Opět je nutné si uvědomit, že jsme na plavbě. Nejsme na hotelu, kam může přijet taxi až před vchod recepce. Jsme na lodi a na obrovské lodi. Její zakotvení v přístavu není jednoduchou záležitostí a tak je nutné počítat se skutečností, že v některých destinacích pokud se chceme dostat do města, to bude trochu složitější. Pokud nejste jazykově zdatní a zcestovalí, rozhodně doporučujeme využít plaveb s dopravou a delegátem, kde Vám odpadne spousta starostí s přepravou v destinacích. Ale i tak je nutno počítat s investicí do přepravy v některých přístavech.  

TRANSFERY MSC CRUISES

 V některých přístavech je nutné využít lodních transferů. Jsou to zejména přístavy, které jsou situovány dál od historického centra. Tyto transfery se dají zakoupit až na lodi a není možno je zakoupit u cestovní kanceláře. Ceny těchto transferů jsou cca 10-18 eur/osoba. Děti mají na transfery slevu. Transfery zakoupíte na lodi na Excursion desk na palubě 6 nebo 7.  Z nejčastěji využívaných přístavů je vhodný transfer v Marseille, Salernu, Valencii, Barceloně, Mallorce, Ibize, Goteborgu, Brindisi, Kodani, Malaze a Dubrovníku. V některých přístavech (Civitavecchia, La Spezia, Salerno) je zakázán pohyb po přístavu a od přijímací brány k lodi vás převeze přístavní transfer - shuttle bus. Tato služba je zdarma. Pokud cestujete s dopravou a delegátem o zajištění lístků na transfery se postará Váš delegát.


TENDER

Během plavby jsou přístavy, kde naše loď zakotvit nemůže. Loď proto zůstane zakotvena na moři a na pevninu Vás plavební společnost přepraví zdarma tzv. tendrem. Tender je přeprava z lodi na pevninu buď záchrannými čluny, nebo najatými čluny v přístavu. Zpravidla je při tendru ráno před vyloděním nutné si zabezpečit vyloďovací číslo - tender tickets, který určuje pořadí a čas Vašeho vylodění z lodi.  Pokud cestujete s dopravou a delegátem o zajištění lístků na tender se postará Váš delegát.

VÝLETY V DESTINACÍCH S DELEGÁTEM CK RIVIERA TOUR

Přesto , že je náš delegát prezentován jako technický delegát na plavbě, všechny navštívené destinace s vámi osobně navštíví. Plavbám se věnujeme druhou desítku let a za ta léta nasbíraných zkušeností si myslíme, že Vám opravdu máme co nabídnout. Během plavby máte možnost poznávat nejen krásy a kulturu navštívených destinací, ale třeba místní jídla a nápoje. Zaměstnanci RIVIERA TOUR se cestování věnují již více než 20 let a za tu dobu nasbírali znalosti a místní zvyklosti. Zajímá nás zejména to, co se v průvodcích,v knížkách a na internetu nenajde - tedy obyčejný život, obyčejných lidí v destinacích.  Vzhledem k tomu, že plavby realizujeme opravdu  již druhou desítku let, destinace jsou našim druhým domovem. Proto Vám můžeme poradit, kam se vypravit v destinacích, který výlet plavební společnosti si zakoupit, kam se vydat pěší chůzí, zda si koupit vyhlídkový bus, nebo taxi. Ve všech destinacích se Vám bude věnovat náš delegát, jehož služby zcela jistě oceníte.


   V některých destinacích jsou zajímavá místa a v některých destinacích u lodi samotné, nic není. My většinou již víme, pokud nedojde ke změně itineráře, co Vás na plavbě čeká, zda bude třeba tender z lodi anebo bude třeba využít shutlle bus. To jsou informace k nezaplacení, které Vám pomohou ušetřit hodně peněz. Naši klienti většinou služby delegáta a služby RIVIERA TOUR ocení až po návratu z plavby.
   Již s předstihem máme pro Vás připraveny, ve spolupráci s plavební společností MSC, fakultativní výlety v destinacích, které Vám zpříjemní dovolenou. Tyto výlety mají jednu obrovskou výhodu, kterou ocení zejména klienti, kteří mají jazykovou bariéru. Těchto fakultativních výletů se účastní delegát CK RIVIERA TOUR, který poskytuje nezbytné informace během výletu. Delegát není průvodce na výletu. Pokud je výlet v anglickém jazyce, delegát se bude snažit poskytnout informace, co nejdříve to bude možné - (někdy v případě účasti jiných anglicky mluvících klientů, není překlad výkladu ihned možný). Nabízíme Vám proto nabídku výletů s naším delegátem RIVIERA TOUR. Uváděná cena je cena, za kterou můžete výlet zakoupit při sepsání cestovní smlouvy a naše CK Vám garantuje tuto cenu i v případě jejího navýšení plavební společnosti. V této ceně je i spárovací poplatek a taxy. To znamená, že cena našeho výletu je vždy vyšší než například na lodi nebo v přístavu, ale vždy bude naše skupina dohromady za asistence našeho česky mluvícího delegáta.

Upozornění:

Službu rezervace výletů plavební společnosti MSC Cruises CK RIVIERA TOUR zabezpečuje z důvodů značného zájmu o výlety v jednotlivých destinacích. Velmi často se stává, že výlety jsou již vyprodány před nástupem klientů na palubu lodi v předprodeji. Proto CK RIVIERA TOUR zavedla službu možnosti rezervace výletů v předprodeji.

Dovolujeme si Vás upozornit, že fakultativní výlety nejsou součástí cestovní smlouvy, ale jen rezervace doplňkových služeb během Vaší plavby-zájezdu. Plavební společnost si vyhrazuje právo výlety změnit nebo zrušit a to z důvodů špatného počasí, nepředvídatelných okolností nebo nízkého zájmu zájemců o fakultativní výlet. V případě zrušení výletu Vám bude nabídnuta náhradní alternativa výletu nebo výlet zrušen. V případě zrušení výletů Vám bude již zaplacená cena za rezervovaný fakultativní výlet vrácena na palubě lodi na Váš lodní účet.

V případě požadavků jiného než anglického jazyka je nutné dohodnout se nejlépe již první den na palubě lodi na přepážce výletů. Výlety v jiném jazyce než angličtina jsou možné dle možností plavební společnosti. Informujte se na palubě lodi.

Cestovní kancelář RIVIERA TOUR zabezpečuje pouze rezervaci výletů a neodpovídá za program, skladbu a náplň výletů nebo prezentovaných služeb. Veškeré reklamace je nutno řešit ihned na palubě lodi na přepážce výletů.      

 

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme