RIVIERA TOUR   7.1.2022   Dominik ČÍŽ

Přibližně 120 osob. Tolik pozitivních na onemocnění COVID-19 v noci z neděle na pondělí odhalily laboratoře lodi MSC Grandiosa. Následné události a reakce úřadů a posádky potvrdily funkčnost bezpečnostního a zdravotního protokolu MSC Cruises, který je podle médií jedním z nejpřísnějším v oblasti světového turismu a služeb.

Podle italské televize Rai News byla většina pozitivních případů bez příznaků a nikdo nepotřeboval převoz do nemocnice. Odhalila je rutinní kontrola, kterou na začátku a před koncem plavby nařizuje zmíněný protokol. Všechny pozitivní v souladu s ním čekala okamžitá izolace ve jejich kajutách a oddělený výstup z lodi.

Italské úřady je následně transportovali do domovů nebo do italských „covidových hotelů“. Po dezinfekci všech veřejných prostor na loď nastoupilo nových 700 cestujících a MSC Grandiosa s mírným zpožděním večer vyplula z přístavu.

Celá situace svým ukázkovým průběhem potvrdila funkčnost pravidel, které MSC Cruises ve spolupráci s panelem expertů Blue Ribbon na všech svých plavidlech nastavila v září 2020. V prosinci 2021 došlo k jejich dalšímu zpřísnění: na všechny lodě společnosti mohou nyní vstoupit pouze lidé s dokončeným očkováním proti covidu (nebo s protilátkami šest měsíců po prodělání nemoci).

Pavel Číž, ředitel CK RIVIERA TOUR, k tomu řekl: "Výše uvedené jen potvrzuje skutečnost, že plavby na moři jsou jedním z nejbezpečnějších způsobů trávení aktivní dovolené v současné době. Plavby MSC Cruises se postupně rozjíždějí od září 2020 a naše RIVIERA TOUR začala jako první CK v Evropě pořádat organizované zájezdy na jejich lodě. Od loňského dubna  jsme na plavby vypravili stovky klientů bez jediného pozitivního případu. Změnu jsme zaznamenali až v listopadu, kdy vrcholila pandemie v ČR ale vše dopadlo dobře, klienti jsou doma a zdrávi."

Zdroj: RaiNews, Open.online

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme