Společnost MSC Cruises včera odhalila další informace ke dvěma novým partnerstvím, která obohatí nabídku jídel a nápojů na dokončované vlajkové lodi MSC World Europa. Do týmu gastronomických specialistů se nově připojí šéfkuchař oceněný michelinskou hvězdou, který na lodi rozvine svůj koncept "farmy na moři" a oceňovaný sládek, jehož lodní minipivovar bude úplně prvním na moři.

Michelinskou hvězdou oceněný šéfkuchař, televizní osobnost a spisovatel Niklas Ekdstedt spolupracuje s MSC Cruises na návrhu menu pro speciální restauraci Chef´s Garden Kitchen, která se zaměřuje na přírodní suroviny a na étos "farmy na moři". Tento zbrusu nový koncept nabídne svým hostům vůbec první hydroponickou zahradu na moři, ve které budou kuchaři jídlo připravovat přímo před hosty na pozadí panoramatického výhledu na moře.

Šéfkuchař Ekstedt se podělil ke tomu řekl: "Spolupráce se společností MSC Cruises na vývoji nového konceptu stravování na lodi MSC World Europa byla vzrušující zkušeností a vytvořili jsme něco opravdu výjimečného a jedinečného. Jídelníček vychází z mé základní filozofie, že vše musí začínat těmi nejlepšími přírodními surovinami, proto jsou pokrmy jednoduché, a přesto plné chuti. Budou obsahovat hydroponickou mikrozeleninu, která se pěstuje přímo na palubě v restauraci, aby se zvýraznila chuť, struktura a barvy." 

Druhou osobností s vlastním restauračním koncept bude sládek Teo Musso, zakladatel farmářského pivovaru Baladinu a tvůrce speciální řady řemeslných piv MSC Cruises, která se budou vařit na moři v lodním minipivovaru. Pivo se bude vyrábět z odsolené mořské vody přímo na palubě. Hosté si budou moci vybrat z pivních stylů pils (pivo plzeňského typu), bitter a pšeničné pivo. Ty si mohou vychutnat spolu s klasickým hospodským občerstvením. 

Zakladatel a sládek pivovaru Birra Baladin dodal: "Vždycky jsem rád experimentoval a byl při výrobě piva kreativní. Toto partnerství s MSC Cruises bylo darem, šancí vytvořit nejen tři piva, ale také to udělat tím nejromantičtějším způsobem: na moři. Výsledkem jsou tři zcela nová piva "Oceanic", každé s vlastní jedinečnou škálou chutí. Stejně jako hosté MSC Cruises objevují nové destinace, mohou nyní objevovat i nové chutě."

MSC World Europase vydá na svou první plavbu 20. prosince, předtím bude jako plovoucí hotel hostit návštěvníky Mistrovství světa ve fotbale v Kataru. Od prosince do března 2023 nabídne sedmidenní plavby Perským zálivem z Dubaje, poté se přesune do západního Středomoří. Na plavby v obou těchto destinacích s námi vyrazit i s dopravou a českým delegátem v ceně (pro další informace o plavbě Perským zálivem klikněte sem, pro západní Středomoří sem).

Dominik Číž

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme