Než začnete s výběrem plavby je nutno si rozhodnout, kam se chcete vydat a jaké jsou Vaše jazykové znalosti. Pokud jsou Vaše jazykové znalosti omezeny, rozhodně doporučujeme plavby s dopravou a delegátem RIVIERA TOUR. V případě dobrých jazykových znalostí máte možnost se do přístavu dopravit letecky, nebo vlastním automobilem. V tom případě je naše nabídka plaveb opravdu velmi široká a vlastně jen záleží na tom, jakou plavbu si vyberete a jaký termín. Je však nutné počítat alespoň s minimálními cestovatelskými zkušenostmi a dobrou komunikativní schopností. Více informací naleznete v sekci PLAVBY BEZ DELEGÁTA.

PLAVBA S DOPRAVOU A DELEGÁTEM

KATALOG PDF- doprava do přístavu busem RIVIERA TOUR

U plaveb s dopravou a delegátem zajištujeme dopravu do přístavu vlastními autobusy NEOPLAN CITYLINER a VDL. Doprava do přístavu je pohodlná zejména díky dostatečnému prostoru v autobuse, pohodlnými polohovacími sedadly a to včetně poslední řady, která je nejprostornější. Bus je vybaven WC, klimatizací, DVD, CD a MP3 přehrávačem se třemi LCD televizory. Součástí vybavení busu jsou přikrývky na noční přejezdy.
Během cesty do přístavu klientům RIVIERA BENEFIT CLUBU zdarma nabídneme kávu, čaj, capuccino anebo čokoládu se šlehačkou. Při odjezdu obdržíte studenou večeři a různé pochutiny včetně láhve vody na noční přejezd. V ranních hodinách před příjezdem do přístavu je pro vás připravena teplá snídaně. Během cesty do přístavu si můžou členové RIVIERA BEBEFIT CLUBU vyžádat chlazené nápoje: pivo, cola, fanta, sprite, minerálky anebo i teplé polévky dle své bonity, ostatní za příplatek. Při zpáteční cestě z přístavu je pro vás opět připravena teplá svačinka. Svačinka je jednotná pro všechny klienty.
Cesta do přístavu je vždy delší, protože je nutné počítat s časovou rezervou. Příjezdy do přístavu jsou plánovány na dopoledne. Samotné odbavení na loď začíná v cca 11.00 hodin. Přesné odjezdové časy obdržíte v pokynech k odjezdu, které zasíláme cca 30 dnů před odjezdem.

Hlavní trasa autobusu do přístavu:

Vsetín - Val. Meziříčí - Rožnov p. Rad.- Čeladná - Frýdek Místek - Ostrava - Hranice na Mor. - Olomouc - Prostějov - Vyškov - Brno - Břeclav - Bratislava - Vídeň

Svozový transfer k busu za příplatek

  • Trasa transferu č.1:

Ústí n. Labem - Roudnice n. Labem – Veltrusy - Praha  následně po D1: Naháč-Střechov-Humpolec-Pávov-Jihlava-Velké Meziříčí- standartní svoz

  • Trasa transferu č.2:

Lidečko - Val.Klobouky – Nemšová - Dubnica n.Váhom –Trenčín - Nové Město – Pieštany - Červeník (Hlohovec) - Zeleneč (Trnava) - pouze u přístavu nalodění Janov

Kapacita transferu je omezena počtem volných míst. Objednávejte s předstihem.Transfer je pouze na vyžádání a je za příplatek. Výše příplatků je uvedena u itineráře odjezdových časů

DO PŘÍSTAVU JANOV PŘES PRAHU


Vážení mořeplavci,

Dovolujeme si upozornit na velmi příjemnou změnu zejména pro klienty z Čech, protože vybrané zájezdy budeme jezdit na trase Vsetín, Rožnov p. Rad, Frýdek-Místek, Ostrava, Hranice, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Velké Meziříčí, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun, Rokycany, Kladruby, Rozvadov. Již nebudete potřebovat svozové transfery z Prahy a vaše cesta do přístavu se tak zkrátí a bude pohodlnější. V roce 2021 bude tato změna u zájezdů 802,805,806,811,832,834,835,839,841. Dobrých zpráv není nikdy dost.Cesta do přístavu autobusem RIVIERA TOUR

Cesta do přístavu je asi nejnáročnějším bodem z celého zájezdu. Musíme mít, vzhledem k dopravní situaci, dostatečnou časovou rezervu. Do Benátek je vzdálenost cca 760 km, do Janova cca 1400 km, Kiel cca 930 km. Na začátku cesty vás delegát seznámí s plánem zájezdu, procedurami při nalodění a se všemi důležitými informacemi. Během cesty do přístavu jsou pravidelné zastávky cca každých 90 minut. Délka přestávek je stanovena dle aktuální dopravní situace. V ranních hodinách je přestávka delší k provedení osobní hygieny a přípravy teplé snídaně, která je pro vás připravena zdarma. Během cesty do přístavu od nás obdržíte studenou večeři na cestu, pochutiny a nápoj. Taktéž během cesty samotné máte možnost si zdarma vyžádat kávu, čaj, cappuccino a nebo čokoládu se šlehačkou.

 Příjezd do přístavu je plánován kolem deváté hodiny a to z důvodu včasného nalodění. Před samotným naloděním budete mít dostatek času v přístavu na občerstvení, nebo pár fotografií lodi. Palubní lístky na loď vám předá delegát v autobuse. Vaše zavazadla budou označena štítky při nástupu do autobusu. Dovolujeme si vás upozornit, že není možné do zavazadel umístit zbraně, především nože, velké nůžky a podobně. Všechny zavazadla procházejí přísnou bezpečnostní kontrolou. Také alkohol je součástí bezpečnostní kontroly. Každý účastník plavby si může s sebou vzít jedno zavazadlo do váhy 25 kg a jedno příruční zavazadlo. Místa v autobuse lze rezervovat za poplatek 150 Kč/osoba. Pokud ze zdravotních důvodů potřebujete zajistit místo v autobuse v přední části busu, informujte nás již při podpisu smlouvy. Budeme se vám snažit vyhovět, pokud to bude možné. Přednost mají rodiny s dětmi a členové RIVIERA BENEFIT CLUB. Před odjezdem Vám zašleme zasedací pořádek v autobusu, který není možné měnit. Naše autobusy jsou prostorné, všechny sedadla včetně poslední řady se dají sklápět a na noční přejezd je možné sedadla vysunout do uličky pro větší pohodlí. Autobus je vybaven lehkou přikrývkou pro každého klienta k zabezpečení lepšího komfortu při jízdě. Od řidičů si dále můžete zakoupit nafukovací polštářky, nebo další chlazené nápoje jako pivo, cola, tonic, mirinda, sprite minerálky nebo vodu

Dovolujeme si Vás upozornit, že cestující jsou povinni se za jízdy připoutat bezpečnostními pásy. Během jízdy není dovoleno stát v uličce, nebo mluvit s řidičem. Cesta z přístavu je již rychlejší a pohodlnější. Přestávky během zpáteční cesty jsou cca každé dvě hodiny. Zastavujeme na velkých italských autogrillech, kde si můžete zakoupit poslední suvenýry z Itálie, pasty, olivové oleje, sýry a podobně.  I na zpáteční cestě je pro vás připravena teplá svačinka, která zcela jistě přijde vhod. Návrat do České republiky dle dopravní situace v nočních hodinách, příjezd do Brna cca 01.00 hodin. Na naše busy navazuje transfer do Prahy a Trenčína. Dbáme velmi důsledně na bezpečnost při přepravě cestujících. Řidiči pro nás pracují několik let. Odpovědnost řidičů i naší cestovní kanceláře je opravdu velká a z těchto důvodů nevyužíváme zpáteční přepravy tzv. pendlů – i když tím přeprava do přístavu naroste na ceně. Bezpečnost především.

Odjezd z České republiky, Slovenska a Vídně je zabezpečen našimi vlastními autobusy a mikrobusy. Pro lepší dostupnost k hlavnímu autobusu organizujeme svozové transfery. V následující tabulce naleznete nástupní místa během odjezdu na plavbu pro autobus a svozové transfery včetně vyčíslení příplatku za svozový transfer. Uvedené časy jsou pouze orientační pro předběžné naplánování Vaší dovolené. Asi 30 dnů před odjezdem na plavbu obdržíte od nás pokyny k odjezdu, kde jsou uvedeny přesné odjezdové časy autobusů a transferů.


ČASOVÝ ITINERÁŘ ODJEZDŮ

NÁSTUPNÍ MÍSTA A ČASY ODJEZDŮ DO PŘÍSTAVU

Dovolujeme si upozornit všechny naše klienty, že tyto pokyny a časový itinerář svozů je připravován dlouhodobě předem, kdy ještě nebylo možno znát přesná nástupní místa a počty klientů na jednotlivých nástupních místech. Z tohoto důvodu je možné, že na některých nástupních místech se během odjezdů nebude vůbec zastavovat a vznikne tak časová rezerva, která se vyplní drobným čekáním na dalším nástupním místě. Děkujeme Vám za pochopení.

Na všechna nástupní místa se prosím dostavte 15 minut před plánovaným odjezdem autobusu. Vaše zavazadla budou označena štítky při nástupu do autobusu. Po odevzdání zavazadel se k nim většinou dostanete až na kajutě lodi ve večerních hodinách. Proto prosím s touto situací počítejte.


Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme