MSC World Europa – takové jméno ponese nejnovější a největší loď plavební společnosti MSC Cruises. Po vyplutí na podzim tohoto roku by se, co do počtu pasažérů, měla stát na čas největší lodí světa. V dnešním článku se zamíříme do francouzského Saint-Nazaire, kde v květnu 2017 veřejnost spolu se současným francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem poprvé nahlédla pod ruce konstruktérů plánujících stavbu této lodi. Tento článek navazuje na první díl seriálu o stavbě MSC World Europa, který si můžete přečíst zde.

KVĚTEN 2017: POTVRZENÍ STAVBY A ODHALENÍ DESIGNU MSC WORLD CLASS

Rok po podpisu dohody z Elysejského paláce společnost MSC Cruises stavbu čtyř lodí třídy World potvrdila a zároveň představila první návrhy jejich podoby. Obě události proběhly na předávacím ceremoniálu MSC Meraviglia, které se účastnil čerstvě zvolený francouzský prezident Emmanuel Macron a ministr obchodu Bruno Le Mair. Média začala upozorňovat na nová čísla svědčící o zvýšení kapacity plavidel: nově měla mít každá loď 2760 kajut s možností ubytování pro 6 850 hostů, což z ní v tomto ohledu činilo největší loď na moři (tato čísla ovšem později překonala Wonder of the Seas). 

Vlajková slavnost MSC Meraviglia. Zleva: Gianluigi Aponte, zakladatel MSC Group; Pierfrancesco Vago, výkonný ředitel MSC Cruises; Emmanuel Macron, prezident Francie

Každá ze čtyř lodí třídy World měla podle nově zveřejněných informací měřit 330 metrů a na šířku téměř 47 metrů. Profil ve tvaru Y měl hostům zajistit lepší panoramatické výhledy na moře a zakřivení ve tvaru G, vertikálně umístěné pod úhlem 90 stupňů, zase vylepšit stabilitu lodě a snížit spotřebu paliva. Společnost také představila další „na pasažéry zaměřené“ inovace, včetně rodinných vesniček, panoramatického výtahu a bazénů.

Další díl seriálu, věnovaný zahájení konstrukce MSC World Europa, si můžete přečíst zde.

Zdroj: Seatrade Cruise News, Wikipedie

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme