NOVÁ GENERACE VÝLETNÍCH LODÍ

MSC CRUISES


18.10.2018 Terst
MSC Cruises a firma Fincantieri dnes oznámila podepsání memoranda o výstavbě čtyř nových luxusních lodí o celkové hodnotě 2 bilionu eur. První loď bude dodána na jaře v roce 2023. Lodě budou mít tonáž cca 64000 tun a každá z nich bude obsahovat 500 luxusních kajut. Zbylé tři lodě budou dodány v následujících 3 letech. Lodě budou obsahovat nejlepší a nejnovější ekologické technologie a zároveň vysoce inovativní desing v souladu s přelomovými možnostmi pro pohodlí a relaxaci hostů.


Pierfrancesco Vago, výkonný předseda MSC Cruises uvedl:
  „V pozadí velkého úspěchu našeho konceptu luxusních lodí je požadavek našich hostů, abychom se v přirozeném vývoji služeb MSC YACHT CLUBU posunuli dál. Tyto lodě budou díky své velikosti schopny nabídnout jedinečné plavební itineráře a pro hosty bude připraven opravdu servis na vysoké úrovni servisu MSC YACHT CLUBU, který bude k dispozici nepřetržitě.
   Jsem obzvláště potěšen, že můžeme nadále rozšířit své partnerství s Fincantieri na základě této dohody. Již vyrobené lodě třídy Seaside a Seaside-Evo získaly uznání za průkopnický a inovativní desing. Představujeme novou třídu, která vytvoří novou skupinu s loděmi s nejvyšší kvalitou a nejvyšším standartem, které jsou spojeny se značkou Made in Italy“  

Pierfrancesco Vago výkonný předseda MSC Cruises Hanka a Pavel Čížovi CK RIVIERA TOUR


Angelo Capurro, výkonný ředitel MSC Cruises pro Českou republiku řekl:
„Vstup luxusní třídy nových lodí je zajímavým vývojem naší nabídky. Kromě našeho MSC YACHT CLUBU se hosté z České republiky mohou od roku 2023 těšit z nejširšího výběru pětihvězdičkových výletních lodí v nejširší nabídce na trhu. Naše budoucí lodě se přiblíží k soukromým jachtám.“


MSC CRUISES je největší soukromou plavební společností na světě. MSC CRUISES v současné době provozuje 15 výletních lodí a do roku 2027 plánuje spustit na moře nových 17 výletních lodí o celkové investici 13,6 miliardy EUR. Z tohoto objemu jsou již v provozu MSC Meraviglia, MSC Seaside a MSC Seaview, další dvě MSC Bellissima a MSC Grandiosa budou dodány v únoru a říjnu 2019. Plavby MSC CRUISES se dnes prodávají v 70 zemích světa a autorizovaným prodejcem pro Českou republiku je CK RIVIERA TOUR, která úspěšně prodává plavby MSC CRUISES v České republice i na Slovensku. V roce 2016 se RIVIERA TOUR stala nejlepším skupinovým prodejcem plaveb MSC Cruises pro Českou republiku, Slovensko a Rakousko.
 www.rivieratour.cz

NOVÁ GENERACE LODÍ MSC YACHT CLUB již od roku 2023

MSC SEAVIEW- křes lodi v Janově


Mediterranean Shipping Company S.A. (MSC)

 je evropskou společností s hlubokými kořeny ve Středomoří a se sídlem v Ženevě. Provozuje více než 480 kanceláří v 150 zemích po celém světě s více než 24.000 zaměstnanci.

 Je druhou největší světovou lodní společností v kontejnerové dopravě. Společnost působí ve všech hlavních přístavech na světě, avšak nejdůležitější je přístav Antwerp v Belgii.

AKTUÁLNÍ MAPA LODNÍCH TRAS VE SVĚTĚ

 Co se týče plavebních výletů je MSC Cruises čtvrtá největší plavební výletní společnost a největší soukromě vlastněná společnost, která má vedoucí postavení na trhu ve Středomoří, Jižní Americe a Jižní Africe. Po několika letech rozsáhlého růstu nabízí společnost plavby v průběhu celého roku ve Středozemním moři a nabízí širokou škálu sezónních tras v severní Evropě, Atlantickém oceánu, Karibiku, francouzských Antil, Jižní Americe, Jižní Africe, Dubaj, Abu Dhabi a Sir Bani Yas.

V současné době má lodní společnost flotilu 12 lodí. Během roku 2017 se flotila rozšíří o dvě nové lodě, MSC Meraviglia a MSC Seaside, která v roce 2018 rozšíří svou řadu o MSC Seaview. Celkem tak bude mít MSC Cruises flotilu 15 lodí.

Historie: MSC byla založena v Neapoli v roce 1970 jako soukromá firma Gianluigi Aponte, jejich první loď byla Patricia a následně Rafaela, se kterou Aponte založil plavební linku mezi Středozemním mořem a Somálskem. Následně byla linka rozšířena o nákup ojetých nákladních lodí.

V roce 1977 společnost provozovala služby po severní Evropě, Africe a v Indickém oceánu a expanze pokračovala i po roce 1980. Do konce desetiletí MSC provozovala své služby i v severní Americe a Austrálii. Díky silné tradici v námořní dopravě a láskou k moři byla v roce 1988 zahájena výletní linka a společnost se stala jednou z nejrychleji rostoucích plavebních výletních společností na světě. MSC Cruises od roku 2004 vzrostla o 800% a v roce 2014 se na lodích MSC plavilo 1,67 milionu hostů. V tomto roce byly hlášeny silné finanční výsledky s obratem 1,5 miliard Eur.

V květnu 2014 MSC Cruises uzavřeli dohodou s italskou plavební společností Fincantieri na stavbě 2 nových lodích – MSC Meraviglia a MSC Seaside.

 Od října 2014 byl Diego Aponte (syn zakladatele MSC Gianluigi Aponte) jmenován jako výkonný prezident MSC, avšak Gianluigi Aponte i nadále dohlíží na všechny činnosti společnosti a v neposlední řadě také podporuje Diega v utváření budoucnosti MSC.

Zajímavosti:

 • Náš kapitán musí mít alespoň 11 let navigačních zkušeností a podrobuje se přísným školicím programem
 •  Selektivní nábor naších zaměstnanců s průběžným školením zajišťuje vysoce kvalitní služby
 • Naše trasy pokrývají více než 1000 cest po celém světě
 • Elegantně řešený interiér převážně z přírodního kamene nebo mramoru pochází z velké části z Itálie
 • Vybavení je z vynikajících kvalitních textilií, zlaté mozaiky a krystalové schodiště od Swarovského
 • Víc balkonových kajut s výhledem na moře než jakákoliv jiná výletní linka na trhu
 • Ekologicky šetrná plavení společnost s inovativními systémy pro úsporu energie a vody  Přes 11 milionů cestujících si již užili plaveb s MSC

V květnu 2014 MSC Cruises podepsala kontrakt na konstrukci dvou nových výletních lodí. Tyto lodě se přiřadí k flotile dvanácti stávajících. Nový prototyp ponese jméno „Seaside“, půjde o největší výletní lodě vybudované firmou Fincantieri (společnost sídlící v Terstu). Bude se jednat o zcela novou generaci lodí, postavenou s využitím nejmodernějších technologií. „Od prvního okamžiku zahájení rozhovorů s firmou Fincatieri jsme měli v úmyslu navrhnout a vybudovat dvě kompletně nová plavidla, revoluční ve své struktuře, taková, která se ještě neobjevila na  současném trhu,“ pronesl výkonný ředitel MSC Cruises. Pro společnost je to velká výzva. „Bude se jednat o opravdovou revoluci na celosvětovém trhu“, dodal. Předpokládaná cena se vyšplhá na 700 milionů za každou. Dokončení prvního plavidla je plánováno v květnu 2017,  druhého pak v listopadu 2017. S délkou 323 metrů, šířkou 41 metrů a výškou 70 metrů budou schopny pojmout na 5300 pasažérů a 1413 členů posádky. Inovativní design a nové technologie umožní lodím zakotvení ve všech přístavech světa.

Úspěch MCS Cruises je nedílnou součástí životní kariéry spojené se jménem Aponte. Tento muž, narozený v Sorrentu v Itálii, začal svou kariéru jako kapitán rodinné plavební společnosti, která provozovala své služby ve Středomoří. V roce 1970 založil společnost MSC (Mediterranean Shipping Company). Pod jeho vedením je MSC Cruises v současnosti druhou největší přepravní společností na světě, zaměstnávající více než 40 000 lidí. Vlastní 441 nákladních lodí, operuje ve 306-ti  světových přístavech na pěti kontinentech. I přes tento obrovský nárůst se jedná o rodinný podnik s hluboce zakořeněnou historií. Společnost MSC se v současné době zaměřuje především na oblasti Středozemí, Jižní Afriky a Brazílie. Během roku plují výletní lodě do Severní Evropy, Atlantického oceánu, Karibiku, Francouzských Antil, Jižní Ameriky, Jižní a Západní Afriky a Rudého moře. Moderní flotila výletních lodí zahrnuje 12 plavidel různých kategorií. Třída Fantasia – MSC Preziosa (2013), MSC Divina (2012), MSC Splendida (2009) a MSC Fantasia (2008). Jedná se o nejmodernější  lodě s váhou 140 000 tun, délkou 333 m a šířkou 38 metrů. MSC Splendida a MSC Fantasia pojmou 4363 pasažérů, MSC Divina a MSC Preziosa 4345 osob. Třídu Musica tvoří MSC Magnifica (2010), MSC Poesia (2008), MSC Orchestra (2007) a MSC Musica (2006) vážící 90 000 tun, přepravující na 3 000 pasažérů. Třída Lirica zahrnuje MSC Sinfonia (2005), MSC Armonia (2004), MSC Opera (2004) a MSC Lirica (2003) s váhou 60 000 tun s kapacitou 2 000 hostů. Filosofií MSC Cruises je zvýšení zodpovědnosti vůči lidskému potenciálu a životnímu prostředí v oblastech jejího působení.

Předsevzetím společnosti je také ochrana mořských ekosystémů, tak jako bezpečnost a zdraví pasažérů a zaměstnanců, za což byla také několikrát oceněna. Celková kvalita jak v oblasti služeb, tak i stravování na lodích i v přístavech je podložena certifikáty: ISO 14001 za management v oblasti životního prostředí, ISO 22 000 za catering a OHSAS  18001 za zdraví a bezpečnost na lodích. Za kvalitu a bezpečnost jídla ve všech aspektech ručí certifikát ISO 9001. K ochraně moří společnost přispívá dobrovolným snížením emisí v přístavech na úroveň daleko nižší, než jsou zákony stanovená minima. K ještě většímu prohloubení sociální zodpovědnosti společnost MSC Cruises napomáhá svým partnerstvím s UNICEF (2009). V současnosti se jedná o výpomoc ve výši přes  2 miliony euro.  Filosofie společnosti „Středozemní způsob života“ poskytuje unikátní zkušenost pro pasažéry po celém světě. Hodnoty jako „autenticita, lidskost a vřelost“ jsou alfou a omegou plaveb, což pramení jak z pohostinnosti mnohojazyčného personálu, tak z jedinečné kuchyně a způsobů přípravy pokrmů. Dobré jídlo jako filosofie života je o kvalitě a různorodosti, objevování a sdílení. Péče o tělo tvoří pak jeho nedílnou součást – což zaručuje MSC Aurea Spa, wellness a fitness centrum

MSC GRANDIOSA

nová loď MSC CRUISES

Riviera Tour 17.11.2017

Dva týdny před zahájením služby MSC Seaside bylo v Saint-Nazaire slavnostně oznámeno jméno první lodě třídy Meraviglia-Plus. Ponese jméno MSC Grandiosa a bude jednou z největších lodí, které byly v Evropě postaveny.

MSC GRANDIOSA na nových plavbách s RIVIERA TOUR
MSC GRANDIOSA na nových plavbách s RIVIERA TOUR
Předseda správní rady MSC Cruise Pierfrancesco Vago  ke jménu lodi dodává: „MSC Grandiosa je nazvána tak, aby její jméno odráželo velkolepost a vznešenost.“

MSC GRANDIOSA na nových plavbách s RIVIERA TOUR

MSC GRANDIOSA na nových plavbách s RIVIERA TOUR

Jméno nové lodi bylo oznámeno během slavnostního řezání oceli v loděnicích STX-Europe. Tato slavnost, kdy je po mnoha letech plánování zahájena fáze vlastní stavby lodi, je velkou událostí pro celou plavební společnost. Navíc se tak stalo v den mincovní slavnosti MSC Bellissima, což ukazuje odhodlání, s jakým se MSC rozhodlo splnit svůj mnohamiliardový plán na stavbu lodí nové generace. Obě lodě budou spuštěny v roce 2019.

Společně se svou sesterskou lodí, jejíž jméno ještě nebylo oznámeno, budou vylepšenou verzí třídy Meraviglia, do které patří i MSC Bellissima. Svým hostům nabídnou první muzeum umění na moři s kolekcí klasického i moderního umění, vnitřní promenádu s virtuální oblohou, velký aquapark a mnoho dalšího. Stejně jako na MSC Meraviglia, i na těchto lodích budou na cestovatele čekat vystoupení kanadského akrobatického cirkusu Cirque de Soleil.

Grandiosa je čtvrtou z lodí, které jsou v dnešních dnech budovány pro MSC Cruises. Kromě ní jsou to MSC Bellissima a MSC Seaview s MSC Seaside v severoitalském Monfalcone. Seaside bude slavnostně spuštěn už 30. listopadu 2017 v Terstu a vy s námi můžete být u toho. Sledujte naše FB stránky a Instagram a buďte u toho s námi!

ORIGINÁLNÍ OBRAZY SVĚTOVÝCH MISTRŮ NA MERAVIGLIA-PLUS

Riviera Tour 8.6.2017; autor: Dominik Číž 

Představte si ten pocit. Procházíte se na své dovolené po lodi a najednou dostanete chuť pokochat se krásou obrazů starých světových mistrů umění. Donedávna jste na lodích museli buď využít internet a podívat se na jejich snímky na internetu, nebo počkat, až loď dopluje do přístavu, kde jste si obrazy prohlédli v některém místním muzeu.

Renesanční obraz Zrození Venuše; zdroj: ateo.cz

 

Na nových dvou lodích třídy Meraviglia-Plus, které vyplují v letech 2019 a 2020 tento problém mít nebudete. Originálními díly z období Renesance a Impresionismu se totiž budete moci pokochat přímo na lodi.

 Novinku představil na začátku června tohoto roku během Předávacího ceremoniálu MSC Meraviglia předseda správní rady MSC Cruises Pierfrancesco Vago spolu s výkonným ředitelem Gianni Onoratem.

 Jejich vize je tedy následující: společnost ve spolupráci se světovými muzei umění představí jejich díla přímo na palubě svých dvou nových lodí. Mezi partnerskými muzei jsou například pařížský Louvre, madridské Prado a několik dalších institucí z Itálie, hlavně ve Florencii.

 Díla zapůjčená z těchto muzeí budou vystavena v Muzeu Kultury na dvoupatrové promenádě s LED obrazovkami na stropě uprostřed lodi, kterou už známe z právě pokřtěné MSC Meraviglia.

 S nápadem vytvořit muzeum výtvarného umění s originálními obrazy přišel už jmenovaný výkonný ředitel MSC Gianni Onorato. Pro webové stránky Seatrade Cruise k tomu řekl:

 “Bude to úžasná věc, která doplní už tak oblíbenou část lodi o umělecká díla, která budou vystavena ve vyhovujících atmosférických podmínkách za speciálním neprůstřelným sklem, díky nimž tak vytvoříme stejné podmínky jako v kterékoliv galerii na zemi.”

 A pan Vago k tomu dodává: “Představte si, že tak můžete vidět originálního Michelangela nebo obrazy impresionistů, a k tomu se pak ještě dozvědět něco o umělcově životě  a časech, ve kterých žil.”

 Aby byli obrazy ochráněny i před různými nepředvídatelnými okolnostmi, vyjednává nyní lodní společnost speciální pojištění, jehož finanční krytí bude výrazně vyšší, než u jiných cenných aktiv na palubě.

Meraviglia-Plus na plavbách s RIVIERA TOUR
Loď třídy Meraviglia-Plus (dole) v porovnání s lodí třídy Meraviglia (nahoře)

__________________________________________________________________________________________

UVEDENÍ NOVÝCH LODÍ MSC WORLD

Riviera tour 6.6.2016  Dominik Číž

 MSC Cruises během předávacího ceremoniálu lodě MSC Meraviglia v loděnicích STX-France ve francouzském městě Saint-Nazaire oficiálně potvrdilo objednávku na stavbu 4 nových lodí, označených jako třída “World”.

 Lodě s výtlakem 200 000 námořních tun budou 335 metrů dlouhé, 47 metrů široké a pojmou až 6 850 pasažérů v 2 760 kajutách. Pro srovnání, právě dostavěná loď MSC Meraviglia, která je aktuálně čtvrtou největší lodí světa, má výtlak 171 598 námořních tun, 315 metrů délky, je 43 metrů široká a do svých 2 250 kajut ubytuje až 5 700 cestujících. Objem nových investic do těchto čtyř nových lodí bude činit závratných 4,5 miliard euro, což je podle současného kurzu více než 118 miliard korun.

Příď lodi MSC World s futuristickým tvarem písmene "Y"; zdroj: mscfans.it
Příď lodi MSC World s futuristickým tvarem písmene "Y"; zdroj: mscfans.it

Futuristický tvar přídě do tvaru písmeny “Y” nabídne více výhledů na moře a bude jím zvětšen prostor pro balkónové kajuty. Koncept nazývaný “G bow”, kdy je příď umístěna vertikálně do úhlu 90 stupňů, je speciálně vytvořen kvůli větší stabilizaci lodi. Loď bude poháněna zkapalněným zemním plynem (LNG) a omezí tak produkci emisí CO2 na minimum.

 Podle předběžných informací zde bude připraveno mnoho inovací, hlavně pro rodiny s dětmi, jako rodinné vesničky, panoramatická záď a skleněný průhledný bazén.

  Během ceremoniálu se k plánům na stavbu vyjádřil i předseda představenstva MSC Cruises, Pierfrancesco Vago: ”Dnes, když uvádíme nové plavidlo MSC Meraviglia, která představuje počátek další fáze našeho růstu, jsme potěšeni, že můžeme potvrdit další část našeho desetiletého investičního plánu - “The World Class”. Tato nová plavidla prodlouží naše partnerství s STX France až do roku 2026, přičemž během tohoto období bude vybudováno více než sedm dalších inovativních lodí.

Zdroj vizualizací: mscfans.it a seatrade-cruise.comKŘEST NOVÉ  MSC MERAVIGLIA

Riviera tour 4.6.2016  Dominik Číž

MSC společnost pokřtila největší postavenou loď  evropskými majiteli. MSC Meraviglia přináší zázrak z Le Havre, loď která je připravená pro všechny roční období .

Le Havre, Francie, 3. června 2017 – byla pokřtěna MSC Meraviglia, největší div flotily MSC Cruises, pokřtila ji křtít slavná hvězda filmového plátna, legenda a kmotra všech lodí MSC Cruises, Sophia Loren. S výtlakem 167600 tunami a kapacitou hostů 5,714 je MSC Meraviglia největší lodí postavenou evropskými vlastníky lodi, je také největší lodí MSC Cruises.


WWW.RIVIERATOUR.CZ- MSC MERAVIGLIA
Pan Vago při projevu o MSC CRUISES na křtu MSC MERAVIGLIA

MSC Cruises je největší soukromě vlastněná společnost s plavebními trasami po celém světě a má také vedoucí postavení na trhu v Evropě, Jižní Americe a Jižní Africe. Slavnostního křestu lodi MSC MERAVIGLIA v Le Havre se špičkovou zábavou mezinárodních umělců a s exluzivní gala večeří ve společnosti speciálních hostů a s klíčovými partnery z oblasti cestovního ruchu mezi než patří i CK RIVIERA TOUR – autorizovaný prodejce plaveb MSC CRUISES pro ČESKOU REPUBLIKU A SLOVENSKO,se účastnili i mezinárodní média a top management společnosti MSC Cruises v čele s Gianluigi Aponte, zakladatelem MSC Group a také vlastníkem lodi, se svou rodinou Aponte a Aponte-Vago.

WWW.RIVIERATOUR.CZ- MSC MERAVIGLIA

VIDEO KŘEST MSC MERAVIGLIA- nástup posádky

„Máme ambiciózní vize do budoucna a značka MSC Meraviglia začíná novu éru naší společnosti. Z tohoto důvodu je pro nás všechny z MSC Cruises dnešní večer velmi hrdou chvílí, stejně jako vidíme název první lodi nové generace, pojmenované zázračná a udivující.“ řekl Pierfrancesco Vago, výkonný předseda MSC Cruises

Nové lodě přijdou do provozu v průběhu příštích deseti let a připojí se k lodím představují inovaci, stejně jako nejmodernější špičkové technologie, které vytvoří nezapomenutelné zážitky z dovolené pro všechny hosty všech věkových kategorií na moři. MSC Meraviglia je první lodí, kde tyto vize ožívají, stanovuje nový standart výletních lodí jako cíl sám o sobě.“


VIDEO - KŘEST LODI MSC MERAVIGLIA- SOPHIA LOREN


WWW.RIVIERATOUR.CZ- MSC MERAVIGLIA
Opravdová celebrita- SOPHIA LOREN křtí loď MSC MERAVIGLIA

MSC Meraviglia je nová vlajková loď společnosti a je 13. tým přírůstkem do flotily lodí MSC Cruises. Je první z 11 nových lodí MSC Cruises, které mají vstoupit do provozu v průběhu příštích 10 let. I investiční plány v tomto průmyslu vychází na 9 biliónů eur.

Nové lodě byly inspirovány krásami světa. Meraviglia znamená zázračná a udivující. Samotný ceremoniální křest hostil jednoho z nejvíce milovaných evropských umělců - Gad Elmaleh. Publikum bude také bavit Patrick Bruel, který zaspívá jeho nejvíce oblíbené písně. Korunním momentem večera bude průvod důstojníků lodi kdy  Sophia Loren přestřihne stuhu a MSC Meraviglia bude pokřtěna dle starodávné tradice šampaňským a ohňostrojem. Paní Loren má velmi blízký vztah s MSC Cruises více než deset let. Poprvé stala kmotrou lodi MSC Lirica v roce 2003. Jak rostla flotila MSC Cruises, paní Loren vždy pokřtila novou loď MSC Cruises, což se odráží  v duchu jedinečné krásy a elegantního stylu.

WWW.RIVIERATOUR.CZ- MSC MERAVIGLIA
MSC MERAVIGLIA -KŘEST

Křest MSC MERAVIGLIA  byl ukončen VIP gala večeří od Michelinských hvězd,  kombinací vysoce kvalitních surovin a kulinářského umění připravené držitelem dvou Michelinských hvězd Héléne Daroze, který se pro menu inspiroval kombinaci chutí z Francie s trochou Anglie a vytvořil jednoduchý ale elegantní gurmánský zážitek pro všechny hosty. 

      VIDEO - KŘEST MSC MERAVIGLIA-atmosféra

MSC MERAVIGLIA RIVIERA TOUR
Majitelé CK RIVIERA TOUR na slavnostním křtu MSC MERAVIGLIA


PŘÍPRAVA NA KŘEST NOVÉ LODI MSC MERAVIGLIA

Riviera tour 25.3.2016  Dominik Číž

Této slavnostní události můžete být přítomni i vy. Přímý přenos ze křtu nové lodi můžete sledovat na našem Facebooku.

(PŘÍMÝ PŘENOS ZE KŘTU MSC MERAVIGLIA -SOBOTA 20.45 HODIN)

Pokud jste stejně jako my nedočkaví, co nová loď přinese, přečtěte si následující článek. Seznámíme vás s lodí, její historií a mnohými zajímavostmi. Víte například, kteří dva nejmocnější státníci současnosti byli přítomni u zahájení  její stavby? 


MSC Meraviglia bude největší lodí vyrobenou pro MSC Cruises a s výtlakem 167 600 námořních tun osmou největší výletní lodí na světě. Je první z řady 11 obřích výletních lodí, které budou spuštěny na moře do roku 2026. Název "meraviglia" znamená zázračná, udivující, čímž odkazuje na největší divy světa, podle kterých jsou pojmenovány i jednotlivé paluby lodi. S délkou 315 metrů, šířkou 43 metrů a výškou 65 metrů pojme až 5714 hostů a 1540 členů posádky.

"Když stojíte v blízkosti světových zázraků jako je Koloseum, Eiffelova věž, nebo  mrakodrapů v Dubaji, vše, co můžete udělat, je lapat po dechu v úžasu. Je ohromující zamyslet se nad mistrovstvím a dovednostmi  lidí a jejich tvůrčí genialitu. Schopnost něco takového vymyslet, naprojektovat, vyrobit a zprovoznit."

Loď bude mít několik druhů kajut a překvapí Vás novými druhy kajut zejména pro rodiny s dětmi. Taktéž oproti předchozím zažitým pravidlům již budou použity náramkové technologie pro platby, lázeňské procedury a speciální restaurace. Tento systém dokonce rodičům umožní lokalizovat své děti kdekoliv na lodi.

Na lodi najdete i velkolepý venkovní aquapark připojený ke krytému zábavnímu parku, dále pak dvoupodlažní  salonek, vlastní tělocvičnu a dvě palubní promenády ve stylu středomořských vesnic. Celý strop uvnitř promenády bude pokryt obrovskýou 480 m² LED obrazovkou. Digitální obloha, schopna improvizovat výhledy, události, svítání a západ slunce, i hvězdnou noční oblohou bude naprosto úchvatná. Samozřejmostí je MSC Yacht Club - "loď na lodi" - s duplexními apartmány, vlastní soláriem, společenskou místností a restaurací.

Kromě nejnovějších technologií  je projekt lodí Vista navržen pro neutralizaci emisí oxidu uhličitého. MSC Meraviglia nebude produkovat žádný kapalný odpad a bude schopena neutralizovat kouř a emise CO2. Energetická účinnost bude zaručena kontury trupu a pohonného systému.


JAK SE STAVÍ NOVÁ LOĎ- MINCOVNÍ OBŘAD


MSC Meraviglia je sofistikovanou kombinací state-of-the-art technologie, lásky k moři, designu, pohodlí a praktičnosti. Je to výletní loď, která oslní každého cestovatele. Může zakotvit v každém výletním přístavu na celém světě a rozšiřuje tak výběr tras a míst, které mohou její hosté navštívit.

MSC MERAVIGLIA-RIVIERA TOUR autorizovaný prodejce pro ČR+SLOVENSKO
Vizualizace prostorů Carousel Lounge, místa vystoupení Cirque de Soleil

BUDOUCÍ FRANCOUZSKÝ PREZIDENT U ZAHÁJENÍ STAVBY

Zajímavostí u této lodi je, že při slavnostním zahájení stavby vkládáním mincí do trupu lodi byli v únoru 2016 přítomni tehdejší francouzský ministr zemědělství Emmanuel Macron a starosta Le Havre Édouard Philippe. První jmenovaný byl letos v květnu zvolen francouzským prezidentem. Starosta Le Havre byl poté jmenován premiérem jeho vlády.

Zleva: Emmanuel Macron (tehdejší ministr průmyslu), Pierfrancesco Vago (předseda MSC Cruises) a Édouard Philippe (tehdy starosta Le Havre); zdroj: lehavre.fr
Ministr průmyslu Emmanuel Macron při tiskové konferenci během Mincovní slavnosti MSC Meraviglia; zdroj: cruisetricks.de

PRVNÍ VYPLUTÍ NA VODU

Vodní hladiny se nová loď poprvé dotkla v prosinci 2016 během procedury vyplutí "float-out". Uskutečnila se necelý rok po zahájení stavby. Vnější konstrukce lodi byla dokončena, proto bylo třeba přesunout loď ze suchého doku B do vedlejšího doku C, kde pokračovaly práce na jejím vnitřním vybavením. 

VIDEO RIVIERA TOUR- jak se staví lod MSC MERAVIGLIA

Celý postup se skládat z 80 různých operací a byl velmi pečlivě naplánován a naprogramován. Loď tehdy ještě postrádala jakýkoliv pohon, byla proto přesunuta pomocí 9 podpůrných lodí a 6 remorkérů. 

MSC Meraviglia připlouvá do vedlejšího doku C; zdroj: msccruises.com

ŽHAVÉ TESTOVÁNÍ NA MOŘI

Na přelomu března a dubna 2017 probíhalo v Biskajském zálivu testování, které mělo rozhodnout o budoucím osudu lodi. Kdyby jím totiž loď neprošla a zástupci společnosti s ní nebyli spokojeni, mohli loď dodavateli vrátit a zakázku za téměř 1 miliardu € zrušit. 

Zkoušky se konali autentických klimatických podmínkách, díky kterým bylo možno na lodi simulovat nárazové vlny energie, čímž byly vyzkoušeny i zatím neotestované systémy lodi. I přes náročnost zkoušek všechny systém bez problémů fungovaly, a tak se loď po 72 hodinách mohla vrátit do loděnice v Saint-Nazaire, kde byla pomalu připravována na slavnostní křest ve francouzském Le Havre.

Trasa testovací plavby MSC Meraviglia v Biskajském zálivu; zdroj: mscfans.it
MSC Meraviglia během testů; zdroj: mscfans.it

SLAVNOSTNÍ PŘEDÁNÍ

Po 772 dnech práce je dnes loď předávána do rukou svých majitelů. Děje se tak v rámci Vlajkové slavnosti, kdy bude na lodi slavnostně vytažena vlajka země, ve které je loď zaregistrována. U MSC Meraviglia je to netradičně Malta. Poté bude loď předána společnosti a svému kapitánovi Raffaeli Pontecorvo. Na slavnosti bude přítomen i vlastník společnosti Gianluigi Aponte a nový francouzský prezident Emmanuel Macron, o jehož úloze již byla v tomto článku řeč.

Zítra ráno vyrazí loď ze svého rodiště do místa svého křtu v Le Havre, kam dopluje následující den. V sobotu pak bude slavnostně pokřtěna a začne se připravovat na svou první plavbu po Středomoří, na kterou s námi vyrazí první klienti z České republiky 10. června. Můžete se tedy těšit na spoustu fotografií, které vám zprostředkujeme na našem

Facebooku.

MINCOVNÍ SLAVNOST MSC SEAVIEW

Riviera tour 5.2.2016  Dominik Číž

Stavba nové lodi MSC Seaview byla zahájena. Jedná se už o druhou loď třídy Seaside a je dalším krokem v naplnění investičního plánu MSC Cruises do roku 2026 v hodnotě 243 miliard Kč. Práce na stavbě byly započaty 2. února 2017 mincovní slavností v doku loděnice Fincantieri a Riviera Tour byla při tom.

JAK SE STAVÍ NOVÁ LOĎ MSC SEAVIEW-VIDEO

Známe to všichni. Při každém zahájení stavby významných budov je nejdříve slavnostně poklepán základní kámen. Je to znakem toho, že práce na staveništi jsou započaty a konstrukci budovy už nic nestojí v cestě.

Bohaté námořní tradice nám nabízejí podobný zvyk. Stavby lodí jsou už od nepaměti zahajovány vložením mincí do trupu lodi. Námořníci věří, že tím lodi poskytnou štěstí a požehnání do její služby. Tradice velí, aby se dva dlouholetí zaměstnanci reprezentující loděnici a vlastníka lodi ujali role kmotrů slavnosti a umístili dvě mince do jednoho z bloků trupu nové lodi.     

Kmotrami nové lodi MSC Seaview se stala Michela Bullo za loděnice Fincantieri a Loredana Giammusso za MSC Cruises. Po proslovech šéfů svých společností byli mince uloženy do ocelového pouzdra na dílu trupu, který pak byl za zvuků evropské hymny Óda na radost přenesen obrovskými jeřáby na své místo v suchém doku loděnice, který ještě před necelými třemi měsíci hostil stavbu MSC Seaside. Video a fotoreportáž z průběhu akce si můžete prohlédnout pod článkem.

Plavidlo samotné bude mít délku 323 metrů a výtlak 154 000 námořních tun. Maximální kapacita bude 5 179 hostů.

Mottem pro celou generaci Seaside (MSC Seaside a Seaview ) je „The ship that follows the sun“, tedy „Loď následující slunce“.  Její význam osvětluje Gianni Onorato, výkonný ředitel společnosti MSC Cruises:

 „MSC Seaview přenese moře až ke svým hostům, a to zejména díky průkopnickému konceptu beach condo a dalším unikátním designovým a produktovým elementům, které jim umožní užívat si co možná nejvíce teplého počasí. S jedním z největších podílu venkovních prostor na moři si hosté budou moci užívat zvýšeného počtu balkónových kabin, výhledů na moře a venkovních veřejných prostor, které jsou navrženy tak, aby jim nabízeli co nejvíce moře a slunečního svitu. Nová loď se představí v červnu 2018 v destinacích západního Středomoří. Od září 2018 bude sloužit u břehů Jižní Ameriky v Brazílii.

JAK BUDE VYPADAT NOVÁ LOĎ MSC SEVIEW-SEASIDE-VIDEO

O MSC Seaview a dalším vývoji hovořil výkonný předseda správní rady Pierfrancesco Vago:

„(MSC Seaside) bude také odrážet naši jedinečnou a trvalou snahu přinášet na trh tak inovativně koncipované lodě jako jsou ty z generace Seaside – jíž je MSC Seaview součástí - ve které se představí ještě další převratný prototyp.“

Celou slavnost si můžete prohlédnout i v krátkém video-sestřihu na Youtube:
MINCOVNÍ OBŘAD MSC SEAVIEW- video z ceremoniálu

FOTOREPORTÁŽ Z MINCOVNÍ SLAVNOSTI:

Program byl zahájen už 1. února prohlídkou sesterské lodi MSC Seaside, právě dokončované na protější straně loděnice. Lodě generace Seaside jsou téměř totožné, takto bude jednou vypadat i MSC Seaview
           

Pokračovala předvedením tzv. mocking-up cabin. Takto budou kajuty generace Seaside vypadat.

„For stronger partnership – Pro pevnější spolupráci“. Ředitel CK Riviera Tour Pavel Číž a Werner Fankhauser, ředitel MSC Kreuzfahrten (rakouská pobočka MSC Cruises), u ocelového pouzdra, do které budou následující den vloženy ony dvě mince.


Mincovní slavnost byla zahájena dopoledne 2. února. Odehrávala se zčásti ve velkém průhledném stanu vedle suchého doku, kde před necelou stovku novinářů a fotografů z celého světa  předstoupil Giuseppe Bono, ředitel loděnic Fincantieri (na fotce u řečnického pultíku vpravo) a Pierfrancesco Vago, předseda správní rady MSC Cruises (vlevo).  

Celému dílu nakonec požehnal i kaplan zdejší loděnice Don Lorenzo Boscarol.


Blok trupu byl přenesen obřími jeřáby na své místo v konstrukci MSC Seaview. Stavba může oficiálně začít!


Celou slavnost si můžete prohlédnout i v krátkém video-sestřihu na Youtube:
MINCOVNÍ OBŘAD MSC SEAVIEW- video z ceremoniálu

RIVIERA TOUR měla tu čest být jako jediná CK z ČR a Slovenska na této významné události. Velmi si toho Vážíme a naše velké poděkování patří plavební společnosti MSC CRUISES za pozvání na tuto výjimečnou akci. 

 

MIAMI: RENOVACE TERMINÁLU "F"

JE PŘIPRAVENA

Riviera tour 5.1.2016  Dominik Číž

Minulý měsíc započala stavba nového přístavního terminálu ve floridském Miami. Budova ponese označení Terminal F a její základní kameny společně položili Jorge Munilla, prezident stavební společnosti MCM, starosta Miami-Dade Carlos Gimenez, ředitel miamského přístavu Juan Kuryla a prezident MSC Cruises ve Spojených státech Roberto Fusaro.

RIVIERA TOUR informační článek

Počáteční fáze projektu začne renovací původního třípatrového terminálu. V druhé fázi bude k té původní přistavena nová třípatrová budova jižně od té stávající. Funkcí nové budovy bude zajištění nalodění cestujících, bude tedy obsahovat čekárny, toalety, či podpůrné kanceláře. Ve fázi 3 bude postaven třípatrový průchozí spojovací koridor spojující exitující terminál s nově postaveným.

Riviera tour 5.1.2016 Dominik Číž

Renovace zvýší celkovou kapacitu terminálu F a umožní tak obsloužit větší lodě než doposud, zejména ty od MSC Cruises, jako jsou MSC Seaside a MSC Divina. Celá rekonstrukce bude stát 37,5 mil $ (975 mil. Kč), po ní je očekáván růst 3 mil. $ (75 mil. Kč).

Riviera tour 5.1.2016 Dominik ČížMERAVIGLIA - PLUS  PŘICHÁZÍ

Riviera tour  3.1.2016  Dominik Číž

STX France a MSC Cruises oznámili uzavření smlouvy na stavbu dvou výletních lodí třídy „Meraviglia-Plus“.
Pierfrancesco Vago, výkonný předseda společnosti, potvrdil sjednání předkupního práva na lodě „Meraviglia-Plus“ během slavnostního vložení mincí do trupu MSC Meraviglia už v únoru 2016. Nyní společně se stavitelem, kterým jsou loděnice STX France, uzavřela jeho společnost MSC konečný kontrakt na stavbu těchto dvou lodí. Ty tak budou dodány postupně v letech 2019 a 2020.


Po dostavbě se stanou největšími loděmi, jaké byly kdy pro evropské plavební společnosti postaveny.  Celosvětově se svou velikostí umístí na druhém místě. Zakázka na stavbu lodí je součástí bezprecedentního investičního plánu, během kterého bude pro MSC Cruises postaveno 11 nových lodí v celkové hodnotě 9 miliard € (243 mld. Kč).

 
Menší lodě typu „Meraviglia“, jejichž stavba právě naplno probíhá ve saint-nazairských loděnicích STX France, budou mít výtlak 167 000 tun a 2 250 kajut. Nové lodě „Meraviglia-Plus“ budou další evolucí tohoto typu s výtlakem 177 000 tun a místem pro 2 450 kajut.
Pro vyznavače ekologického stylu života je třeba podotknout, že všechny lodě třídy „Meraviglia“ a „Meraviglia-Plus“ budou vybaveny nejnovějších technologií ECORIZON, která umožní snížit vypouštění škodlivých emisních plynů na úroveň regulačních požadavků platných od roku 2020. 


 

O vybavení lodí se zatím mnoho neví. Zatím pronikly na svět informace o 95 metrů dlouhé LED obrazovce nad vnitřní promenádou, která se objeví na všech lodích této třídy. Také se mluví o unikátních galeriích a muzeích, která budou jako první instituce tohoto druhu na moři vystavovat mistrovská umělecká díla ve spolupráci s muzei a galeriemi z celého světa.


Závěrem pro přehlednost dodáváme seznam dodání nových lodí MSC v období 2017-2026:

 • květen 2017: MSC Meraviglia
 • prosinec 2017: MSC Seaside
 • květen 2018: MSC Seaview
 • duben 2019: MSC Bellissima
 • říjen 2019: „Meraviglia-Plus 1“ (jméno zatím neoznámeno)
 • září 2020: „Meraviglia-Plus 2“ (jméno zatím neoznámeno)
 • 2021: „Seaside 3“ (jméno zatím neoznámeno)
 • 2022: World-Class
 • 2024: World-Class
 • 2025: World-Class
 • 2026: World-ClassPOZNEJTE S NÁMI ČTVEŘICI NOVÝCH LODÍ SNŮ

Riviera tour 15.11.2016  Dominik Číž

Meraviglia, Bellissima, Seaside, Seaview – to jsou jména čtyř nových lodí flotily MSC Cruises. Stavba prvních dvou už probíhá ve francouzském Saint-Nazaire, další dvě jsou staveny v italském Monfalcone. Všechny lodě mají svá NEJ a zároveň má každá své osobité kouzlo. Pojďte se spolu s námi podívat, jak stavba takových lodí probíhá.

MSC MERAVIGLIA

Práce pokračují i na stavbě MSC Meraviglia. Na začátku září byla přemístěna ze suchého doku B do vedlejšího „mokrého“ doku C. Tím byli ukončeny práce na vnější konstrukci lodě a práce se přesunuly především do vnitřních prostor.

  Srdcem lodi se pomalu stává Středomořská promenáda s mnoha bary, restauracemi a obchody. To vše pod největší LED obrazovkou na moři.

Dalším krokem stavby budou testy plavby na moři. První plavba Biskajským zálivem je plánována na březnu 2017. Druhý test v dubnu po sérii testů pod dohledem budoucího majitele, tedy MSC Cruises, rozhodne, zda společnost novou loď nakonec opravdu převezme. Jestli se to podaří, vyrazí opět do suchých doků pro poslední nátěr lodního trupu.

 Předání do rukou společnosti MSC potom proběhne na konci května a nakonec bude loď 3. června 2017 pokřtěna ve francouzském Le Havre.

Fotky od Photo © Bernard Biger – STX FranceMSC SEASIDE

Riviera tour 10.11.2016  Dominik Číž

V italském Monfalcone byla poprvé spuštěna na vodu loď MSC Seaside. Tzv. „float-out“ proběhl 25. listopadu a byla tak přesunuta ze suchého doku, aby uvolnila místo pro stavbu MSC Seaview.

Na novém stanovišti probíhá dovybavení vnitřních prostor a dostavba lodi. Po svém dokončení bude Seaside plout průzračnými vodami Karibského moře.

Ze zatím známých informací víme, že MSC Seaside bude mít hned několik NEJ:

 • bude lodí s NEJVĚTŠÍM PODÍLEM VENKOVNÍCH PROSTOR vůbec

 • jednou z NEJVYŠŠÍCH LODÍ na světě

 • NEJDELŠÍ LANOVÁ DRÁHA na moři (120 m)

Křest lodi je plánován na prosinec 2017 v Miami.

 MSC BELLISSIMA

Mezi lodě ve stavbě se nově přidala MSC Bellissima jako třetí z jedenácti nových lodí, které budou spuštěny v následujících deseti letech.

Stavba byla zahájena 30.listopadu 2016 ve francouzském Saint-Nazaire tradičním slavnosti „řezání oceli“(steel-cutting), při které byl v loděnicích STX France připraven první ocelový plát tvořící trup lodi. Události se zúčastnil i výkonný předseda MSC Cruises Pierfrancesco Vago se ženou.

Mimo jiné řekl: „MSC Cruises a STX France ušli společně od stavby MSC Lirica v roce 2003 dlouhou cestu. Naše současná flotila byla postavena ve zdejších loděnicích a právě nyní vytváříme budoucnost dvěma novými prototypy od STX France. Těšíme se tedy z toho, že můžeme během stavby MSC Meraviglia zároveň zahájit i stavbu MSC Bellissima.“

Jak už její jméno napovídá, MSC Bellissima bude ztělesňovat krásu a vznešenost nových lodí. S tonáží 167.600 tun a kapacitou více než 5.700 hostů se stane společně s MSC Meraviglia největší lodí flotily MSC.

Do flotily MSC se loď zařadí v roce 2019.

MSC SEAVIEW

MSC Seaview bude sesterskou lodí MSC Seaside a do služeb MSC Cruises vstoupí v květnu 2018. Jeden z jejich prvních dílů byl právě před několika dny přivezen do loděnic Fincanteri v Monfalcone z ligurského Janova.


 Na rozdíl od své starší sestry bude Seaview plout hlavně ve Středomoří a jejími domovskými přístavy budou Barcelona, Marseille a Janov.

6 DŮVODŮ, PROČ PŘÍŠTÍ ROK VYRAZIT NA MSC MERAVIGLIA

Riviera tour 10.10.2016  Dominik Číž

MSC Cruises odhalilo další detaily o první z lodí nové generace chytrých lodí, která bude za necelých 12 měsíců spuštěna ve francouzském Le Havre. Na co se tedy můžeme na MSC Meraviglia připravit?


CIRQUE DE SOLEIL

Je tomu už půl roku od doby, kdy MSC Cruises uzavřelo exkluzivní partnerství s cirkusem Cirque de Soleil (česky „Sluneční cirkus“). Díky této spolupráci bude na lodích třídy Meraviglia vybudován speciální Carousel Lounge, ve kterém bude dvakrát denně 6 dní v týdnu probíhat strhující show, jediná svého druhu na moři. Lounge bude mít kapacitu 450 míst.

 OBOHACENÁ NABÍDKA PRO RODINY A ZÁBAVA PRO VŠECHNY GENERACE

Rodina byla historicky vždy centrem služeb MSC. Na nové lodi byl proto vybudován Super Amusement Park, ve kterém najdete všechny služby pro všechny – děti i dospělé – na jednom místě. Tento prostor bude vytvořen s maximální pozorností na bezpečnost dětí a navíc dá prostor rodinám se seznámit mezi sebou navzájem. DOREMI Tech Lab s vychytávkami vytvořenými experty z LEGO a Chicco si zase určitě oblíbí všichni malí milovníci techniky.Kromě toho mohou rodiny využít Aqua Park se čtyřmi akčními vodními skluzavkami a brouzdalištěm.  Chvíle vzrušení plné adrenalinu zažijete na Himalájském mostě, kde se připojeni na laně můžete projít 60 metrů nad mořem.

KOMFORTNÍ UBYTOVÁNÍ, KTERÉ SPLNÍ VŠECHNA VAŠE OČEKÁVÁNÍ


Inovativní ubytování na MSC Meraviglia ukazuje cestu, kterou se MSC Cruises bude vydávat při stavbě svých lodí – centrem všeho jsou hosté, a to hlavně rodiny. Na výběr bude z 10 různých typů kajut, takže si každý přijde na to své

Yacht Club 

Nejluxusnější kajuty na lodi bude jako vždy nabízet exkluzivní Yacht Club – 3 patra se 78 pokoji, 15 vnitřními kajutami a dvěma obrovskými apartmány. Tyto dva vyhledávané bytové apartmány budou tvořeny velkou obývací místností a dvěma balkóny – jedním se širokým jídelním stolem a druhým se soukromou vířivkou.

 

Spojovatelné kajuty

Trend multi-generační dovolené se na lodích stále rozvíjí. Na MSC Meraviglia bude možno zkombinovat více než tři různé kajuty, které takto pojmou více než 10 hostů.

OBROVSKÝ VÝBĚR JÍDLA A POCHUTIN

Dvanáct různých restaurací a bufetů servírujících vždy čerstvé a bohaté jídlo Hlavní bufet bude otevřen 20 hodin denně a budou zde podávány různé středomořské speciality a mezinárodní kuchyně – včetně koutků etnické a „wellness kuchyně“, o které jsme psali v minulém článku.

STŘEDOMOŘSKÁ PROMENÁDA

Impozantní, 96 metrů dlouhá Středomořská promenáda s osmdesáti metrovou LED nebeskou obrazovkou, vytvářející velkolepou atmosféru po celých 24 hodin denně. Se strhujícími vizuálními efekty a celkovou harmonií se Promenáda stane společenským centrem lodi a výchozím bodem široké škály volnočasových aktivit. Kromě jiného se zde hosté budou moci jenom tak potulovat, sedět a užívat si zdejší atmosféru, nakupovat, nebo si pochutnat na zmrzlině nebo mnoha cenami ověnčené čokoládě od francouzské čokoládovny Jean Philippe Maury.

Před každou večeří se na Promenádě odehraje oslňující průvod herců, zpěváků a tanečníků, doplnění speciální vizuální „mini-show“ na LED obloze.

ELEGANTNÍ BAZÉNY A NOČNÍ ZÁBAVA

MSC Meraviglia nabídne svým hostům výběr ze tří nádherných bazénů:

Hlavní bazén na palubě 15 je inspirován břehy Miami South Beach, je 25 metrů dlouhý a bude nejbohatším vodním prostorem na moři. S příchodem noci se bazén změní na úžasnou vizuální podívanou, vytvořenou speciálním osvětlením.

Aft Pool na palubě 16 nabízí okázalé výhledy přímo z lodi. V noci se tento prostor změní na taneční prostor, kde si hosté budou moci zatančit přímo pod hvězdným nebem.

One Deck Pool na palubě 19 se stane místem odpočinku a ztišení. Je totiž určen výhradně pro hosty MSC Yacht Club.

Prohlídka NA msc meraviglia*****+TEREZKA KOSTKOVÁ NA PLAVBÁCH S RIVIERA TOUR

Riviera tour 1.10.2016  Dominik Číž

Terezka kostová na plavbách s RIVIERA TOUR

Terezka Kostková- vynikající herečka a moderátorka letos vyráží na úplně jinou dovolenou a tentokrát na plavbu lodí MSC ORCHESTRA s CK RIVIERA TOUR. Jaké má pocity před plavbou a co jí na plavbách láká, přinášíme v krátkém rozhovoru.  

 • Riviera tour: Dobrý den Terezko, rozhodla jste se, že Vaše další dovolená bude plavba na moři. Co Vás k tomuto rozhodnutí vedlo?

 • Terezka Kostková: Láska k moři je u nás dědičná a stabilní, ale touha po vnímání ho z lodi vznikla z popudu mého devítiletého synka Toníka, který má intenzivní období pirátů z Karibiku, ale současně ho fascinuje Titanic…já mám zase ráda proměnlivost cesty…tato volba je tedy výsledek společných tužeb a úvah.  

 •  Riviera tour: Plavba na moři-pro nás suchozemce je to přece jen trošku jiná dovolená. Nemáte obavy z mořské nemoci, velkých vln a podobně?

 •  Terezka Kostková: Dokud mi nebyla položena tato otázka, tak jsem neměla. Už jsem plula na různých lodích několikrát a zatím čím větší loď, tím menší problémy. Tak věřím pevně, že nebudu přesvědčena o opaku.  

 •  Riviera tour: Co od plavby na moři očekáváte?

 • Terezka Kostková: Neočekávám naprosto nic…těším se na neznámo, porovnání různých destinací, ochutnávaní, poznávání, odpočinek, vůně, čas…a po předchozí otázce „očekávám“ tedy, že mi nebude špatně. 

 •   Riviera tour: Odkud jste získala informace o plavbách?

 • Terezka Kostková: Zcela synchronně ze dvou stran. Z internetu, kam jsem zadala svůj pátrací dotaz po plavbách na velkých lodích a současně mě stejným směrem jako internet nasměrovala má kolegyně a kamarádka Nela Boudova. Ta navíc posloužila osobními nadšenými referencemi, tak bylo jasno.  

 •  Riviera tour: Plavby na moři dnes nabízí spousta společností, pro kterou jste se rozhodla Vy a co Vás k tomuto rozhodnutí vedlo?

 • Terezka Kostková: Kromě již zmíněných referencí, následovalo natolik korektní, přátelské a milé jednání, že sympatie už jen rostly. Rodinný a osobní přístup, patrná láska k plavbám i plavícím se, je přesně to, na co slyším. 

 •   Riviera tour: V katalogu CK RIVIERA TOUR je prezentována plavba do Ruska právě s Vámi. Co Vás vedlo k rozhodnutí jet právě na tuto plavbu?

 • Terezka Kostková: Má chuť objevovat nová místa, má letitá touha navštívit sever a především Petrohrad.  

 •  Riviera tour: Plavba na lodích MSC. MSC CRUISES je italská společnost. Nemáte obavu z jejich jižanského temperamentu?

 • Terezka Kostková: S geny mé španělské babičky rozhodně nemám. Jedu v podstatě „domů“.  

 • Riviera tour: Teď k Vaší profesi. Co právě děláte, kam byste nás chtěla pozvat? Kde Vás můžeme vidět?

 • Terezka Kostková: V srpnu do kina na nového Zdeňka Trošku a jeho rodinnou komedii plnou klasických pohádkových triků Strašidla, od září opět na divadelní prkna divadel Broadwayi, Palace Viola a Rytířská a od října i k sobotní televizní a krásně tanečním večerům.  

 • Riviera tour: Moc Vám děkujeme. Přejeme Vám at se vše vydaří dle Vašich snů a přání. Můžeme prozradit, že navštívíte úžasné destinace na lodi MSC ORCHESTRA **** jako jsou Bari, Olympia, Athény, Korfu, Kotor a úžasné Santoriny. Přejeme opravdu úplně jinou dovolenou a budeme se moc těšit na Vaše pocity a dojmy z této plavby.

MSC CRUISES PŘIPRAVUJE NOVOU EXKLUZIVNÍ DESTINACI V EMIRÁTECH

Riviera tour 20.09.2016  Dominik Číž

Je tomu mu už téměř rok od doby, kdy MSC Cruises představilo svůj plán na vybudování vlastního ostrova na bahamském útesu. Gianni Onorato, výkonný ředitel MSC, se tehdy zavázal, že i v následujících letech bude docházet k „dalšímu obohacování našich itinerářů a zpřístupňování unikátních zážitků, které hostům MSC umožní poznávat nové kultury a jejich krásy“.


NOVÝ OSTROV MSC V PERSKÉM ZÁLIVU

Svůj slib plavební společnost i nadále plní. Společně s Abu Dhabi Ports Authority, řídícím orgánem přístavů Abu Dhabi, už dva roky pracuje na vylepšování ostrova Sir Bani Yas Island. Na jednom z menších ostrůvků na jeho pobřeží vybuduje MSC tropický ráj se stovkami palem, stinnými chatkami a více než 2000 opalovacími lehátky přístupnými pouze pro hosty MSC. Ostrov také nabídne téměř 36 000 m2 pláží s jemným zlatým pískem a s hlavním ostrovem bude propojen dlouhou dřevěnou lávkou.Pro hosty MSC Yacht Club bude připraveno speciální místo s tzv. „finger food“, tedy jídlem, které se jí rukama, jako například kuřecí křidýlka a jednohubky. MSC Aurea Spa zase nabídne masáže v chatkách na pobřeží se strhujícím výhledem na moře. Sportovci se mohou těšit na spoustu aktivit, jako například na plážový volejbal, tenis, fotbal, nebo vodní sporty jako šnorchlování, pádlování nebo kayaking. V beduínském stanu si budete moci prohlédnout místní umění a řemesla. A samozřejmostí bude i bar s živou hudbou.Pro milovníky adrenalinu budou připraveny výlety v autech 4×4 nebo dynamické výlety na motorkách po přírodou vytvořených tratích kolem hlavního ostrova.

TROPICKÁ OÁZA UPROSTŘED PŘÍRODNÍ REZERVACE

Ostrov je také jednou z největších přírodních rezervací v regionu. Arabian Wildlife Park na hlavním ostrově je dnes domovem více než 13 000 původních a ohrožených zvířat, stejně jako milionů stromů a rostlin. Z plážového komplexu MSC budou mít návštěvníci přímý přístup do přírodní rezervace společně s mnoha speciálními exkurzemi, například výlet na koních, safari, nebo plavba ma tradičních plavidlech Dhau. Na výletech můžete spatřit žirafy, hyeny, nebo jaguáry v jejich přirozeném prostředí. Milovníci historie si také přijdou na své. Na ostrově se nachází zbytky starého křesťanského kláštera ze 6. století. 

MSC FANTASIA V PERSKÉM ZÁLIVU

První lodí kotvící u ostrova bude MSC Fantasia, jedna z největších a nejluxusnějších lodí MSC. Loď byla postavena v roce 2008 a stane se tak nejmladší, ale zároveň největší lodí v Zálivu.

MSC WELLNESS EXPERIENCE

         BUDOUCNOST CESTOVÁNÍ

Riviera tour 10.11.2016  Dominik Číž

Představte si dovolenou, na které, kromě poznání mnoha nádherných míst, uděláte i něco pro své tělo. Zdá se vám to nemožné?

WELLENESS PLAVBY msc cruises S RIVIERA TOUR

Od dubna 2017 se nemožné stane možným. MSC Cruises totiž jako první plavební společnost na světě nabízí možnost wellness plaveb, které budou dostupné na všech jejich lodích. Na lodi vám na míru sestaví kompletní cvičební plán, který spolu s mnoha místy k cvičení na palubě zajistí vám i vašemu tělu možnost užít si zdravou dovolenou.

Program wellness plaveb byl spuštěn navázáním úzké spolupráce s firmou Technogym, světovou špičkou ve výrobě posilovacích strojů a zdravém životním stylu. Kromě posilovacích strojů dodá firma i svoji mnoha cenami ozdobenou aplikaci mywellness, která podpoří osobní trénink hostů na lodi. Aby jejich trénink nebyl přerušen, budou ji moci používat i po návratu z plavby.Pro zákazníky budou připraveny i speciální výlety v přístavech. Mezi ty bude patřit například jogging v antické Olympii, jízda na kole v Kodani, lezení na horu Floiena v Norsku, zábavný triatlon na Cozumelu zahrnující plavbu na kajaku, běh a potápění, nebo trénink přímo na pláži v Rio de Janeiro.Na plavbách bude také kladen velký důraz na stravování. Spolupráci s nutričními experty z Technogym přinese širokou nabídku chutné a zároveň vyrovnané kuchyně pro sportovce. V bufetech pro ně bude otevřena nová část s velkým výběrem snídaní, obědů i večeří připravených s důrazem na zdravý životní styl.Nové kajuty pro sportovce budou vybaveny minibarem se sportovními nápoji a bezplatným internetem pro využívání aplikace mywellness. Na začátku plavby obdržíte zdarma uvítací balíček od Technogym se sportovním oblečením a ručníky. Svůj cvičební plán můžete konzultovat osobně s svým trenérem.MSC CRUISES POTVRDILO V PŘEDSTIHU STAVBU

DVOU DALŠÍCH LODÍ NOVÉ GENERACE

Riviera tour 10.11.2016  Dominik Číž


Dvě nové lodě třídy „Meraviglia-Plus“ se budou moci pochlubit zvýšenou nosnosti i zvětšením celkové velikosti lodí.


Ženeva, Švýcarsko, 1.února 2016 – Dnes při slavnostním vkládání mincí do kýlu právě budované lodě MSC Meraviglia potvrdila společnost MSC Cruises dohodu o stavbě dvou nových lodí v docích STX-France. MSC Cruises je nyní největší světovou soukromou plavební společností a drží prvenství na trzích v Evropě, Jižní Americe a Jižní Africe. Dvě nové lodě budou zahrnuty do nové „nadtřídy“ lodí Meraviglia Plus a budou se moci pochlubit kupříkladu zvětšením tonáže i celkové velikosti na 2444 kajut a zvýšením maximální LSA (počet pasažérů a posádky) na 8000 pasažérů.

Dvě nové lodě budou dodány v říjnu 2019 a září 2020, čímž předejmou o dva roky dodání dalších čtyř lodí třídy Meraviglia.

Další novinkou je také umístění dvou muzeí klasického i současného umění na palubách lodí Meraviglia Plus, které se tak stanou prvními a jedinými muzei umění na světových mořích.

 Slavnostní ceremoniál se konal v loděnicích STX-France za přítomnosti francouzského ministra hospodářství Emmanuela Macrona a Edouarda Philippeho, starosty Le Havre a člena francouzského parlamentu. Staletá tradice vkládání mincí tak představovala příležitost ukázat pokrok v pracích na MSC Meraviglia médiím i široké veřejnosti. Loď by měla být spuštěna v červnu 2017.

Pierfrancesco Vago, předseda představenstva MSC Cruises, k tomu řekl: „Naše dlouholetá spolupráce s STX-France a pokračující růst naší společnosti mi umožňuje už dnes s velkým předstihem potvrdit existenci dohody o stavbě dalších dvou lodí. Dvě nová plavidla třídy Meraviglia-Plus budou ještě větší a delší, stejně jako bohatší na funkčnost a vybavení, čímž potvrdí pozici MSC Cruises jako nejvýraznějšího inovátora pokud jde o design lodí a zážitky, které pro naše hosty vytváříme.”

Laurent Castaing, prezident společnosti STX-France: “Tato zakázka dál rozvíjí jedinečné a pozoruhodné partnerství, které jsme za ty roky, kdy stavíme tyto lodě, s MSC vybudovali. Důkazem kvality našich vztahů s takto náročným klientem je, že nám stále důvěřuje a že se díky zkušenostem z těchto projektů naučily naše týmy spolupracovat tak, aby daly flotile lodí MSC Cruises mimořádnou úroveň modernosti, výkonnosti a bezpečnosti. Jsem velmi pyšný, že můžeme přispívat k růstu a úspěchu našeho zákazníka, jehož plány z něj činí jednoho z největších majitelů lodí na světě.”

MSC Cruises dnes také oznámilo, že MSC Meraviglia bude pokřtěna ve francouzském přístavu Le Havre.

Pan Vago dodává: “To, že už pojedenácté stojíme zde v loděnicích STX-France na slavnosti vložení mincí je odrazem toho, jak silné jsou naše pouta s Francií, kde byly postaveny všechny lodě naší současné flotily. Z MSC Cruises to dělá největšího zahraničního soukromého investora ve Francii a jednoho z nějvětších investorů vůbec – už jsme zde investovali 8 miliard (216 mld. Kč; pozn. překl.).

Proto je mi potěšením oznámit, že MSC Meraviglia nebude pokřtěna nikde jinde než ve Francii, a to 1.června 2017 v krásném přístavu Le Havre, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Poté stráví svou první plavební sezónu ve Středomoří a jejím domovským přístavem bude taktéž francouzská Marseille.”

Ministr Macron k tomu prohlásil: ”Stejně jako zbytek lodí MSC Cruises bude i MSC Meraviglia pokřtěna ve Francii jako důkaz pevných vztahů mezi skupinou MSC a Francií.

Zakázka na dodávku dvou nových lodí třídy Meraviglia (dodaných v roce 2019 a 2020), kterou dnes slavíme, je dalším důkazem věrnosti MSC loděnicím STX-France a uznáním odbornosti a vynikající úrovně zaměstnanců a subdodavatelů STX-France.”

Meraviglia-Plus je novou generací lodí pro všechny roční období. Jejich předností bude špičkový design, nevšední funkce a samozřejmě středomořská atmosféra, která je pro MSC srdeční záležitostí. To vše bude přivedeno k životu s mistrovstvím v každém detailu. S délkou 331 metrů a 200 přidanými kajutami budou mít obě nové lodě kapacitu téměř 6300 hostů. Budou moci kotvit v kterémkoliv přístavu na světě, což z nich učiní ideální volbu při plánovaní dovolené.

Unikátní budou i veřejná prostranství plná módních butiků, restaurací a tichých zákoutí vhodných pro nakupování, stravování a odpočinek, stejně jako pro společenský život. Interiér promenády bude tvořit i impozantní, 111 metrů dlouhá nebeská LED obrazovka, jejíž světlo a okolní výhledy zde vytvoří jedinečnou atmosféru.

Další klíčovou odlišností zážitků s MSC Cruises se stává jejich závazek zpřístupnit svým hostům tu nejbohatší možnou škálu zábavy. Nedávno oznámené partnerství s Cirque de Soleil umožní hostům MSC sledovat jejich exkluzivní představení přímo ve společně navržené a za tím účelem postavené jídelně. Kulturní zážitek bude představovat i první muzeum klasického a současného umění svého druhu na moři. Umožní hostům objevovat světovou kulturu nejen prostřednictvím destinací z bohatých programů, ale i přímo na palubě skrze díla mistrů z celého světa ve spolupráci s předními světovými centry kultury, muzei klasického i moderního umění, a také s veřejnými i soukromými institucemi.

Dále se lodě třídy Meraviglia a Meraviglia-Plus budou snažit vytvořit nový standart v oblasti inteligentních lodí díky ohlášenému partnerství s firmou Samsung. Ta jim dodá technologii nové generace se vším všudy, od zobrazovacích displejů, přes mobilní lékařské vybavení, až po výrobky určené pro rozšíření zážitků hostů.

Dvě nové lodě budou stát 1,6 miliard € (43 mld. Kč), a tak se investice MSC Cruises do nových lodí navýší na 3 miliardy € (81 mld. Kč při současném kurzu – 1€=27Kč; pozn. překl.) 

Zhodnocení roku 2015

Na tiskové konferenci následující po slavnosti, Gianni Onorato, výkonný ředitel MSC Cruises, řekl: “V roce 2015 vykázala společnost MSC Cruises oproti minulým rokům bezprecedentní růst – meziroční nárůst prodejů o 10 procent při odbavení 1,7 miliónů hostů cestujících na jedné z našich hypermoderních lodí. Na klíčových trzích – v Itálii, Německu, Španělsku a Francii – byl navíc nárůst rychlejší než u zbytku trhu, což mělo za následek zvýšení našeho celkového podílu na tomto trhu.”

V průběhu minulého fiskálního roku společnost dále upevnila své vedoucí postavení v Jižní Americe a Jižní Africe. Dále pokračuje rozšiřování globální působnosti mimo centrum ve Středomoří a Severní Evropě. MSC se stalo první plavební společností, která učinila z Kuby svůj domovský přístav. Bylo rovněž oznámeno umístění první lodě do Číny, a to od května 2016. Lodě MSC Musica a MSC Fantasia posílí naši nabídku plaveb z Dubaje, Abu Dhabi a Ománu. V Karibiku operuje z Miami celoročně MSC Divina a od prosince 2017 i MSC Seaside, z Havany pak od prosince 2016 MSC Opera a MSC Armonia.

“V roce 2016 očekáváme 6 procentní meziroční nárůst” uzavírá ředitel Gianni Onorato.


Ocenění nejlepších prodejců plaveb

MSC CRUISES 

Riviera tour 15.11.2016  Dominik Číž


Hanka ČÍŽOVÁ z RIVIERA TOUR přebírá prestižní ocenění MSC CRUISES

Dnes večer převzala majitelka CK RIVIERA TOUR Hanka Čížová na společensky velmi významném setkání nejlepších prodejců MSC CRUISES prestižní ocenění

Dobrý den, vracíte se z prestižního udělování cen plavební společnosti MSC Cruises. Jaké jsou Vaše první pocity? „Především jsem opravdu velmi poctěn, že nás plavební společnost na tuto akci vůbec pozvala. Je úžasné právě to, že z cca 12.000 obchodních zástupců jsme byli vybráni právě my – CK RIVIERA TOUR

Prezentace RIVIERA TOUR-MSC STARS

Žádné ocenění ale domů nevezete, nemrzí Vás to trochu?
Vůbec ne. Když jsme se na lodi dozvěděli, že jsme byli nominováni v kategorii nejlepší skupinový operátor, už to bylo obrovské ocenění. Navíc tento výběr nebyl jen za Českou Republiku, ale i za Slovensko a celý Rakouský trh. Nominace v této kategorii je pro nás fenomenální úspěch, protože nám to zcela jasně potvrzuje, že služby, které pro naše klienty poskytujeme, hodnotí kladně nejen naši klienti, ale i plavební společnost. Navíc u kategorie nejlepší skupinový operátor je přesně ta cílová oblast, na kterou se specializujeme. Tedy plavby s dopravou a delegátem a samotné ocenění Stars je důkazem, že tuto práci děláme opravdu dobře.“
V čem si myslíte, že pramení úspěch Vašeho produktu – Plaveb s dopravou a delegátem?
Standardně bych řekl – v kvalitě služeb, ale bylo by to velmi klišé a obecné. Ale ono tomu opravdu tak je. V určitých věcech je RIVIERA TOUR opravdu výjimečná a zde máme obrovský náskok před konkurencí, která se nám snaží buď šlapat na paty – to je v tom lepším případě nebo pak různými podrazy, ba až nutno říci podvody na klienta, což je ta horší varianta.“
Říkal jste, že v určitých věcech jste výjimeční, v čem tedy?


Nemůžu pochopitelně zveřejnit všechna pozitiva, co je jako kdybych vám tu dal návod, jak si založit cestovní kancelář. Ale můžu prozradit, že je obrovskou devizou, že již od samotného počátku naší existence spolupracujeme pouze s jednou plavební společností MSC Cruises. Za ta léta, nejen že máme vybudováno určité postavení, což se mimochodem projevilo i v samotné nominaci, ale známe všechny lodě do posledního detailu, přístavy, destinace a procedury na lodích, a to přináší našim klientům mimořádné služby, které pak dokáží ocenit.“
Spokojenost klientů je vidět i na recenzích vašich klientů, mě však zarazila vaše odpověď, kde jste se zmínil o dobré a špatné konkurenci. Můžete to nějak vysvětlit?
Ale ano. Nejprve ta dobrá – zdravá. Nabízí služby srovnatelné nebo podobné a snaží se nám konkurovat. To je ta dobrá konkurence“
Ale to Vám přece musí vadit, ne? „Naopak. Ta nás totiž žene k lepším výkonům, k tomu, abychom neusnuli na vavřínech, abychom neustále inovovali, zlepšovali, doplňovali naše služby. A to je dobře pro klienty, i pro nás.“
A co ta druhá? Špatná konkurence.
Většinou je založena na klamavé reklamě, na kterou klienti rychle naletí. Proti takové jsme téměř bezmocní a můžu prozradit, že právě tento problém jsme řešili právě včera na obchodním jednání.“
A jak takovou nabídku může klient odhalit?
To je ten problém, většinou ji nepozná. Alespoň ne na začátku. Problémy přijdou až před odjezdem. Za loňský rok nás kontaktovalo několik desítek klientů s tímto problémem. Výsledkem jednání byla dohoda, že učiníme vše proto, aby se takové případy neopakovaly.“
Můžete podvedeným klientům nějak pomoci?
Ano, zcela určitě. Poskytneme jim přímý kontakt na Managera plavební společnosti MSC Cruises zodpovědného pro Český a Slovenský trh, který bude tuto situaci s nimi řešit ale i my jim pomůžeme odbornou pomocí nebo výběrem náhradní plavby apod.“
Pojďme však k příjemnějším záležitostem. Co plánujete nového, jsou u Vás nějaké změny?
Ano, zcela jistě. S rozvojem naší CK RIVIERA TOUR bylo nutno reorganizovat celou společnost. RIVIERA TOUR má od ledna letošního roku nové rozšířené prostory, přijali jsme nové zaměstnance a připravujeme zajímavou novinku, která v dubnu letošního roku rozšíří naši prezentaci a prodej plaveb. Novinkou bude i nový katalog plaveb, který již brzy bude k dostání. V souvislosti se změnami, které se na rok 2015 plánují, dojde i ke změně obchodní politiky a marketingu plaveb již na rok 2015. Nechci však nic předbíhat, vše se naši klienti včas dozvědí.“
Zmínil jste také změnu obchodní politiky. Budou plavby ještě levnější?
Právě naopak,myslím že trend půjde jiným směrem.Plavby na rok 2015 rozhodně podraží a to znatelně. Jedním z faktorů je i navýšení kurzu České Koruny vůči Euru, ale i zejména fakt, že bude podstatně méně volných kapacit na lodích, což zvedne cenu plaveb. Již v letošním roce je nabídek Last Minute minimum a skutečnost je taková, že plavby jsou i půl roku předem vyprodány.“
Na příští rok se tato hranice tedy zcela jistě posune, kdy tedy nakoupit plavbu? „Nebojte se nakoupit plavbu třeba rok předem. Zejména, co se roku 2015 týká. Pro takové klienty budeme mít i letos zajímavé akce.U CK RIVIERA TOUR máte garantováno,že se plavba s dopravou a delegátem opravdu uskuteční,dovolenou si vyberete včas a na víc máte i garanci ceny.
Garance ceny-letos byla skoková změna kurzu koruny vůči euru.Jak to poznamenalo Vaše klienty?
Klienti kteří již měli uzavřené cestovní smlouvy a zaplacené zálohy vydělali na tom,že si je nakoupili včas.Těmto klientům jsme ceny nijak neupravovali a zůstali původní.Pochopitelně byla to pro nás velmi velká finanční ztráta.Ale přece klientovi,který si u nás nakoupí zájezd rok předem,což je cca 65% klientů nemůžeme říci “Sorry,doplať nám ještě 5000 třeba Kč“.Tam by se úplně ztratil efekt včasného nákupu plaveb,který propagujeme.Proto i do budoucna plánujeme propagaci nákupu plaveb včasným nákupen za zajímavé ceny a klienti se mohou těšit i na novinky ze strany plavební společnost jako je například přestavba lodí Armonia,Lirica a Sinfonia na nový standart ***** lodí ,na kterých přibude více než 200 balkonových kajut..
To jsou velmi zajímavé informace,za které děkujeme a přejeme příjemný let s spoustu spokojených mořeplavců.


Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme