New York se stane kulisou pro zahájení provozu nejnovější vlajkové lodi společnosti MSC Cruises - MSC Seascape. Společnost dnes oznámila, že plánuje tuto významnou událost upořádat v plavební terminálu ostrova Manhattan ve středu 7. prosince, kmotrou 20. lodi její flotily bude opět oscarová herečka Sophia Loren. Po zahajovacím ceremoniálu MSC Seascape vyrazí do Miami, odkud bude vyplouvat na plavby Karibikem.


Hvězdně obsazená událost přinese do Velkého jablka charakteristický evropský styl a půvab společnosti MSC Cruises. Zúčastnit se jí mají politici, významní partneři, experti v oblasti cestovního ruchu, média z celého světa, celebrity i umělci. A jak připomíná MSC Cruises ve své tiskové zprávě, žádný její slavnostní ceremoniál by nebyl úplný bez oscarové herečky Sophie Lorenové, která se zhostí role kmotry už osmnácté lodi této společnosti.

Pierfrancesco Vago, výkonný předseda divize výletních plaveb MSC Group, k tomu uvedl: "Jsme obzvlášť potěšeni, že můžeme tento významný milník oslavit v New Yorku. Ten má v historii naší skupiny zvláštní místo, protože z něj od roku 1985 vyplouvají lodě nákladní divize MSC Group. V současné době, kdy MSC zaujímá celosvětově i v Severní Americe vedoucí postavení v kontejnerové přepravě, se společnost MSC Cruises stala významným hráčem v americkém odvětví výletních plaveb. Poté, co jsme vybudovali udržitelný provoz z jižní Floridy, připravujeme velkou strategickou expanzi na východní pobřeží, v rámci které v roce 2023 (od dubna - pozn. red.) zahájíme celoroční plavby z New Yorku. Nedokázali jsme si představit lepší způsob, jak tento významný milník oslavit, než uspořádat slavnostní pojmenování MSC Seascape - naší nejnovější lodi - v tomto nádherném městě, které je pro skupinu MSC důležitým centrem již více než tři desetiletí."

MSC Seascape bude první lodí MSC Cruises, která bude pojmenována v New Yorku. Slavnostní ceremoniál bude zahrnovat tradiční část s rozbíjením šampaňského o bok lodě, umělecká vystoupení, slavnostní večeři a speciální akce na palubě lodi. Hned po slavnostním ceremoniálu odpluje MSC Seascape do Miami, kde zahájí svou první sezónu v Karibiku (s Riviera Tour můžete na MSC Seascape vyrazit v lednu 2023 s dopravou a českým delegátem).

NOVÉ HORIZONTY

MSC Seascape je druhou lodí podtřídy Seaside EVO a čtvrtou lodí třídy Seaside. Nabízí pohlcující zážitek, který hosty skutečně spojí s mořem, a to díky špičkovému designu a působivým venkovním prostorám, které lze využít k relaxaci, stolování a zábavě. Mezi klíčové prvky této lodi podle MSC Cruises patří:

  • 2 270 kajut s 12 různými typy apartmánů a kajut s balkonem (včetně ikonických záďových apartmánů, které jsou k dispozici na všech lodích třídy Seaside)
  • 11 stravovacích zařízení a 19 baru a salonku s mnoha možnostmi stravování a osvěžení
  • 6 bazénů, včetně úžasného nekonečného bazénu na zádi s ohromujícím výhledem na oceán
  • největší a nejluxusnější MSC Yacht Club ve flotile MSC Cruises s plochou necelých 3 000 m² s nádherným výhledem na oceán z přední části lodi
  • přes půl kilometru dlouhá venkovní promenáda kolem lodě, díky níž budou hosté blíže oceánu
  • velkolepý prosklený Most vzdechů (Bridge of Sighs) na palubě 16 s jedinečným výhledem na moře
  • systémy selektivní katalytické redukce na každém ze čtyř motorů Wärtsilä 14V 46F, které snižují emise oxidů dusíku až o 90 % a přeměňují tento plyn na neškodný dusík a vodu. Hybridní systémy čištění výfukových plynů odstraní z lodních emisí 98 % oxidu síry.

Kromě toho bude loď vybavena nejlepšími systémy čištění odpadních vod ve své třídě, jejichž čistící standardy jsou vyšší než u většiny čistíren odpadních vod na pevnině. Bude vybavena pokročilými systémy pro nakládání s odpady, systémem pro čištění balastních vod, nejmodernějšími technologickými systémy pro prevenci úniků ropných látek ze strojoven a vylepšeními v oblasti energetické účinnosti - od systémů rekuperace tepla až po LED osvětlení schopné šetřit energii. Loď bude vybavená rovněž systémem řízení hluku vyzařovaného pod vodou, který snižuje potenciální účinky provozu na mořská zvířata. 

DOMINIK ČÍŽ

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme