Ocean Cay – soukromý ostrov pro výletní  plavby MSC CRUISES


Pod tímto názvem se skrývá nový soukromý ostrov MSC Cruises v Karibiku.  Tento ostrov je součástí řetězce ostrovů Bimini na Západních Bahamách, poblíž Miami a Východního pobřeží Floridy.
Ostrov je přístupný exkluzivně pro hosty plavební společnosti MSC Cruises ,KTEROU V čr zastupuje CK RIVIERA TOUR. Společnost pomohla vytvořit na zemi místo, které je ekologickým rájem a exkluzivním místem pro dovolenou v souladu s přírodou na jednom z nejkrásnějších míst.

Ocean Cay na plavbách MSC CRUISES s RIVIERA TOUR
Ocean Cay na plavbách MSC CRUISES s RIVIERA TOURPo téměř třech letech tvrdé práce je u konce příprava nové destinace MSC Cruises – Ocean Cay. Otevření ostrova bylo plánováno na listopad roku 2019. Bohužel povětrnostní podmínky a neočekávané provozní výzvy otevření ostrova na poslední chvíli zpomalily. Poskytování výjimečných zážitků hostům ve všech destinacích je pro společnost nejvyšší prioritou, a proto se společnost rozhodla otevření oddálit. První hosté tak na nový ostrov zavítali 5. prosince 2019 na MSC DIVINA a 36 klientů CK RIVIERA TOUR mělo tu čest být u této výjimečné události .
MSC Cruises úzce spolupracuje s environmentálním prostředím a u vzniku této nové destinace tomu nebylo jinak. MSC Cruises spolupracovalo s týmem odborníků pro vytvoření přírodní oázy jak pro hosty, tak pro stávající přírodu. Nejnáročnější operací při přípravě bylo odstranění tvrdých korálových kolonií z trosek na dně oceánu a jejich přemístění na schválené místo mimo konstrukční oblast. Důraz se kladl také na vytvoření biologicky rozmanitého a udržitelného prostředí. Bylo zde vysázeno více než 75000 rostlin a keřů.
Ostrov Ocean Cay se nachází pouhých 65 kilometrů od pobřeží Miami na Floridě. V minulých letech se jednalo o místo, kde se těžil průmyslový písek. Obnovený ostrov se rozkládá na 120 čtverečných akrech a je obklopen mořskou rezervací o rozloze 64 čtverečních mil. V okolí se nachází také 4 menší zátoky.
Soukromý ostrov a mořská rezervace nabídne hostům krásu místní přírody, která se může pyšnit písečnými plážemi, průzračně modrou vodou a svěží zelení. Zároveň nabídne hostům komfort a pohodlí, aby si dopřáli nevšedních chvil na tomto kouzelném místě.

Ocean Cay na plavbách MSC CRUISES s RIVIERA TOUR
Ocean Cay na plavbách MSC CRUISES s RIVIERA TOUR


Co vše Vám může ostrov na plavbách s RIVIERA TOUR nabídnout?
Po příjezdu do Ocean Cay budou hosté uvítáni nekonečnými vyhlídkami na křišťálově modrou vodu. Od brzkého rána až do pozdního večera budou mít hosté spoustu času k načerpání Bahamské energie.
Ostrov je snadno dostupný, z lodě se na něj hosté dostanou pěší chůzí. Po celém ostrově se pak mohou procházet pěšky nebo využít elektrických vozíčků, která jsou jim k dispozici k přepravě mezi jednotlivými místy ostrova.
Ocean Cay může nabídnout svým hostům přes 2 kilometry bílých pláží. K výběru mají hosté až 8 různých pláží po celém ostrově.  Klienti, kteří chtějí ostrov prozkoumat a objevit jeho krásy mají k dispozici šnorchlování, pádlování a jízdu na kajaku. V případě, že si klienti budou chtít odpočinout a zrelaxovat, mohou využít tzv. plážové kajuty (za poplatek) nebo využít některou z lázeňských procedur (za poplatek). Společnost MSC připravila také pestrou nabídku fakultativních výletů na pobřeží, určenou k objevování mořského života z blízka.

Ocean Cay na plavbách MSC CRUISES s RIVIERA TOUR
Ocean Cay na plavbách MSC CRUISES s RIVIERA TOUR


Za příplatek si hosté mohou zapůjčit slunečníky nebo také vybavení pro vodní sporty a radovánky.
Na ostrově je také možnost využít stravování. Hostům zde bude k dispozici Seakers buffet, který nabídne Americké pokrmy, Bahamské speciality i pokrmy pro děti. Místa k sezení jsou zde omezena, ale je možnost stravování také zpět na lodi. Z barů zde naleznete Bar u Majáku, typický Bahamy bar – Springers, Bar „Usmátá ryba“, kde bude k dispozici zmrzlina a káva. Posledním barem je Tiki bar, který má 8 stanovišť a u všech si můžete vychutnat skvělé míchané nápoje.
Na ostrov je z paluby lodě také přemístěna zábava a animační programy. Přímo na ostrově proto budou moci hosté využít výuky tanců, soutěží i programu s animátory.
Ocean Cay je plný překvapení a v případě, že by hosté již využili aktivit i relaxace, mohou svůj čas strávit v místních obchodech a nákupy pozorností či suvenýrů. Na ostrově můžete navštívit obchod se suvenýry inspirovanými místní přírodou, dále pak obchod s autentickým uměním pro Bahamy a samozřejmě nemůže chybět logo shop.

Ocean Cay na plavbách MSC CRUISES s RIVIERA TOUR

Ocean Cay zaměřen na rodiny s dětmi
Na ostrově můžete strávit plnohodnotný čas s Vaší rodinou. Pro rodiny s dětmi je především určen severní a jižní cíp. Na ostrově se nachází Family Lagoon beach, která je určená právě  pro rodiny s dětmi. Pláž je s mělkou vodou a je vhodná i pro ty nejmenší.
Můžete vzít své ratolesti také na vycházku na cíp ostrova, kde už z dálky vyčnívá červený maják. Jistě to bude cesta plná dobrodružství.
Na ostrově je možné využít také fakultativní výlety pro rodiče s dětmi.
Největším překvapením je výlet pro děti s maskotem Doremi. Děti jsou vyzvány, aby pomohly zachránit ostrov. Získají záhadný vzkaz v láhvi, obdrží spoustu úkol a kvízů k záchraně ostrova. Děti se nejen pobaví, ale také se dozví o původní přírodě na ostrově – rostlinách, zvířatech, podmořských tvorech a jak se chovat k životnímu prostředí.
Od prosince 2019 se na toto nové úchvatné místo se můžete dostat na palubách lodí MSC Divina, MSC Meraviglia, MSC Seaside a MSC Armonia.
Více informací a video z Ocean Cay naleznete na nově vytvořených webových stránkách přímo pro tuto destinaci –a nebo na www. rivieratour.cz

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme