Pocítíte to už při připlutí do přístavu. Pokud od Conzumelu očekáváte Mexiko známé z televizních seriálů a telenovel, budete absolutně v údivu. Naskytne se vám kontrast novodobých vymožeností kapitalismu, perfektní obchodní strategii a neskutečná ochota s vstřícností za účelem utržení alespoň jednoho dolaru za prodej svého zboží. V kontrastu pak budou košíkáři pletoucí na ulici klobouky z bambusových listů s moderními bohatými obchody se zlatem a diamanty.  

Doslova obchod na obchodu, krámek na krámku a všude před každým obchodem naháněči, kteří Vás zvou právě do toho jejich obchodu, protože oni jsou nejlevnější. My Vám doporučujeme procházku městem, bez toho aniž byste cokoli nakoupili, jen se dívejte a snažte si zapamatovat ceny. Suvenýry, trika, košile, jsou většinou stejné anebo podobné ale cenově rozdílné. Nejdražší jsou pochopitelně u přístavu, a čím dále od přístavu tím levněji. 
A pochopitelně všude se smlouvá i přesto, že je cena vystavena. Lze ji usmlouvat o cca třicet procent níže. Taktéž je spousta akcí, kde již při nákupu dvou věcí ta druhá je podstatně levnější. 

TEQUILA 
Být v Mexiku a nedát si tequilu, to je barbarství. Zavítejte do kteréhokoliv baru a dejte si alespoň jednu tequilu. Jednak Vás to napruží, den bude krásnější a lepší. Ale pozor!!! Nedávejte si dvě za sebou. Takže ne, jak jsme zvyklí z našich končin, teď platím já a ty to pak otočíš. Ve vedru 40 stupňů ve stínu se tomu říká rychlá smrt. Tequila začne působit, až po cca deseti minutách začnete pociťovat pocit uvolnění a prostor kolem Vás se začne rychle zužovat. 

NÁKUPY 
Pokud se nákupů týče, nakoupíte košile, trička, letní šaty, plavky a různé suvenýry za opravdu skvělé ceny. Tím spíše, že smlouváním dosáhnete ještě nižší ceny. Trička nakoupíte od 4 USD, dámské letní šaty od 20 USD. Panák tequily od 2 USD, ale káva nebo voda v restauracích bývá dražší. Atmosféru Mexika můžete vychutnat společně s tequilou v letní restauraci u přístavu. Poznáte ji jednoduše. Odpoledne bude plná k prasknutí, z dálky bude hrát hlasitá hudba a restaurace bude jeden obrovský mejdan, kde hosté běžně pod vlivem kouzla tequily a Mexika tančí i na židlích a stolech. 

Na Conzumelu se pochopitelně můžete jít slunit na pláže. Na lodi dostanete k zapůjčení plážové ručníky a nezbývá než vyrazit. Pláže jsou po obou stranách přístavu, je však lepší se nechat dovézt taxíkem na odlehlejší pláže, které jsou krásné a čisté. Moře je na naše středomořské poměry teplé a tepla si užijete i během večera a nocí. 

Conzumel-Mexiko
Na ostrov však láká zejména potápění. Jistě už jste někdy viděli záběry pestrobarevných rybek prohánějících se mezi neuvěřitelně tvarovanými korálovými útesy, které jsou plné sasanek a podobných exotických potvůrek. Tak přesně tohle můžete vidět pod vodou na Isla del Cozumel. 
Školy potápění, stejně jako půjčovny výstroje, jsou tu na každém druhém rohu, stačí si jen vybrat něco na míru peněžence a hurá pod vodu. Nicméně nezkušeným potápěčům nedoporučuji vrhat se hned do tmavých hlubin, přeci jen nikdy nevíte, jak bude vaše tělo reagovat na změnu tlaku a postupným zvykáním, či alespoň krátkým tréninkem zjistíte, jestli se vůbec můžete potápět a utratit tak za to nemalý peníz. 
Ostrova Cozumel se týká jedna docela nepříjemná zpráva. Pokud se kolem Mexika přežene nějaký ten hurikán, existuje docela velká pravděpodobnost, že Cozumelu se nevyhne. Nicméně můžete důvěřovat domorodcům, mají své zkušenosti. Takže ze sklepa luxusních hotelů se vytáhnout dřevěné zátarasy do oken, hosté se naženou na bezpečné místo a není co řešit. Tedy ono to zní, jako když si Hurvínek představuje válku, ale lepší radu, jak se vyhnout nepříjemnému následku přírodní katastrofu, asi nikde nenajdete. Jednoduše svěřte svůj osud do rukou domorodců, oni už si nějak poradí. 

Z ostrova se samozřejmě můžete loďmo dopravit také na pevninu a to hned do dvou letovisek. Do Cancúnu a na Playa del Carmen. První je vzdálené 60 kilometrů, druhé asi 20. Takže, když budete mít chuť na procházku po americké pevnině, není to takový problém, stačí chytit loď. 

Komu bych Cozumel doporučila? Spíš lidem, co rádi tráví dovolenou na jednom místě a nestojí o fakultativní výlety. Na relax na pláži je Cozumel ideální. Do vody není hluboko a pokud máte rádi turistiku… nejvyšší bod ostrova má jen něco málo než patnáct metrů nad mořem, takže je ideální na vycházky
Ostrůvek byl obydlen už civilizací Mayů, takže zde zůstala i nějaká ta památka, zajímavý je konkrétně komplex San Gervasio nacházející se na severu ostrova, nedaleko turistického letoviska Cozumel. Takže pokud zrovna netrváte na návštěvě světoznámých památek, San Gervasio je pěknou ukázkou mayské civilizace a je přímo na ostrově. 
Jak už sám název napovídá, letovisko se nachází na ostrově, asi dvacet kilometrů od pevniny. Někdo to může brát jako výhodu, někdo jako nevýhodu. Ostrov je relativně malý, skoro se chce říct, že ideální pro pěší turistiku, nicméně 50 x 20 kilometrů není zase tak málo

Plavby proplouvájící tímto přístavem

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme