MSC CRUISES BUDOU VYUŽÍVAT SYSTÉM SANITACE VZDUCHU NOVÉ GENERACE PRO GLOBÁLNÍ PLAVEBNÍ PRŮMYSL K DALŠÍMU VYLEPŠENÍ ČISTOTY VZDUCHU

 

  • MSC Seashore bude první výletní lodí, na které bude tato vyspělá technologie sanitace vzduchu zavedena ke snížení rizika šíření virů

  • Další krok vpřed v pokračujícím závazku společnosti MSC Cruises pro špičkové zdravotní a bezpečnostní podmínky na palubě

Inovace vyvinutá staviteli plavidel Fincantieri ve spolupráci s průkopnickým Mezinárodním centrem pro genetické inženýrství a biotechnologii

 

Ženeva, Švýcarsko – 21. října 2020 – MSC Cruises bude první výletní linkou na světě, která bude instalovat nový a pokročilý inovativní technologický sanitační systém s názvem „Safe Air“, aby dále zlepšila kvalitu a čistotu vzduchu na palubě pro své hosty a posádku.

Systém 'Safe Air' bude instalován na MSC Seashore, jedné z největších a technologicky nejmodernějších lodí, jaké kdy byly v Itálii postaveny. V současné době je ve výstavbě v Monfalcone yard stavitelů lodí Fincantieri. Loď bude dodána v červenci 2021 a bude první ze dvou lodí třídy 'Seaside Evo’.

Toto oznámení je dalším krokem v pokračujícím závazku společnosti MSC Cruises k ochraně zdraví a bezpečnosti, který byl naposledy prokázán v srpnu, kdy se stala první hlavní výletní linkou na světě, která se vrátila na moře s novým a komplexním protokolem o bezpečnosti a ochraně zdraví schváleným řadou národních a regionálních orgánů v Evropě po březnovém zastavení funkce průmyslu v důsledku pandemie.

 

Hygienický systém nové generace „Safe Air“ je založen na technologii UV-C lamp, což jsou ultrafialové paprsky typu C aplikované v kombinaci s klimatizačním systémem lodi, přičemž je proud vzduchu ozařován u zdroje světlem s krátkou vlnovou délkou, které zasahuje organické částice a zabraňuje tak cirkulaci látek znečišťujících ovzduší, jako jsou viry, bakterie a plísně.

 

Sanitační systém „Safe Air“ byl vyvinut designéry a techniky Fincantieri a virologickou laboratoří Mezinárodního centra pro genetické inženýrství a biotechnologii, předního světového výzkumného ústavu se sídlem v italském Terstu.

Institut poskytuje podnikům vědeckou podporu při vývoji inovativních technologických řešení pro kontrolu virových infekcí, což je dnes vzhledem k současné globální pandemii obzvláště důležité.

 

Účinnou reakcí společnosti MSC Cruises na zdravotní problémy, kterým čelí celosvětový sektor cestovního ruchu, je stanovení nejvyšších bezpečnostních standardů protokolem o zdraví a bezpečnosti, který je v provozu od 16. srpna, kdy loď MSC Grandiosa obnovila plavby na 7 nocí v západním  Středomoří. Nyní absolvovala devět plaveb s více než 16 000 hosty a tento týden se k ní připojila loď MSC Magnifica s delšími a obohacenými plavbami na 10 nocí v západním a východním Středomoří.

 

Nový protokol o bezpečnosti a ochraně zdraví ve skutečnosti přesahoval rámec pokynů příslušných orgánů v zemích, kde lodě plují, aby stanovil nový standard pro odvětví výletních lodí i dalších aspektů cestování, cestovního ruchu, volného času a pohostinství, zejména s ohledem na univerzální testování.

Všichni hosté před nástupem na loď projdou univerzálním screeningem, který zahrnuje tři komplexní kroky - teplotní kontrolu, kontrolu osobního zdravotního dotazníku a výtěry antigenu COVID-19. Posádka je testována až třikrát, než dostane povolení zahájit svou práci.

 

Mezi další aspekty protokolu o bezpečnosti a ochraně zdraví patří zvýšená hygiena a čištění, chráněné izolované exkurze do destinací, nošení roušek a udržování sociálního distancování, vylepšené palubní zdravotnické zařízení, každodenní monitorování zdraví a robustní pohotovostní plán.

 

Protokol byl navržen interními specialisty společnosti MSC Cruises na lékařské služby, veřejné zdraví a hygienu, hotelové služby, vytápění, ventilaci a klimatizaci, další lodní inženýrské systémy, informační technologie a logistiku.

 

Byla rovněž zřízena expertní skupina Blue-Ribbon COVID-19, která se skládá z panelu mezinárodně uznávaných vysoce kvalifikovaných odborníků, jejichž úlohou je informovat a přezkoumat protokol MSC Cruises tak, aby bylo zajištěno, že akce plavební společnosti jsou vhodné, účinné a řízené dle nejlepších dostupných vědeckých a zdravotních postupů.

 

MSC Seashore - stejně jako všechna nová plavidla společnosti - bude také obsahovat některé z nejnovějších technologií a dostupných řešení ke snížení své ekologické stopy. Mezi ně patří zejména nejmodernější systém selektivní katalytické redukce (SCR) a systém pokročilé úpravy odpadních vod (AWT) nové generace.

SCR snižuje emise oxidů dusíku o 90 procent díky pokročilé technologii aktivní regulace emisí a systémy AWT odvádějí odpadní vodu komplexním procesem čištění a velmi jemné filtrace, která ji transformuje téměř na kvalitu kohoutkové vody.

MSC Seashore bude také vybavena energetickými možnostmi od pobřeží k lodi, které umožní plavidlu připojit se k místním energetickým sítím v kotvišti, což dále sníží emise do ovzduší.

Další informace o nových zdravotních a bezpečnostních opatřeních MSC Magnifica, MSC Grandiosa a MSC Cruises najdete na www.rivieratour.cz

 

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme