doby jsou uvedeny na zvlášťních stránkách.
Tropical World
Tropický svět je srdce celého Tropical Islands. Naleznete zde tropický prales s vodopády, lagunu a 200metrů dlouhou písečnou pláž. K tomu navrch plno atrakcí a speciálních lokalit jako jsou například:
Tropické moře – 200metrů dlouhé tropické moře s pláží a teplotou vody 28°C. V okolí palmy. Nezapomeňte si sluneční brýle a opalovací krémy. Slunce zde svítí přes speciální stropní panely.
Tropino club – určeno dětem. Je zde brouzdaliště, dětské tobogány, velká prolézačka, lego kostičky, autíčka a další atrakce. V areálu klubu je i restaurace. Vstup je zdarma od 9 ráno do 21 hodin. Za poplatek jsou k dispozici některé atrakce, například půjčeni autíček či lodí.
skluzavkyNejvyšší tobogán v Německu – 27metrů vysoká věž se čtyřmi tobogány. Ty jsou označeny podle náročnosti od pohodových až po “turbo” tobogán, kde dosahujete rychlost jízdy až 70 km/h. Na nejprudší tobogán je přístup dětem jen starším 14let. Otevřeno má tobogán od 9 hodin ráno do 22 hodin. Na některých českých informačních stránkách jsem našel, že tobogány vyžadují vstupné. Možná tomu tak bylo v minulosti, ale v době tvorby této stránky (2014) bylo vstupné na tobogány zdarma.
Laguna Bali – laguna s vodopádem a deštným pralesem. Zde se budete cítit jako na Bali. Atmosféru dokreslují chatky, strážní věž, opičí skála, jeskyně a další vybavení. Teplota vody je 32°C
Výlet balónem – za 12Eur dospělí a 7Eur pro děti si můžete pronajmout balón a nechat se vynést nad celý areál. Budete stále v hale, ale uvidíte celý prostor jako na dlani.
Minigolf – 118 jamkové hřiště s umělou trávou za vstupní poplatek 5Eur.
Jungle lift – procházka džunglí přes lanový most a tunel až k výtahu, který vás vyveze 20metrů vysoko a cestou s vámi párkrát strašidelně zaškube. Vstup je zdarma, ale atrakce není vhodná pro děti a lidi menší než 1,2 metru.
Tropický prales – Velmi autentický prales ve kterém se budete cítit jako ve skutečném pralese – protože je skutečný. Na ploše 10tis m2 je zde vysazeno více než 50tis rostlin a žije zde mnoho divokých zvířat. Prostředí pralesa je udržováno přírodní cestou, nikoli chemicky. Využít můžete i komentovanou kilometr dlouhou naučnou stezku. Za 3,5Eur je k dispozici digitální audio průvodce.
Specifické budovy – nebo spíše chýše. V Tropical Islands najdete typické chýše z oblastí Bali, Samoa, Thaiska nebo Bornea. Většina budov má nějaký účel, takže jsou součástí vašeho zážitku třeba při obědě.
Tropical Sauna a SPA zóna
saunaDo tohoto prostoru se platí speciální vstupenka, jiná než do Tropical World. Na ploše 10tis m2 je několik komplexů a pokud není uvedeno jinak je vstupné zahrnuto již v základní vstupence do této části Tropical Islands.
Sauny – je zde několik různých saun, které můžete navštívit. Například Kamenná sauna v “Angkor Wat Temple”, Solná jeskyně nebo sauna v korunách stromů přístupná po dřevěném schodišti. Sauny jsou otevřeny od rána 9 hodin do 1 hodiny ráno a je zde zakázán vstup v plavkách.
Parní lázně – i zde máte na výběr mezi několika lázněmi, například křišťálová nebo květinová. Do lázní je zakázán vstup v plavkách a otevírají se po 9 hodině ráno.
Kosmetika – ocení zejména ženy. K dispozici jsou procedury pro obličej, tělo, manikúra, pedikúra. Vše s příplatkem.
Masáže – různé druhy masáží vždy za příplatek
Fitness – pokud pravidelně cvičíte, máte tu možnost i zde. Zařízené fitness centrum je k dispozici za vstupní poplatek 5Eur pro návštěvníky se vstupenkou do Tropical World. Pokud máte vstupenku do Sauna & SPA, je vstupné zahrnuto v základní ceně.
Často kladené otázky
Dá se u Tropical Islands parkovat?
Ano, je zde mnoho parkovacích míst k dispozici zdarma. Parkovat je možné i většími vozy a karavany. Zpoplatněno je parkování v rámci kempu – respektive parkování je zdarma při koupi vstupenky do kempu.
Jaké si vzít oblečení?
V hale je udržována teplota 26°C a tropická vlhkost. Nejhodnější je tedy letní oblečení – tričko, kraťasy a lehká letní obuv.
Mohu opustit areál a později se zase vrátit?
Pokud máte jednodenní vstupenku, pak areál opustit nesmíte – respektive při návratu zaplatíte opět plné vstupné. Hosté s vícedenní vstupenkou mohou areál opustit a vracet se dle libosti.
Mohu si vzít vlastní jídlo a pití?
Oficiálně je dovolenou do areálu nosit pouze dětskou výživu. V areálu je k dispozici 13 barů a restaurací kde se můžete občerstvit. Tašku vám ale nikdo u vstupu prohlížet nebude 😉
Je Tropical Islands uzpůsoben tělesně postiženým?
Ano, většina míst areálu je dostupná po rampách s maximálním sklonem 6%. Návštěvníci na kolečkových křeslech jsou vítáni stejně jako malé děti v kočárcích.
Je v areálu k dispozici lékařská pomoc?
Ano, lékařský stánek je umístěn v areálu obchodů.
Je areál přístupný nejmenším dětem?
Ano, areál je přizpůsoben pro návštěvníky s kočárky a je zde několik přebalovacích pultů.
Smí se v areálu kouřit?
Až na výjimky je celý areál nekuřácký. Místa, kde je možné kouřit jsou označena. Jedno je například v Thajské restauraci. V areálu nejsou v prodeji žádné cigarety.
Smí do areálu domácí mazlíčci?
Do haly Tropical Island nesmí žádná zvířata. Je možné je ale ponechat v kempu, pokud jste jeho návštěvníkem.
Co dělat když něco ztratím?
Informujte se u personálu u vstupu, zda někdo jiný vaše věci nenašel. Pokud ztratíte čip z ruky, měli byste okamžitě ztrátu nahlásit personálu.
Jak mohu platit?
V rámci areálu se platí elektronickým čipem, který dostanete u vstupu. Načítá se na něj vaše útrata. Vše pak zaplatíte dohromady při vašem odchodu. Na vstupních kasách je možné platit hotově nebo kartou. V hotovosti je možné platit pouze Eury.

Dráždany

Drážďany i Sasko mají svůj specifický způsob zahajování vánočních trhů. Tím není rozsvícení vánočního stromu, ale roztočení velké vánoční krušnohorské pyramidy. Tu letos na Altmarktu slavnostně roztočí primátor města ve čtvrtek 26. listopadu odpoledne v 16 hodin. Nejstarší německý vánoční trh, drážďanský Štrýclmarkt »Striezelmarkt«, tak bude oficiálně zahájen. Po následujících 29 dní bude ve 230 vánočně vyzdobených stáncích probíhat vánoční prodej, a to až do Štědrého dne (24. prosince 2020), kdy ve 14 hodin trh skončí.
O druhé adventní sobotě (5. prosince 2020) se koná oblíbená Štolová slavnost, která každoročně přivítá desetitisíce lidí a mezi nimi i tisíce návštěvníků z Česka. A věděli jste, že Štrýclmarkt má už šestým rokem svou vlastní měnu? Štrýclový tolar si můžete vyměnit ve vánočním turistickém infocentru přímo na Altmarktu. Tolary platí u všech 233 prodejců na Štrýclmarktu ve stejné hodnotě jako euro. Ale tolary jsou výhodnější, jelikož za jedenáct tolarů zaplatíte v infocentru pouze deset euro! Navíc můžete při platbě použít platební kartu.

Drážďany je město s nádhernými památkami, plné muzeí a galerií. Je to turisticky zajímavé místo i pro Němce, zde jezdí na výlety podobně jako Češi například do Českého Krumlova. To hlavní za čím lidé do Drážďan přijíždějí, jsou:
◾Památky – Drážďany byly téměř celé vybombardovány, ale několik architektonických skvostů bombardování přežilo a další byly po válce opraveny či dokonce znovu postaveny
◾Vánoční trhy – jsou proslulé a jedny z největší ve střední Evropě, konají se pravidelně v adventním čase
◾Muzea a galerie s proměnlivým programem – zejména díky muzeím a jejich obměně expozic zde turisté najdou stále něco nového
◾Nákupy – Drážďany jsou cca 150km od Prahy (tedy blíže než Brno), přitom je zde obrovské množství obchodů a nákupních galerií s nepřeberným výběrem.
Drážďany jsou druhé největší město Saska (žije zde cca půl milionu obyvatel). Kromě klasické dopravy autem, vlakem nebo autobusem se zde můžete dostat i lodí po Labi. Dokonce se zde z Děčína pořádají časté organizované výlety parníkem.

PRAHA

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na Staroměstském náměstí, náměstí Republiky, Václavském náměstí nebo na náměstí Míru. Nabízí tradiční vánoční pochutiny a delikatesy, ručně dělané řemeslné předměty nebo lahodné nápoje jako jsou teplá čokoláda a kořeněné svařené víno.
Určitě zde naleznete inspiraci na nákup vánočních dárků a širokou nabídku ozdob, hraček, šperků, zimního oblečení a doplňků. Trhy představují úžasnou alternativu tradičním vánočním nákupům. Pokud se rozhodnete navštívit sváteční trhy, jistě zde nasajete tu pravou vánoční atmosféru.

Aktuální informace o všech vánočních trzích v Praze naleznete v sekci "Akce v Praze".
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí 2020 probíhají každý den od 28.11. do 6.1.2021. Prodejní stánky jsou otevřené od 10.00 do 22.00 a stánky s občerstvením od 10.00 do 24.00. Po celou dobu trhů probíhá program na velkém pódiu, na kterém se odehrávají divadelní představení, koncerty, vystoupení dětských a folklórní souborů. Děti se mohou těšit na betlém, ukázky tradičních lidových řemesel, mini zoo, dílny, mikulášský nebo silvestrovský program.
Vánoční trhy na Václavském náměstí 2020 začínají 28.11. 2020 a končí 6.1.2021. Okouzlující dřevěné domky nabízí tradiční vánoční zboží, pochutiny, delikatesy, ručně dělané řemeslné předměty nebo kořeněné svařené víno. Stánky s vánočním zbožím jsou otevřeny od 10.00 do 22.00, zatímco stánky s občerstvením zavírají až ve 24.00.
Vánoční trhy na náměstí Republiky 2020 se odehrávají každý den od 25.11.2020 do 24.12.2020 od 10.00 do 19.00. Na tržišti naleznete široký výběr zboží s vánoční tématickou, adventní věnce i tradiční pokrmy jako jsou pražská šunka, horké kaštany, svařené víno a vánoční cukroví.

Vánoční trhy na Pražském hradě 2020 na náměstí U Svatého Jiří můžete navštívit od 23.11. 2020 do 6.1.2021. Od pondělí do čtvrtka je otevřeno od 9.00 do 18.00, od pátku do neděle od 9.00 do 19.00. Tyto trhy nabízí kvalitní výrobky od pečlivě vybraných prodejců a vynikají nejen svou nádhernou polohou, ale i příjemnou atmosférou.
Vánoční trhy na náměstí Míru 2020 se konají každý den od 20.11. do 24.12. 2020 od 10.00 do 19.00. Přímo před kostelem svaté Ludmily vyroste množství stánků s pestrou nabídkou vánočního zboží: jmelí, adventní věnce, svíčky, svícny, hračky, vánoční ozdoby a vazby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel. Vánoční strom s ručně malovaným betlémem ozdobí stovky žárovek v odstínu ledové záře. I zde se odehrávají vánoční dílny pro děti, divadelní představení a koncerty.
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí nabídnou letos 4000 porcí rybí polévky ve dvou dnech
Na Staroměstském náměstí v Praze bude o Vánocích k ochutnání tradiční vánoční pokrm, rybí polévka, ve dvou dnech. Stejně jako loni nabídnou kuchaři 4000 porcí potřebným lidem i zájemcům z řad Pražanů a návštěvníků metropole. Polévka podle originálního receptu kuchařů organizátora trhů, společnosti Taiko, bude k ochutnání v pondělí 23. a v úterý 24. prosince vždy od 11 hodin. Pondělní menu navíc zpestří tradiční kuba. V pondělí 23. prosince se naběračky ujme primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Před pódiem na Staroměstském náměstí nabídne dva tisíce porcí polévky podle speciálního receptu s koňakem. K ochutnání bude také tisíc porcí tradičního kuby. Kuchaři nabídnou dva tisíce porcí rybí polévky také na Štědrý den.

Na tradiční rybí polévku zpracuje tým kuchařů společnosti Taiko více než 1500 kilogramů surovin. Kromě kaprů, kteří letos opět pochází z českých chovů z jižních Čech, do ní přidají 130 kilogramů zeleniny, především mrkve, celeru a petržele, 40 kilogramů cibule, 90 kilogramů hladké mouky, 65 kilogramů másla a 60 litrů smetany. Nebude chybět koňak pro zvýraznění chuti ani osmažené krutony na másle.
Kulturní program pokračuje na Staroměstském náměstí každý den včetně Štědrého dne. Od 21 hodin vystoupí smíšený pěvecký sbor Vox Pragae, orchestr Praga Sinfonietta a sólisté předních českých a zahraničních operních scén, kteří zahrají Českou mši vánoční „Hej, mistře“ Jakuba Jana Ryby. Na první svátek vánoční se od 18 hodin na Staroměstském náměstí rozezní mobilní zvonohra.

 

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme