Litujeme, ale tato stránka již není dostupná.

Přejít na domovskou stránku

Vážení přátelé poznávacích plaveb. Kamarádi,

ano, přesně takto si Vás dovoluji oslovit. Vždy jsem tvrdil, že nemám opravdové kamarády a ani jsem nevěděl, jak moc jsem se mýlil. Ano, doba, kterou právě prožíváme, není jednoduchá pro nikoho. Pro starší, pro mladé, pro pracující, pro důchodce i pro nás, kdo zaměstnáváme a snažíme se vytvářet hodnoty. Je to obrovský tlak nejen finanční, ale především na samotnou mysl, hlavu, psychiku.

Celý život jsem poctivě pracoval, soboty, neděle, neznal volný čas a myslel jsem si, že až budu mít 50, budu mít zabezpečenou rodinu a odpočívat. Letošní rok toho hodně vzal a tak jsem téměř znovu na začátku. Je to podobné, jako když jsem si před 25 lety vzal první půjčku a začali jsme s Hankou podnikat. Pokud se vše spraví, čeká nás opět nový začátek.

Možná jste teď smutní, možná si říkáte, kam jsme to dopracovali a proč nás to postihlo. Tato doba však paradoxně má i světlé stránky a nemám obavu říci, že převyšují i ty hmotné, finanční a i ty útrapy, které tento rok prožíváme.

Zažil jsem jedno z nejkrásnějších jar svého života, kdy se děti vrátily domů do svého rodného hnízda a my jezdili na výlety, na dlouhé procházky a tůry. Vrátili mi ten krásný čas jejich dětství.

Poznali jsme, kam až se dá spadnout a čeho je třeba si vážit. Že dobré a vlídné slovo a slušné jednání je dar a je třeba za něj děkovat. Pomohli mi lidé od kterých bych nikdy pomoc nečekal a nepomohli mi lidé, od kterých bych pomoc čekal jako samozřejmost.

Ztratil se nám úsměv pod rouškami. Až teď jsme poznali, jak moc je vzácný, ale naučili jsme se číst úsměv z očí a ani jsme netušili kolik krásných očí a pohledů na světě je.

Naučili jsme se chodit do přírody, přestaly nás bavit mobily, sítě, televize a facebooky. Zjistili jsme, jak je to hrozné, když jste bez přátel, bez kamarádů a vůbec všeobecně bez lidí.

Pochopili jsme, jak jsme se honili absolutně bezhlavě za něčím, co počká, co vydrží. Že ta zakázka, cestovní smlouva se nemusí vyřídit okamžitě, ten telefon nebo email se zvládne až zítra, protože já chci jít dnes na procházku, chci se věnovat rodině, chci se věnovat včelám, zahradničení… Naučili jsme se mít rádi sami sebe.

Našel jsem cestu ke svým dětem, ženě, rodině a našel jsem cestu i k Vám, kamarádi. Zjistil jsem, že moji nejlepší kamarádi jsou moji zaměstnanci a ta obrovská rodina klientů RIVIERA TOUR . Není pro mě, který si potrpěl na to, aby měl vždy vše včas zaplaceno od faktur, zakázek až po Vaše mzdy, nic horšího, než Vám říci, já pro Vás nemám práci, já pro Vás nemám peníze, já vám nemůžu vyplatit Váši zaplacenou zálohu na zájezd. A vy jste neodešli, vy jste se neskutečně uskromnili, trpělivě ten nečas zvládali a podporovali mě úsměvem, slovem a vaší prací. Trpělivě čekáte, až se situace zlepší a společně vyrazíme na plavby. To je opravdové kamarádství. A já se stydím, že jsem to dříve neviděl, necítil, nevážil si toho.

Chci Vám poděkovat za celý rok. Nebyl jednoduchý, ale nejdůležitější je naše zdraví. To vše jednou skončí. Já tomu věřím. Znovu to všechno rozjedeme, znovu přijde práce, hodně práce a radost z toho co děláme. A i když to nebude jednoduché, budeme neskutečně bohatší. Bohatší o to, protože už víme, že se dá alespoň trošku zastavit čas, že víme jaký dar je vlídné slovo, úsměv na tváři, pohled do upřímných očí, pomoc přátel i cizích lidí. Víme, že člověk musí být zdravý a musí se mít rád, aby mohl milovat druhé. Že je třeba velké množství pokory a úcty jeden ke druhému a také víry a naděje.

A to je přesně to, co vám chci popřát k vánočním svátkům.

Opravdu z upřímného srdce.

Hanka a Pavel ČÍŽOVI a všichni z  RIVIERA GROUP

                                                                                                   

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme