Litujeme, ale tato stránka již není dostupná.

Přejít na domovskou stránku


PŘECE NEBUDEME STÁLE SEDĚT DOMA…

PLAVBY S DOPRAVOU A DELEGÁTEM

Plavební společnost MSC Cruises úspěšně provozuje i v této velmi nepříjemné covidové době, výletní plavby na lodích MSC CRUISES již od srpna 2020. Za tuto dobu přepravila a dopřála úžasný zážitek tisícovkám spokojených klientů. Ano,  zcela jistě přichází otázka, zda má smysl v rouškové době na plavby vůbec jezdit. Je však nutné si uvědomit, že současná situace ohledně covidu se jen tak rychle nezmění a opatření roušek, rozestupů a podobně tu s námi budou ještě velmi, velmi dlouho. Ale přece nemůžeme neustále sedět doma a doslova se nechat sžírat chmurnými myšlenkami. Musíme začít opět žít. A proto i my připravujeme nové plavby s dopravou a delegátem. 

 

Pokud si přečtete opatření, která jsou praktikována, vypadá to na první pohled doslova šíleně. My se Vám budeme snažit pro lepší pochopení udělat velmi rychlý přehled omezení. Tyto pravidla  jsou praktikovány v této velmi složité době (PES 5), očekáváme  rozvolnění během  měsíce dubna 2021.

ZDRAVÍME VÁS Z MSC GRANDIOSA

aktuálně se účastníme plavby na MSC GRANDIOSA a přinášíme Vám spoustu informací a fotek právě z naší plavby. Podrobnosti naleznete na našem facebooku nebo klikněte na tento banner
Rychlý přehled aktuálních opatření: (25.1.2021)  

Proces dříve

Aktuální proces

Rozdíl

Odjezd na plavbu

Musíte mít antigenní test max 48 před naloděním ve 2 kopiích

Test antigen-na vaše  náklady

Pojištění

Musíte mít covid pojištění

Stejné jako dříve, jen dnes musíte mít pojištěno riziko covid 19

Příjezd do přístavu

Nutné se dostavit na přesný čas

Vyhrazený čas nástupu

Nalodění

Bude proveden PCR test v přístavu, vše je perfektně organizováné, rychlé

Musíte absolvovat PCR test-zdarma

Na lodi

Roušky na chodbách, v divadle

Nemusí být na barech a restauracích

Roušky- každý den roušky zdarma

Restaurace

Vše se servíruje i v bufetu

Není problém, rychlé, příjemné

Servírovaná jídla

Výlety v destinacích

Jen s MSC

Hlavní rozdíl- výlety pouze s MSC CRUISES, které jsou bezpečné a za výhodnou cenu. Zašleme vám nabídku. OČEKÁVÁME ROZVOLNĚNÍ

Test před vyloděním

Před vyloděním test na covid  

Den před vyloděním všichni musí na covid test, výsledek dostanete v tiskové podobě na kajutu. Je to doklad i pro vás-nemusíte jít po příjezdu ze zahraničí do karantény.

Test je zdarma

Divadla, bary

Fungují bez větších omezení

 

SPA

Funguje s omezením

 

Cabin servis

Funguje bez omezení

 

 

Máme za sebou několik takových plaveb a mohu říct, že velmi příjemných. Lodě nejsou plné k prasknutí, ale příjemně poloprázdné, číšníci na Vás mají spoustu času a jsou velmi rádi za každého klienta. A hlavně lidé se k sobě chovají velmi hezky.


PLAVBY S DOPRAVOU A DELEGÁTEM

Měsíc před odjezdem od nás dostanete doporučenou poštou pokyny k odjezdu, které budou obsahovat veškeré potřebné informace před odjezdem. Očekáváme rozvolnění aktuálních opatření během měsíce dubna 2021 a postupný návrat k běžnému životu na lodích a plavbách.

Naše moderní autobusy jsou vybaveny technologiemi filtrace klimatizace a desinfekce celého busu je zajištována během celé přepravy do přístavu a zpět.

Rakouskem projedeme bez problému, tranzit nemá zatím omezení a budeme mít i připraveny dokumenty pro tranzit Rakouskem. Do Itálie potřebujete antigenní test, proto je nutné mít 2 kopie testu a ty je nutné zajistit již v ČR - maximálně 48 hodin před naloděním. Všechno další testování pokud by bylo nutno je zahrnuto v ceně zájezdu.

Výlety v destinacích: Asi největší omezení celé naší plavby na standartu RIVIERA SERVIS. Zde se musíme až do rozvolnění opatření striktně řídit bezpečnostním protokolem. To znamená, že k výstupu z lodi v jednotlivých destinacích jsou povoleny pouze bezpečné výlety MSC CRUISES. Tento velký problém jsme ve spolupráci s MSC Cruises vyřešili vzájemnou spolupráci při zajištění výletů. Pokud bude vydáno omezení a bude nutno dodržovat bezpečnostní protokol v přístavech, bude ve všech destinacích připraven speciální výlet MSC –RIVIERA GROUR pouze pro naši skupinu s odborným průvodcem. Všechny výlety budou za asistence a překladu našich delegátů v Českém jazyce. Výlety budou za příplatek za velmi výhodnou cenu a seznam výletů Vám zašleme cca měsíc před odjezdem na plavbu dle aktuální situace. Pokud se nechcete výletu účastnit, není problém, můžete se bezstarostně oddávat pohostinnosti a službám na palubě lodi.     

  

Nejčastější otázky a odpovědi:

Předkládáme vám otázky a odpovědi, které vás zajímají. Uvádíme, že se jedná o otázky opravdu krizových situací a doposud jsme nemuseli na plavbách tyto záležitosti řešit.

Jak je to s pojištěním?

K účasti na plavbě je aktuálně až do odvolání povinné pojištění s plněním na nemoc covid19. Pokud si pojištění zajistíte sami, je nutno doložit cestovní kanceláři potvrzení o pojištění minimálně 50 dnů před odjezdem. Naše CK vám nabízí k zakoupení pojištění COVID MSC v ceně 690 Kč/osobu a plavbu 7 nocí a nebo pojištění COVID SLAVIA  v ceně 590 Kč/osoba/plavba 7 nocí.  

Co se stane, pokud jsem pozitivní na covid19 a nebo jsme v karanténě?

Nesmíte se v žádném případě plavby účastnit a ani nikdo, kdo by přišel do styku s osobami nemocnými nebo osobami v karanténě. Podepisujete prohlášení před odjezdem na plavbu. Pochopitelně na tuto variantu pamatuje pojištění.

 

Kdo zařizuje antigenní testy?

Jelikož cestujeme z celé ČR, antigenní test si zabezpečuje klient na své vlastní náklady. Upozorňujeme, že test nesmí být starší 48 hodin před naloděním. Čas nalodění se považuje 11:00 hodin v den příjezdu do přístavu. Je třeba mít připraveny 2 kopie výsledků testů. Všechny případné další testy jsou v ceně zájezdu.

 

Co se stane, pokud se zjistí, že jsme pozitivní na test až v přístavu?

Prakticky vyloučeno. Provede se kontrolní test a pokud by i ten byl pozitivní bude vám zajištěno místo-izolace. Následuje bud zabezpečený transport do ČR nebo karanténa v místě samém. CK bude nápomocna při řešení takového problému. Na tuto situaci pamatuje i pojištění.

   

Co se stane, pokud budu pozitivní až na lodi?

Prakticky vyloučeno. Provede se kontrolní test a pokud by i ten byl pozitivní bude vám zajištěno místo-izolace přímo na lodi. Následuje bud zabezpečený transport do ČR nebo karanténa v místě samém. CK bude nápomocna při řešení takového problému. Na tuto situaci pamatuje i pojištění.


Co se stane, pokud bude CK nebo plavební společnost zájezd zrušit?

Po dohodě s plavební společností v případě zrušení zájezdu z důvodu zrušení plavby pandemie Covid do 30 dnů před odjezdem budou klientům nabídnuty tyto možnosti:

1/Přeložení plavby- klient si může vybrat jinou pro něj zajímavou plavbu. Zaplacená záloha se převede na novou cestovní smlouvu a to včetně pojištění. Klient obdrží pozornost-odškodnění  ve výši 200€ na kajutu jako lodní kredit na další plavbě. Tento kredit je připsán na účet klienta ihned po nástupu na loď a klient jej může čerpat na všechny služby na lodi, na nákup výletů, nápojů nebo v obchodech na palubě lodi. Pokud klient kredit nevyčerpá, zůstatek mu bude vyplacen v hotovosti na konci plavby. 


2/Vystavení poukazu na další plavbu- klientovi je vystaven poukaz na další plavbu dle výše zaplacené zálohy. Do poukazu se započítává a výše případného připojištění zakoupeného u CK.  Poukazy se musí uplatnit na další plavbu. Platnost poukazu je max. 1 rok. Poukazy jsou pojištěny proti úpadku cestovní kanceláře. Klient obdrží pozornost-odškodnění  ve výši 200€ na kajutu jako lodní kredit na další plavbě. Tento kredit je připsán na účet klienta ihned po nástupu na loď na vaší budoucí plavbě a klient jej může čerpat na všechny služby na lodi, na nákup výletů, nápojů nebo v obchodech na palubě lodi. Pokud klient kredit nevyčerpá, zůstatek mu bude vyplacen v hotovosti na konci plavby.   3/Vrácení zaplacené zálohy- klient požádá o vrácení zaplacené zálohové plavby za zájezd. CK garantuje vrácení zaplacené zálohové platby za zájezdy uzavřené od 1.1.2021 do 14 dnů od podání žádosti. ( Upozornění- neplatí pro cestovní smlouvy s využitím zápočtu vystavených poukazu vystavených do 31.12.2020- tyto poukazy se musí vyčerpat u plavební společnosti)


Jaká je výše zálohové platby?

Zálohová platba je 15.000 Kč na jednu cestovní smlouvu. Doplatek 55 dnů před odjezdem na zájezd-plavbu.

AKČNÍ NABÍDKA PLAVEB

S DOPRAVOU A DELEGÁTEM

Ve spolupráci s MSC CRUISES vám nabízíme opravdu mimořádnou nabídku plaveb s dopravou a delegátem. Uvedené ceny jsou opravdu neskutečně výhodné a není možné na ně uplatnit již další zvýhodnění. Ceny platí do vyprodání zásob nebo do 28.2.2021. Upozorňujeme, že se jedná o mimořádnou cenovou nabídku a již uzavřené smlouvy nejsme schopni cenově změnit. Na všechny tyto plavby je možno uplatnit vystavené poukazy za neuskutečněnou plavbu.


V případě zájmu nás kontaktujte:

Každý pracovní den PO-PÁ: 9:00-17:00

Telefon : 577 330 200

Telefon : 577 330 031

Telefon : 571 424 588

Email:  [email protected]


V případě zájmu o plavbu klikněte na banner a budete přesměrováni přímo na webovou stránkou s plavbu, kde si můžete vybrat kajutu, podívat se podrobně na program plavby a případně si i plavbu objednat.

AKČNÍ NABÍDKA PLAVEB OD 15.990 Kč-KLIKNĚTE ZDE
V případě zájmu nás kontaktujte:

Každý pracovní den PO-PÁ: 9:00-17:00

Telefon : 577 330 200

Telefon : 577 330 031

Telefon : 571 424 588

Email:  [email protected]CO BY VÁS MOHJLO ZAJÍMAT

MSC GRANDIOSA SE VRACÍ NA MOŘE

24. LEDNA


• Poslední nařízení italské vlády potvrzuje, že plavby společnosti MSC se mohou vrátit do provozu pod ochranou protokolu o zdraví a bezpečnosti
• Vlajková loď společnosti obnoví plánované týdenní plavby v západním Středomoří po vynucené pauze provozu během vánočních prázdnin


Ženeva, Švýcarsko 18. ledna 2021:
Společnost MSC Cruises dnes oznámila, že MSC Grandiosa se vrátí na moře 24. ledna. Po posledním ministerském nařízení italskou vládou a souvisejících aktualizovaných zdravotních opatření bude vlajková loď společnosti pokračovat v jejich plánovaných týdenních plavbách, které každou neděli odjíždějí z italského Janova a plují do ostatních italských přístavů – Civitavecchia, Neapol, Palermo a Valleta na Maltě. Nalodění bude k dispozici z každého zmíněného přístavu v Itálii.
Poslední ministerský výnos povolil obnovení plavebních operací pod ochranou jedinečného protokolu o bezpečnosti a ochraně zdraví, který byl vypracován a schválen italskými zdravotními, dopravními a bezpečnostními úřady loni v létě. Od této doby společnost MSC Cruises bezpečně přijala více než 30 000hostů na palubě dvou lodí u Itálie.
Během vánočních svátků a koncoročních slavností až do vydání posledního ministerského dekretu byly plavby v Itálii dočasně pozastaveny z důvodů omezující pohyb v zemi stanovený místními úřady.


PROTOKOL O BEZPEČNOSTI A OCHRANĚ ZDRAVÍ U SPOLEČNOSTI MSC CRUISES
MSC Cruises v srpnu 2020 se stala první hlavní výletní linkou, která obnovila plavbu po celosvětovém odstavení tohoto odvětví v březnu způsobeném pandemií na pevnině. MSC Grandiosa, vlajková loď společnosti, vyplula v neděli 16. srpna z italského Janova s hosty na palubě na první ze svých 7nočních cest západním Středomoří.
Toho bylo dosaženo po schválení příslušnými orgány v Itálii, na Maltě a v Řecku s předním průlomovým protokolem o bezpečnosti a ochraně zdraví, který má chránit blaho šech hostů, členů posádky a komunit, které mají být navštíveny. Tento špičkový protokol, který byl od počátku navržen tak, aby se přizpůsobil kolísající zdravotní situaci na pevnině, byl nedávno posílen v souladu se současným vývojem pandemie v kontinentální Evropě.


Mezi další opatření patří:

• Dodatečné testování antigenu na palubě na COVID-19 všech hostů v polovině jejich plavby, které jsou navíc k již existujícímu univerzálnímu testování před nástupem na palubu pro všechny hosty
• Frekvence testování všech členů posádky během jejich pobytu na palubě se zvýšila z dvakrát za měsíc na týdenní, což je navíc k testování před nástupem na palubu u všech členů posádky
• Zvýšená frekvence sanitace na palubě, zejména ve veřejných prostorách a ve vysokých dotykových bodech
• Zpřísnění definice blízkého kontaktu pro účely sledování, zkrácení doby, po kterou jsou jednotlivci v kontaktu z 15 minut na 10 minut

Protokol MSC Cruises je založen na devíti klíčových prvcích, z nichž mnohé byly přijaty jinými společnostmi provozující plavby, průmyslovým sdružením Cruise Lines a mezinárodními leteckými společnostmi a letišti.
1. Testování všech hostů nejméně dvakrát během plavby
2. Testování celé posádky nejméně třikrát před naloděním a každý týden na palubě
3. Pouze ochráněné exkurze na pobřeží organizované „sociální bubliny“
4. Větrání čerstvým vzduchem HVAC
5. Nouzová reakce, která nezatěžuje místní zdravotnické infrastruktury
6. Izolační prostor na palubě a sledování a trasování včetně blízkých kontaktů
7. Masky/roušky
8. Fyzické distancování – podporováno sníženou kapacitou lodi
9. A monitorování prevalence COVID-19 

CESTOVNÍ KANCELÁŘE SDÍLÍ SVÉ ZKUŠENOSTI Z PALUBY MSC GRANDIOSA V NOVÉM VIDEU


• Cestovní kanceláře poskytují zpětnou vazbu z paluby MSC Grandiosa ohledně opatření v oblasti ochrany zdraví a bezpečnosti života na palubě
• Bezpečné tzv. „Plavby v bublině“ dopomáhají hostům, aby si bez komplikací mohli užít nezapomenutelnou dovolenou na lodi


Ženeva, Švýcarsko, 21. ledna 2021:
MSC Grandiosa přivítala hosty zpět na palubu v polovině srpna, od té doby přepravila společnost MSC Cruises více než 30 000klientů, včetně mnoha členů z cestovních kanceláří z celé Evropy. Proto se společnost MSC Cruises rozhodla vydat videonahrávku, v které právě členové cestovních kanceláří sdílejí své zkušenosti. 

  VIDEO Z MSC GRANDIOSA

Zpětná vazba byla velmi dobrá, členové cestovních kanceláří popsali své zkušenosti jako působivé, a cítili se velmi bezpečně, a to hlavně díky protokolu, který zabezpečuje přátelská a profesionální posádka. Nejdůležitější ale je, že zážitek z plavby zůstal zachován. Hosté i členové CK si mohli užívat života na palubě, ať už jde o sledování divadelních představení, stravování v restauracích, relaxaci v lázních nebo o procházky na palubě, v obchodech a buticích. Jeden z členů CK důrazně prohlásil: „Doporučuji plavbu všem. Plavba, plavba, plavba na palubě společnosti MSC!“
Společnost MSC Cruises nabízí hostům bezpečnou dovolenou bez stresu, díky tzv. „Plavbě v bublině,“ a také díky implementaci špičkového protokolu o zdraví a bezpečnosti.
Opatření v oblasti ochrany zdraví a bezpečnosti pokrývají všechny aspekty zážitku hosta, včetně testování na COVID-19 před naloděním, objevováním destinací díky exkurzím na pobřeží, dodržováním hygieny na lodi osvědčenými postupy v oblasti osobní hygieny, sociálním distancováním, nošením roušek na veřejných prostranstvích, větráním lodi 100% čerstvým vzduchem, atd… A to vše je podpořeno proškolenou posádkou ve všech oblastech bezpečnosti.
Všechna tato a další opatření umožňují společnosti MSC  Cruises vytvořit bezpečnou bublinu pro hosty, přičemž prioritou číslo jedna je zdraví hostů a komunit, které jsou během plavby navštíveny. To dává hostům MSC Cruises důvěru, aby si mohli odpočinout a užít si nezapomenutelnou dovolenou.
Kvůli dočasnému pozastavení provozu během vánočních svátků, související s opatřeními v Itálii, zahájí první plavbu MSC Grandioa 24. ledna 2021 z Janova. Bude se jednat o 7noční plavby ve Středomoří.


ZDRAVOTNÍ A BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ:
Celková zpětná vazba je výborná. Členové CK se na palubě cítili neuvěřitelně bezpečně a byli ohromeni vysokou úrovní opatření v oblasti ochrany zdraví a bezpečnosti a bezchybným provedením. „Konečně můžeme začít bezpečně cestovat!“ zněla zpětná vazba od jednoho ze členů plavby. Při popisu palubních zdravotních opatření řekl člen CK: „ Jsem opravdu ohromen“, s ohledem na mnoho zdravotních opatření, jako jsou stanice na dezinfekce rukou, pravidelné mytí rukou, měření teploty a používání roušek u hostů i posádky.
Tato opatření jsou doplňkem řady rozsáhlých opatření, která začínají od okamžiku, kdy se provede univerzální testování všech hostů před naloděním, přes ventilaci systému HVAC, až po sociální distancování.


EXKURZE:
Žádná plavby by nebyla úplná bez exkurze na pobřeží, abyste mohli objevovat krásu navštívených destinací. Další úrovní ochrany jsou všechny návštěvy na pevnině organizovány prostřednictvím exkurzí chráněné společností MSC Cruises, aby se udržela tzv. „Plavba v bublině“, a tím se zajistili stejně vysoké standarty zdraví a bezpečnosti jak na lodi, tak i na pevnině. V praxi to znamená, že během exkurze na pobřeží MSC Cruises jsou transfery řádně dezinfikovány a že existuje dostatečný prostor pro sociální vzdálenost. Průvodci a řidiči podstoupí zdravotní prohlídku před nástupem na exkurzi a budou mít vhodné ochranné pomůcky. Stejně tak budou prověřeny všechny navštívené atrakce a místa, které hosté navštíví.  Bude dohlédnuto na to, aby zde bylo zajištěno bezpečné a hygienické prostředí.


ZKUŠENOSTI NA PLAVBĚ:
Dovolená MSC Cruises byla vždy charakterizována bohatými zážitky, které byly doplněny službami nejvyšší kvality. „Jsem velmi rád, že jsem zpět na palubě výletní lodi. I když existuje mnoho bezpečnostních opatření, dostanete trochu normality zpět,“ komentoval situaci jeden z hostů.
Atmosféra na palubě poskytuje únik od stresu z pandemie na zemi, přičemž členové CK doporučují plavbu  MSC Cruises, a jeden z nich popsal plavbu jako „Bublinu štěstí“.
MSC Cruises byla první hlavní výletní linkou, která se vrátila do provozu po Evropě, podporována implementací přísného komplexního protokolu o bezpečnosti a ochraně zdraví, který byl vyvinut ve spolupráci s externími lékařskými odborníky, a byl formálně schválen příslušnými vnitrostátními a regionálními orgány v Itálii, Maltě a Řecku. V reakci na vyvíjející se pandemii na pevnině společnost tento protokol ještě posílila. Mezi nová opatření patří:
• Další palubní testování pro všechny hosty v polovině jejich plavby (nad rámec existujícího univerzálního testování před nástupem pro všechny hosty)
• Testování všech členů posádky během jejich pobytu na palubě je zvýšeno z dvakrát za měsíc, na týdenní
• Zvýšená frekvence hygieny na palubě, zejména ve veřejných prostorách a ve vysokých dotykových bodech
• Zpřísnění definice blízkého kontaktu pro účely sledování, zkrácení doby, po kterou jsou jednotlivci v kontaktu z 15 minut na 10 minut
MSC Grandiosa bude i nadále nabízet itinerář na 7 nocí v západním Středomoří až do konce března 2021, navštíví mnoho z nejznámějších italských destinací a zastaví  se v mnoha italských přístavech jako je Janov, Civitavecchia, Palermo, a ve Valettě na Maltě. Zatímco MSC Magnifica nabízí plavby na 10 nocí plavící se východním Středomořím od 14. února 2021 do italských přístavů Janov, Livorno, Florencie, Messiny, do řeckého přístavu Pireus a Katakolon. Součástí je také Civitavecchia, odkud se cestuje do Říma.
Více informací najdete na : www.mscpressarea.com


Protokol MSC Cruises je založen na devíti klíčových prvcích, z nichž mnohé byly přijaty jinými společnostmi provozující plavby, průmyslovým sdružením Cruise Lines a mezinárodními leteckými společnostmi a letišti.
1. Testování všech hostů nejméně dvakrát během plavby
2. Testování celé posádky nejméně třikrát před naloděním a každý týden na palubě
3. Pouze ochráněné exkurze na pobřeží organizované „sociální bubliny“
4. Větrání čerstvým vzduchem HVAC
5. Nouzová reakce, která nezatěžuje místní zdravotnické infrastruktury
6. Izolační prostor na palubě a sledování a trasování včetně blízkých kontaktů
7. Masky/roušky
8. Fyzické distancování – podporováno sníženou kapacitou lodi
9. A monitorování prevalence COVID-19


Protokol MSC Cruises s nově aktivovanými opatřeními nadále řídi mezioborová pracovní skupina složená z interních odborníků v oblasti lékařských služeb, veřejného zdraví a hygieny, hotelových služeb, vytápění a ventilace, klimatizace, lodního inženýrství, informační technologie a logistiky.
Společnost MSC Cruises původně angažovala světoznámou odbornou poradenskou společnost Aspen Medical, aby pomohla s počátečním vývojem protokolů a postupů. Dále společnost úzce spolupracuje s odbornou skupinou Blue Ribbon COVID-19.
Skupina se skládá z odborníků:
• Profesor Christakis Hadjichristodoulou (profesor hygieny a epidemiologie na lékařské fakultě a její viceprezident: School of Health Sciences, University od Thessaly, Řecko)
• Profesor Stephan J. Harbarth (nemocniční epidemiolog, specialista na infekční nemoci a vedoucí programu antimikrobiálního dozoru na univerzitách v Ženevě a na lékařské fakultě)
• Doktor Ian Norton (specializovaný pohotovostní lékař s postgraduální kvalifikací v oboru chirurgie, mezinárodního zdraví a tropické medicíny, v současné době generální ředitel společnost Respond Global, bývalý vedoucí programu Iniciativy lékařských týmu Světové zdravotnické organizace od roku 2014 do ledna 2020)


Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme