Než začnete s výběrem plavby je nutno si rozhodnout, kam se chcete vydat a jaké jsou Vaše jazykové znalosti. Pokud jsou Vaše jazykové znalosti omezeny, rozhodně doporučujeme plavby s dopravou a delegátem RIVIERA TOUR. V případě dobrých jazykových znalostí máte možnost se do přístavu dopravit letecky, nebo vlastním automobilem. V tom případě je naše nabídka plaveb opravdu velmi široká a vlastně jen záleží na tom, jakou plavbu si vyberete a jaký termín. Je však nutné počítat alespoň s minimálními cestovatelskými zkušenostmi a dobrou komunikativní schopností.
Doprava do přístavu vlastním automobilem - Nechcete se nikým a ničím omezovat? Chcete mít opravdu velký výběr plaveb a plavebních okruhů?

Doprava do přístavu vlastním vozem

Najděte si na www.rivieratour.cz v sekci plavba s vlastní dopravou tu svoji plavbu za super cenu a zorganizujte si svou vlastní dovolenou. V případě, že máte zkušenosti s cestováním, můžete se do přístavu vydat vlastním vozem. Pokud se tak rozhodnete, rádi vám poradíme jak do přístavu, kde zaparkovat vozidlo a podobně. Máme pro vás připraveny podrobně zpracované pokyny k odjezdu, které vám pomohou praktickou informací. V přístavu vám zajistíme hlídané parkoviště přímo u přístavního mola, parkovné se hradí plavební společnosti na místě samém od cca 90 eur/týden. Hlídané parkoviště se musí objednávat předem, informujte nás proto už při sepsání smlouvy, že požadujete parkování vozidla. Po naplnění kapacity parkoviště je již dosti složité hledat náhradní řešení. Naše pokyny k odjezdu obsahují podrobné informace a mapky pro zaparkování vozidla v přístavu. Pokud cestujete vlastním automobilem do přístavu, vyžádejte si při podpisu smlouvy rezervaci místa na hlídaném parkovišti přímo v přístavu. Pro rezervaci je nutné nahlásit SPZ, druh a barvu vozidla. Máte-li parkovací místo zajištěno, prokážete se při příjezdu do přístavu lodním lístkem a budete následovat instrukce personálu. Pro placení parkovného je třeba drobnější hotovost. Placení parkovného se provádí buď na lodi přičtením částky za parkovné k vašemu účtu, nebo přímo na parkovišti v parkovacích automatech. V přístavu Janov jsou parkovací místa mimo přístavní molo. Po příjezdu do přístavu odevzdáte klíče od vozidla a vozidlo parkovací službě, která vozidlo přepraví na střežené parkoviště. Po návratu bude vaše vozidlo opět připraveno na mole u lodi. CK RIVIERA TOUR zabezpečuje pouze rezervaci parkování. Parkování není součástí služeb CK RIVIERA TOUR.


Doprava do přístavu letecky

u plaveb, s nimiž jste u nás zakoupili také letenky, zajistíme na požádání transfery. Transfery, které u jednotlivých plaveb RIVIERA TOUR nabízí, jsou jen navrženou možností přepravy mezi letištěm, hotelem a přístavem. Podle logistických dispozic destinace se může jednat o hromadné transfery (především Evropa, některé plavby po Asii, Karibiku a jiné plavby), privátní transfery, či kombinaci obojího. Nejedná se o povinný příplatek k plavbě. Klienti si mohou zajistit transfery individuálně, nebo využít taxislužeb. Ceny transferů vám zašleme na vyžádání. Pokud si letenky zakoupíte sami, k ceně transferu účtujeme poplatek za zabukování transferu 250,-Kč. V případě letecké přepravy je váha a rozměry zavazadla předepsána leteckou společností. Držte se proto pokynů letecké společnosti. Pozor! Váhy více zavazadel se nikdy nesčítají. Pro leteckou přepravu využíváme výhradně linkových leteckých spojů. 
Hotely v přístavech - ve všech evropských i světových přístavech vám můžeme zajistit jednorázové ubytování před plavbou i po ní. Budete-li si chtít dovolenou prodloužit, zajistíme vám ubytování na libovolný počet nocí. V některých destinacích (především mimo Evropu) vám můžeme zajistit také kompletní poznávací balíčky s ubytováním na trase a pronájmem automobilu. Můžete se na nás s důvěrou obrátit. Většinu hotelů v naší nabídce v okolí přístavů máme prověřenou.
Naše upozornění:
Dovolujeme si upozornit všechny klienty s vlastní dopravou do přístavu, že může dojít k pozdnímu vylodění z lodi, ať již z důvodu špatného počasí anebo z důvodů techicko-organizačních. Při zpáteční cestě Vám při odjezdech doporučujeme vytvořit si dostatečnou časovou rezervu. V případě pozdního vylodění nepřísluší klientům náhrada škody. V případě, že je vaše letecká přeprava do přístavu zajišťována přímo plavební společností včetně transferů, náhradní přepravu Vám zajistí plavební společnost MSC CRUISES. Dále si dovolujeme upozornit klienty, pokud by došlo k jakémukoli poškození zavazadel, je nutné tuto skutečnost oznámit personálu plavební společnosti přímo v odbavovací hale a vyžádat si reklamační protokol. Bez reklamačního protokolu nebude žádost o odškodnění uznána. V případě poškození automobilu je taktéž nutné vyžádat řádné potvrzení škodní události a pořídit fotodokumentaci škodní události k řešení následného odškodnění.


PLAVBA S DOPRAVOU A DELEGÁTEM 


U plaveb s dopravou a delegátem zajištujeme dopravu do přístavu vlastním autobusem NEOPLAN TOULINER. Doprava do přístavu je pohodlná zejména díky dostatečnému prostoru v autobuse, pohodlnými polohovacími sedadly a to včetně poslední řady, která je nejprostornější. Bus je vybaven WC, klimatizací, DVD, CD a MP3 přehrávačem se třemi LCD televizory. Součástí vybavení busu jsou přikrývky na noční přejezdy.


Během cesty do přístavu Vám zdarma nabídneme kávu, čaj, capuccino anebo čokoládu se šlehačkou. Při odjezdu obdržíte studenou večeři a různé pochutiny včetně jedné láhve vody na noční přejezd. V ranních hodinách před příjezdem do přístavu je pro vás připravena teplá snídaně. Během cesty do přístavu si můžete zakoupit chlazené nápoje: pivo, cola, fanta, sprite, minerálky anebo i teplé polévky. Při zpáteční cestě z přístavu je pro vás opět připravena teplá svačinka. Svačinka je jednotná pro všechny klienty.


Cesta do přístavu je vždy delší, protože je nutné počítat s časovou rezervou. Příjezdy do přístavu jsou plánovány na 9.00 hodin. Samotné odbavení na loď začíná v cca 11.00 hodin. Odjezdy autobusu z Brna do Benátek v cca 22.00 hodin, z Brna do Janova v cca 16.00 hodin. Přesné odjezdové časy obdržíte v pokynech k odjezdu, které zasíláme cca 30 dnů před odjezdem


Hlavní trasa autobusu do přístavu:
Vsetín - Val. Meziříčí - Nový Jičín -  Frýdek Místek Ostrava - Hranice na Mor - Olomouc –Prostějov - Vyškov - Brno - Břeclav - Bratislava - Vídeň…
Trasa transferu:
Praha- Hradec Králové - Pardubice- Holice-Vysoké mýto-Litomyšl-Svitavy-Boskovice do Brna a následně přestup na BUS. Omezená kapacita transferu na 12 osob Objednávejte s předstihem. Transfer je pouze na vyžádání, min. obsazenost 6 osob.


Cesta do přístavu autobusem RIVIERA TOUR


Cesta do přístavu je asi nejnáročnějším bodem z celého zájezdu. Musíme mít, vzhledem k dopravní situaci, dostatečnou časovou rezervu. Do Benátek je vzdálenost cca 760 km, do Janova cca 1400 km, Kiel cca 930 km. Na začátku cesty vás delegát seznámí s plánem zájezdu, procedurami při nalodění a se všemi důležitými informacemi. Během cesty do přístavu jsou pravidelné zastávky cca každých 90 minut. Délka přestávek je stanovena dle aktuální dopravní situace. V ranních hodinách je přestávka delší k provedení osobní hygieny a přípravy teplé snídaně, která je pro vás připravena zdarma. Během cesty do přístavu od nás obdržíte studenou svačinku na cestu, pochutiny a nápoj. Taktéž během cesty samotné máte možnost si zdarma vyžádat kávu, čaj, cappuccino a nebo čokoládu se šlehačkou.


Příjezd do přístavu je plánován kolem deváté hodiny a to z důvodu včasného nalodění. Před samotným naloděním budete mít dostatek času v přístavu na občerstvení nebo pár fotografií lodi. Palubní lístky na loď vám předá delegát v autobuse. Vaše zavazadla budou označena štítky při nástupu do autobusu. Dovolujeme si vás upozornit, že není možné do zavazadel umístit zbraně, především nože, velké nůžky a podobně. Všechny zavazadla procházejí přísnou bezpečnostní kontrolou. Taktéž alkohol je součástí bezpečnostní kontroly. Každý účastník plavby si může s sebou vzít jedno zavazadlo do váhy 25 kg a jedno příruční zavazadlo. Místa v buse lze i rezervovat za poplatek 100 Kč/osoba.Pokud ze zdravotních důvodů potřebujete zajistit místo v autobuse v přední části busu, informujte nás již při podpisu smlouvy. Budeme se vám snažit vyhovět, pokud to bude možné. Přednost mají rodiny s dětmi a členové MSC Clubu RIVIERA TOUR. Před odjezdem Vám zašleme zasedací pořádek v autobusu, který není možné měnit. Naše autobusy jsou prostorné, všechny sedadla včetně poslední řady se dají sklápět a taktéž na noční přejezd je možno sedadla vysunout do uličky pro větší pohodlí. Autobus je vybaven lehkou přikrývkou pro každého klienta k zabezpečení lepšího komfortu při jízdě. Od řidičů si dále můžete zakoupit nafukovací polštářky, nebo další chlazené nápoje jako pivo, cola, tonic, mirinda, sprite,
Dovolujeme si Vás upozornit, že cestující jsou povinni se za jízdy připoutat bezpečnostními pásy. Během jízdy není dovoleno stát v uličce, nebo mluvit za jízdy s řidičem. Cesta z přístavu je již rychlejší a pohodlnější. Přestávky během zpáteční cesty jsou cca každé dvě hodiny. Zastavujeme na velkých italských autogrillech, kde si můžete zakoupit poslední suvenýry z Itálie, pasty, olivové oleje, sýry a podobně.  I na zpáteční cestě je pro vás připravena teplá svačinka, která zcela jistě přijde vhod. Návrat do České republiky dle dopravní situace v nočních hodinách, příjezd do Brna cca 01.00 hodin. Na naše busy navazuje transfer do Prahy a Hradce Králové. Dbáme velmi důsledně na bezpečnost při přepravě cestujících. Řidiči pro nás pracují několik let. Odpovědnost řidičů i naší cestovní kanceláře je opravdu velká a z těchto důvodů nevyužíváme zpáteční přepravy tzv. pendlů – i když tím přeprava do přístavu naroste na ceně. Bezpečnost především. V letošním roce, zhruba od července, se můžete těšit i na úplně nové autobusy třídy NEOPLAN CITYLINER ,které Vám zpříjemní Vaši cestu do přístavu a to zejména do Janova nebo Civitavecchia. Zcela pochopitelně v naší firemní modré barvě vyrobeny přímo na zakázku.
Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme